Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák mélyponton fórum

Anyukák mélyponton (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
429. 14ef40febd (válaszként erre: 428. - 14ef40febd)
2011. márc. 16. 20:50
EGyébként nem a megbántottságom miatt jöttem el, csak akkor már eltelt jó pár óra és csak innivalót vittem, sem lázcsillapító, sem kaja nem volt nálam, kakálnia is kellett, de azt csak itthon tud és már potyogtak a könnyei, hogy menjünk haza.Mikor megígértem neki, hogy mi következünk, gondolhatod hogy esett neki, hogy még 3 bement.az anyja szava megint nem ért ló...rt sem.
428. 14ef40febd (válaszként erre: 429. - Szurikáta111)
2011. márc. 16. 20:47

Szegény.Én is ezt éreztem.Megalázottnak éreztem magam és szerettem volna sírni, majdnem sikerült is, de aztán a dühöm felül kerekedett.Azt mondtam a gyereknek azt képr amit akar a boltban.Jól belaktunk Túró Rudival.A gond az, hogy rosszabbul van, holnap odamegyek hajnalban és telefonálok, ha sorra kerülök, hozhatja a férjem a gyereket:-)))Ez csak vicc volt, hisz délután rendel.Szerintem egyből a fül-orr gégészetre megyek a kórházba.Van fülcsepp meg minden, de nem akarom hogy baja legyen a dobhártyájának, ez az okos Tóni úgy sem ért a dobhártyához.

Szóval tényleg leszidtak?De tényleg miért gondolják, hogy tudja valaki, hogy kisbabával az elejére kell menni, de ha tudja is, és nem tud menni?Az utánam következő anyuka kért időpontot, de nem adott neki.A nagyságos asszonyoknak akkor iért volt mindnek időpontja.Én is kértem máskor, nekem sem adott.

A férjem megsajnált ma.Azt mondta, tudod Andi, ha csili-vili házunk lenne, csili vili kocsival, meg ruháinkkal, meg mindig az utazásainkkal dicsekednénk, akkor az orvos itt könyörögne, hogy megvizsgálhassa a gyerekünket.Hát nagyon igaza van.Én ha orvos lennék és látnám, hogy az anyuka elviharzott, mert megbántottam, a gyerek érdekeit nézve, hazafelé beugranék megnézni a kis beteget.De ez túl idealista elképzelés részemről.

427. 14ef40febd (válaszként erre: 426. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 13. 15:45

Igazad van.

Amúgy tényleg olyan jó kis fejek.

A kisfiam mostanában állandóan azon agyal, hogy kell repülni."De hogy????"

Mondom szárnyakkal.

De hogy legyen szárnyam.

Hülyeségből azt mondtam neki veszünk a boltba, most már megbántam, mert ezzel nyaggat:-))))))

Azt akarja, mama, apa, anya, mindenki repüljön.Anyósommal jót röhögtünk, hogy akkor megyünk mint a vadlibák, V alakban:-))))

426. 4c1a787e8f (válaszként erre: 421. - 34cbb06680)
2011. márc. 13. 14:12

Bár nem engem kérdeztél, de adok jótanácsot:


A következetesség és az állandóság nagyon kell.


Nálunk az okozta a gondot, hogy 6 évig anyáméknál laktunk egy szobában. Nem tudtam őket igazán állandóságra szoktatni. Anyám, ha sok dolga volt kizavarta őket a szobából, ha meg nem, akkor meg velem balhézott, miért nem engedem be őket hozzájuk este 9-kor..

Meg a gyerek érzi azt, hogy még én is alárendelt vagyok, vagy voltam, és most, hogy már külön vagyunk, most is tojik a szavamra... Nehéz ezt megváltoztatni.


Valóban, az sokat fog segíteni, ha már jobban meg lehet vele beszélni, ez személyfüggő, mikor jön el. A lányomnál 2,5 év volt, a fiamnál 3,5 év... Aztán most, 6 évesen a lányommal már az a baj, hogy hiába beszélem meg, ő akkor is a saját feje után megy...


A másik meg az apával való összhang. Ha érzi, hogy nincs kiút, apa is, anya is egy követ fújnak, akkor könnyebb cél érni..

Ez egy állandó játék, csak kissé idegölő...


Azt viszont nem tartom bajnak, hogy ezt végigjátszuk. Bár nekem néhány pofon belefér, de azért nem hiszem, hogy a vasszigorral, meg csak a megszokás erejével igazi célt lehet érni. Lehet, hogy ideiglenesen azt csinálja a gyerek, amit mondunk neki, de valójában nem azért, mert azt "úgy kell" csinálni. És hamar eljön az a kamasz idő, amikor a mi tekintélyünk már kevés lesz... Akkor nem baj, ha korábban megküzdöttünk egymással, és megtanultunk beszélgetni...

2011. márc. 12. 19:12

Az viszont biztos, hogy rengeteg mindent meg lehet vele már beszélni, de nagyon cselesnek kell lenni, ha olyanról van szó, ami akarata ellen van, na akkor hosszú körítés kell.

Imádom, hogy elkezdte totálisan a miért korszakot, képes 10 magyarázat után is elgondolkodni és megkérdezni:"miért?"Imádom.Szerencsére beszélni szeretek, jobban mint kisautózni:-DDDDD

424. 14ef40febd (válaszként erre: 423. - Banita32)
2011. márc. 12. 19:10

Igen, én is mondtam, hogy vagy ő megy a fülészetre, vagy én a pszichiátriára:-DDDDD

Azt mondta, hogy ő nem megy fülészetre:-DDDDD

423. banita32 (válaszként erre: 421. - 34cbb06680)
2011. márc. 12. 18:51

De a gyerek is sokat fog változni. Nekem is kb. annyi idősen ezt csinálta a gyerek, állandóan tépte a hajam, meg pofozkodott. De leszokott róla.

Most már hogy meg lehet vele sok mindent beszélni azért könnyebb a helyzetünk.

Bár most épp azt játssza napok óta hogy fütyül rá hogy beszélünk neki. Sőt tegnap este még a fülét is befogta hogy ne hallja.

422. 14ef40febd (válaszként erre: 421. - 34cbb06680)
2011. márc. 12. 07:19
így.Én is aránylag jó voltam és szigorúan fogtak.ha nem igazságtalan a nevelés,a kkor nem ártunk vele szerintem.Igazságtalanságra olyanra gondolok, hogy amit egyszer eltűrsz, máskor meg kiabálsz érte, az hülyeség.Persze más ha bírkózunk, akkor gyűrhet, de gyébként nem.Most azért hibázok ennyit, mert itt ül:-)))
421. 34cbb06680 (válaszként erre: 414. - 14ef40febd)
2011. márc. 11. 22:45

atyaúristen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rám is ez vár? mondd már el, te hogyan csinálnád másképp ha újra kezdenéd!? kell a jó tanács, mert a kisfi' 15 hónapos, de teli torokból rivall, majd ütné a fejemet és húzná a hajamat, ha hagynám. Nem kérdés hol? mindenhol. Itthon is és közhelyeken is. Ezt csak akkor csinálja, ha nem úgy van ahogy ő akarja. Törögetem a szarvát, kezére dádázok, és kitartóan hurcolom végig a sugártól hazáig, nem törődve ki mit szól.

Hm? hogy előzzem meg hogy gusztustalan viselkedésű fiú legyen. Én olyan jó kislány voltam, bár marha szigorúan is fogtak.

420. 4c1a787e8f (válaszként erre: 414. - 14ef40febd)
2011. márc. 11. 20:31

Nálunk is ma csúcsosodott a borzalom. Már vagy egy hete nincsenek oviban, mert mint írtam, bacik vannak..

Nekik meg az már nagyon kell...


Ma még az apjuk is hazajött, és most szigorkodik.. Hiába, egy férfitől más ez, mintha csak én pattogok itt..

Jó lenne, ha többet lenne itt, kéne a gyerekeknek..

419. 14ef40febd (válaszként erre: 418. - Banita32)
2011. márc. 11. 10:50

A lányom otthon rosszalkodott kint tüneményes volt.Na otthon sem volt durva a helyzet.

a kisfiam otthon mostanában elég szépen kezelhető, kint iszonyat.

Erre mondják, hogy van aki óvodában rossz, otthon jó és fordítva.Akkor nekem könnyű dolgom lesz, az óvónénik meg had őszüljenek már, ne csak én:-)))))

418. banita32 (válaszként erre: 414. - 14ef40febd)
2011. márc. 10. 15:56
Hát nem irigyellek egy cseppet se. Szerencsére az én fiam a boltokban és a lakáson kívül nagyon jó gyerek. Soha nem hisztizik semmiért, ha kap valamit szépen megvárja hogy kifizessük.
2011. márc. 10. 15:55
Gratulálok a kisasszonyhoz nagyon ügyes voltál. Nekem szombaton született meg az unokaöcsém. A fiúknak meg mennek a gyógypuszik!
2011. márc. 10. 15:13
Gratulálok!!!!!!!!!!!!
2011. márc. 10. 12:03
húú részletek? háát 3300gramm és 53 centi lett és egy óra alatt meglett. a hisztikorszak rémes csak egy valamit szabad neki megvenni és abból nem engedni, legközelebbre megígérni hogy nem viszed magaddal és ehhez tartani magad
2011. márc. 10. 09:28

Tegnap elmentünk az intersparba.Iszonyat volt.Megint a biztonsági őrök fogták meg a gyereket, megint átbújt a korláton a szemem láttára, nem értem utól.Átmentünk a Tescoba.Ott elmentünk wc-re.Ő pisilt.Én következtem.Csorgott:-))Kirántotta belölről az ajtót.Egy nő ott állt velem szemben, a gyerek már fél méterre kint.Úgy letolt bugyiban vissza a gyerek.Ajtót újra bezártam.Pofont adtam.Szégyelltem, sajnáltam, de így sikerült.

Tesso vásárlás.Kenyeret veszek, a gyerek elszalad.Eladónéni fogja meg.Kocsimat otthagyni, kimenni a bizotnsági őrök felöl, a gyerek artikulátlan hangon ordít, mert az eladónő nem engedi ki.1,5 óra volt, de teljesen kikészültem.Nem tudtam megvenni amiket akartam, és megvettem amit nem akartam, pedig kevés a pénz nagyon.Lidl-b mentünk át.Kért csokit.O.K: A pénztárnál otthagyott, hogy ropi kell.Nem tudok kimenni, a kocsit ott kell hagyni. Megvan a ropi is.A kocsiban ordít, hogy nem ilyenre gondolt.Robotot akart a sparban. visszatettem. Kapott legót, akciósat.Szóval durva, nem akarok többet boltba menni vele.Ő átfér a korlátokon én nem mehetek át és nem tudom a kocsit magammal vinni.

413. 14ef40febd (válaszként erre: 412. - Jozsi.38)
2011. márc. 10. 09:23
Nagyon sok erőt és örömet kívánok.részletek?
2011. márc. 10. 09:07
sziasztok! eltűntem de újra itt vagyok :) a betegeskedőknek jobbulást :) mi tegnap jöttünk haza a kórházból a legkisebbel, vasárnap született jázmin baba most újra itthon csak a két fiú lebetegedett közben, remélem nem lesz belőle gond
411. 14ef40febd (válaszként erre: 409. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 10. 08:10
Sajna.Gyógyuljatok!!!!!!!!!!!!!!
410. 14ef40febd (válaszként erre: 408. - Banita32)
2011. márc. 10. 08:09
De aranyos.Örülök, hogy megygyógult:-)))))
409. 4c1a787e8f (válaszként erre: 408. - Banita32)
2011. márc. 9. 14:56

Jobbulást és kitartást!


Ilyet mi is alkottunk, kétszer is..


Ez nálunk úgy bővült, hogy mentem a kórházba az egy évessel. Közben a három éves lányom anyósoméknál volt. Ő ott hányt, de neki nem kellett kórház, nagyobb korban jobban bírják már.. Tőle elkapta sugárkezelés alatt álló apósom, és anyósom is. Tőlünk anyám, és apám. Rajtam másfél hét múlva jött ki, utána jött az öcsém... Akkor kicsit kivoltunk, de utólag hálát adok, hogy ez a legnagyobb bajunk...


Aztán egy év múlva ismételtünk, bár az már nem volt olyan gáz..


Azóta is van ilyen eset, de már szórványosabban kapjuk, bár most pont ezért nem viszem a gyerekeket az oviba, mert van ott is ilyen vírus..


Mi is majdnem kórházazunk. A picimnek (6hós) Bronchitisze, fülgyulladása és torokgyulladása van, légzéskönnyítő kúpot kap, meg antibiotikumot, de ő is ügyes fiú, jól bírja...


Ti is túllesztek rajta, illetve remélem, el se kapja más Nálatok...

2011. márc. 9. 13:37

Sziasztok!


Bocsi eltűntem de kicsit viharos napokat éltünk át.

Ma reggel jöhettünk haza a kórházból. Szerencsére ügyes nagy fiam vangyorsan rendbe fog jönni. De ezt senkinek nem kívánom. Borzalomvolt átélni.

Szombat este már nem akart enni és éjjel fel isébredt hányni. De mivel köhögött előtte azt hittem hogy csak aslejm miatt volt az egész. Még éjjel párszor köhögött és jöttis belőle kicsi. Reggel megint hányt, de akkor már a hasa is ment.Vasárnap délelőtt vagy 10x ment a hasa és se enni se inni nemakart. Igazából ez volt a baj. Délben aludt egy nagyot, vidámanébredt. Majd ivott egy kis almalevet és evett pár falatot. Na ezkb. 1 perc múlva jött is ki belőle. Akkor elvittem az ügyeletre.Be is utaltak minket a fertőzőre mivel (igaz akkor még nem voltkiszáradva) de a doki azt mondta hogy inkább most és előzzükmeg, mert éjjel a rohammentő vinné el ha otthon maradna.

Bennlehetett vele maradni, kaptunk anyás szobát. Alapból nem voltrossz az elhelyezés mert neki is volt kiságya, nekem rendes ágy,asztal, székek. Bár azért meg kell mondanom hogy az épületnagyon lestrapált.

A nővérek és az orvosok nagyon aranyosak,figyelmesek és kedvesek voltak. Erre egy szavam se lehet, bármitkértünk, bármi volt azonnal jöttek. Ha már meghallották hogyvalamelyik gyerek csak felsír mentek hogy van e valami baj, tudnak esegíteni.

Este mikor bekerültünk akkor kapott két adaginfúziót. Kikötötték az ágyhoz hogy ne tudjon mozogni. Nagyonbátor fiú volt mert csak addig sírt míg bekötötték a katétert,utána szépen csendben feküdt és várta hogy vége legyen. Sajnosa második adagnál megint hányni kezdett, akkor letéptem a kötéstróla mert nem tudott felülni és visszafolyt neki a hányás. Utánaa nővér mivel nagyon jól viselkedett befekhettem vele a nagyágyba. Akkor már megnyugodott és el is aludt. Itatni kellett sokatmert a folyadékot pótolni kellett. De szegénykémnek csak zubogotta hasa, nagyokat fingott és ment továbbra is a hasa. Elég sokszor még.

Hétfőn már nem hányt csak egyszer éjjel, de akkor mintha egy nagy adag taknyot hányt volna. A doki azt mondta hogy hurut és jó is hogy kijött. Még keveset ivott úgyhogy este még kapott egy infúziót.

Kedden már jól volt, adta a formáját majd szétszedte a kórtermet. Enni nem evett de már eleget ivott így ma hazajöhettünk.

Azt mondták hogy még pár napig menni fog a hasa hogy kipucolódjon belőle a vírus. De sokat kell inni. Már van egy kicsi étvágya is, evett pár falatot. De még elég bágyadt és hisztis.

A legrosszabb az volt hogy az én állandóan pörgő fiam, akit még általában lázasan és betegen se lehet leültetni egy percre se, csak feküdt az ágyban és elhaló hangon néha enni kért vagy sírdogált hogy feküdjek mellé.

407. 14ef40febd (válaszként erre: 406. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 9. 07:48
Phuuuuuu!!!!!!!!!!
406. 4c1a787e8f (válaszként erre: 405. - 14ef40febd)
2011. márc. 8. 15:59

Anyukám telefonon át szokott, amikor rimánkodok, hogy vigyék el legalább a nagyokat...

Csak azok is annyit hajtanak, hogy már meg se merem kérni sokszor.


A lányom, meg drukkol, hogy legyek minél rosszabbul, mert akkor mehetnek a mamáékhoz...

405. 14ef40febd (válaszként erre: 404. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 8. 15:55
Jóhogy magadat, hisz téged ki sajnálna, ha nem Te Magad:-)))
404. 4c1a787e8f (válaszként erre: 403. - 14ef40febd)
2011. márc. 8. 15:53

Ez lesz még rosszabb...hehe


Mi is épp a bacik elől futunk. Van az oviban, és ne merem vinni őket..

A kicsi ennek ellenére lázas, mindjárt viszem az orvoshoz...

Én is el szoktam kapni, és magamat sajnálom a legjobban. Mert a gyerek túl van rajta, de ÉN... Jaj de önző vagyok...

403. 14ef40febd (válaszként erre: 402. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 8. 14:01

Ne hülyéskedj már.Addig nem bírom ki.Most is levett valami vírus a lábamról már egy hónapon belöl 2x.

Mi is az a félelem korszak?Mert most is fél a sötéttől, egyedülléttől, a szobában állítólag vadász van, stb.

402. 4c1a787e8f (válaszként erre: 401. - 14ef40febd)
2011. márc. 8. 11:17
6 éves koráig lehet. Aztán kezdődik előről a félelem-korszakkal...
2011. márc. 8. 07:20
Át akarok aludni minden éjszakát!Olyan nagy kérés ez?Ha ovis lesz a gyerek tényleg úgy elfárad, hogy aludni fog éjjel és nem kel fel, hogy pisilni kell, szomjas vagyok, anya hol van?stb, stbí?????
400. 4c1a787e8f (válaszként erre: 399. - Banita32)
2011. márc. 6. 13:43

Hú, mi tegnap farsangolni voltunk.

Apa is eljött, a gyerekek nagyon élvezték, még a mini is.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook