Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Antiszociális (szociopata) személyiségzavar avagy a mérgező ember fórum

Antiszociális (szociopata) személyiségzavar avagy a mérgező ember (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
153. 50aa831df8 (válaszként erre: 152. - Csikil4ny)
2017. febr. 8. 07:57

Hááát...

Nem tudom...

Bizonyára van már olyan fejlettségi fokon az agytudomány, hogy tudni lehet, hogy hol a határ a normális és a nem normális között...

Viszont: ha szociopátia nem diagnosztizált "kórkép", akkor hogyan vihető végbe egy ilyen "nézegetés"?

152. csikil4ny (válaszként erre: 150. - 50aa831df8)
2017. febr. 8. 07:51
Én azért megnézném az agyukat. Nem hiszem, hogy ne lenne agyi elváltozás a "normál" agyhoz képest.
151. e36c6ad80e (válaszként erre: 150. - 50aa831df8)
2017. febr. 8. 07:22
És egoisták. És ez annyira előjön. Állandóan dicsérik magukat. Nulla önkritika. És empátia. Úgy gondolom, már azért jobban kiszúrom az ilyet, mint régen, és nagyon kerülöm.
150. 50aa831df8 (válaszként erre: 146. - E36c6ad80e)
2017. febr. 8. 06:54

Nagyon fontosnak érzem, amit írtál!

Azt írtad, hogy ezek az emberek "önzők"... És nagyon igazad van, azt hiszem. Annak, hogy manapság már mindent valami újonnan kitalált szóval címkézünk fel, semmi gyakorlati haszna nincs, legtöbbször puszta - ködösítés.

149. 50aa831df8 (válaszként erre: 145. - Db978cea77)
2017. febr. 8. 06:45

Ez viszont akkor már "kortünet"!

(Értem ez alatt azt, hogy "eljátszani" a szociopatát a siker érdekében - ennek csak egy beteg társadalmi közegben van "értelme"!)

148. 8a65af67ce (válaszként erre: 129. - E36c6ad80e)
2017. febr. 7. 00:52
Én is ismerek párat.
2017. febr. 6. 22:04

Sziasztok! Elolvastam par hozzaszolast.

Aki hiszi, aki nem, de az ilyen esetek nagy szazalekban bizony valamilyen itt maradt lelek hosszutavu megszallasa... Ezen "konnyen" lehet valtoztatni, ha hozzaerto csinalja. Utana viszont "fel kell epiteni" magat az embernek, aki ezzel a "problemaval" kuzd: ez utan meg kell erteni a szulok kapcsolatanak milyenseget, ertelmet, feladatat. Igy le lehet tenni ezt is.

2017. febr. 6. 19:12

Én nem tudom, de azt tudom, hogy szörnyetegek, nem lehet velük kommunikálni, mert nem képesek felfogni sem a másik ember álláspontját. Annyira önzők, hogy arra nincs kifejezés, a másikat a teljes nyomorba taszítják a legkegyetlenebb módon és nem érzik, mit tettek. Ez számunkra felfoghatatlan.

Kicsinálják a hozzátartozóikat, olyannyira, hogy a végén mindenki körülöttük azt hiszi, megőrült. A külvilág előtt persze elbűvölőek nagyon, és ez a legszörnyűbb.

Maga a gonosz testesül meg bennük.

És a borzalom marad haláluk után is, mert a szörnyűségekkel olyan traumát okoznak, amit nem lehet kiheverni. Az ember nem tudja visszanyerni önmagát.

2017. febr. 6. 10:08
Amúgy meggyőződésem hogy vannak köztünk ál szociopaták is, akik csak azért veszik fel ezeket a viselkedésjegyeket, hogy sebezhetetlennek tűnjenek.
2017. febr. 6. 09:57
Én is ismerek pszichopatát. Az anyja is annak tűnik és a neveltetése is rossz. Elvált anya aki szintén pszichopata vonásokat mutat ,apa iránti gyűlöletre nevelés.
2017. febr. 6. 09:09

Felvetődött itt a napokban a gondolat, hogy a beteglelkű személy halálával sem oldódik meg a "helyzet"...

Nem bizony! Mert az ilyenekkel is előfordul, hogy gyerekük van... Vagy lesz. Továbbá ők is a szüleik gyerekei...

Nagyon könnyen elképzelhető, hogy ha valaki "pszichotikus"-nak születik (!), annak már szüleivel is érdemes lenne, ill. lett volna "foglalkozni"...

142. csikil4ny (válaszként erre: 140. - E36c6ad80e)
2017. febr. 6. 08:49

Szerintem jóval kevesebb a megfelelő nevelés mellett pszichopatává váló egyén, mint a mintakövető...


Érdekes pl. az örökletes mentális betegségeknél, hogy nem a genetika a meghatározó, hanem a mintakövetés. Hmmm....

141. 50aa831df8 (válaszként erre: 140. - E36c6ad80e)
2017. febr. 6. 08:44

A személyes tapasztalataimról nem szeretnék itt írni most.

Csak "úgy általában" gondolom, hogy ha a körülmények, a nevelés is "beledolgozik" a genetikai adottságokba, akkor az INKÁBB reményre ad okot, mint belenyugvásra.


Nem mintha okom lenne azt hinni, hogy nincs igazad, sőt...

140. e36c6ad80e (válaszként erre: 139. - 50aa831df8)
2017. febr. 6. 08:38

Az a gond, hogy akkor nagyon sok olyan embernek látszó szörnyeteg van köztünk, akinek a nevelésével is komoly gond volt. Pl. pszichopatának született és az apja is az. Az az igazi rémálom.

Valami hatása van a környezetnek, biztos, egyébként, de én azt látom, hogy meghatározóbb a genetika.


És tehetetlenek vagyunk velük szemben. Nincsenek észérvek, amelyek meggyőznék őket és nincs semmi, mert nem ismernek érzelmet, csak a félelmet ismerik fel. És ki is használják ezt az állapotot.

Ha egyszer megöregszenek és kiszolgáltatottá válnak, csak akkor lehet őket totálisan elnyomni, de akkor sem szép szóval.

139. 50aa831df8 (válaszként erre: 22. - Kilimcs)
2017. febr. 6. 08:30

Én szeretném hinni, hogy azoknak a kutatóknak, van igazuk akik azt mondják a nevelés számít a végeredmény szempontjából. Mert ha nekik van igazuk, akkor van remény. És igaz hogy születsz valahogy, de hogy mivé válsz, mégis van rá hatása a környezetnek, meg saját magadnak.


Én is ezt szeretném hinni, köszönöm, hogy ilyen pontosan megfogalmaztad!

(Függetlenül Uborka esetétől az Anyóssal, ill. a saját élettörténetemtől, amelyet szintén színeznek ilyesfajta mozzanatok.)

138. csikil4ny (válaszként erre: 137. - E36c6ad80e)
2017. febr. 6. 08:18

Ez így van.


Általában kamaszkorig nem veszi észre a gyermek, hogy valami nem stimmel, akkor viszont ha van benne még önérzet - ritkán - megpróbál kitörni. Győz az erősebb személyiség.


Még szerencsésnek mondható, ha a szülő tisztán csak antiszociális, mert az kivülről látszik - az összes társas kapcsolata hasonló - mert ha pszichopata akkor, aki felületesen ismeri csak a mézesmázas arcát ismeri. Ilyenkor nem értik az ismerősök, hogy annak a kedves embernek, hogy lehet olyan hálátlan gyermeke.

137. e36c6ad80e (válaszként erre: 136. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 6. 08:01
És ilyen helyzetben a rokonok nem is tudják, mivel, kivel állnak szemben, a gyerekek meg végképp nem, nekik ez válik természetessé, ez a folyamatos alázás. És a normális emberi emberi hozzáállás lesz a természetellenes, furcsa.
136. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 135. - E36c6ad80e)
2017. febr. 5. 21:09
tényleg. és akkor nekünk milyen szerencsénk van, hogy ki tudjuk kerülni de hát erre szegény rokonainak nyilván esélye sincs.
135. e36c6ad80e (válaszként erre: 134. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 5. 20:06
Ha a kolléga szociopata, akkor ilyen lehet otthon. Ezek otthon a családtagjaikat terrorizálják előszeretettel.
134. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 133. - E36c6ad80e)
2017. febr. 5. 19:49
hú akkor sokkal durvább kivitel mint a mi kollégánk.
133. e36c6ad80e (válaszként erre: 131. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 5. 19:29

Az én "ismerősöm" is hasonló, akit tud, porig aláz, mindenkit kihasznál, élősködik, lerombolja a környezetében élők önbizalmát a megjegyzéseivel, másokhoz való hasonlítgatásával és dühkitörései vannak nagyon váratlanul, ezáltal semmi biztonság nincs a közelében.

És az észérvek nem hatnak rá, sem a kérések, az érzelmeire nem lehet hatni, mert neki olyan nincs. Mint egy ösztönlény. Evés, ivás, alvás, aztán ennyi. Érzelmileg nulla.

132. e36c6ad80e (válaszként erre: 130. - 2da769306a)
2017. febr. 5. 19:25

Ez milyen jó megállapítás. Nem ér véget, ha meghal. Hát az biztos. Az egészséges, ép személyiséget, ha fiatal korától, vagy gyerekkorától éri a hatása, akkor ő is változik, torzul, és lesz belőle egy nulla önbizalommal rendelkező, szorongó, tipikus áldozat.

És ebből egyedül kimászni szinte lehetetlen.

131. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 129. - E36c6ad80e)
2017. febr. 5. 18:52
a mi kollégánknak az a legtaszítóbb tulajdonsága, hogy mindenkiben és mindenben talál valami hibát, bármiről van szó pillanatok alatt megtalálja benne a negatívumot, ő a legokosabb mindent szupin tud, osztja az észt stb. persze el is van szigetelődve senki nem szereti, aztán pár nap múlva kedvesen aranyosan kezd csevegni és aki leáll vele dumálni (alig vannak már) azokba élvezettel "belerúg". tényleg szabályszerűen mérgezi a levegőt. hál istennek ritkán futunk vele össze
130. 2da769306a (válaszként erre: 124. - Uborka7)
2017. febr. 5. 18:49
Egyetértek. Van a tágabb családban ilyen zsarnokgyík figura, ha meghal sem ér véget, mert a hatása messzire elér időben, mély nyomot égetett már sok rokonban.
129. e36c6ad80e (válaszként erre: 128. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 5. 18:40
Nekem van szociopata ismerősöm. Borzalom. Messzire kerülöm, már nem dőlök be neki.
128. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 127. - E36c6ad80e)
2017. febr. 5. 18:38
nekünk van egy ilyen jellegű kollégánk és az jutott eszembe, hogy akkor lehet hogy ő is szociopata. legalábbis rossz érzése van tőle az embernek. hála az égnek nem közvetlen kollégánk.
127. e36c6ad80e (válaszként erre: 126. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 5. 15:42
Igen. Nagyon jó cikkeket lehet róluk találni a neten mindenféle oldalon.
2017. febr. 5. 15:17
én csak érdeklődöm úgy általában hogy az is ilyen szociopata jellemvonás, hogy undok, kötekedő szóban, utána persze nem áll vele szóba természetesen senki ezután az illető vált mézes mázos kedves aranyosra megint beszédbe elegyednek vele és kezdi újra az egészet előről?
125. csikil4ny (válaszként erre: 123. - Uborka7)
2017. febr. 5. 14:00

Írhatjuk, nem hajlandó felfogni. Nem rokona, gyakorlatilag senkije...


Kérdezőnek: Menj el pszichiáterhez, érdeklődj nála, itt nem tud senki segíteni!

124. uborka7 (válaszként erre: 115. - Vick11111)
2017. febr. 5. 13:59
Nem növik ki tuti! Csak "hülyít". Az ilyen ember olyan, mint a pióca, nincs tartása belül, nincs mire kondícionálni és nem is lehet! Mindig kell neki vki akit ki tud használni, az "áldozat" sokszor észre sem veszi - úgy csinálja. Mindig másokat hibáztat, mert tökéletes! Mindig ő mondja meg a tutit es ami a legjellemzőbb, hogy olyan dolgokat mond neked, ami teljesen ledöbbent, meghökkent és lebénít. Mintha arcon ütne. Az ember reagálni sem tud a döbbenettől. Mert nincs tartása - emberi, nem érti, nem érzi és nem tudja felfogni mások érzelmeit. Csak figyel és lesben áll. Nemtelen eszközöktől nem riad meg, sőt ő kifejezetten úgy gondolja, hogy a saját érdekében használnia kell azokat. Gusztustalan élősködő, aki mindig gyengét választ (vagy nevezzük kihasználhatónak, jóindulatúnak, stb.) akin élősködni tud. Az egyetlen védekezési lehetőség a helyes önértékelés. Sajnos sok nő ennek híján van: neveltetési, társadalmi és egyéb okokból kifolyólag. A nőket a társadalom nem becsüli. Ők a társadalom rabszolgái - a társadalom belekényszeríti őket (rosszabb esetben a család is) olyan szerepekbe, mint feleség, anya, konyhás nő, prostituált, nővér, stb. A lényeg, hogy szolgáljanak. Ha nem teszik, akkor a társadalom megbélyegzi őket (karrierista, antinő, antianya, feminista picsa).
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook