Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kisbaba mellett ápolnátok a beteg szüleiteket? fórum

Kisbaba mellett ápolnátok a beteg szüleiteket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
131. semleges (válaszként erre: 130. - 184481d874)
2020. máj. 17. 16:00

Hát én nagyon nem az vagyok, én a "tisztelet a kivételnek" vagyok. És gondolom még nagyon sokunk.

Őszinte részvétem édesanyádért:(

130. 184481d874 (válaszként erre: 129. - Semleges)
2020. máj. 17. 14:41
Én is voltam hasonló helyzetben,az elmúlt évben halt meg az Anyukám,20 évig élt velünk,3 generáció.De amit írtam ,őszintén írtam és nem képmutatóan,mert sokan vannak olyanok akik szóban csodás,nagylelkű emberek ha más problémájáról van szó,de ők 1 évben ha egyszer néznek a szüleikre,tisztelet a kivételnek.
129. semleges (válaszként erre: 125. - 184481d874)
2020. máj. 17. 13:13

Hogy ápoltam? Voltam. És leszek is. Mindenki lesz akinek vannak szülei, nagyszülei. Kutya kötelességünk. Legalábbis én így gondolom.

De aki nem képes rá mert tökmindegy, az ne pocskondiázza és savazza azt -jelenesetben ha jól emlékszem a mentőst vagy kórházi team-et- aki meg ellátja a beteget vagyis a fórumindító anyját.

2020. máj. 17. 11:30
Szerintem végére ért a téma boncolása. Választ nem kaptam/kaptunk a fórumnyitó/anonim társunktól. A Nénivel történt-e valami? Szerintem e kérdés feltevése nem tolakodás. Sziasztok!
127. brandy85 (válaszként erre: 124. - PanniBp.)
2020. máj. 16. 12:24
Semmi gond.
2020. máj. 16. 11:40
Senki ne feledje ,hogy itélkezni és tanácsokat osztogatni sokkal könnyebb,mint az amikor ott van és rád ömlik az összes baj,szeretted,családod...sajnos manapság nagyon is aktuális.lásd.daganatos betegek haza küldése ,hogy gondozza a család és használati utasitást mellékeltek hozzá...tudjuk ez mit jelent...én is tudom...
125. 184481d874 (válaszként erre: 122. - Semleges)
2020. máj. 16. 11:37
Könnyelműen itélsz...voltál hasonló helyzetben?
124. PanniBp. (válaszként erre: 121. - Brandy85)
2020. máj. 16. 11:07
Szia!Eltévesztettem a számot. A 104.-re gondoltam.
2020. máj. 16. 10:54
A beteg hogy van?
122. semleges (válaszként erre: 110. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 16. 08:45
Legyél emberséges a hozzátartóddal eü. végzettség nélkül is! Te, mert a tiéd, a te anyád, apád, nagyanyád, nagyapád véresen, pisisen, szarosan is. És ne mutogass másokra. Mert nagyon visszatetsző vagy.
121. brandy85 (válaszként erre: 116. - PanniBp.)
2020. máj. 16. 08:24
? Felhàborító!
2020. máj. 14. 17:16

"Nem hiszem, hogy nappal kellene kihívnom a mentőt amikor este történik a baj, honnan tudjam mi lesz este???"


Már, hogy a manóba ne tudtad volna, hogy vérzik?

Az elején írtad valahol, hogy undorodsz a kakitól, pisitől és vértől. Annak volt igaza, aki azt írta a mentősök rád voltak idegesek. Valószínű mérgesek voltak, hogy éjszakára hívsz mentőt, amikor alapból kevesebb az orvos is.

119. michelle.r (válaszként erre: 111. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 14. 11:11

Hoooppááááá, újabb elem a fordulatos történetben.

🙃😂🙃

118. PanniBp. (válaszként erre: 110. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 14. 11:07
Szia! Te magad dönts, ne arra várj, hogy a fórumos társaink mit reagálnak. Szerintem.
2020. máj. 14. 11:05
Bocs. annyi verziót olvastam e témával kapcsolatban. Mi a helyzet a beteggel? Él-e még?
116. PanniBp. (válaszként erre: 105. - Brandy85)
2020. máj. 14. 10:57
A durvaságát hagyja meg a baráti körére - szerintem az anonim fórumnyitó. Ez egy provokatív valami itt, s talán férfi az "anonim". A f...-t tartogassa meg magának.
115. Amaunet (válaszként erre: 110. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 14. 08:03

Áruld már el, hogy helyileg hol volt a beteg? Honnan szállították be a mentők?

Mert egyik nap még az volt a kérdés, hogy vállald-e az ápolást, de este már elvitte a mentő?

Milyen betegsége van, amit otthon nem lehet ellátni?

114. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 84. - Globus)
2020. máj. 14. 07:33
Egy erősen vérző betegnek nem kell összetörni a csontját, hogy összetörödjön. Elég csak durván kitolni rángatva a kocsiban már egy plusz szenvedés neki.
113. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 85. - New(l))
2020. máj. 14. 07:29
Valamit nagyon félre értettél.
112. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 95. - 8d00a82c06)
2020. máj. 14. 07:25
Sajnos a fájdalmai szenvedése miatt igen :-( viszont nem fogok feldolgozni egy könnyen ezt az egészet, képtelenség. Minden vágyam az volt játszhasson a kisunokájával :-( örüljön valaminek is az életben, sok dolgon kellet átmennie az életben amit más nem biztos bírt volna.
111. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 96. - Globus)
2020. máj. 14. 07:19
Sajnos azon a bizonyos napon jött volna a hospice :-(
2020. máj. 14. 07:14

Sajnálok mindenkit akit megsértettem, de akkor is azt gondolom, hogy vannak olyan egészsegügyisek akik lelküket bele adják míg mások akár a haldokló beteggel is durván bánnak (nyilván az utóbbinak nincs helye az egészségügyben).

Nem hiszem, hogy nappal kellene kihívnom a mentőt amikor este történik a baj, honnan tudjam mi lesz este??? A beteget főleg aki vérzik erősen nem durván kell kivinni, próbálni kell úgy vinni minnnél kevesebb rázkodás érje (egy beteg aki vérzik ha össze vissza rázák a kocsiban amiben kitolják iszonyú kinokat élhet pluszban át).

Mégegyszer sajnálom ha ezzel bárkit is megbántottam és szerinte az egészségügyisek gyülőletébe ment volna át a téma. Mégegyszer mondom minden ember más, de legyünk már emberségesek egy haldoklóval pláné ha ezt a munkát vállaltuk önkét.

109. VendrinerPiroska (válaszként erre: 107. - Michelle.r)
2020. máj. 13. 21:31

Sajnos ezt nem lehet általánosságban állítani. Van, aki nagyon jó szándékú és valóban mindent megtesz a betegért, de láttam olyat is, akinek a szeme előtt akár el is pusztulhatott volna, és legfeljebb csúszópénzért hajlandó elvégezni, azt ami hivatalból a feladata lenne. Én dolgoztam kórházban, és a fél családom is orvos vagy asszisztens, szóval van némi fogalmam róla, hogy működik az egészségügy.

Lehetséges, hogy nem éppen a legszimpatikusabb mentősökkel hozta össze a sors a fórumindítót, de az is lehet, hogy csak a nekik kiadott protokoll szerint jártak el. Most semmi sem úgy működik, mint különben. Minden esetre ez a történet elég furcsa fordulatokat vesz. Először jön a kérdés, hogy ápolhatja-e az édesanyját, bár a párja tiltja meg ideje sincs, utána kiderül, hogy már különben is kórházban van a néni.

2020. máj. 13. 21:12

Ezt sajnos én nem tudnám vállalni:-(

Még gyerek nélkül se.

Volt sztómám 5hónapig.

Olyannyira megviselt lelkileg,hogy képtelen lennék ezt végig csinálni.Én maximálisan megertelek.

107. michelle.r (válaszként erre: 106. - 9b10f3d7ff)
2020. máj. 13. 18:14
A munkám során nagyon sok orvossal, nővérrel találkozom. Állami egészségügyben, és magánban is. Pontosan úgy, ahogy írod, láttam már 5 órás munka után a szívsebészt könnyes szemmel kijönni a műtőből, miután elveszítette a beteget. Az egészségügy tényleg toprongy, de az orvosok, a nővérek, körömszakadtáig küzdenek minden életért.
106. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 13. 18:08

Mit akartatok, amit a mentősök meg nem akartak?


Más kórházat? A mentős odaviszi, ahol az ügyelet van, nem oda ahova a kedves beteg kéri. Ez egy protokoll. De te, mint hozzátartozó, megkereshetted volna azt a kórházat, intézményt, ahol biztonságban tudtad volna az édesanyádat, kérhetted volna a vezetőt, hogy vegyék át.

Vagy másra gondoltál? egy altatóra?

És mi vagy te jós, hogy tudod 1-2 napon belül halott lesz? Te tudod milyenek az egészségügyben dolgozók? Egy frászt tudod. Tudod, hány orvos, ápoló, sőt még beteghordó is vonul el sírni, ha elveszítenek egy beteget? Tudod, hogy képesek 90 év feletti beteget 1 órán keresztül újraéleszteni?

Persze vannak trehány senkiháziak is, mint a civiléletben is, gondolom te is utóbbiak közé tartoznál, ha anyádon hezitálsz. De ne általánosíts már, pont te neee!!!!

105. brandy85 (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 13. 17:57
Nyilván így,mint te. Nem is erröl van szó,hanem arról,hogy kibúvót kerestél... ha félre értettem akkor bocsánat,de szerintem nem.
104. brandy85 (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 13. 17:54
Nem a f@szt nem értem. Képzeld 1 éve halt meg anyukàm!!!... Szóval tudom miről van szó!
103. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 94. - Mézes-Krémes)
2020. máj. 13. 17:41

De, akkor ne adja senki a mártírt, hogy ápolja, vagy ne?

Azt sem írta le miért kell ápolni, az sem mellékes, hogy demens, vagy utolsó heteit élő rákosbeteg. Nem tudom még mindig mi a betegség, csak gondolom, rák és itt a vég, ha egy gyerek ezen gondolkodik, hogy az utolsó napjait tudja-e szebbé tenni az anyjának, vagy a gyerekére hivatkozva bedugná egy intézménybe, az egy utolsó ember a szememben.

Most meg mocskolódik, a fekete lelkét mosná fehérre, másokat hibáztatva. Hányinger ez a nő.

102. 8d00a82c06 (válaszként erre: 98. - Michelle.r)
2020. máj. 13. 17:07
Remélem hogy csak trollkodás, mert gyomorforgató a hozzáállása.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook