Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni - az anyagi oldal fórum

Angliában élni - az anyagi oldal (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Angliában élni - az anyagi oldal

1 2 3 4 5 6 7
29. kati50
2008. okt. 22. 00:03
Hello!volna egy kerdesem.Milyen az a munka amivel evi 40ezer fontot lehet keresni?mint kulfoldi?
2008. okt. 21. 22:22

Hű, eszméletlen érdekeseket írtál!


Tényleg megdöbbenető dolgok, így még jobban elgondolkodik az ember kimenjen-e. Mondjuk én csak 2010-ben szeretnék menni amikor meglesz a diploma, és akkor is olyan 2 évre, egy kis tőkeszerzéshez a saját lakáshoz, de ki tudja mi lesz akkor (válság....), szóval még nagyon csak elméleti szinten van a dolog.


De ezer köszi, hogy leírtad ezeket, és írj még ha van kedved, mert szerintem nagyon sokunkat érdekel! :)

2008. okt. 21. 16:07
Sziasztok! Én csak mint kívülálló szeretnék a cikkhez hozzászólni Nekem a fiam van kint Angliába kb 1 éve.Igaz hogy nem lett milliomos de nincs anyagi gondja !4-en bérelnek egy 100négyzetméteres házat heti 240fontért azaz fejenként 60font A keresete 240font hetente,amiből szépen megél ruházkodik eszik és eltudja magát tartani Ami szerintem itt nehezen menne havi 60ezerből Igaz csak 22éves nagy vágyai nincsenek csak jól akar élni,szereti a szépet és a menőt Ha itt akart volna venni egy NIKE cipőt akkor a fizetése fele elment volna és miből fizette volna a többi kiadását Ott megteheti Az 1 év alatt itthon volt kétszer és élt mint a kiskirályok,és nem panaszkodik Igaz a terveibe nem szerepel még család Ő is mondta családnak kint lehetetlen, de egy fiatalnak aki azért megy ki hogy dolgozzon és eltartsa magát annak jobb kint mint itthon Itt MO mi vár egy fiatalra aki csak" szakmunkás" Munka nincs akkor pénz sincs A jobb élet reményébe mennek ki és szerintem jól teszik mert ott legalább tudnak élni ami itt nem megy nem csak nekik hanam már lassan senkinek
26. nyau82 (válaszként erre: 9. - B38fef89a3)
2008. okt. 20. 23:29

Ez a hozzászólás nagyon tetszik nekem,valahogy én is így látom a helyzetet(és szerintem mindenki,aki egy kicsit is tovább lát az orránál...),mennék is,akár már holnap.

de Anglia valahogy nem jön be nekem.két jó barátunk is kinnt van családostól már 2 éve.hát nem könnyű...

25. b38fef89a3 (válaszként erre: 23. - 2ce679405c)
2008. okt. 20. 23:26
Itt tudod megnézni mindig az éppen aktuálisat: [link]
24. b38fef89a3 (válaszként erre: 22. - 2ce679405c)
2008. okt. 20. 23:25
Jaj, jó is lenne menni...
2008. okt. 20. 22:33
mennyi most a font? ezt még elfelejtettem hozzáfűzni az előző hozzászólásomhoz...
22. 2ce679405c (válaszként erre: 12. - B38fef89a3)
2008. okt. 20. 22:27

Úh, Tahiti! A nagybátyjám volt ott kétszer is, 2-2 hónapot. Annyira gyönyőrű az a hely, mint a paradicsom! Álomszép! Ott kérte meg a felesége kezét, és nagy valószínűséggel ott is fogantatott az unokaöcsém. :-) Most éppen arra gyűjtök, hogy oda elmehessek! Ha így folytatom, akkor kb. 20 év múlva össze is jön a pénz. :-)

Azt tudod, hogy ott nincsenek bogarak, állatok meg ilyenek? Csak malac van meg csirke, meg asszem macska és kutya, ja meg ló a túristák cipelésére. De egyik háziállatot sem eszik meg. A csirkék és malackák rohangásznak az erdőkben, azt hiszik magukról, hogy őshonos állatok. :-) Csak halat, gyümölcsöt meg zöldséget esznek. Meg chipset és colat!! :-) Ezt viszi be a túrista, aztán jó kövérek tőle az őslakók. Kérdeztem is nagybátyámat, hogy mitől ennyire dagik, ha még olajat sem igazán használnak és csupa egészségeset esznek. Aztán azt mondta, hogy a turisták is behozzák, meg a turistáknak is beszállítják a chipset meg a colat. Jó furi!:-)

2008. okt. 20. 21:59
Ma beküldtem a cikkem 2. részét. Remélem pár hét (hónap? :-) és megjelenik.
20. 7934d1ac97 (válaszként erre: 17. - B38fef89a3)
2008. okt. 20. 20:47
Köszönöm. Hát elég kemények az árak.. :(
19. b38fef89a3 (válaszként erre: 18. - Sivilla)
2008. okt. 20. 19:25
Hát, annak idején amikor még Új-Zélandra akartunk menni élni, eléggé "seggre ültünk" mikor megtudtuk, milyenek az ottani ingatalnárak. Mi azt hittük (lévén az ország majd' 3x akkora mint Magyarország kb. 4 millió lakossal) hogy az alacsony népsűrűség miatt olcsók a házak. Hát nem. Még az angliaiaknak is duplája... Ausztráliában meg annyira kevés az albérlet, hogy a landlordok szabályos licitálist írnak ki. Pl. van 30-40 jelentkező a házra (nem vicc, ekkora a túljelentkezés), landlord azt mondja, a ház egy hétre 300 AUD, ki ad érte többet. Mindenki felírja az ajánlatát egy papírra, aztán az öt legtöbbet ajánlótól lekéri a landlord a bankszámla egyenleget(!) (ami törvénytelen, de a gyakorlatban ez van), megnézi melyikük feje a legszimptikusabb, melyik nem iszik, melyiknél nincs gyerek, háziállat stb., majd annak kegyeskedik kiadni a házát/lakását... Durva.
2008. okt. 20. 18:55

Kemények ezek az ingatlan árak :(

Mondjuk ez sok helyen van így, hogy gyakorlatilag az emberek csak bérlik a házakat, mert saját tulajdon szinte lehetettlen.

Hát mondjuk a mi házunk sem valami puccos kéró, és igaz falun is van, de ez volt az ára annak, hogy legyen egy saját házunk.

Igazad van a pénzért mindenhol dolgozni kell. :(((

17. b38fef89a3 (válaszként erre: 15. - 7934d1ac97)
2008. okt. 20. 18:33
Hát, sajnos el kell szomorítsalak. Mi egy 20000-es kisvárosban lakunk egy munkák számát tekintve előnytelen helyen, ahol az ég adta világon semmi sincs. Itt egy két hálószobás lakás (azaz három szobás, itt a nappalit külön veszik, tehát nappali + két hálószoba = 3 szoba) minimum 120000 font. Ha most azt mondod, nem kell három szoba, akkor túlbecsülöd az itteni szobák méretét. A nappali (nagyszoba) kb. akkora mint Magyarorszégon (akár panelben) egy normálisabb méretű kisszoba, míg a hálószobák akkorák (hacsak nem un. "double bedroom"-ról van szó), mint Mo-n a félszobák. De továbbmenve, egy egy hálós (azaz kétszobás) lakás még mindig 90000-től indul. 70000 körül néha lehet találni ún. studio flat-et ami azt jelenti, hogy van egyetlen szoba ami egyben az előszoba és a konyha is, amiből nyilik egy fürdő wc-vel és kész. Egyfajta garzon, és max. 35 négyzetméter, de sokszor kisebb. Ez kijön az általad említett összegből, DE... mindhárom fenti esetben számíthatsz rá, hogy a lakás öreg lesz, faszerkezetű nyikorgós, télen kifűthetetlen házban és gettós környéken. Egy normális, magyar színvonalt megütő és normális helyen lévő lakás szinte mindenhol 140000 fonttól fölfelé van. Egy Camridge vagy Oxford típusú helyen meg 200000 fonttól felfelé. Egy kicsi, szerény, de azért tisztességes (magyar szempontok szerint mondjuk 2,5 szobás) egyszintes ház vidéken 170-180000 fonttól indul, vidéki nagyobb városban 250000 fonttól. Még egy példa. Gondolj el egy átlag kétszintes magyarországi családi házat mondjuk egy 5000-es faluban vagy nagyközségben. Mondjuk egy 9*10 méteres alapterületű ház, kőből, mondjuk négy szobával, mondjuk egy 13*25 méteres kerttel, nem új építésű, nem puccos. Ez Magyarországon vidéken úgy 20-22 millióért simán megvehető, ami fontban úgy 65000 font. Ez ugyanitt megfizethetetlen, még kifejezetten kis faluban is. Legalább 350-400000 fonttal számolhatsz. Mi is úgy vagyunk vele, hogy ha valami csoda folytán egyszer lenne mondjuk 80000 fontunk, hát inkább vennénk Balatonhoz közel valami takaros kis házikót, és ott élnénk öregkorunkban, mind itt ugyanannyiért gettós környéken egy garzont...
16. b38fef89a3 (válaszként erre: 14. - Sivilla)
2008. okt. 20. 18:24
Jól látod. A kerítés itt sincs kolbászból. Mostanra már kétlem, hogy bárhol a világon kolbászból lenne...
15. 7934d1ac97 (válaszként erre: 4. - B38fef89a3)
2008. okt. 20. 18:02
Megtudnád-e mondani nekem, hogy kb. 60-75 ezer fontból mekkora, milyen ingatlant lehet venni? (Nem Londonba, hanem mondjuk egy kissebb városba, pl Bistrol vagy annál kissebbe.) Csak úgy kíváncsiságból kérdem. Köszönöm! :)
2008. okt. 20. 16:48

Igaz én még nem éltem soha külföldön, de h belegondolok miért is mennék?

Mondjuk nyelvet tanulni biztos hogy megérné, de amúgy meg nem iigazán.

Mi itthon tudtunk venni egy kis régi házat falun.

Igaz hitelre, de csak annyira hiteleztünk be, hogy kitudjuk fizetni, munkanélkül is lesz egyikünk akkor is. Nem rég járt le a gyes-em hát kemény évünk volt.

Viszont azért elvoltunk valahogy nem is panaszkodom.

Sok ismerősöm ment ki Angliába, de valahogy egyik sem mond semmit.

Szerintem dicsekedni nem tudnak panaszkodni meg nem mernek.

Azt gondolom félretenni is ott is csak úgy lehet, ha az ember sok mindenről lemond.

13. b38fef89a3 (válaszként erre: 12. - B38fef89a3)
2008. okt. 20. 16:47
Jó, mondjuk az elmúlt két nyár hidegebb és esősebb volt itt a megszokottnál, azt mondják. De akkor is. Tavaly is, most is, irigykedve néztük az idokep.hu-t meg a metnet.hu-t, hogy Magyarországon röpködnek a 30-40 fokok, itt meg szugeráltuk a hőmérőt, hogy legyen már 20 fok délután háromra, és esetleg süssön ugyanakkor a nap is legalább pár órát. Ritka volt ez a kombináció. De legalább a "ködös Albion" frázis nem igaz, köd az nagyon ritkán van, ritkábban mint Magyarországon. Csak hideg, szeles, esős. Télen viszont úgy öt fokkal melegebb mint Mo., tehát nem igazán van hó, legtöbb gumis nem is tart téli autógumit egyáltalán. Rossz hír Neked ha szereted a havat :-) Ha északra akarsz menni, menj Norvégiába! A világ egyik legjobb és leggazdagabb országa. Ott nem lesz válság. Több évnyi GDP-nyi összegük van tartalékba. Rengeteg kőolajuk. Áram nagy része vízenergiából fedezve. hacsak nem lesz lehűlés a Golf-áramlás leállása miatt, Norvégiában nem lesz kaja/energia/étel/víz/pénz-hiány gond.
12. b38fef89a3 (válaszként erre: 11. - 2ce679405c)
2008. okt. 20. 16:42

USA-tól nem kell annyira elájulni. A szinte korlátlan hiteleknek köszönhetően élnek (éltek) olyan jól, ahogy. Olvastam, hogy most a hitelválság miatt, vannak olyan ingatlan- és autókereskedők akik forgalma szinte nullára esett. Volt olyan autókereskedés pl. ahol a statisztika szerint 100-ból 97(!) autót nulla kezdőrészletes hosszútávú hitelre vettek, és a maradék hármat is hitelre... Na ennek most nagyjából vége. Amúgy meg az amerikaiak kb. egyharmadának nincs egészségügyi biztosítása. Az nem jár alanyi jogon. Csak jó álláshoz jár. Ha életmentő műtét kell, persze megcsinálják, utána viszont fizetheted egy életen át. Meg ilyen dolgok, hogy sok helyen 10 nap az alap szabadság, és utána kezdheted előről 10 napról ha állást változtathatsz. Vagy hogy a szülési szabadság nőknek sok esetben még mindig 6 hét(!). Szóval, "ahol sok a fény, ott sok az árnyék is". Arról nem is beszélve, hogy ismerek konkrétan olyan nőt, aki amerikai férjével visszament Magyarországra, mondván, hogy ők USA-ban nem nevelnek gyereket, Magyarország ezerszer jobb gyereknevelésre. És ők már csak tudják...


Hova költöznénk? Hmmm. Nem is tudom. Megtanulnánk spanzolul aztán mondjuk Costa Ricába. Vagy franciául és akkor Tahitire. Vagy ilyesmi. Csak nem tudom hogy lesz-e rá energiánk. Harminc körül az ember már nem annyira heves mint 20 évesen, nyelvet is nehezebben tanul, kevésbé akar mindent a nulláról úrjakezdeni (ismét) stb. Eredetileg egyébként Új-Zélandra akartunk kivándorolni, de nem jött össze, majd Ausztráliába, de sajnos az se jött össze (nem lett elég pontunk a vízumhoz, pedig az egyik legjobb bevándorlási ügynököt bíztuk meg - szőrösszívű volt a hivatal).


Idő? Hát mint általában - kinézel az ablakon és legszívesebben felkötnéd magad. Bővebben: 16 fok van (reggel 7 fok volt), olyan borús az ég, mintha mindjárt este lenne, esik az eső, eléggé fúj is a szél. Mint általában. Nyáron annyival volt jobb, hogy azért időnként ki-kisütött a nap, és volt akár 19 fok is. Szóval nyáron csak hetente 1-2x gondolkoztunk azon, hogy fűteni kéne...

2008. okt. 20. 16:25

és akkor hova tervezitek az újabb költözést, ha itt sem boldogultok?

Amúgy nekem a Skandináv országok annyira tetszenek, meg imadom a havat :-))), csak a nyelvüket nem beszélem ami azért nem lenne hátrány ha makognék valamit pl. finnül. Meg nem szeretem a halat..., de tudom ezek olyan buta szereotípiák, de ott sok a hal és azt eszik, én meg enm rajongok érte. :-))) Nagyon sokan vándorolnak inkább oda, mint nyugatra. Ott valami új van, valami más mint Angliában vagy Németországban!

Jó, okés, USA-t nem lehet lefölözni, de az USA-ba nem mennék.

Igen, én is ettől félek, hogy itt vagyunk mint értelmiség, ketten 3 diplomával és keresünk annyit, mint egy roma család a segélyeivel. Ilyenkor persze elgondolkodik az meber, hogy minek dolgozzon, de ez nem a mi műfajunk. Meghalnék, ha nem csinálhatnék valamit!

Kitartás! Amúgy most jó ott az idő? Mert itt 1000 ágra süt a nap. Még mindig tart a vénasszonyok nyara! :-))

10. b38fef89a3 (válaszként erre: 9. - B38fef89a3)
2008. okt. 20. 14:38
Más kérdés az, hogy itt is egyik napról a másikra élünk, most például adósságunk is van, feleségem éppen munka nélkül van, nekem pedig 2,5 hónap múlva jár le a jelenlegi munkaszerződésem... Nincs már biztos állás, meg biztos jövedelem, bevétel, a fix állás csak egy illúzió, ugyanúgy megszűnhet máról holnapra és vele együtt a bevételi forrás is...
9. b38fef89a3 (válaszként erre: 7. - Varbóc)
2008. okt. 20. 14:35
Én magam sajnálom a legjobban, hogy Magyarországot mindig megfojtja valaki. Ha nem idegen megszállók, akkor nyerészkedő "vállalkozók", tőzsdecápák, meg az egymásra acsarkodó politikusaink. Pedig a potenciálunk hatalmas (lenne). Fél Európát elláthatnánk élelmiszerrel, annyi mezőgazdasági területünk van. Az áramellátást és fűtést 100%ban (sőt még exportra is jutna) meg lehetne oldani a földhővel, annyira gazdag geotermikus energiában Magyarország. Egyik legokosabb nemzet vagyunk, arányokban nézve talán mi adtuk a világnak a legtöbb nagy tudóst, találmányt. Hunyadiék koráig Európa egyik vezető nemzete voltunk. A nyelvünk az egyik legárnyaltabb, legrégebbi, legkifejezőbb. Kultúránk egyedülállóan gazdag. Szomorú látni, hogy azóta egyfolytában milyen tempóval csúszik le az ország a lejtőn. Sajnálatos, hogy nekünk is el kellett jönnünk, mert egyszerűen minden hónapban negatívval zártuk a családi kasszát - pedig nem építettünk házat, nem fizettünk lakáskölcsönt, (albérletben laktunk), nem mentünk külföldi luxusutazásokra, nem vettünk új autót, nem vettünk puccos mobiltelefonokat stb. Egy jópár évnyi egyhelyben toporgás és örökség lassú felélése után úgy döntöttünk, ha már mindketten elvégeztünk egy főiskolát, feleségem is és én is, akkor ugyan hagy ne éljünk már egyik napról a másikra, fontolgatva állandóan, hogy mi lesz jövő hónapban. Megmondta Ferenc barátunk is: "Akinek nem tetszik, el lehet menni." Elmentünk.
8. b38fef89a3 (válaszként erre: 6. - 2ce679405c)
2008. okt. 20. 14:28

Igen, akár hiszed akár nem az itteni "középiskolák" (nem fedig pontosan a magyar középiskolákat, azért az idézőjel) többségében tantárgyi keretek között tanítják a segélyigénylés menetét, a jogaidat stb. Durva. Persze hogy a fiatal lányok jelentős részének ezek után az a terve, hogy találni egy pasit, teherbe esni, gyereket szülni, aztán majd az állam eltart. Bármit, csak doglozni ne kelljen. Tömbházas-sorházas lakótelepektől óvakodjatok mint a tűztől, ott koncentrálódik ez a rétege a lakosságank...


Ha jó fizetése van a párodnak, akkor szerintem erősen gondolkodjatok el, hogy kijöttök-e. Hogy megéri-e az egész szamárlétrát legalulról kezdeni itt (angolokat nem érdekli a diplomája meg a végzettsége, az érdekli, hogy itt, Angliában, éppen most, már x éve olyan állásban dolgozik-e, mint amire pályázik), egy csomó mindenről lemondani stb. Maga a kijövetel se két forint, kiveszel egy 500 fontos albérletet (most olcsót mondtam), elkérnek 750 kauciót, az 500 első havi albérleti díjat (ha van aki jótáll értetek, mert egyébként fél évnyit (3000 fontot, a példánál maradva) kérnek el egyben), 150-250 font szerződéskötési díj, egyből küldik a 75-150 font közötti council tax-ot is. Hopp, fél millió forint (jó esetben) már ugrott is, és még nem ettél, nem közlekedtél (tömegközlekedés is húzós, érdemes inkább egyből kocsit venni!), nem fizettél rezsit, számlákat. Vagy mehettek összeköltözni másokkal. Fiatalon még ez bejön, de nekünk így 30 körül már nem annyira.


Nyelvtanulásra akkor jó az ország, ha irodai munkát kapsz. A kétkezi melóknál rengeteg a külföldi, attól nem fogsz szép angolt tanulni, a maradék meg az alja angol, aki egy szótagos vakkantásokkal beszél, hát azoktól se fogsz szép angolt tanulni.

2008. okt. 20. 14:02
Szeritem rosszul fogjuk fel a kérdés lényegét. Van, aki anyagi okok miatt erre szánja rá magát , ám van akinek ez a lépés a jegfontosabb , Ez utóbbi az amyagiassága miatt is feláldozza a hazafiságát és csupán az anyagi jólétet kivánja választani.ERRE mmondhatun ERKÖLCSI ÍTÉLETET IS, DE ENNEK NINCS HATÁSA SENKIRE.
6. 2ce679405c (válaszként erre: 5. - B38fef89a3)
2008. okt. 20. 13:10

Atya ég!Hááát! Én ezt eddig nem is gondoltam volna Angliáról. Jó, persze minden országnak megvan a maga keresztje, mint nálunk a roma kisebbség,de hogy ott pont a hazaiak randalírozzanak és ingyen élnek! Durva nagyon!

Na igen, a lakás árakról valami hasonlóakat hallottunk mi is, ez az ami viszonylag visszahúzó erő.

A barátomnak fix állása van, magyar viszonylatban nagyon jó fizetéssel és egyéb juttatásokkal, plusz mellette másoddiplomázik.

Viszont én aki most csinálom első diplomám, és elég rossz szakpárt választottam, nem igazán látom azt, hogy egyáltalán munkát kapjak. Még talán kihúzom 1-2 évig talán tanulással, talán himi-humi munkával, aztán már nekem is kínos lesz anyuék nyakán lógni.

Nekem nincs nyelvvizsgám, az angolt tanulom már egy éve (sokkal könnyebb mint a német!!!), úgy hogy elég necces a helyzet, remélem diplomaosztó előtt meglesz!

Nyáron akartam kimenni 3 hónapra nyelvet tanulni munka mellett, de lebeszéltek, mivel nem volt előre munkám, ott meg aztán semmi sem biztos!

Szóval ez a helyzet? Mégsem annyira fényes ott az élet? Jajj, de jó!!! :-(((

5. b38fef89a3 (válaszként erre: 3. - 2ce679405c)
2008. okt. 20. 12:39

Hello!

Dehogynem, féltünk kijönni, pláne úgy, hogy erősen limitált pénzeszköz állt rendelkezésünkre, és egyikünknek sem volt itt semmilyen állása vagy állásajánlata. Magyarul kijöttünk, mert Magyarországgal tele lett a hócipőnk, hogy majd csak lesz valahogy. Lett, még mindig itt vagyunk :-)

Banki válság itt is érződik. A lengyelek mennek vissza tömegével Lengyelországba. Egyre nehezebb a külföldieknek állást találniuk. Sajnos ezt mi is érezzük.

Hát egy nagyon rövid összefoglalót tudok adni Neked a döntést megkönnyítő. Szóval:

Pozitívumok Anglia mellett:

- Jobb fizetések mint Magyarországon (legalább 260000 forint átszámolva minimálbér esetén is, adózva).

- Lehet angolt tanulni.

... és ennyi a pozitívum, szerintünk, sajnos...

Negatívumok Anglia ellen:

- Lakást/házat venni bérből és fizetésből ugyanúgy nem lehet mint Magyarországon.

- Gyereket vállalni csak akkor lehet, ha az egyikőtöknek NAGYON jó (itteni mércével!) fizetése van. Egy óvoda két gyereknek többszázezer forint havonta. Egy jó közép vagy főiskola, egyetem, ... inkább ne is gondoj rá.

- Az albérletek drágák (150000 forinttól felfelé a csillagos égig, Londonban 300000 forinttól felfelé) - a fizu nagy részét elviszi.

- A lakások/házak NAGYON pocsék minőségűek. Nem túlzásból mondom, egy magyar panel EZERSZER jobb náluk. Komolyan. Kicsit, penészesek, teljesen fából vannak, átütnek a padlógerendák a padlón, befűthetetlenek, nyikorognak-nyekeregnek, földszinti lakások annyira lennt vannak, hogy át lehet lépni az ablakon stb.

- Az átlag/alja angol NAGYON bunkó tud lenni. A fiatalság katasztrófa (véletlenül tudom hogy országszerte minden antiszociális-visekledéssel kapcsolatos rendőrségi ügy úgy fele 18 éven aluliakkal kapcsolatos), mindent megtesznek hogy kikergessenek a világból. Magyarországon sosem hívtam rendőrséget vagy önkormányzatot. Itt mindkettőt már vagy tucatszor. Még a 999-es segélyhívó számot is kellett már tárcsáznom az éjszaka közepén. Talán meglepődsz, de az alja angol inkább valami olyasmihez hasonló mint a Magyarországi cigányság rosszabbik része. Segélyeken él (nem is tervez munkavállalást), összehoz 2-3-4-5 gyereket és nem csinál semmit, kivéve hogy piál, üvöltözik, bömbölteti a zenét. Ingyenélők.

- Az átlag/alja angol olyan, mintha valami más nyelvet beszélne, és nem angolt. Két év után vannak, akiket még mindig abszolúte nem értek (USA-ban három után mindenkit értettem, nem velem van a baj.)

- A kaja drága, a gyümölcs NAGYON drága (kiló eper 1500+ forint, kiló cseresznye 3000+ forint, kiló meggy - azt még nem láttam, annyira drága, hogy nem tartanak, senki nem tudja megfizetni.)

- (Környékünkön legalább is) cukrászda, fagyzió egyszerűen nem létezik.

- Csomó alapvető kaja, pl. rendes túró, kefir, mák stb. egyszerűen nem beszerezhető átlag boltból (pl. Tescoból).

- RENGETEG ügyintéznivaló van állandóan, a szolgáltatók állandóan hibáznak stb. Hetente fél napot ügyfélszolgálatok hivogatásával és panasztételekkel stb. töltök.

- Mozi nagyon drága és pocsék minőségű.

- Egy rakás dologról le kell mondotok, ami Magyarországon megszokott.

- Az időjárás POCSÉK. Mióta itt vagyunk, az elmúlt két nyár során összesen 1x volt 28 fok, kb. 3x 25-26 fok, talán összesen két hetet 22-24 fok. Az idő fennmaradó részében (nyáron) a 20 fokot is bajosan érte el a hőmérséklet, sok eső, árvíz, nagy szél stb. Tavakban fürdeni tilos (mind magánkézben van), a tenger pedig max. 17 fokra melegszik, és semmi infrastruktúra nincs a tengerparton (nemhogy csúszda vagy vizibicikli kölcsönző, de még egy fagyiárus se, abszolút semmi). Hiányzik nagyon a Balaton.

- Bár egyszerű (kétkezi, fizikai) munkát viszonylag könnyen lehet szerezni, az irodai állásokat nagyon nehéz megkapni - azokat inkább angoloknak adják.

Szóval alaposan meg kell gondolni. Én azt mondom, hogy ha Magyarországon is hasonló fizetések lennének, mint itt, akkor Mo ezerszer jobb hely lenne, mint Anglia. Nem akarlak lebeszélni a kijövetelről, de nagyon meg kell gondolni. Pláne mostanság, ahogy a hangulat is kezd kissé külföldi-ellenesebbé válni. Mi úgy vagyunk vele, hogy Magyarországra nem mennénk vissza jelen körülmények között, mert ott nem látunk magunknak jövőt. De itt sem - ahogy írtam saját lakás, gyerekvállalás itt is elérhetetlennek tűnik, és még az időjárás is pocsék -, úgyhogy azon goldolkozunk, hogy ha összejön valami kis pénz (eddig - talán meglepő - de még nem sikerült pénzt félreraknunk, sőt, adósságban vagyunk), akkor továbbálnánk valami harmadik országba... Még nem tudjuk hova.

Remélem ezek segítenek valamit a döntésben (még egyszer, nem akarlak lebeszélni).

4. b38fef89a3 (válaszként erre: 2. - 7934d1ac97)
2008. okt. 20. 12:20

Hello! Örülök, hogy hasznosnak találod a cikket. Igazából egy hosszabb cikksorozatot készülök írni a témáról, csak a Hoxa nagyon sokáig képes rajta ülni - ezt az első részt például majdnem két hónapig vizsgálgatták.

Hajam... hát az sajnos nem olyan egyszerű, ugyanis engem is utolért a férfivégzet - bár még csak 32 leszek, de már kopaszodom. Hosszabb hajjal kezdek kicsit idétlenül kinézni, mint a középkori papok a tonzúrájukkal :-)

2008. okt. 20. 11:21

Szia!

De nem féltetek kimenni? Mi a barátommal tervezgetjük, hogy "Lehet Anglia", ha nem jönnek össze a magyar tervek. Most meg aztán végképp, hoyg mennek tönkrefelé a bankok, meg nincs ilyen-olyan hitel, munkanélküliség lesz stb.

Oda kinn most mi a helyzet? Ott is érződik ez a banki világ váltság? Vagy csak mi magyarok fújjuk ekkora nagy dobra?

2008. okt. 20. 11:13
El se tudod képzelni mennyire örülök ennek a cikknek, még nem olvastam de már kinyomtattam, alaposan át fogjuk böngészni az tuti. :) Ja! És növeszd vissza a hajadat légyszi! :) A jobb oldali kép a képeid között sokkal jobb. :) Amúgy imádom a szavazásaidat is! :) Köszi a cikket, de nagyon.:)
2008. okt. 20. 11:03
Azzal a szándékkal indítom cikksorozatomat, hogy információkat nyújtsak olyan magyaroknak, akik szeretnének hosszabb-rövidebb ideig Angliában élni, de nem tudják, mire számíthatnak, hogyan fogjanak hozzá. Reményeim szerint ezekben a cikkekben találnak számukra hasznos információkat, amik megkönnyítik a döntést és elhárítanak néhány kezdeti nehézséget.

Ugrás a teljes írásra: Angliában élni - az anyagi oldal
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook