Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anya, ma fejbe csapott a tanárnéni... fórum

Anya, ma fejbe csapott a tanárnéni... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
156. Mazsinka (válaszként erre: 154. - 130454e42d)
2012. szept. 20. 16:45
Nem ütheti meg, ezzel egyetértek. Csak kíváncsi voltam, kívülállók mit javasolnak, mit tegyen? Nem írhatja be, nem küldheti ki, nem adhat neki csak úgy egyest, semmit sem tehet jóformán azon kívül, hogy rendre utasítja.
155. d71ef05a8e (válaszként erre: 154. - 130454e42d)
2012. szept. 20. 16:44

Én már sokadszor érzem, hogy sokan elbeszélünk egymás mellett. Most tényleg van itt valaki a fórumon, aki azt állítja, hogy meg szabad ütnie a tanárnak a gyereket? Én nem ezt érzem itt.


Inkább arról van szó, hogy sokan nem tudjuk elképzelni a szituációt, hogy két kisgyerek szinte csak összenéz, a tanár meg máris üt. Ezért merült fel többünkben az, hogy 1. kinek mi az ütés? 2. milyen előzményei lehettek, ha tényleg ütött a tanár.

154. 130454e42d (válaszként erre: 152. - Mazsinka)
2012. szept. 20. 16:37

Nem ütheti meg. Nem vagyok tanár, de neki ez a szakmája. Nem mondom, hogy könnyű, sőt... de kell lennie megoldásnak.

2 lányom van, a nagy már 16 éves, nem volt ilyen gondunk szerencsére. Olyan igen, hogy ő volt az agresszió áldozata más gyerek részéről, és a tanár ott se tudott semmit se tenni.

153. d71ef05a8e (válaszként erre: 151. - 130454e42d)
2012. szept. 20. 16:36

Ez igaz. DE azt hiszem, sosem fogjuk megtudni, hogy hogy viselkedett a gyerek,és hogy milyen módszerekkel próbálkozott a tanító, mielőtt fejbevágta volna, vagyis hogy tényleg azt látták-e a gyerekek, hogy az első reakció, ha valami nem tetszik, az ütés, vagy látták és érzékelték a fokozatokat is.


Amúgy szerintme a tanári fegyelmezésbe mindig beletartozik az is, hogy az érintett és a szemtanú gyerkeknek is mindig pontosna tudniuk kell, hogy mi miért történik. Például nem azért, mert bezsélgetett, hanem mert 15. rászólásra sem hagyta abba. A gyerekek igazságérzete kikezdhetetlen, ha megismerik az érem mindkét oldalát.

152. Mazsinka (válaszként erre: 151. - 130454e42d)
2012. szept. 20. 16:34
Akkor mit tegyen, ha rászól ötször a gyerekre, és a gyerek nem veszi figyelembe az intelmét? Ne üsse meg, de akkor a gyerek is tessen szíves azt csinálni, amit a pedagógus mond, ne kelljen már neki könyörögni azért, hogy úgy viselkedjen, ahogy kell.
151. 130454e42d (válaszként erre: 150. - Locsi)
2012. szept. 20. 16:31
Nem, de nem szóval nevelünk hanem példamutatással. Ha mást mondok mint teszek nem leszek hiteles a gyerek előtt.
150. locsi
2012. szept. 20. 16:27
Azért,most tényleg,ha a tanár esetleg csak rákiabál a gyerekre,mert előfordulhat,akkor a gyereknek is joga van kiabálni a tanárral?Otthon megmondod a gyereknek,hogy nyugodtan te is kiabáljál,neked is szabad?
149. 130454e42d (válaszként erre: 148. - Locsi)
2012. szept. 20. 16:21
Ha azt látja, hogy a tanár megoldása a fizikai erőszak akkor azt fogja megoldásnak tekinteni.
148. locsi
2012. szept. 20. 16:19
A gyerek,ne védekezzen úgy,hogy a tanár is fejbe csapja a gyereket.Amit szabad Mohamednek,nem szabad...És itt kezdődik a baj.Vagyis ha azt látja a gyerek,hogy otthon is ütik, verik a szülők,egymást,úgy gondolja az iskolába is így kell.Ezt,nem a topik íróra értem,De ez így van.
2012. szept. 20. 16:19

Én nem szoktam megkérdőjelezni a nevelő viselkedését,ott rá bízom a gyermeket,ok nélkül szerintem nem bántja.


Szerény véleményem,hogy azért van ennyi "kezelhetetlen gyerek"mert nincsen a pedagógusnak tekintélye.


Annak idején mi is kaptunk,sőt szülein és nagyszüleink is...

Nem vagyok híve a verésnek,de itt nem is arról van szó.

146. d71ef05a8e (válaszként erre: 142. - 342bae44d8)
2012. szept. 20. 16:11

Tigramka, az a természetes, hogy tökéletesen bízol a gyerekedben. lehet, hogy minden úgy történt, ahogy ő elmondta neked. De megkérdezted tőle, hogy hányszor szólt a tanárnő, mielőtt odacsapott? Nem mintha elfogadható lenne akárhány rászólás után is, de nekem életszerűtlenül hangzik, hogy szeptemben közepén egy kipihent, még friss pszichés kondíciójú tanítónak első lépése az ütés. Pláne, hogy az állásába kerülhet, ha tényleg veri a gyerekeket. Ma már ennél kevesebbért is el lehet menni a balettba ugrálni.


Abban igazad van, hogy ha ő bármely konfliktusát ütéssel oldja meg, akkor nincs joga ugyanezért beírni a gyereknek. De nem azért, mert ugyanazt csinálja a gyerek, mint ő, hanem azért, mert ütésről van szó. Amúgy tessék már felnőtt fejjel elfogadni, hogy a gyerek sok mindent nem tehet meg, amit a felnőtt igen, és ettől nemhogy nem igazságtalan a világ, hanem éppen ettől működik jól.


Nem is tudom, mit vártál ettől a fórumtól. Mi nem voltunk ott az eseményeknél, ahogy te sem. Nyertél új nézőpontokat a gyermekedén kívül. A valódi megoldás úgysem itt van, hanem az iskolában, de zet már ezerszer leírtuk.

145. d71ef05a8e (válaszként erre: 141. - Mazsinka)
2012. szept. 20. 15:43
:):):) Igen, a tanári munka az egyike azoknak, amelyke közben nem lehet sem Boros-Bochkort hallgatni, sem fórumozgatni:) Nincs ebédidő, viszont legalbb annyi munkát viszünk haza, mint egy középvezető egy multinál. Nem panasz, én imádom csinálni. Már azt sem várom el, hogy ne nézzenek le, ne szóljanak be. Én tényleg csak annyit várnék minden más, a tanárral ellentétben igazi munkát végző kedves szülőtől, hogy az első 6 évben tanítsa meg a gyermekét köszönni, kezet mosni, társaságban elfogadható szinten viselkedni, és szeresse és tisztelje annyira a gyerekét, hogy igazán törődik vele, nem csak eteti-itatja, mint a baromfiudvar lakóit. Mert sokan tényleg nem fektetnek többet a gyereknevelésbe sajnos.
144. 9678a02221 (válaszként erre: 142. - 342bae44d8)
2012. szept. 20. 15:20
Nem szeretnem vedeni a tanarnot felre ne erts.DE ilyen alapon a te gyereked mit lat otthon?Hogy a tiszteletlenseg az normalis?Mert tanitasi ora kozben fecsegni az tiszteletlenseg..Ha 24 gyerek azt latja hogy 2 szorakozik ora kozben,es a tanarno nem fegyelmezi oket,annak mi lesz a kovetkezmenye?
2012. szept. 20. 15:19
Nekünk volt harmadikban egy tanító bácsink. Ritkán, ha a helyzet "megkívánta", kiosztogatta a maga pofonjait, hogy majd leszállt az illetékesek feje. Csak pislogtunk, mint hal a szatyorban, még a légyfingot is meg lehetett hallani az óráin. Volt tisztelet bőven. Ma mi megy? Megverem a tanárt, beszólogatok neki, iszok-eszek órán, mászkálok, beszélgetek, nem dolgozok. Ez megy. Vajon miért kell eljutni a pofozkodásig, hogy a gyerek nyugton maradjon? Miért?
142. 342bae44d8 (válaszként erre: 135. - 447396604e)
2012. szept. 20. 15:12

utolsó hsz-em:

nem a "nevelés" esett rosszul, hanem az ahogy tette! Az intőt pedig azért hoztam fel, hogy ha ő csak ütve ( csapva, koppintva, most mindegy, egyébként csapott) tudvfegyelmezni, mert már borul a bili miért ad beírást egy gyereknem kai odavág a másiknak mert nála is kiborult a bili. Beírás helyett meg lehetne beszélni of órán a hgét balhéit, esetleg óra elején. Ha a többi 24 gyerek azt látja hogy fejbecsap a tanár 2 gyereket mert nem figyelnek órán ennek " jogos" következménye lesz, hogy ha Pistike szól Jancsikának de az rá se hederít odamegy és rávág egyet, ezután pedig jönnek a beírások. Milyen már, hogy hazaviszi a gyerek az intőt , anyuka leszidja és a gyerek azzal védekezik, hogy De anya a tanárnéni is fejbe szokta csapni a gyerekeket!

Ezek után jó beszélgetést és nekem már no comment.

141. Mazsinka (válaszként erre: 129. - A14deb9047)
2012. szept. 20. 15:10
Erre mondják: aki nem képes ezt megoldani, ne menjen pedagógusnak, mert nem odavaló. Bezzeg a Hoxázó titkárnők odavalók. Én egy tanítási napomon sem neteztem munkaidőben, hanem azt csináltam, amit kellett, gyerekekkel foglalkoztam.
140. locsi
2012. szept. 20. 15:08
Valamiért a mai gyerekeket,nehéz nevelni az iskolába,de miért?Volt a minap valami műsor a tv.be.Megkérdezték a barna gyereket,meg az anyját,hogy mit jelent az a szó:TISZTELET.Ott is atanár iránti tiszteletről beszélgettek volna.Még a szót se ismerték,azt mondja a gyerek,még nem tanultuk az iskolába.De az anyja is csak vigyorgot,fogalma se volt,mit jelent az a szó.Akkor kitől tanulja meg a gyerek,hogy a tanárt,meg úgy általába a felnőtteket tisztelni kell?Ja,és a riport közbe mutattak egy "apukát"a párhónapos gyerek a csípőjére fogva,másik kezébe sörös üveg.Hát ő tőle biztos nem tanulják meg a tiszteletet
139. 342bae44d8 (válaszként erre: 130. - Xfaktor)
2012. szept. 20. 15:06
szóltam
2012. szept. 20. 14:55
És még egy gondolat: volt olyan szülő (pedagógus!!!!!), akinek egész nyáron nem tűnt fel, hogy a gyermeke nem vitt haza bizonyítványt a tanév végén..... Eléggé vegyes volt a bizonyítvány pedig.... akkor most mit is várjunk? Vagy másik pedagógus-szülő, aki, miután a gyermeke hisztiből elviharzott egy óra közben az iskolából, kapott egy osztályfőnökit, visszaírt, hogy tudomásul vette a figyelmeztetést, de nem ért vele egyet.....
137. d71ef05a8e (válaszként erre: 129. - A14deb9047)
2012. szept. 20. 14:53

Én 194 gyermeket tanítok. Bizony, emberileg képtelenség optimális kapcsolatot tartani minden szülővel, bár lehetne.


El kell mondanom, hogy bár érettségi tantérgyat tanítok, a legutóbbi fogadóórán atavly év végén egyetlen szülő sem jött el, hogy megkérdezze, hogy halad a gyermeke. Ezek között a gyerekek között vannak tehetséggondozásban résztvevő kis "zsenik" és az egyesnek is az alsó határához közelítő bukások. A skla mindkét oldalán lenne miről bezsélni.


MOndjuk ez egyszeri, extrém eset volt, máskor mindig voltak nálam szülők, de kizárólag a színötös gyerekekéi:)

136. 130454e42d (válaszként erre: 135. - 447396604e)
2012. szept. 20. 14:52
A fegyelmezés eszköze nem mindegy. A feketepont, intő, kiabálás oké, a testi fenyítés nem.
2012. szept. 20. 14:51
most nem akarom direkt külön választani azt hogy a tanár hogy neveli a gyereket,legyen az fejbecsapás, vagy erélyes rákiabálás, esetleg fekete pont, vagy intő.teljesen mindegy ugyanis a szülőknek ez valamiért nem esik túl jól,és személyes sérelemként éli meg azt ha a tanár fegyelmezi a gyereket.a gyerek, ha pedig olyan habitusú, még rá is tesz egy lapáttal, mert tudja, hogy a szülő mindenképp melléáll, még akkor is ha jogos.viszont ez mindenképp hiba.
134. locsi
2012. szept. 20. 14:45
Valahogy,most az a sikk,hogy nem a gyereket kell fegyelmezni,hanem aszülő berohan az iskolába,és összeveri a tanárt.És bemondja a tv.hogy AKÁR több év börtönt is kaphat.Persze ezért még senkit se csuktak le.Tisztelet a kivételnek,akinek nem inge..
133. 447396604e (válaszként erre: 132. - 9678a02221)
2012. szept. 20. 14:21

ott a pont. én is ugyanezt írtam. amíg a szülő nem neveli meg a gyereket, akár helyes példamutatással,addig a pedagógus sajnos nem tud tenni semmit. sokszor pedig tehetetlen.ami még elkeserít ,hogy sok szülő még a fáradtságot sem veszi arra, hogy a fogadóórákra bejárjon, ahol esetleg a gyerekkel kapcsolatos problémákról szó eshet. és már az alsós gyerekek szüleinél kezdődik.

sok szülő azt hiszi hogy az ő gyereke szent és sérthetetlen, és bármi van minden a tanár hibája, és sokszor el sem gondolkodik azon hogy ő is hibás lehet.azzal meg hogy a gyereket ami az iskolában történt mindenért megsajnáljuk,ezzel pont a tanár munkáját ássuk alá.

2012. szept. 20. 11:11

A magyarorszagi pedagogusok helyzete katasztrofalis:-(A tekintelyuket teljesen alaastak.A szulok elvannak foglalva a mindennapi elet problemaival es nem figyelnek a gyerekeikre,a gyerekek tiszteletlenek,neveletlenek,es a szulo ELVARJA a pedagogustol hogy ezeket a gyerekeket okitsa..Ha problema adodik,akkor megy az egymasra mutogatas,illetve a 'fo' erv :Te vagy a pedagogus..

Eloszor is a szulonek kellene peldat mutatnia a gyerkocnek a helyes viselkedesre..Utana varni el BARMIT is a pedagogustol.

Mivel a forumindito eltunt,es mi csak a tortenet egyik oldalat ismerjuk,ezert folosleges is tobb szot vesztegetni ra.

131. 298b15dfdd (válaszként erre: 130. - Xfaktor)
2012. szept. 20. 11:01
Lehet,hogy a gyerek csúsztatott?:)
130. xfaktor
2012. szept. 20. 10:59
A topik indító valamiért,nem szól hozzá.
2012. szept. 20. 10:51
Egy pedagógus mondjuk tanít 3-4 osztályban. Ha osztályonként 25 tanulót számolunk, ez 100-125 gyermek... ezek közül hányan mennek be panaszkodni... Gondoljátok végig... Ebbe bele lehet hülyülni.
128. 298b15dfdd (válaszként erre: 122. - Leander1)
2012. szept. 20. 06:05
Nagyon jó tetszik,és ,ha ilyen a szülő-tanár kapcsolat meglehet mindent beszélni,ergo lehet a gyereket nevelni.:)
127. d71ef05a8e (válaszként erre: 120. - 342bae44d8)
2012. szept. 20. 05:29

Hm. Látom, ez a tanító mindent roszzul csinál.... szerintem itt MINDENKI azt írta, hogy ha valóban ütés volt, akkor az baj. Csak kinek mi az ütés?


De már az is rossz, ha beírást kap az a gyerek, aki rosszalkodik? Ez egy módja annak, hogy értesítse az eseményekről a szülőt. nekem is szimpatikusabb beírások helyett személyesen bezsélgetni a szülővel, de van olyan szülő, aki égehz-földhöz kapdos, ha "behívatják" az iksolába, szerintem akkor meg az lenne a baj. A tavalyi esetet is ennyiből még nem érzem piszkálásnak, bolhából elefánt gyártásnak, de nyilván nem simerem a körülményeket.


Nekem egy nagyon picit olyan íze van ennek, amiről írtam is, hogy a szülő sem kéri meg a tanárt, hogy az otthonában fegyelmezze a gyerekét, akkor a atnár se szóljon, ha az iksolában gond van vele:) Lehet, hogy hatalmasat tévedek, akkor ne haragudj.


Mindenesetre MEG KELL látni a hsz-okban azokat a sorokat, hogy az ütés, a fizikai bántalmazás elfogadhatatlan itt azt hiszem, mindenki szerint, így szerintem nem vagyunk sajnálatra méltók:)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook