Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Antiszociális (szociopata) személyiségzavar avagy a mérgező ember fórum

Antiszociális (szociopata) személyiségzavar avagy a mérgező ember (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
93. 4d0c3539dd (válaszként erre: 92. - Csikil4ny)
2015. nov. 18. 22:29
Lehet hogy túl naiv vagyok, de hogy lehetne megzsarolni? Tudsz ebben okos tanácsot adni? :-)
92. csikil4ny (válaszként erre: 91. - 4d0c3539dd)
2015. nov. 18. 13:45
Igen, épp ezért írtam. Rákérdeztem több pszichológusnál is, egyetlen lehetséges mód a zsarolás, de benne van a pakliban, hogy még úgy sem hajlandó elfogadni a segítséget. Ugyanúgy működik, mint bármely szenvedélybetegség esetében.
91. 4d0c3539dd (válaszként erre: 90. - Csikil4ny)
2015. nov. 18. 08:11

Márpedig önként nem szokták felismerni. :-(

Azt mondják, nincs " betegségtudatuk" az ilyen gonddal küszködőknek. Mar amennyiben ez betegség. Ő maga nem hinném hogy észleli. A környezete szenved tőle.

90. csikil4ny (válaszként erre: 89. - 4d0c3539dd)
2015. nov. 17. 12:56
Az a baj, hogy amíg önként fel nem ismerik, hogy segítségre szorulnak semmit nem lehet tenni értük.
2015. nov. 16. 22:02

Megértem a topic indítót, nehez egy ilyen emberrel... pláne ha családtag. Férjed hogy van az edesanyjaval? Ő mit gondol anyukaja szem. zavararól? ( bocs, ha mar írtad, nem olvastam vegig mindent) Meg tudjatok oldani hogy minel nagyobb tavolsagba kerüljetek tőle?

En magam sokaig kevertem ezeket a pszich. fogalmakat, hogy szociopatia, antiszoc.szemelyisegzavar, pszichopatia, stb. Egeszen addig, amíg nem sodort egy rettenetes embert a közelembe az elet, egy zaklató, BORZALMAS ( a szó szoros ertelmeben) szomszéd formajaban. Honapokig szenvedtünk tőle. El nem tudtuk kepzelni mi baja van. A közvetlen csaladja - merthogy a felesegevel el- persze tagadja hogy barmi gond lenne az emberrel. Kertünk segitséget ( csaladgondozó, teruleti gyamhivatal, pszichiater) es ott mondtak, hogy valoszinuleg szociopata... az osszes jellemzo amit a topic indito irt raillik, sot tobb is. Szomoru. Segitsegre lenne szuksege, de ez a szerencsetlen is egesz nap egyedul van, reggeltol keso estig es nem bir mit kezdeni magaval. Tarsasaga nincs, gondolom senki nem birja elviselni, hat terrorizalja a szomszedait...

2015. nov. 16. 16:17

Szerintem is a teljes elfordulás az egyetlen megoldás, s ha hajlandó belátni, hogy hibázott, akkor fokozatosan visszaengedni a családi környezetbe.


Van szerencsém ilyen emberhez a családban, kénytelen voltam teljesen megszakítani a kapcsolatot vele.

2015. nov. 16. 08:52

Az én "pszichobarinőm" az olyan társaságban villog, ahol még nem ismerik eléggé, nem örvend közutálatnak, és ő elég "rangosnak" tartja a társaságot, vagy hasznot remél belőlük. Olyan helyen cseverészik, körbemosolyog mindenkit, sugárzik a boldogságtól, stb... Ha pl. köztünk van, akkor mérgezi a levegőt, felveszi a világfájdalom arckifejezést, áldozatként van jelen, akit senki sem szeret, pedig megérdemelné a sok jóságáért, amit ő adott nekünk. Mert ő sokkal jobb, szebb, okosabb, mint mi, csak nem akarjuk elismerni.

Minden eset egyedi.

86. c40efa00cc (válaszként erre: 1. - Uborka7)
2015. nov. 13. 07:30
Elsőben azt írod, hogy társaságban kedvelik, mert gátlástalan, merész, hangadó. Következőben, hogy társaságban nehezen oldódik fel. Esetleg valami személyes tapasztalat? Mert eddig csak guglizás volt.
2015. nov. 13. 07:24

A topikindító helyében elolvasnám azt a könyvet, amit ketten is ajánlottunk. EGYÁLTALÁN nem biztos, hogy anyós pszichopata/szociopata. A sz.zavar diagot meg bárkire rá lehet húzni.


Ha anyós annyira zavaró, akkor a) elköltöznék b) megszakítanám vele a kapcsolatot.


Fel nem foghatom, hogy mit kell ezen annyit vacakolni. Vagy talán a topikindító pénzt kap anyóstól? Vagy függ tőle bármilyen módon?

84. Kilimcs (válaszként erre: 83. - 2ab16d5612)
2015. nov. 12. 20:59
bele lehet, csak nem érdemes.... de ez csak az én személyes véleményem parasztlogika alapján.
83. 2ab16d5612 (válaszként erre: 73. - Kilimcs)
2015. nov. 12. 19:30
de valamibe bele lehet tuszkolni. vagy egyszerűen ki kell rekeszteni? sajnos mindig lesz akire hatással lesz
82. unom (válaszként erre: 78. - Kilimcs)
2015. nov. 12. 19:02
Szerintem ez nagyon találó hasonlat.
2015. nov. 12. 18:56
80. 0d559006cb (válaszként erre: 78. - Kilimcs)
2015. nov. 12. 10:39
Szerintem ez jó elgondolás. Nagyon halovány emlékeim vannak a könyvről, de ott asszem taglalták, hogy milyen agyi elváltozásaik (hiányaik) vannak.
79. Kilimcs (válaszként erre: 77. - 0d559006cb)
2015. nov. 12. 10:35
tehát így átgondolva, max fogyatéknak tekinthető. Érzelmi fogyatékosok.... de nagyon. De ilyet nem ovlastam még sehol, csak így belegondolva.
78. Kilimcs (válaszként erre: 77. - 0d559006cb)
2015. nov. 12. 10:34

nem szerintem nem betegség, hanem a pszichiátria jelen állása szerint nem, amennyire utánaolvastm.


kb annyira tekintik betegségnek minthogy valakinek nincs karja. Az se beteg, csak nincs valamije. (mégha hülye hasonlatnak is tűnik)

77. 0d559006cb (válaszként erre: 73. - Kilimcs)
2015. nov. 12. 10:16
Ja, most látom, hogy szerinted nem betegség. Akkor szerinted mi?
76. 0d559006cb (válaszként erre: 73. - Kilimcs)
2015. nov. 12. 10:15

A pszichopátiával/szociopátiával valóban nem nagyon tudnak mit kezdeni. Elolvastam azt a könyvet, amit ajánlott valaki lejjebb. (Kímélet nélkül)


Ezek az emberek betegek, születésüktől fogva azok. Nem ismerem ezeknél a betegeknél a gyógyszeres kezelési lehetőségeket, sem a pszichoterápiás lehetőségeket, de nem nagyon emlékszem, hogy a könyv ilyet említett volna.

2015. nov. 12. 09:40
Jó reggelt.
2015. nov. 12. 09:12
Nekem is volt egy kolléganőm, állandóan "fröcsögött" mindenkiről. Soha senkiről nem nyilatkozott pozitívan. Szemtől szembe természetesen nyájas volt, műmosoly és társai, de oda-oda tudott szúrni, ha épp úgy tartotta kedve... Brrrrr...
73. Kilimcs (válaszként erre: 67. - 2ab16d5612)
2015. nov. 12. 08:49

de ez nem betegség... a szociopátia nem betegség... legalábbis nem tekinti annak a pszichiátria. nem is foglalkoznak vele, pláne magyarországon.

tehát ha mondjuk feltételezzük, hogy a topikindító nem nézte el, és tényleg az a rokona, akkor se tud orvosi segítséget kérni. Max vmi kami diagot tudnak más betegséggel ráfogni. pl skzot, mert abba szinte bármit belelehet magyarázni, mert spektrum mint az autizmus ugye... de tényleges segítséget nem fog kapni.


szóval egyszerűentávol kell maradni és kész.

2015. nov. 12. 08:32

Tom Lehrer:

And now to the love song...

I'm sure you're familiar with love songs on the order of "He's just my Bill", "... my man", "... my Joe", "... my Max". And so on, where the girl who sings them tells you that although the man she loves is antisocial, alcoholic, physically

repulsive, or just plain unsanitary, that, nevertheless, she is his because he is hers, and like that.

Bocs, ezt nem tudtam kihagyni.

71. 0d559006cb (válaszként erre: 68. - Jstefan)
2015. nov. 12. 08:09
Ezt másoltad valahonnan?
70. unom (válaszként erre: 66. - Uborka7)
2015. nov. 12. 07:18
Példát mutatni? Miért nem mond neki senki nemet? Amíg lesz, akit szipolyozhat meg is fogja tenni.
69. 73829699c0 (válaszként erre: 66. - Uborka7)
2015. nov. 12. 07:16
A pénzről szól ez az egész?
68. jstefan (válaszként erre: 1. - Uborka7)
2015. nov. 11. 21:51

A szociopata kifejezésről sokaknak azonnal félelmetes alakok és hidegvérű gyilkosok jutnak eszükbe. A hétköznapi szociopaták azonban legtöbbször szimpatikus, meggyőző és szórakoztató emberek, akik köztünk élnek, akikkel együtt dolgozunk, és akikbe beleszeretünk.


A szociopaták pont a szűk környezetükben élőkben okoznak nehezen bizonyítható, de jelentős károkat, így aki nem vigyáz, könnyen megalázott és kihasznált helyzetbe kerülhet.


Nehéz felismerni, ha valaki egy szociopatával él párkapcsolatban, vagy ilyen disszociális személyiség van a barátai között. Ugyanis hiába jellemző valakire a nehézkes érzelemfelismerés, a hosszú távú tervek hiánya, a felelőtlen viselkedés és a veszélyes helyzetek hajszolása, senki sem gondolna rögtön arra, hogy egy erkölcsi elmebeteggel él együtt. Amikor azonban mindezek, valamint a kóros hazudozás és csalás, a bűntudat és a megbánás teljes hiánya, a stresszmentesség és a szándékos normaszegés egyszerre jelentkeznek valakinél, akkor már el kell kezdeni gyanakodni.

67. 2ab16d5612 (válaszként erre: 62. - Uborka7)
2015. nov. 11. 21:00

olyna nincs.. ha ennyire MINDENKINEK kollektíven problémát okoz ilyenkor szembesíteni szoktak, hogy ha nem vesz részt pszichoterápián, nem szed valamit stb stb akkor elfordulnak tőle, igenis szakember segítségét kell kérni hogy vizsgálja meg, miről is van szó! amennyiben valóban pszichés személyiségtorzulásról akkor a további lépéseket kell megtenni. addig ez csak levegőbe puffogtatás. ja és a környezetén is múlt hogy minden rá lett írva és élősködhetett.

Ez tény, az érzelmi zsarolásnak könnyen bedőlnek az emberek. de ha már a probléma fennállt régóta és senki nem tett semmit nekem ez a fura.

66. uborka7 (válaszként erre: 38. - 73829699c0)
2015. nov. 11. 20:42
olia, nem ez a cél! Minek nevezhető szerinted az olyan ember, aki nem dolgozik, de mindent a nevére irat - amiért nem ő dolgozott meg. Nem hajlandó részt venni semmilyen családi eseményen - mert magára nem érzi kötelező érvényűnek. Nincs hasznára senkinek és semminek, elveszi ami neki kell, másra meg nagyívben... szerinted akkor őket - az eltartott parazita élősködöket hogyan kellene nevezni? Ha nem találkoztál még ilyen emberrel vagy a te életedet nem keseríti meg, akkor szerencsés vagy hidd el! Nem ítélkezni kell, hanem példát mutatni. Ezért jött létre a topic elsősorban probléma boncolgatásra - megoldás keresésre. Nem pedig más "osztogatására". Köszönöm.
65. uborka7 (válaszként erre: 35. - Kilimcs)
2015. nov. 11. 20:35
Köszönöm a kiigazítást, igen így teljes!
64. uborka7 (válaszként erre: 16. - Dominós)
2015. nov. 11. 20:30
Ez jó, hogy "összeugrik a gyomrod" - pont ugyanezt érzem az első pillanattól kezdve vele szemben.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook