Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Terhesen vagy kisbaba mellett főiskolára/egyetemre járni fórum

Terhesen vagy kisbaba mellett főiskolára/egyetemre járni (beszélgetős fórum)

2009. aug. 29. 15:14
A győri Apáczai Főiskolán szinte minden oktató megértő volt a kismamákkal. Előre le tudtak vizsgázni, ha esetleg a vizsgaidőszakra voltak kiírva szülni...És nem kellett sok a jegy megszerzéséhez (ezzel nem azt mondom, hogy a semmivel átengedték...)
12. kookai
2008. dec. 19. 15:44

Sziasztok!

Nekem az utólsó vizsgám 9 hónapos terhesen volt, az a tanár aki 9 szer buktatott, átengedett szinte a semmire, mindenki nagyon toleráns volt, a jogsimat pl. 5 perces vezetés után kaptam :D, az államvizsgámnál 2 hetes volt a Törpi, előrevettek a védésnél és egyből államvizsgázhattam is.... Nagyon rendesek voltak!

Viszont dinnyeméretűen a csoporttársektól kaptam fura pillantásokat! :D

11. Virág47 (válaszként erre: 4. - 89b99f816e)
2008. dec. 18. 23:04
A tanárok általában nem vesznek tudomást a terhességről, nem kivételezhetnek velük. Ha a kismama kimarad az órákról, vagy a vizsgákról valami miatt, akkor ugyanúgy kell bepótolnia, mint aki nem terhes. Vagyis ne várj túl sok toleranciát.
10. 89b99f816e (válaszként erre: 8. - Vordemon)
2008. dec. 18. 22:57
Nem szép dolog, mert itt nem arról van szó, hogy adjanak 2-est a semmire, hanem legyenek arra tisztelettel, h annak a hallgatónak előbb-utóbb ki kell nyomni azt a bébit :) Nem lehet benttartani diploma osztóig :)
2008. dec. 18. 22:56
Érdekes, h egy kismama, egy anya mennyi mindenre képes, nem? Földet tudnak megmozgatni! Nem tudom, h a pasik ezekre képesek lennének-e? Pedig elhiszem, h nem könnyű, de a nőknek annyi erejük, kitartásuk van, még egyedül is. De jók vagyunk :) Egyébként én is így tervezem :) Most fősulira járok, nemrég kezdtem, de utána is szeretnék még valamit tanulni, de a babát meg nem akarom 30 év fölé tenni, úgyhogy együtt lesz a kettő :) De nem félek ettől :)
2008. dec. 18. 22:51
Sziasztok!Én most ebből az okból kértem passziv felmentést,semmi empátiát nem éreztem az előadóktól,mivel terhességem elején befektettek a korházba,természetesen egy vizsgára esett az időszak,az előadó jövő ilyenkorra adta a következő vizsga időpontott.
7. leddy27 (válaszként erre: 5. - 89b99f816e)
2008. dec. 18. 22:47

Bizony, és már a pocakban készül a matek megpróbáltatásokra :)

Az órák látogatását azért a végén már megnehezíti, aztán a szülés után se lehet egyszerűen megoldani a szoptatás kérdését, de egy rendes férj mindenre képes :) én sokszor jártam ki a kocsiba szoptatni a szünetben :)

2008. dec. 18. 22:46
Amúgy meg biztos vagyok benne, h megvan a maga szépsége pl babával egyetemre járni, nem? :) Nem lehet elég korán kezdeni a tanulást :)
5. 89b99f816e (válaszként erre: 3. - Leddy27)
2008. dec. 18. 22:45
Igen, az előnyt hallottam, nekem régen a vállalkozás tanárnőm mesélt ilyeneket :) Gondoltam, h aki akarja, az végig is csinálja. és csak egy embernek kell tandíjat fizetni (ha kell), 2 in 1 :)
2008. dec. 18. 22:43
Arra gondoltam, h tudtátok-e folytatni, toleránsak voltak-e a tanárok, meg ilyenek...
2008. dec. 18. 22:41

Elég tág megfogalmazású a kérdés :) Mire vagy kíváncsi?

1 éves kicsivel kezdtem a fősulit, aztán egy évre rá pocakos lettem, csináltam tovább, őszi szünetre időzítve a szülést, most lányom 4 éves, fiam 2, gyűröm a 4. évet. Nem könnyű, de megcsinálható, ha van segítséged és tudsz éjjel tanulni :)

Ja igen, a pocak előnyt jelent a vizsgázásnál, de csak a kedvesebb tanároknál... a padok meg enyhén szűkké válnak és a székek kényelmetlenné :)

2008. dec. 18. 22:37
Jó volt! Mindenki körbeudvarolt, és vigyázott rám! :))
2008. dec. 18. 22:36

Sziasztok!


Várom a tapasztalatokat, történeteket, hogy milyen volt terhesen vagy babával főiskolára/egyetemre járni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook