Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyává válni fiatalon fórum

Anyává válni fiatalon (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyává válni fiatalon

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
326. Ánya73
2009. máj. 15. 16:06
Ha valaki teherbe esik akarva, vagy akaratlanul, akkor is ott van a kezében a döntés, szeretné azt a gyereket vagy nem. Ő így döntött, dönthetett volna másképp is. Nyilván 14 évesen nem tudatosan készült a gyermek vállalásra, de ha már a felelősségről beszélünk, miért csak a nő, ill. lány felelőssége a védekezés. Ha a fiú idősebb, márpedig egyetemista apáról ír, a fiú is védekezhtett volna. Különben meg a fiam születése után gyógyszer mellett estem teherbe.
325. 707655fba1 (válaszként erre: 324. - Ánya73)
2009. máj. 15. 15:57

Ebben igazad van.

De mint alább már kifejtettem, nem a szüléssel kezdődik a gyermek élete.

Azt nem hiszem el, hogy valaki 14 évesen gyereket akar szülni!

Márpedig ha nem akar, akkor védekezni kell.

Az, hogy lefekszem valakivel, lesz ami lesz alapon, az elöttem minden, csak nem felelősségteljes!

Ha a szex fogalmát ismeri, akkor a védekezését is illene!


Mielőtt prűdnek nyilvánítana bárki, elárulom, én is 15 voltam, amikor a barátommal (már 19 éve a férjem) először lefeküdtem. A különbség csak annyi, hogy elötte felkerestem a nőgyógyászt, és védekeztem!

324. Ánya73 (válaszként erre: 323. - 707655fba1)
2009. máj. 15. 15:43
Nem azzal értek, egyet, hogy helyesen tette azt, hogy eltitkolta a terhességét, de attól hogy 14 évesen szült még lehet felelősségteljes anya. Nézd meg a híreket, hány olyan nő dobja el magától a gyerekét aki igencsak elhagyta már a tinikor árnyékát is.
323. 707655fba1 (válaszként erre: 321. - Ánya73)
2009. máj. 15. 13:41

Ellendrukker?

Miről beszélsz?

Azért mert nem gratuláltam (meg a hozzám hasonlóan gondolkodók) nem azt jelenti, hogy bármi rosszat kívánnék a tini-anyukáknak.

Egyszerűen az én erkölcsi és morális értékrendembe nem fér bele.

Tiniként sem fért bele (neveltetés???) és mostmár anyaként is ugyanígy gondolom.

322. f852ffafeb (válaszként erre: 321. - Ánya73)
2009. máj. 15. 10:40

Az már szép hosszú idő! Kívánok nektek még sokszor ennyit!

Egyébként megnéztem a képeid, szerintem egyáltlán nem kell fogynod:) (mármint a bemutatkozásba írtad, hogy szeretnél)

A lányodnak meg sok sikert a felvételihez!

És köszi a jótanácsot:)

321. Ánya73 (válaszként erre: 320. - F852ffafeb)
2009. máj. 15. 10:15
Szerintem, feleslegesen húzod fel magad, sajnos ebben a társadalomban rengeteg az ellendrukker, de kár velük foglalkozni. Te és a környezeted tudják, hogy milyen vagy, mire vagy képes, a többivel meg lényegében kár foglalkozni, és magadat stresszelni. De ezt az évek alatt tapasztalni fogod. Ne add meg azt az örömet senkinek, hogy valaki megjegyzése miatt kiborulsz. Ezt csak jótanácskén írom. Amikor 17 évesen férjhez mentem a 120 emberből aki az esküvőnkön részt vett, szerintem több mint a fele azt jósolta, hogy a kapcsolatunk a fél évet sem fogja megélni, és majd nevelhetem egyedül a gyerekemet. Ezzel szemben most leszünk 19 éves házasok.
2009. máj. 15. 09:46

Felmerült itt pár dolog, amikre azért válaszolnék.


Ha egyedül lettem volna a szülés megindulásakor, a fiam akkor is élne!


Nem a GYES-ből és segélyekből élünk, kíváncsi vagyok, abból ki tud, szinte pelenkára se lenne elég, de azt a pénz félrerakjuk, a férjem vizetése a családi bevétel. A GYES mindenkinek jár, nem csak nekünk, nem mindegy, hogy csak simán elsikkasztják, vagy másoknak adják? A Tied úgysem marad.


Sok helyen, külföldön az anya valóban csk 6 hétig lehet otthon, és szerintem ez nagy hiba. Szegény gyerek jóformán csak a babyszittert ismeri..

Szerintem nincs annál rosszabb érzés, mint amikor a gyerekednek baja van, és nem Téged akar látni, valaki mást akar ölelni!!


Valóban nagyon meghatározó az a 3 év, de azért nem csak ezen múlik a gyerekek további élete. Iskolában már a barátok a mérvadók, de legalább több eséllyel indul..


Velem nem volt otthon az anyukám, a mai napig nem az igazi a kapcsolatunk. Nem bízom benne, pedig sosem kaptam ki vagy ilyesmi, egyszerűen nem alakult ki az a kötődés.


A terhességem senki nem vette észre, nem csak ő. Sem a többi családtag, se osztálytársak, tanárok..

Mindig is túlsúlyos voltam, de a terhesség alatt fokozatosan fogytam belőle, a baba meg növekedett, és így az utolsó hetekben is alig látszott.


Ha pofátlan voltam, bocsánat, nem volt szándékos, de látod, ilyen, ha valaki megszól úgy, hogy cseppet sem ismer.

Mindenkinek vannak "hibái", senki sem tökéletes.

319. 54246605c4 (válaszként erre: 316. - 707655fba1)
2009. máj. 14. 16:13

Nem az!!!

A lányzó édesanyjára gondoltam. Őszintén, te nem vennéd észre a gyerekeden, ha 8 hónapos terhes lenne?

Ennyire nem ügyes senki...

318. Ánya73
2009. máj. 14. 10:49

Sziasztok!

Olvasgatom itt a topicokat,én is nagyon fiatalon szültem 17 évesen. Az édesanyám nagyon ellene volt, de én legbelül tudtam, hogy készvagyok az anyaságra. Attól, hogy valaki fiatal még válhat belőle jó anya, és az éppen nem fiatalból pedig akár rossz is. A saját példámból kiindulva, fiatalon egzisztenciát teremtettünk magunknak, elmondhatom, hogy az átlagnál egy picivel jobban élünk, a lányom akit fiatalon szültem most felvételizik a jogi egyetemre, tehát megint csak azt tudom mondani, hogy a kor nem számít, lehetsz felelősségteljes szülő 14 évesen is. Ja és a lányommal, sőt a fiammal is gyesen voltam, a lányommal 3 évig, a fiammal mivel tartós beteg, 10 éves koráig kaptam a gyest és még ráadásul az emelt családi pótlékot is.

Zso-nak üzenem, hogy csak így tovább, szeretetben nevelgessék gyermeküket és legyenek nagyon boldogok.

317. Sznebk2 (válaszként erre: 313. - 96126be7d9)
2009. máj. 14. 10:29
Nem vitatkozni akartam, csak beszélgetni. Megismerni a szempontjaidat, hogy miért ez a véleményed, stb.
316. 707655fba1 (válaszként erre: 315. - 54246605c4)
2009. máj. 14. 10:04

Teljes mértékben az anyuka felelőssége?

Bevallani, hogy terhes vagyok szerintem kisebb felelősség, mint felnevelni egy gyereket!

Szerintem..

315. 54246605c4 (válaszként erre: 314. - 707655fba1)
2009. máj. 14. 09:51
Ez szerintem az anyukája felelőssége. Aki 8 és fél hónapig titkolni tud egy terhességet...És senki nem veszi észre...Ez mondjuk érdekes...
2009. máj. 14. 08:23

Lényegében mindenkinek igaza van egy kicsit (szerintem).

Ez a cikk nálam is kiverte a biztosítékot, illetve inkább a gratulációk.

Igaza van Rangikunak, ezek a hozzászólások azt sejtetik, hogy milyen jól is tette amit tett.

Hát igen.

az, hogy nem a kukába tette, az valóban jó dolog.

Szerintetek felelősségteljes gondolkodásra vall, hogy 8 és fél hónapig eltitkolta a terhességét?

Anya van? Nem vette észre a gyerekén, hogy babát vár? Mi van, ha 8 és fél hónap után sem derül ki, egyedül van, amikor megindul a szülés. Akkor is ugyanez a sorsa a picinek?

2009. máj. 14. 08:03
Oké, akkor te sokkal okosabb vagy, hiszen már szültél, és idősebb vagy. Így tényleg nincs is értelme vitatkozni veled m(_ _)m
312. Sznebk2 (válaszként erre: 310. - 54246605c4)
2009. máj. 13. 22:32
Jaj, hát én is ezt mondtam, hogy valószínűleg ki sem bírnám, hogy 3 évig otthon legyek! Aztán, ahogy megszülettek a fiaim (ikrek), az első két év úgy eltelt, mintha egy hét lett volna. A harmadik évben éreztem azt, hogy na végre, élni is lehet ezen a Földön. Mivel ikrek, tovább jár a GYES (szégyellem is magam érte:)) így 4 éves korukig voltam otthon velük. Aztán ők oviba és meg dolgozni mentem. És nem nőtt ám a fenekem. Sőt! Így utólag, hogy már 7 évesek, suli előtt vagyunk, én és apa dolgozunk, még mindig azt mondom, hogy fáradtabb, nyúzottabb voltam GYES alatt és többet dolgoztam, mint most, amikor dolgozom, ott a család, az egyetem és minden.
2009. máj. 13. 22:23
akinek nem inge ugye...
2009. máj. 13. 22:23

Valóban nem helyes megoldás 14 évesen gyereket szülni, lehetett volna védekezni.

DE!!!!!!!!

Miért is baj az, hogy az anyuka felvállalta a gyermekét, és nem kukába hajította/elvetette?

Nem kérte a kisgyerek az életét, de jött. Megadták neki. Valószínűleg nem Ő lesz a következő szívsebész professzor a palettán, de sosem lehet tudni, kiből lesz jó ember, esetleg igazán jó szakember.


Rengeteg adót fizetünk, és nekem sem tetszik, hogy ezt mindenféle nyugdíjra, GYES-re, GYED-re, és társaira fordítják, DE EZ VAN!!!!!!!


A haragot nem egy emberen kell letölteni, hanem esetleg azokon, akik szülnek 4 év alatt 4 gyereket, beadják az intézetbe, egy kedves családtag jelentkezik értük havi laza 600 000-es apanázsért.

Nem az a havi 35-40 ezres GYES viszi el a nagy pénzt.

És ha gyerekem lesz, ugyanígy igenis jól fog jönni a GYES. Nem fogok otthon maradni 3 évig, de nem azért, mert nem akarnék 3 évig babázni, hanem mert ezt valószínűleg nem fogom tudni megtenni.


Aki megteheti, annak örülök és gratulálok, nem irigykedni és sarat dobálni kell a másikra.


Mindent meg lehet beszélni normálisan, felnőtt módjára.

309. Sznebk2 (válaszként erre: 307. - 96126be7d9)
2009. máj. 13. 22:17
Igazad van. Nem kell, hogy nyitott légy, olyan szépen válaszolgatsz a saját kérdéseidre és ez nagyon pozitív. Fontos, hogy összhangban legyünk magunkkal. :) Ha eljutsz egy állás interjúig, még ezer dolog dönthet abban, hogy Te kellesz, vagy inkább más.
308. Sznebk2 (válaszként erre: 300. - 96126be7d9)
2009. máj. 13. 22:12
Nos, mondom, hogy légy nyitottabb, hát én is megpróbálom. Gondolkozom, hogy milyen szakma lehet az, ahova lehetetlen visszatérni. Vannak ismerőseim, konkrét példák: ügyvédnő, mintha semmi sem történt volna, megvannak az ügyfelei, van fogorvos, várták vissza, van vak gyógymasszőrnő, alig várták, hogy végre visszamenjen, imádják az ügyfelek, sőt még többen vannak, mint előtte. Aztán van a pékes példám, ő is igazi, meg van köztisztviselő is, ott ő maga nem ment vissza, szintén az utazás miatt. Persze vannak olyan szakmák, ahol a szépség dominál, ott valóban, ha 3 évig feneket növeszt, nos ott el tudom képzelni, hogy nem tud visszamenni. Meg bizonyára van még jó néhány ilyen szakma, csak most nem jut eszembe. De tanulni, dolgozni gyerek mellett is lehet, így még akár a 14 éves anyukánk is lehet bármi, bárki. Ezért nem értem ezt a nagy indulatot.
2009. máj. 13. 22:08

Ha a gyerek életében az első 3 év a legmeghatározóbb, és ezt az időt az anyukák többsége nem seggnövesztéssel töltik, akkor miért él Magyarországon ennyi primitív, arrogáns, idegbeteg, agresszív tahó ember?

Szerintem a nem az a 3 év egy huzamban határozza meg hogy mennyi törődést és szeretetet kap az a gyerek.


Amúgy, csak próba képpen, küldd el az önéletrajzod 5 céghez, és említsd meg benne az x év kihagyást. Szerinted hányan fognak visszahívni?



Erre a "nyitottság" meg "első benyomás" dologra meg nem mondok semmit.

Most akkor támogatásból meg segélyből élnek vagy nem? De. Később is így fognak élni? Valószínűleg igen. A te meg az én pénzemből? Igen. Megérdemlik? Nem.

Mire kéne nyitottnak lennem?

306. angyal 79 (válaszként erre: 299. - 96126be7d9)
2009. máj. 13. 21:48

A hangnemet velem szemben is megválaszthatnád.Egyébként elég szomorú hogy teseggnövesztésnek tartod azt az időt amit a gyerekeddel tölthetsz.Sztem legtöbb anyuka ugyanis nem ezt csinálja.

Sajnos még nagyon éretlen vagy, úgyhogy jobb is ha nincs még gyereked.Nagyon fontos jövőt teremteni, de ez nem csak az anyagiakat kell hogy takarja.A gyereknek megadhatsz Te minden földi jót, de semmit nem érsz el vele ha a rohanó világban nem jut elég időd rá.Bizonyított tény hogy a gyerekek életében az első 3 év a legmeghatározóbb.Ha akkor nem kapnak meg elég figyelmet és törődést azt nagyon megsínylik.Ha aktuális lesz a téma olyen dolgoknak is nézz utánna.

305. Sznebk2 (válaszként erre: 300. - 96126be7d9)
2009. máj. 13. 21:46
Megengedem, hogy tudasd. Akkor én nagyon profi szakember lehetek. Visszahívtak, amint meghallották, hogy tervezem a munkába állást. Én nem vállaltam, mert gyerekkel már nem akartam annyit utazni, mert a fiúk születése után messzebbre költöztünk. A barátnőm is profi szakember ezek szerint. Meg a régi lakóparkunkban az "ingyenélők" 60 %-a. A maradék kb. 40% valóban nem tudott visszamenni oda, ahonnan eljött. És nem a képzettségük szerint, meg az életkoruk szerint oszlik meg, hanem nagyon vegyes a paletta. Talán szerencse dolga is.
304. Sznebk2 (válaszként erre: 300. - 96126be7d9)
2009. máj. 13. 21:41
Jaaj, és nem azt mondtam, hogy gonosz, kőszívű vagy, csak hogy legyél nyitottabb és ne ítélkezz azonnal, mert ugyan fontos az első benyomás, de megeshet, hogy tévedsz és ezzel megbántasz másokat, akik nem érdemlik meg.
303. Sznebk2 (válaszként erre: 301. - 707655fba1)
2009. máj. 13. 21:39
Itt nem a 14 éves anyukára céloztam, hiszen tegnap írtam, hogy 14 évesen iskolája sem nagyon lehet, nemhogy munkája. A GYES-sel kapcsolatban írta Rangiku (remélem jól írtam a nevét), hogy - mint az újabb kiegészítő hozzászólásában is említi - évek kihagyása után nem lehet visszamenni a munkaerő-piacra. Erre mondtam azt, hogy pl. egy pék, vagy egy menedzser is vissza tud menni egy-két gyerek után, ha megvan hozzá a megfelelő végzettsége és jó szakmailag. Mondjuk, ha az alatt a 2-3 év alatt a fenéknövesztésen van a hangsúly, ahelyett, hogy a gyermeket nevelnénk, akkor én sem örülnék ennek a lehetőségnek, mármint a GYES-nek. Én úgy gondolom, ha gyermeket vállalok (mindegy hány évesen), akkor onnantól kezdve ő kell, hogy a legfontosabb legyen. Ha úgy kap kiegyensúlyozott anyukát, hogy bölcsibe íratja és dolgozik, akkor úgy, ha otthon közben nő a feneke, de a nap nagy részében vele foglalkozik, akkor úgy.
302. 707655fba1 (válaszként erre: 301. - 707655fba1)
2009. máj. 13. 20:49
Ja... meg megfelelő végzettsége is!
301. 707655fba1 (válaszként erre: 298. - Sznebk2)
2009. máj. 13. 20:48
8 általánossal, szinte az iskolapadban szülve rettentő jó munkaerő lehet a kedves anyuka!!!!
300. 96126be7d9 (válaszként erre: 298. - Sznebk2)
2009. máj. 13. 20:45

Most akkor mi is a baj a véleményemmel?

Hogy nem vagyok nyitott, és gonosz, kőszívű szörny vagyok? Oké, akkor ez van.

Nem támogatom az ingyenélőket. Bocsi.


És engedd meg hogy tudassam: nagyon profi szakembernek kell lennie annak az anyukának, aki több év kihagyás után újra ugyan olyan munkát talál, mint amilyen korábban volt neki. A munkámból adódóan tudom. A mai helyzetben inkább azt mondanám, lehetetlen.

299. 96126be7d9 (válaszként erre: 296. - Angyal 79)
2009. máj. 13. 20:40

De, a börtöntöltelékek is nagyon zavarnak.


Én válasszam meg a hangnemet? A kiscsajnak volt képe flegmáskodni, és én vegyek vissza? Majd ha a leányzó letesz valamit az asztalra (mert 14 évesen kufircolni és szülni nem nagy dolog, lássuk be), akkor én is tisztelettel beszélek róla.


A leendő gyerekemnek hosszú távon sokkal jobbat fog tenni, hogy az anyja nem a seggét növeszti évekig, hanem dolgozik = jövőt teremt neki, lehetőséget a tanulásra.


Erről ennyit szerintem.

298. Sznebk2 (válaszként erre: 295. - 96126be7d9)
2009. máj. 13. 20:38
Szerintem az a marhaság, ha Gyes, Gyed helyett bébiszitter neveli fel a gyereket, mert a nagyszülők is dolgoznak. A kismama két gyerek után is, ha megfelelő a végzettsége a munkájához és jó munkaerő, visszatalál a munkaerő-piacra, legalább is van esély rá. Amint látom, (...-a a csőröd) kijelentés megint csak engem igazol: a majdnem diploma nem párosul feltétlenül intelligenciával. Mindegy is, abban egyetértünk, hogy nem feltétlenül életcél az, hogy valaki 14 évesen szül, de ha megtörtént, lehet orvosolni úgy is, ahogy a topic-indító is teszi, szeretetben felneveli. És ha így van, jól teszi. És legyen otthon vele GYES-en, aztán meg vegye gyorsan igénybe a szoc.pol-t, amíg lehet, hogy saját fészkük legyen. Jaj, miket beszélek, hiszen az is az adónkból megy... Az egész véleménynyilvánításoddal nem is lett volna baj, hiszen azért van a fórum, ha egy kicsit nyitottabb lennél, nem általánosítanál és utánanéznél annak, amiről beszélsz.
2009. máj. 13. 19:07
Tavar= zavar
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook