Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni - az anyagi oldal fórum

Angliában élni - az anyagi oldal (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Angliában élni - az anyagi oldal

1 2 3 4 5 6 7
119. Virág3
2009. jan. 4. 17:52
Egy ismerősöm két heti fizujából vett egy 4-5 éves autót...ez sokat elmond. most pedig élvezi otthon a jobbkormányos autó vezetést.:)
118. Holly
2009. jan. 4. 17:44
Igen van, de nem emlékszem pontosan mennyi, de elég sokat kell ehhez keresni, mi még a közelében sem járunk :( és ez csak az adó visszatérítés. A családi pótléknál nem tudom hogy van, de itt megnézheted az összes támogatást: www.hmrc.gov.uk
117. Panka-8 (válaszként erre: 116. - Holly)
2009. jan. 4. 16:12

Szia!


Van valamilyen összeghatár ami felett már nem fizetnek mert sokat keresel?

116. Holly (válaszként erre: 112. - Józsefné)
2009. jan. 4. 16:06

Szia,

nekem a párom dolgozik, és nekem vállalkozásom van, mi egy gyerekre kapunk 40 fontot hetente családi pótlékként és kb. 90 fontot havonta adóvisszatéríésként. Ez az össz jevedelmől és a dolgozók/eltartottak számától függ, családonként változik, tehát nem fix összeg. Csak töltsétek ki a papírokat hozzá, és küldenek majd egy levelet, hogy mennyi jár, és milyen elosztásban.

115. maco792
2009. jan. 4. 15:49
Ott sem kolbászból van a kerítés. Csak egy példa. Itt ingyen van a doki,ott csak a vizitdíj 50 euro.
2009. jan. 4. 15:40

Amiket itt elolvastam, azok alapján semmi pénzért se mennék ki Angliába. De mi újság van Skóciában vagy Írországban? Ha valakinek vannak ebbéli tapasztalatai, kérem írja meg!

Nekem van ismerősöm Írországban. Ő csodás dolgokat mesélt. Valóban ott olyan lenen a helyzet? Vagy csak dicsekedett?

113. b38fef89a3 (válaszként erre: 111. - Józsefné)
2009. jan. 4. 15:10
Írtam emailt.
2009. jan. 4. 11:00
Kedves Holly én is kint élek Angliában 4 gyermekkel ha esetleg tudnál nekem segitséget adni mennyi pontosan a családi pótlék 4 gyermekre,ha valakinek minimálbérrel van itt bejelentve és csak az egyikőjük dolgozik.Köszönöm a segitségdet Józsefné.Várom válaszod.
2009. jan. 4. 10:45
Sziasztok én is kint élek Angliában bármily meglepő 4 gyermekkel és a férjemmel.A férjem több mint egy éve jött ide de csak most októberben egyesült a család.Aki a ciket irta ugy igaz ahogy le van irva rengeteget nevettem rajta olyan humorosan volt leirva,Nekünk hálistenek jó a lakásunk és emeletes 3 szobás lakást bérlünk ami csak a miénk és nem kell idegenekkel osztozni milyenek a szomszédok itt panelházak vannak sorba és senki nem foglalkozik senkivel.Kérem aki írta a cikket irjon már nekem privátba a:jozsefne@citromail.hu email címre mert szeretnék pár dolgot kérdezni tőle.Köszönöm,
2009. jan. 2. 11:17
köszi szépen..énis elég óvatos szoktam lenni, sztem ugy 150-et kiviszünk.:)
109. haaeen
2008. dec. 31. 19:43
szerintem, kb. 100 fontból bőven betakarjátok azt a 2-3 napot (múzeumbelépők 4-7 font körül, gyorskajáldában fejenként 5 fontból jólaktok, péksütik 1-2 font). én mondjuk 200 fonttal indulnék útnak, de csupán azért, mert túl óvatos vagyok, és sosem tudhatom, mi történik :)
2008. dec. 31. 19:15
bulizni biztos nem, utazást megoldjuk, a kinti ismerős visz minket mindenhova kocsival...csak kaja meg talán múzeum..inkább városnézés lenne a cél..
107. haaeen (válaszként erre: 106. - Renkababa)
2008. dec. 30. 19:42
e pár nap alatt pl. utazni, bulizni, múzeumba fogtok menni?
2008. dec. 30. 18:59
Sziasztok! Csak egyetlen kérdésem lenne..Februárban 2-3 napra ki szeretnénk menni Angliába (Newmarket) a párommal. Lakás megoldott, ezen kívül szerintetek mennyi pénzt vigyünk ki magunkkal?
105. maco792
2008. dec. 22. 22:25
Sziasztok. Én Cardiffban vok és csak csatlakozni tudok az elŐttem szólóhoz. Aki nem fix melóra jön annak most nagyon nehéz dolga van. Bár pultos meg takarító melók mindig vannak. :)
104. takianimal (válaszként erre: 102. - Panka-8)
2008. dec. 21. 13:14
Hali!! Ez jó oldal! Pá. :)
103. Holly (válaszként erre: 99. - Zsebibaby18)
2008. dec. 12. 10:10

Szia,

200 ezer forint szerintem csak úgy lesz elég, ha a barátodnál tudsz lakni. Sajnos munka szempontjából ez nagyon nem szezonális idő, de lehet szerencséd :) Én Londontól kb. 60 km-re lakom, nálunk télen mindig elküldik az embereket (az ideigleneseket) és tavasszal újakat vesznek fel. Ráadásul a gazd. válság miatt itt most nagyon nem szeretnek külföldieket alkalmazni :(

102. Panka-8
2008. dec. 11. 17:38
Eszembe jutott egy oldal: www.caterer.com városokra lebontva találsz vendéglátós helyeket - és megnézheted, hogy mennyit fizetnek bizonyos munkákért. Ha bejelentkezel e-mailbe küldenek aktuális állásajánlatokat.
101. Panka-8 (válaszként erre: 99. - Zsebibaby18)
2008. dec. 11. 17:34

Szia!

A kávézó jó ötlet és semmiféle szakképzettséget nem kérnek. Minimálbér, + borravaló. Főleg hétvégén van nagy pörgés az ilyen vendéglátós helyeken. Nézz ki egy nagy bevásárlóközpontot és add le mindenhol az önéletrajzodat (telefonszám legyen rajta) akkor is ha nem keresnek embert. Szívesen alkalmaznak külföldieket mert szorgalmasabbak...

100. b38fef89a3 (válaszként erre: 99. - Zsebibaby18)
2008. dec. 10. 20:01

Nézz körül itt: [link]


Konkrét állások után a fenti fórumon ne kérdezz, azt nem szeretik, viszont biztos vagyok benne, hogy minden már kérdésedre nagyon szívesen válaszolnak.

2008. dec. 10. 10:50

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.


Februárban utazom ki Angliába, Leeds-be a barátomhoz aki már lassan egy éve ott él. Már a repülőjegyem is megvan Nagyon boldog 19 éves vagyok, van egy fél diplomám, csomó munkatapasztalatom, és nagyon elszánt vagyok. Munkát szeretnék találni Leedsben. Tisztában vagyok azzal hogy nem fogok találni olyan munkát ami tökéletes lenne, de kezdetnek bármit megcsinálnék. Legőbbképp a kávézók, pubok, és hasonló munkakörök érdekelnének. Az angol tudásom elég jó, angol tanárom szerint már ütöm a társalgási szintet. Ő is sokat segít nekem, de én olyan emberek véleményét várom akik már régóta azon a környéken dolgoznak, és tudják hogy mi a teendő mielőtt Magyarországról elutaznék. Felmerül a kérdés hogy miért nem a barátomtól kérek segítséget...A válasz egyszerű: ő egy szót sem tud magyarul, szóval csak angolul beszél, de én még csak 2 éve űzöm az angol nyelvtanulás művészetét. Ezért jobbnak látom ha olyan magyaroktól kérek segítséget akik bármilyen nehéz kérdés esetén tudnának segíteni... Elég, ha kb 200E FT-tal vágok neki? Mik szükségesek a munkavállaláshoz? Lenne-e esély elhelyezkedem kávézóban, vagy ott csak szakképzett embereket alkalmaznak?

Mennyi az esély arra hogy a BSC képzésben elkezdett tanulmányaimat be tudnám ott fejezni? Leedsben van olyan szak, ahol ugyanúgy Bsc képzésben tanítják azt amit én itthon elkezdtem. Mennyi idő kellene vajon ahhoz hogy egy éves tandíjra összespóroljak pénzt munka mellett?

Nagyon sok kérdés van bennem, és nem szeretnék nagyot koppanni mikor kimegyek, ezért várom a segítségeteket!!!!!!!

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!!!!!!!!!!!!!!!!

ÁGOTA

98. Holly (válaszként erre: 97. - Joys)
2008. nov. 30. 13:07

Hát igen, tapasztalat az van:)

Szívesen segítek, ha bárkinek bármilyen kérdése van, nyugodtan kérdezzetek.

97. Joys (válaszként erre: 94. - Holly)
2008. nov. 30. 13:03
Mi ugyan nem szándékozunk Angliában letelepedni, de magyar szempontból nagyon tanulságosak és figyelemreméltóak a tapasztalataid.
96. Holly (válaszként erre: 95. - B38fef89a3)
2008. nov. 30. 12:58
Küldtem privit.
2008. nov. 30. 12:02

"- Itt könnyedén beindítottam a vállalkozásomat a gyes után, egy telefonba került regisztrálni magam, nem kell ÁFÁ-t, TB-t és SZJA-t fizetnem egy bizonyos bevétel alatt."


Ez érdekelne, mert mi is gondolkozunk azon, hogy valamiféle saját vállalkozásba kellene kezdenünk. Mi egyelőre csak eBay bolton agyalunk. Szóval írnál a vállalkozásindítási/cégalapítási tapasztalatodról?

94. Holly
2008. nov. 30. 10:52

Sziasztok,

én is Angliában élek, már lassan 4 éve.

Az én tapasztalatom nagyon két oldalú.

Pozitívum:

- Magyarországon nem lehetett kisbabám, itt az orvosi ellátásnak és az új gyógyszereknek, és a kórház felszereltségének köszönhetően igen.

- Itt könnyedén beindítottam a vállalkozásomat a gyes után, egy telefonba került regisztrálni magam, nem kell ÁFÁ-t, TB-t és SZJA-t fizetnem egy bizonyos bevétel alatt.

- Szerintem sok minden olcsóbb itt, mint otthon, vagy nagyon hasonló árban van, de azért a fizetés mégis több. Gondolok itt ruhára, kajára (NEM Marks & Spencer).

- Igényeltünk hitelt a párom fizujára (ő britt állampolgár) ami évi 16,000 font, mivel az én fizum 3 évig nem számít mint vállalkozó. 15,000 fontot kaptunk 5 évre, 7,9% kamattal. Mindez 1 órás telefon beszélgetéssel, utána egy héttel a számlán volt a pénz.

- Elég magas a családipótlék és az adó kedvezmény

- Könnyű hitelkártyát kapni, és sokuk további kedvezménnyel jön, pl. minden elköltött 4000 font után kapsz 20 font vásárlási utalványt, vagy ilyesmi.

- A bankszámla nyitás és fenntartás ingyenes, ATM-ből pénzt kivenni ingyenes, még ha nem is a saját bankodé

- A banki teendők 90%-át el lehet intézni az interneten, nem kell bemenni a bankba és sorba állni.

- Kocsi vásárolni sokkal olcsóbb, így megvan álmaim kocsija, egy fekete Toyota Yaris, 5 éves, 2500 fontért vettem (kb. 800,000 forint)

- Nekem úgy egy fél évbe telt, mire majdnem nulláról folyékony lett az angolom nem tökéletes nyelvtannal, most már mondhatni elég jó minden szempontból, a párom skót, itthon csak angolul beszélünk.


Na kb. ennyi a pozitívum.


Negatívum:


- Nincs esély saját házra vagy lakásra.

- Nagyon rosszul szervezett a gyerekek ellátása, gyes csak fél évig jár, viszont a bölcsi csak 2,5 éves kortól állami támogatott

- Sok számomra alap élelmiszer nem kapható

- Az ingatlanok katasztrófális állapotban vannak kívül és belül is, kivéve a hiper gazdagok házát

- Az idő POCSÉK. (Egyszer egy tájékozatlan ember azt mondta, hogy az időjárás Angliában kiszámíthatatlan. Ez hülyeség. Az időjárás itt teljesen kiszámítható: ESNI FOG)

- Itt én nem találtam normális közösségeket, az emberek nagyon ritkán mennek el barátokkal akárhová.

- Nagyon hiányzik a családom, a meleg nyár és az otthoni barátaim.

- Az okatási renszer katasztrófális, a gyerekek 30%-a 4 évnyi iskolaután SEM tud olvasni és írni angolul


Tehát mérlegelve minden pontot mi a következő döntést hoztuk a párommal:

Itt felvettük a hitelt, itt megtartom a vállalkozásom és haza költözünk Magyarországra március elsején :)

A hitelből otthon házat építünk, a vállalkozásom ékszer készítés, tehát nem kell az adott országban tartózkodnom, mert postán küldöm az ékszereket egyébként is, de mive van agliai jövedelmem, és a párom meg a lányom britt, így továbbra is kapjuk a családi pótlékot és adókedvezményt.


Így végül is megpróbáljuk mindkét országból a pozitívumot megtartani :)

93. Panka-8 (válaszként erre: 92. - B38fef89a3)
2008. nov. 30. 00:41
Lehet, hogy egyszer megcsináljuk (2 gyerekkel..) csak télen nem vállalnám téli gumik nélkül, meg olvastam valahol, hogy sok helyen ellenőrzik, hogy van e hólánc a kocsiban. Hát az most nincs...
92. b38fef89a3 (válaszként erre: 91. - Panka-8)
2008. nov. 29. 00:31
Na igen, olcsóbb, ha 1 vagy 2 ember utazik. De ha mondjuk 3 vagy 4... Vagy ha két ember sok-sok cuccal. Mi például egy furgonnal jöttünk ki, 2,5 köbméter cuccal, úgy 450 kiló tömeggel. Ez repülővel nem lett volna olcsó :-) Nekünk úgy 25 óra volt az út, de többször megálltunk kicsit pihenni, véletlenül átmentünk pár világvároson (akkoriban még nem volt navigációnk) és (mivel hogy nem éppen fürgelábú furgonnal mentünk) sehol sem nyomtuk 110 km/h fölé a sebességet. Jó autóval, navigációval, kis szerencsével, kevés megállással 18-20 óra alatt teljesíthető a táv.
91. Panka-8 (válaszként erre: 90. - B38fef89a3)
2008. nov. 28. 19:07

Köszi! Mennyi idő alatt lehet megtenni?

Csak azt számolgatom, hogy ha jó időben megveszed a repjegyet akkor az még mindig olcsóbb.

90. b38fef89a3 (válaszként erre: 89. - Panka-8)
2008. nov. 28. 18:24
2*1850 km-mel lehet számolni. A komp változó 30 fonttól oda-vissza 180 fontig oda-vissza bármi lehet. Tapasztalatom szerint a Norfolkline a legolcsóbb komp.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook