Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mániákus depresszió azaz bipoláris személyiség... fórum

Mániákus depresszió azaz bipoláris személyiség... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
108. Petronella27 (válaszként erre: 107. - Katie44)
febr. 24. 12:50
Szia én új vagyok még itt nem tudom hogy vannak e itt hozzám hasonlók akik a bipoláris zavarban szenvednek. Tanácsot szeretnék kérni hogy hogyan küzdödtettek meg ebben a témában
107. katie44
2023. júl. 18. 16:53

Sziasztok!

Látom règóta nem aktív ez az oldal..

Esetleg van mèg itt valaki? :)

106. Zitaxx (válaszként erre: 86. - Remoni)
2020. jún. 28. 14:31
Vannak olyan helyzetek,mikor a bipoláris beteg csak azèrt őrjöng,mert a környezete nem elfogadó,ès támadja őt.Jobb esetben a bipoláris beteg sem hagyja magát.
105. Zitaxx
2020. jún. 25. 16:45
Hát nekem van kèt gyermekem ,ès jó anyának tartanak,ès bipoláris vagyok.Ráadásul a nagyobbik autista,ès közèpsúlyos èrtelmi fogyatèkos,ès az orvosom szerint is tudok velük bánni.
104. Zitaxx (válaszként erre: 97. - Mézes-Krémes)
2020. jún. 25. 16:44
Hát nekem van kèt gyermekem ,ès jó anyának tartanak.Ráadásul a nagyobbik autista,ès közèpsúlyos èrtelmi fogyatèkos,ès az orvosom szerint is tudok velük bánni.
103. g21ella
2017. jan. 6. 15:55
Sziasztok, jó pszichiátert/pszichoterapeutát keresek, aki már bevált bipoláris betegnél. Beszélgetős, feltárós ülésekhez, nem csak gyógyszerfelírásra. Köszönöm!
2016. nov. 28. 22:35

Az IPM 2016.decemberi, azaz a friss számában van egy remek cikk a mániás depresszióról.

Vannak már különböző app-ok is a betegek számára.

2016. nov. 15. 16:16

Üdv!


18 évesen diagnosztizálták nálam a mániás (nem mániákus...) depressziót.

Én hullámvasútnak hívom, kiszámíthatatlanul kerülök egyszer le, egyszer fel.

Mindenkinek nehéz ezt az állapotot kezelni, a betegnek is és a környezetnek is.

100. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 99. - Albipol)
2016. nov. 15. 14:55
Szerintem a legjobb a Búra. Sorstarsak, segitok, hiteles informaciok a lelki eredetu betegsegekrol.
2016. nov. 15. 13:50

kérlek Benneteket, hogy adekvát tanáccsal -ha lehet- segítsetek.

1 hete diagnosztizálták a bipol.affektív zavart nálam. Lemolepet adtak Frontinnal, meg Kventiaxal.

Van v.ki hasonló gyógyszerezéssel esetleg?

A mániás depr-ól hol lehet olvasni (de nem idétlenségeket?).

Köszi. B.

98. 563b626108 (válaszként erre: 95. - Channa*)
2015. máj. 29. 15:19

Hormonzavarom volt tinedzser koromban,az akkor helyreallt,de lehet megint ez ujra fenyeget.

Konkret ok egy multbeli esemeny, de erosen megprobalok nem emlekzni, es lefoglalni magam.

97. Mézes-Krémes (válaszként erre: 91. - Vikikeeee)
2015. máj. 21. 12:29
Hozzáértő ugyan nem vagyok, de mivel közelről ismerek ilyen betegségben szenvedő embert, minden rosszindulat nélkül mondom, hogy Isten ments, hogy gyereke legyen.
96. Mézes-Krémes (válaszként erre: 93. - 563b626108)
2015. máj. 21. 12:27

Sajnos ismerek ilyen embert. Mindenképpen menj el orvoshoz, ez nem játék.

Nálunk az illetőnél a nagyon jó kedv nem alvással, túlpörgéssel párosult, aminek következtében egyik percről a másikra gyakorlatilag megőrült, és el kellett szálíttatni a pszichiátriára, ahol rendesen szedálták is, és 2 hónapra be is zárták.

Most egy rakat gyógyszert szed, hogy ne essen vissza, de még így is sokszor van fent és lent...

95. Channa* (válaszként erre: 93. - 563b626108)
2015. máj. 21. 08:20

Ezeket más is okozhatja. Egy jó kis hormon változás, hormonális betegség, stb.

Szerintem foglald el magad. Dolgozz, tanulj, szórakozz....

2015. máj. 20. 21:48

Mániákus depresszió azaz bipoláris személyiség... (Egészség) 92 hozzászólás

Bipoláris beteg- babavállalás (Anyának lenni) 54 hozzászólás

Van-e itt olyan valaki, aki bipoláris depressziós? (Psziché) 17 hozzászólás

Hogyan éli napjait egy bipoláris, másnéven mániás depressziós nő? (Egészség) 14 hozzászólás

Bipoláris zavar affektív (kevert fázis) mániás depresszió (Egészség) 12 hozzászólás

A bipoláris affektív zavarban mit jelent az, hogy affektív? (Psziché) 12 hozzászólás

Bipoláris depresszió (Psziché)

2015. máj. 20. 21:46

Olvastam errol a betegsegrol, produkaltam a tuneteket (fokent szelsoseges hangulatingadozasok) az elmult 2 honapban. Jovo hetre van idopontom az orvoshoz.

Van kozuletek olyan,aki ilyen betegsegben szenved?

2014. okt. 4. 08:45

Meitáció, önismert - én súlyos (szerzett, nem öröklött) bipoláriszavarral reldelkezem (éveket voltam terápiában a kíváltó okai miatt, de maga a bipoláris személyiség zavar jól önkontrolálható).


És ez nálam 95+%-ban pluszt ad.


Jó volt olyan másfél év, önimseret hiányából fakadóan és kamszkorban, amikor pokoli volt. És vannak felbukanó kemény napok, de nem súlyosabb probléma nálam mint másnál a megfázás. Csak a Meitáció és önismert miatt. Pedig Súlyos BNO F31.x/F31.8 dg-m, azaz mind végig járva bipoláris zavarom van.

2012. ápr. 27. 13:53

Elsősorban védőnők, ill hozzáértőks egitségét várnám az ügyben, hogy egy többszörös öngyilkos bipoláris beteg, túl a negyvenen jóval, milyen esélyekkel indul babvállalás terén.

Sajnos a családunkban éritett az egyén.

Folyamatos gyógyszert szedő a hölgy, s rendszeres elmeosztály-járogató.

Kérdés:A baba vajon mennyire sinyli meg ezt?

A szülést követő hormonális változásokat hogy viseli egy bipoláris beteg?

Esetleg lehet, hogy veszélyben is lesz a picike, ha megszületik

Várom válaszotokat, igyekszek gyakran vissaznézni.

SZiasztok:Vikikeeee

90. 03e8385f6c (válaszként erre: 88. - Csiribirinéne)
2011. aug. 6. 06:00

Hónapokba telt, míg rendeztem a fejemben kavargó káoszt és elszámoltam az elmúlt éveimmel- kitartás és idő...


A tolerancia egyoldalú dolog, valahogy viszonzást vár a másik tudat alatt.


Sok sikert kívánok és hidd el, ha valaki igazán hozzád tartozik, az melletted marad a viharosabb időkben is!

Még a pokolban is!

89. Remoni (válaszként erre: 88. - Csiribirinéne)
2011. aug. 1. 12:58

Nem hiszem. Senki nem élne önként a pokolban.

Anyósom is beteg, sokat van nálunk, szeretem, nem érzem tehernek. Ha a környezet fel tudja fogni és el tudja fogadni, hogy ez ugyanolyan betegség, mint mondjuk egy influenza, akkor a toleranciával nem lehet baj. A gond ott és akkor van, ha azt hiszik, hogy csak szimplán "hülye" és unatkozik. Itt is nagyon hiányzik az edukáció.

2011. júl. 30. 08:57
Én szenvedek tőle, de igazán a családomat sajnálom. Nagyon nagy szerencsém van, a férjem végtelenül türelmes és toleráns ember, s ilyenné vált már felnőtt fiúnk is. De időnként úgy érzem, pokol mellettem az életük.
2011. jún. 15. 08:08

Az a helyzet, hogy az emberek fel sem ismerik a tüneteket a hazai háziorvosok elintézik egy levél Xanaxszal.Ciklotímia esetén könnyen kialakul 1-2.stádium, de ha nincs megfelelő szakértelem - és rendszerint nincs - akkor nemcsak az egyén, de környezete is is sérül.

És még ekkor is hiányzik a betegségtudat vagy képtelen tudomást venni az állapotáról - így elmarad a szakorvos felkeresése is! -, nemcsak a betegnél, de az őt körülvevőknél is, akik csak legyintenek, hogy ez "hülye" szedjen gyógyszert!

86. Remoni
2011. máj. 26. 15:04

Szerintem minden betegségre igaz, nem csak a pszichiátriaira. Ha megszünteted az okot, megszűnik a tünet. :)

Kérdés, hogy nálad mi volt előbb, a BP vagy a függés? E kettő is összefügghet és nem csak e kettő függ a kiváltó ingerektől. Elég bonyolult hármas ez szerintem.

2011. máj. 25. 10:29

A bipoláris panaszok elmúlnak ha megszűnik az oka, de ugye ez kissé "nőklapjás" okoskodás,hiszen minden pszichiátriai szimptóma ilyen.

Nekem megszűntek a bipoláris tüneteim és az alkoholizmusom is , onnantól amikor az azt kiváltó ingerek elmaradtak.

2009. nov. 24. 14:02

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mivel a férjemnél nem régen /néhány napja/ diagnosztizálták a mániás depressziót./bipoláris személyiség/ Mi most a mélyponton vagyunk, teljes befelé fordulás, nem érdekel semmi... Előtte viszont több hónapon át tartó mániás időszak volt (amit nem ismertünk fel, vagyis én tudtam, hogy baj van, de Ő nem ismerte fel), amikor a fizikai aktivitása az egekben, aludni 2-3 órát aludt, minden mindegy volt, csak a pörgés, a nyughatatlanság, meggondolatlan döntések, értelmetlen költekezés... A mániás időszakban mindenkit elüldözött maga mellől. Ezután egyik, napról a másikra a befelé fordulás, lakásban ülés, szembesülés azokkal a dolgokkal amiket mániás időszakban tett... mint, ahogy az elején is írtam most ezt a korszakot éljük, lassan 3 és fől hónapja és csak most sikerült rávenni, hogy menjen el szakemberhez. Röviden ennyi a leírás. A valódi ok amiért segítséget kérek, akár ebben a betegségben szenvedőtől, akár hozzátartozótól, hogy, hogyan tudnám megkönnyíteni az életét, hogyan tudnék neki segíteni. Tehetetlennek érzem magam és egyre nehezebb nekem is. Bár most reménykedem a gyógyszerek hatásában, melyre, mint tudjuk várni kell, hiszen ezek nem olyan gyógyszerek, melyek azonnal kifejtik hatásukat.

Segítségeteket előre is köszönöm!

83. Burkuska (válaszként erre: 82. - Vekvik)
2009. okt. 31. 17:58
Szia:)
82. vekvik
2009. okt. 31. 13:33
sziasztok
81. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 80. - 1731424aa5)
2009. okt. 30. 17:07

Igen, tudjuk!!!

Meg még József Attila pl......

2009. okt. 30. 16:54

Tudtátok, hogy ők is BD betegeg? ( Voltak, részben...)

Ady,Andersen,Babits ,Balassi,Beethoven, Byron,Churchill, Kurt Cobain(Nirvana),Csokonai, Dickens, Havas Henrik, Hemingway,Hendrix, Kassák, Latinovits, Newton, Poe,Sinatra, Szent-Györgyi,Van Damme, Vonnegut és Robbie Williams


Forrás: Wikipédia


Bonus Track:

[link]


Szép estét!

Váradi Laci

79. e945905be5 (válaszként erre: 15. - Burkuska)
2009. okt. 29. 22:22
Ne is mond egyik kedvenc könyvem maradt de sokat is sirtam rajta nem játék ez a betegség
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook