Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Antidepresszáns és terhesség? fórum

Antidepresszáns és terhesség? (beszélgetős fórum)


29. Tavirózsa :) (válaszként erre: 28. - Anya4005)
2013. aug. 30. 13:47
Most nem kell köszi. :)
2013. aug. 30. 13:46
Menj,vedd be a gyógyszered...
27. Tavirózsa :) (válaszként erre: 26. - Anya4005)
2013. aug. 30. 13:43
Na mivel fingod nincs az egészről, akkor jó lenne, ha nem is szólnál bele! Köszi.
2013. aug. 30. 13:42
Hála istennek nem sokat tudok a depresszióról,nincsenek élményeim,de arról már hallottam,hogy szülés utáni depressziójában anyu kárt tett a gyerekben,meg arról is,hogy 3 gyerekes anyu kínozni kezdte a gyerekeit,mert katona férje távollétében depressziós lett (meg is halt a legkisebb). Szóval,én rettegnék,hogy mire vetemedhetnék,ha elhatalmasodik rajtam a betegség! Elhiszem,hogy gyógyszerekkel kordában lehet tartani a tüneteket,csak szerintem nem jó! Ez egy vélemény,és ettől még mindenki úgy vállal gyereket,ahogy akar,nem az én döntésem,de szerintem lehetnek gondolataim...
25. Tavirózsa :) (válaszként erre: 24. - Anya4005)
2013. aug. 30. 13:34
De ha egy kicsit is figyelmesen olvasod ezt a fórumot, akkor eljut odáig, ahová el kellene, hogy valakinek van már gyereke, DE! sajnos időközben beteg lett és szeretne egy másik gyereket! Világos? Miért nem lehet szerinted?
2013. aug. 30. 13:30
Nem ehhez az esethez kapcsolódóan írtam véleményt! Arról volt szó,hogy aki szedi,és gyereket szeretne,hogyan szedte/nem szedte tovább!
23. Tavirózsa :) (válaszként erre: 22. - Anya4005)
2013. aug. 30. 13:25

Hát nagyon szívesen! :P


És mi van azokkal akiknek már van gyerekük, de utána alakult ki a betegség? Dobják el a gyereket, hogy ne legyen depis anyukájuk?

22. anya4005 (válaszként erre: 21. - Tavirózsa :))
2013. aug. 30. 13:24

Köszönöm a kritikát!


Természetesen egy depis is ember,csak a gyerek szempontjából nem tudom,jó-e neki,ha ilyen körülmények közé születik!

21. Tavirózsa :) (válaszként erre: 20. - Anya4005)
2013. aug. 30. 07:33

Miért ne? Az már nem ember?

Nehogy azt hidd, hogy te nem járhatsz ebben a cipőben.

És tényleg nem vagy népszerű, de szerintem nem csak itt nem!

20. anya4005 (válaszként erre: 13. - 36a26f5226)
2013. aug. 30. 00:26

Ha apuka kérte,hogy vetesd el,miért csodálkozol,hogy nem törődött veletek?



Amúgy minden depressziós nőtől kérdezem:

Biztosan jó ötlet a ti állapototokban szülni?

Gondolom,nem leszek népszerű a fórumon,de könyörgöm:

Kell a gyereknek egy depis anyu???

19. Tavirózsa :) (válaszként erre: 18. - D2d5bb5db4)
2013. aug. 29. 13:25
Igen, már közben én is érdeklődtem sok mindennek utána. :)
2013. aug. 24. 11:23
Én -30 évvel ezelőtt- 5 hónapig kórházban feküdtem, veszélyeztetett terhesség miatt. Orvosi utasításra Seduxent szedtem. Ma sem tudom, miért. Nem lett semmi bajunk.
2013. aug. 13. 09:32
Köszönöm szépen a tanácsokat. :)
2013. aug. 12. 20:14
Viszont a napi 1000mg halolaj kapszulára sokan esküsznek terhesség alatt, hogy állítólag sokat enyhít a betegségen..
15. libalány (válaszként erre: 11. - Tavirózsa :))
2013. aug. 12. 18:41

itt egy fórum,ahol sok érintett van:


[link]

14. 36a26f5226 (válaszként erre: 13. - 36a26f5226)
2013. aug. 12. 15:40
~ ami szinten tart.....
13. 36a26f5226 (válaszként erre: 11. - Tavirózsa :))
2013. aug. 12. 15:39

Ha az érdekel, én jó pár évvel a gyermekem születése után kezdtem szedni, addig nem, nekem akkor alakult ki fokozatosan a depresszió, mivel az apuka akkor nem törődött velünk, a gyereket is egyedül szültem meg, és vittem haza, egyedül kellett boldogulnom, és utána még az is kiderült később, hogy autista, főleg, hogy dühöngő autista volt.. Azóta felnőtt a gyermekem, már nem dühöng, de a lényeg ott van, hogy én már a terhesség alatt mélydepresszióban voltam, annyira szenvedtem a törődéshiány miatt, meg az apuka anno... követelte az elején, hogy vetessem el, meg mi mindent csináljak, hogy elmenjen a gyerek...


Nem tettem, megtartottam, és egyedül maradtam..


Az apuka azóta nem él, később kilépett az életéből..


Én is úgy akadtam az útjába, hogy a volt neje mellett is szüntelenül csajozott, és soha nem hagyta abba.. Végül is, mivel nagy merőkanállal falta az életet, a végén fiatalon kiégett, és véget vetett az életének..


Egyedül csináltam végig a fiam súlyos, dühöngő autizmusát, és kb. 2-3 éves volt a fiam, amikor már el kellett kezdeni szedni az antidepit..azóta is szedem, ami szinte tart, mosolygós vagyok vele, de anélkül ahányszor próbát tettünk az elhagyására, mindig vissza estem..

2013. aug. 12. 15:27
Mondom, akikről én tudtam, tudok, ők végig kínlódták, szenvedték a terhességet, és a szoptatást is, mert nem szedhették azidő alatt..
11. Tavirózsa :) (válaszként erre: 8. - 36a26f5226)
2013. aug. 12. 10:09

Végül is semmilyen gyógyszer nem tesz jót a babának. Ezzel tisztában vagyok.

Én azért inkább saját tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, de ezek szerint sajnos sokan nem merik felvállani. :S

2013. aug. 10. 07:52
nem jól tudod sünike:)
9. 36a26f5226 (válaszként erre: 8. - 36a26f5226)
2013. aug. 9. 23:55

A másik csajszit nem adhatom ki, mert nem adott rá felhatalmazást.. és nem is jön minden nap a hoxára a baba mellett..


De amennyire én hallottam, a szoptatás mellett sem lehet szedni ezeket a gyógyszereket..

2013. aug. 9. 23:54

Régen volt itt a hoxán egy csajszi, azóta már nincs, legalábbis azzal a névvel, de szegény nagyon rosszul volt végig, pánikrohamokkal, stb..


Most is van a hoxán egy csajszi, aki nemrég szülte meg a babáját, de ő is nagyon rosszul viselte, hogy nem szedhette a gyógyszert..


- mert ők leírták, hogy nem szabadott szedniük, mert káros a babára..


De ezt csak szakember döntheti el.. de jobb nem mérgezni vele a babát..


Láttam már ilyen megtörtént eset filmet is, és abban is az volt, hogy nem szedhette az illető a gyógyszereit, és szörnyen rosszul volt végig..

7. libalány (válaszként erre: 6. - Tavirózsa :))
2013. aug. 9. 17:38
köszönöm:)
6. Tavirózsa :) (válaszként erre: 5. - Libalány)
2013. aug. 9. 11:30

Hát én még nem vagyok terhes, de abbahagytam.

Mindenféleképpen úgyis beszélek a dokikkal erről, csak gondoltam van más is aki átesett már ilyenen. :)

Gratulálok amúgy neked a babához. :)

5. libalány (válaszként erre: 4. - Tavirózsa :))
2013. aug. 9. 11:04

enyhébb? hát olyan nincs:)

Én úgy "enyhítettem,hogy csak a felét szedtem annak amit felírtak (paroxat),és xanaxot egyáltalán nem szedtem,mert anélkül kibírtam.

az első 3 hónap tényleg necces,ha tudod anélkül,az jó volna,a szív fejlődési rendellenesség kockázata miatt.

az utolsó szakasznál meg azt szokták csinálni,hogy az uccsó 4 hétre leállnak a gyógyszerrel,és akkor nem szokott probléma lenni,bár én végig szedtem.

4. Tavirózsa :) (válaszként erre: 3. - Libalány)
2013. aug. 9. 09:46

Pedig ahogy olvastam pont az első 3 hónap és az utolsó 3 hónap a kritikus itt is, mint általában a terhességnél mindig.

Legalább valami enyhébb gyógyszert írt a dokid? Van egyáltalán olyan?

2013. aug. 9. 09:15

jelen!

pánikbeteg vagyok,mikor megtudtam,hogy terhes vagyok abbahagytam a gyógyszert,majd a 29. héten újra kellett kezdenem.

2013. aug. 9. 04:44
Ez engem is érdekelne, mert van egy barátnőm, aki szedi de szeretnének újra gyereket. Ahhoz abba kell hagyni?
2013. aug. 8. 14:52

Van olyan aki antidepresszáns szedése mellett vagy után vállalt gyereket?

Nem volt nehéz gyógyszer nélkül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook