Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Antiszociális (szociopata) személyiségzavar avagy a mérgező ember fórum

Antiszociális (szociopata) személyiségzavar avagy a mérgező ember (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
33. f742b2b47c (válaszként erre: 2. - Uborka7)
2015. nov. 11. 10:03
Ha nehezen teremt kapcsolatot akkor, hogy lehet manipulatív? Csak úgy hathat másokra, ha beszél, ráadásul úgy, hogy "körbeudvarolja" a másikat és pont azt mondja amit a másik hallani akar. Csak nincs mögötte valós érzelem.
32. 3b097083af (válaszként erre: 29. - Sopianae)
2015. nov. 11. 09:44
Es ha a sajat vered lenne, akkor is igy beszelnel rola?
31. insecure (válaszként erre: 29. - Sopianae)
2015. nov. 11. 09:37
2,5 éves gyerekről ilyet írni nagy otrombaság és téged minősít.
30. Kilimcs (válaszként erre: 27. - 0d559006cb)
2015. nov. 11. 09:15
így van ennyi. legalábbis meg kell próbálni nemtartani. ha anyós esetleg zaklató is, max időnként el kell küldeni melegebb éghajlatra. persze ezt csak egységesen lehet, ha a férj is így gondolja, hiszen az ő anyja... nem egy két szereplős az ilyen szitu. alapvetően mindenki a saját felmenőit, rokonaival tudja megszakítani a kapcsolatot.
2015. nov. 11. 09:15
2,5 éves nevelt lányomra mind igaz. Kivéve pár dolog, mert nem beszél még és mindentől fél. Igaz ő erősen értelmi fogyi, de antiszociális a csajszi és hááát 2-szer mentettem meg a kisfiam életét a hülye játékai miatt.
28. Kilimcs (válaszként erre: 26. - 3b097083af)
2015. nov. 11. 09:13
az embernek nem csak anyja van ;) (tudom, én anyám is elég furi.. bár nem így mint a topikindító anyósa) És én mégse azt vettem alapul, hanem nagymamámat. Amitől anyám pl ki szokott bukni, hogy ahogy idősödöm, egyre olyanabb vagyok mint a nagyim :) szóval a család az nem annyi, hogy anya meg apa. legalábbis ritkán csak annyi. Így simán lehet, hogy másfélék lesznek a ygerekek. evvel csak a szaranyák szoktak védekezni, hogy azért szeressen a vejem menyem, emrt én neveltem a fiam/lányom... ált azok mondják, akik nem neveltek igazából, és rémülten veszik észre, hogy a felnőtt ygerekükl mivel nem igazán törődtek vele, mástól vette a mintáit.
27. 0d559006cb (válaszként erre: 25. - Kilimcs)
2015. nov. 11. 09:12
Anyóssal valószínű nem kéne tartani a kapcsolatot semmilyen formában. Pont.
2015. nov. 11. 09:07

Ha az anya ilyen-olyan-amolyan, a fia nem???

Hogy is van ez??

25. Kilimcs (válaszként erre: 14. - Uborka7)
2015. nov. 11. 09:05

társadalmi megoldásra?? huha... azért ezek eléggé egyewdi esetek... pont olyan amire nem létezik társdalmi megoldás. főleg mert tudod, a sorozatgyilkosok is valakinek közben a jószomszédai...


olvasgass a témában ;) az anyósod meg sajnos, ha tényleg olyan amilyen, a ti ügyetek. Nem is találkozik más a dologgal. nincs mi ellen összefogni.


Ez olyan mintha a zaklatók ellen fogjunk össze társadalmilag. amikor minden eset nagyon egyedi. egyszerűen nem lehet.


Ráadásul a pszichopátia/szociopátia/antiszoc nem is betegség. Egy két országban van kódja, de magyarországon még mint tünetcsoport se ismerik el. Állt mondjuk bezsúfolják őket borderes vagy skizo diagba, ha eljutnak pszichiáterhez egyáltalán.

De ha utánaolvasol, látni fogod, hogy akik kutatják eléggé egyetértenek abban, hogy ez nem is betegség, nem is kezelhető.

24. Kilimcs (válaszként erre: 17. - 3b097083af)
2015. nov. 11. 09:01
na azért ez jó kérdés :)
23. Kilimcs (válaszként erre: 12. - Dominós)
2015. nov. 11. 09:01
á családtagot is egész jól ki lehet zárni ;)
22. Kilimcs (válaszként erre: 8. - Uborka7)
2015. nov. 11. 08:59

mask of sanity ezt így hívja az angol szakirodalom :)


olvasd el haare: kímélet nélkül -jét. Érdekes.


Amúgy meg próbálj ne pörögni rajta, és kerülni az ilyen típusú személyiségeket ha felismered. Mondjuk ha zaklató jellemvonása is van, akkor így jártál. Akkor csak próbáld távoltartani, mert sose szabadulsz tőle.


Amúgy a legtöbb nagyon jól eljátssza a tanult érzelmeket. Van amikor durva nárcisztikussággal társul, van hogy valami betegségbe helyezkednek bele, mert avval meg tudják látszólag magyarázni a viselkedésük anomáliáit... Sominden lehet.


Vannak.


Amúgy az hogy valaki antiszoc, az magában még nem akkora gond. Vannak ahogy egyik kutató mondta, jól funkcionálók is. Egy elmélet szerint a nevelés és a környezeti hatásokon múlik végül, hogy másokat kihasználó gátlástalan hazudozók lesznek, vagy társadalmilag hasznosak, akik csak nem boldogulnak az érzelmekkel.


Én szeretném hinni, hogy azoknak a kutatóknak, van igazuk akik azt mondják a nevelés számít a végeredmény szempontjából. Mert ha nekik van igazuk, akkor van remény. És igaz hogy születsz valahogy, de hogy mivé válsz, mégis van rá hatása a környezetnek, meg saját magadnak :)

21. csinoska2012 (válaszként erre: 2. - Uborka7)
2015. nov. 11. 08:53
Amiket leírtál az pontosan megfelel a volt férjemre ,2,5 éve váltam el tőle és még mindig nem hagy békén minket, szemérmetlenül hazudik mindenhol,gonosz bosszú álló, és már nem is tudok hanyadik nővel van együtt és természetesen mindig a nőkben van a hiba.A legjobb megoldás velük minden kapcsolatot megszakitani, ha esetleg mégis próbálkozik akkor jelenteni a hivatalos szerveknek.
20. Panna.33 (válaszként erre: 14. - Uborka7)
2015. nov. 11. 08:48
Figyelj, ezek beteg emberek. Nem hiszem, hogy társadalmi összefogás kellene ellenük. Inkább meg kellene tanulni kezelni a helyzetet. Én nem tudom, hogyan és mit, de biztos van, aki tudja.
19. 0d559006cb (válaszként erre: 17. - 3b097083af)
2015. nov. 11. 08:47
Még azt sem érti, hogy a pszichopata ill. szociopata ugyanaz, mint az antiszociális sz.zavarban szenvedő. A sz.zavar diag most nagyon divatos. Olvasson utána, aki akar, ahány iskola, annyiféle sz.zavart találnak.
18. 0d559006cb (válaszként erre: 14. - Uborka7)
2015. nov. 11. 08:46
Társadalmunk szemete?? Ezek az emberek így születnek. Genetika.
2015. nov. 11. 08:39
Most a szemelyisegzavart es a szociopatat beszeljuk meg, vagy szidjuk az anyost??
16. dominós (válaszként erre: 14. - Uborka7)
2015. nov. 11. 08:39
Ezt a nőt én máig nem tudom kezelni. Még mindig enyhén összeugrik a gyomrom, ha meglátom. Már nem is köszön nekem. Soha nem ismerné be, hogy vele van a gond.
15. dominós (válaszként erre: 13. - Uborka7)
2015. nov. 11. 08:35

Szörnyű lehet!

Ennek az én "barinőmnek" is ilyen birka férje volt, de aztán szegény elköltözött az örök vadászmezőkre. Kinyírta ez a nő.

14. uborka7 (válaszként erre: 12. - Dominós)
2015. nov. 11. 08:34
Igazán kedves tőled, ne azért írom le ezeket, hogy sajnálatot váltsak ki bárkiből, vagy glórát tegyenek a fejemre, hogy "hú te egy hős vagy hogy ezeket elviselted!" hanem hogy együtt lépjünk fel a társadalunk szemete ellen, akik másokon élősködve jutnak előnyökhöz. Legyen neve a betegségüknek, legyenek diagnosztizálva és kezelve. Mivel maguktól ezt nem teszik meg, mert kialakítják a számukra előnyös parazita életvitelt - nekünk - a társadalom többi és értékes tagjának kell felismerni és ártalmatlanná tenni őket. Ehhez összefogásra, tapasztalat cserére és egy olyan társadalmi megoldára van szükség, ami kivitelezhető és fenntartható.
13. uborka7 (válaszként erre: 9. - Dominós)
2015. nov. 11. 08:28
Én azt látom, hogy tisztességes, épp lelkű embert is meg tud az ilyen mérgezni, apósomnak is addig beszélt, amíg ellenem fordította. Az meg megy, bevásárol, mos, főz, takarít, stb. Elég töketlen, de gondolom, az ilyeneknek ez a cél, hogy ilyet találjanak. A legutóbb amikor voltunk náluk: leesett valami a földre, az apósom mindjárt lehajolt, hogy felvegye (az anyósom ejtette le), mire az anyós megfogta lent a tarkóján az öreget, hogy "na ki a főnök"? Persze mosolygott hozzá, hogy ez csak vicc volt....
2015. nov. 11. 08:26
Őszintén sajnállak! Neked családtag, nekem csak kolléganő, őt kizárhatom az életemből. 5 évet ültem vele 1 irodában.
2015. nov. 11. 08:23
Minden percét azzal tölti, hogy figyel: ki mikor mit csinál és hogyan. Tökéletesen leutánozza az adott szituációra jellemző viselkedési formákat - mert nem vicc (!) nem tudja, hogy kell viselkedni vagy érezni családi, társadalmi összejövetelekkor! Ezért felvesz egy "pózt" amit látott a tv-ben és azt utánozza. Az egész viselkedése e miatt természetellenes. Ezt ő is tudja, ezért nem megy sehova. Se egy boltba, se egy étterembe, SEHOVA! Otthon ül és figyel. Még az unokája születésnapjára sem hozzánk, a szomszádba. Inkább átjön félórával a vendégek érkezése előtt, odaadja az ajándékot és hazamegy.
10. dominós (válaszként erre: 8. - Uborka7)
2015. nov. 11. 08:22
Elhiszem, de vannak átfedések, általában senki sem egy mintapélda, aki pont olyan, mint a nagykönyvben megírva.
9. dominós (válaszként erre: 6. - Uborka7)
2015. nov. 11. 08:21

Pontosan ilyenek... mindezt szelíden, mosolyogva adják be. Pontosan tudják, mikor, kinek hova kell szúrni úgy, hogy a legnagyobb sebet ejtsék.

El sem tudtam képzelni, hogy ilyen emberek léteznek, míg ezt a kígyót meg nem ismertem.

2015. nov. 11. 08:18
Az antiszociális személyiségzavar és a pszichopata nem ugyanaz. Az antiszociális ember másokat papírzsepkendőnek néz, csak a saját önös érdekei vezetik. Manipulál és mérgez maga körül mindenkit (akit tud). Az én anyósom is ilyen: van rajta egy "jóravaló" álarc a külvilág felé (mindig mosolyog is kényszeresen). Csak aki vele él, tudja, hogy milyen pokol vele az élet.
7. dominós (válaszként erre: 4. - 0d559006cb)
2015. nov. 11. 08:18

Ennyire nem mélyedtem el a témában.

De az biztos, hogy azt a nőt mindenki utálja: a családja, a kollégái. Van 1-2 barátnője, de csak addig, míg meg nem ismerik alaposan. Kezdetekben nagyon kedves, barátságos, aztán minden szavával mérgez.

2015. nov. 11. 08:15
Az én story-m: 1995-ben ismertem meg férjemet és már első pillanattól feltűnt, hogy anyukája "furcsa" és nagyon zárkozótt, nincsenek barátai, se barátnője és sokan van egyedól otthon. Senkiről (!) nem hallottam jót tőle, ezt szó szerint úgy kell érteni, hogy mindenkiben talált kifogást. Velem mindig nagyon nyájasan viselkedett a fia jelenlétében. Kezdett engem is "megvezetni", mikor a fia elutazott - hogy ne legyen egyedül - felmentem hozzá munka után. Vittem neki saját készítésű vacsorát is becsomagolva (elég macerás kaja volt) mire kibontotta 2 ujjal az alufóliából és azt kérdezte mosolyogva, hogy "nem viszed el a kutyátoknak?" Aztán 3 évvel később mikor nagy boldogan összeköltöztünk, a férjével megvetette a szemben lévő házat (egy telken lévő ikerház másik fele) és a történet itt nem ér véget...
2015. nov. 11. 08:12
Van egy ilyen kolléganőm. Majdnem tönkretett. 9-10 pont passzol rá. Én pszichopatának szoktam hívni, az is passzol rá.
2015. nov. 11. 08:12

[link]


Az idézeteket csak azért teszem be, hogy hétköznapi szóhasználatban milyen elnevezéseket használnak.


"A hétköznapi életben gyakran használjuk a pszichopata kifejezést, mégis kevesen tudnánk pontosan megfogalmazni, milyen emberekre is vonatkozik ez a megnevezés. A pszichiátriában hivatalosan 1980-ig használták a pszichopátia, és az ebből származtatott pszichopata szót, a későbbiekben a helyét az antiszociális vagy disszociális személyiségzavar váltotta fel. Az új névben szereplő antiszociális kifejezés nagyon megtévesztő, mivel a köznyelvben antiszociálisnak azokat az embereket szoktuk nevezni, akik kerülik a társasági életet, visszahúzódóak, gátlásosak. Szakszerűen azonban ezt az embertípust aszociálisnak kellene nevezni, az antiszociális elnevezést fenntartva azoknak, akik szembefordulnak a társadalmi normákkal, felrúgják a társadalmi együttélés szabályait, így képtelenek beilleszkedni a közösségbe."



"A hétköznapi életben a pszichopata kifejezés mellett a szociopata megnevezés is igen gyakran előfordul. Egyes pszichiáterek szerint a két megnevezés közt nincs különbség, ugyanazt az embertípust jelölik, míg mások szerint ezek az antiszociális személyiségzavar két altípusát képviselik. A pszichopatának nevezett altípus örökli a betegséget, míg a szociopatákat a körülményeik, az elhanyagoló szülői magatartás, iskolai traumák, a szegénység vagy a rossz társaság viszi tévútra. Egy harmadik megközelítés szerint szociopata az a pszichopata, akinél a törvénnyel és a társadalmi szabályokkal való szembehelyezkedés dominál."

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook