Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni - az anyagi oldal fórum

Angliában élni - az anyagi oldal (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Angliában élni - az anyagi oldal

1 2 3 4 5 6 7
149. dioptria (válaszként erre: 52. - 8ee31e318f)
2009. máj. 4. 23:40
Oplá itt egy kellemes pozitiv vélemény és ha ezt jol is éled meg nagyon jó. Már ugyis olyan sok az elkeseredett ember pláne Mo-n,hogy a frász jön rám.
148. haaeen (válaszként erre: 147. - Shadow1983)
2009. febr. 14. 17:08
küldtem privit.
2009. febr. 14. 10:33

Kedves haaeen! Köszi szépen a választ. Megkérdezhetem, hogy te hogyan is mentél ki? Te előbb találtál munkát és csak utána?

Mit gondolsz, ott van kiút a válságból? Mert itt már érzésem szerint kezd összeomlani minden.

146. haaeen (válaszként erre: 145. - Shadow1983)
2009. febr. 13. 17:40

szia.

az én véleményem a következő: semmiképp nem jönnék ki egyedül, majd itt keresve munkát, otthon feladva az eddig életemet. itt most nagy a válság, munkanélküliség, és egyre nő az ellenséges hangulat a külföldi munkaválalók felé.

viszont, ha mázlid van, kifoghatsz egy jó munkát, jó lakást és spórolni is (nagyon) jól lehet.

(több fórumon is olvasom, hogy nem találnak az itt élő magyarok munkát, annyira rossz a helyzet)

2009. febr. 13. 15:05

Sziasztok! Én még Magyarországon élek, de szeretnék egy éven belül Angliába költözni. Lenne pár kérdésem azokhoz, akik kimentek és azóta is ott élnek. Pl. ti előbb mentetek ki, és utána kerestetek állást? Hogyan működik az egészségügyi rendszer kint? Mit gondoltok, megéri (anyagilag) kimenni? Ez azért érdekelne, mert én egyedül mennék ki, és az esélyeimet latolgatom.

Esetleg érdekelne azoknak a jelentkezése is, akik hasonló dolgot terveznek szintén egyedül.

Előre is köszi szépen a válaszokat!

144. Holly (válaszként erre: 143. - Klaudia 18)
2009. febr. 13. 11:36

Szia,

sajnos most még az angoloknak is nehéz állást találni, nem hogy a külföldieknek, de azért sok sikert hozzá.

143. klaudia 18 (válaszként erre: 135. - Holly)
2009. febr. 12. 14:07
Hat igen a karacsony miatt sok embert leadtak es sajnos en es a noverem is bele estunk!! De aki tud valahogy segiteni munkat talalni,vagy hogy valami a munkank utan jarna e nekunk? En 6 honapja elek kint a noverem 1 eve en amikor eloszor ki jottem rogton el tudtam allni dolgozni de most valahogy keptelenseg!!A lakast meg mindent fizetni kell! De foleg az a rossz hogy en Barnsley mellet egy kisvarosban elek! es itt semmi lehetoseg! koszonom valaszaitokat1
2009. jan. 19. 13:19
Drága magdolna olyan aranyos vagy.Hát igen én már nagyon sokmindent megéltem jót is rosszat is de tudod szeretem én Magyrországot csak az utóbi időben sokkal több a rossz élményem othonról.Nem azt mondom hogy itt minden rozsszinű de elvagyunk mi Hastinsbe lakunk Londontól másfél óra vonattal.Az itteni dolgokban még nincs tul nagy tapasztalatom de egyébként bármi kérdésed van az élet bármilyen területén nagyon szívesen segitek ha tudok.Ha nem titok hány éves vagy?Én 32.Puszi neked és a csöpségednek.
2009. jan. 18. 19:18
Józsefné, merre laktok egyébként? Mi Hampshire-ben, Andoverben.
140. magdolna56 (válaszként erre: 139. - Józsefné)
2009. jan. 18. 19:16

a beadás napjáig visszamenőleg kapod meg (illetve a gyerek születésétől, ha beadod az igénylést három hónapos kora előtt, de ahogy olvasom, Nálatok ez utóbbi nem aktuális). Vagyis ha beadtad dec elején, onnantól jön majd.


Gratulálok a családodhoz, igazi nagycsalád, nem csodálkozom, hogy maradtok, otthon nem könnyű most.


Nekem egy hat hónapos kisfiam van, úgyhogy hozzád képest zöldfülű anyuka vagyok... ;)

2009. jan. 17. 09:44
magdolna azt szeretném még megkérdezni mondtad hogy az ismerősöd megkapta visszamenőleg a pénzt a benefitest azt megtutdnád nekem kérdezni tőle mennyi időre adják meg visszamenőleg?Köszönöm szépen.
2009. jan. 17. 09:40
Kedves magdolna.A gyermekeimnek nagyon tetszik itt élni eszük ágában sincs hazamenni és nekünk sem főleg amilyen most othol a helyzet minden othoni ismerősünk azt mondja jól tettük hogy kijöttünk és haza ne menjünk.Én próbálom pozítivan látni a dolgokat sokan mondják itt ez is rossz meg az is othon is folyamatosan vannak gondok ha otthon élnénk és ott még sokkal nehezebb lenne megoldani az anyagi részét a dolgoknak nekem minden áldozatot megér hogy a gyermekeim jobban éljenek és szeretnek itt suliban járni és mivel az Angol nyelvet bárhol használhatják a világon és ők pefekt fognak beszélni.Mennyi idősek a legnagyobb lány:13 a kissebbik lányom:12 a nagyobbik fiu 10 éves és a legkisebbik fiu 3 éves lessz a nyáron.Mi biztos hogy jónéhány évig még kintmaradunk én nem küszködök othon minimálbérből meg családi potlékból othon gond volt a beiskolázás és néha még az is ha egyszerre kellett a 4 gyereknek cipőt venni itt meg gond nélkül megvehetem akár mind a 4 nek egyszere.A mi kis országunk sose fog ott tartani hogy a minimálbérből ne dölgöljön éhen egy nagy család most is olvastam a neten a gyest nem emelik az idén semmivel és lehet a családi pótlékot sem mert nincs miből szép nem hát mi ezért nem megyünk haza előbb utóbb othon éhenhalnánk.Ha van kedved irj.Neked van gyermek?
137. magdolna56 (válaszként erre: 136. - Józsefné)
2009. jan. 10. 22:38
mi lassan 4 éve vagyunk itt, és nem nagyon akaródzik hazamenni egyenlőre. nektek hogy tetszik idekint? mekkorák a gyerekek?
2009. jan. 10. 09:27
Kedves magdolna és Holly köszönöm a válaszokat.Nagyon aranyosak vagytok.Igen magdolna mi mármint én és a gyerekek októberben jöttünk de a párom már két éve lessz hogy itt van most októberben sikerült egyesíteni a családot de nem bántam meg semmit egy év hosszu idő főleg a párod nélkül.Te mióta vagy kint.?
135. Holly (válaszként erre: 133. - Józsefné)
2009. jan. 9. 19:47

Szia, nekünk asszem 1 hónap alatt megjött a papír, de most bele esett karácsony is és mindenhol leépítések vannak, lehet ez is szerepet játszik benne. Viszont visszamenőleg is fizetik ami jár, attól a naptól kezdődően, hogy jogosult vagy rá.

Lehet, hogy ha egy telefont megeresztesz feléjük, akkor tudnak tájékoztatást adni, hogy hogy áll a dolog, lehet, hogy valami infó hiányzik nekik, csak lusták hívni...

2009. jan. 9. 19:19
szia Józsefné! ahogy olvasom, még nem rég óta vagytok itt, és valószínűleg ezért tart ilyen sokáig az ügyintézés nektek. a helyi hivatalnak le kell ellenőrizni, hogy mit kaptok otthonról (ill. kaptok-e egyáltalán), és az alapján bírálják el a kérelmeteket. egy ismerős családnál majd' 3 hónapba telt az egész procedúra, de aztán visszamenőleg is megkapták a pénzt. úgyhogy ne izgulj, semmi sincs veszve :)
2009. jan. 9. 17:55
Hova lett mindenki?Holly te azt tudod esetleg konkrétan mennyi idő mulva kapunk itt családi pótlékot a gyerekekre én már december 1 én beadtam és még semmit nem kaptam róla papirt.Annyit találtam róla információt hogy 7-8 hét mulva már kapod a pénzt de előtte kapok papírt jogosult vagyok e és mennyit utalnak majd.január 12 én már 7 ik hete lessz hogy beadtam de nemhogy még pénnzt még csak papírt sem kaptam semmiről.Jól ráültek a papirjaimra és az ügyintézésre.Te ezzel kapcsolatban valamit mennyi idő mert ugylátszik a tájékoztatás nem valami jól van leírva.Vagy bárki ha tud segitenni ezügyben előre is köszönöm.Józsefné.
132. b38fef89a3 (válaszként erre: 122. - Haaeen)
2009. jan. 6. 15:44
Koszi, probalok pozitivabb lenni. Tudom hogy csak addig nehez, amig nem sikerul a felesegemnek is talalnia valami munkat, utana hamar egyenesebe jovunk. Most januar elejen a font is megindult vegre felfele, a hazarak viszont jovo ev vegeig esnek meg 30-40 szazalekot, mondjak a szakertok, ugyhogy talan ha nem is hazat de egy lakast talan tudunk majd venni.
2009. jan. 6. 07:47
Köszönöm eddigi segítségeket.Azt szeretném kérdezni én beadtam a gyerekekre erre a benefitre a papírokat már dec 1 én mikor kapok már választ mennyit fogok kapni a gyerekekre és mikortól.
130. Holly (válaszként erre: 127. - Magdolna56)
2009. jan. 5. 22:34

Még két dolog ami itt nekem nem jött be:


1. táppénz, ami nagyon minmális, ha tényleg beteg vagy, akkor a gyógyszereket fedezi, mást nem.


2. az orvosi rendszer, ha valami bajod van, hónapokat éveket kell várni, hogy szakorvost láss. A párom nevelő apjának kéne MRI scan-t kapnia, mert megsérült a gerince egy éve. Az NHS váró listája 1,5 év. Ha viszont valami életbe vágóan fontos, akkor az orvosi ellátás nagyon profi, ha jó intézményt és dokikat fogsz ki, nekem pl. otthon nem lehetett volna gyerekem, itt meg olyan kezelést kaptam, ami még csak kísérleti stádiumban van, és otthon nem is hallottak róla...

De sajnos erre is hallottam ellen példát, az ismerősöm kislánya leukémiás, és erre 6 hónap alatt itt nem jöttek rá, hazamentek Mo.-ra, és ott 2 hét alatt megvolt a diagnózis :(

129. Holly (válaszként erre: 128. - Magdolna56)
2009. jan. 5. 22:27
Vállalkozó vagyok, regisztráltam magam, nem került semmibe. Ékszereket tervezek és készítek Swarovski kristállyal. Erre viszont nem jár semmilyen támogatás, ha kevesebb, mint 3 éve vagy vállalkozót. Annyi, hogy évente kell adóbevallást csinálni, más ügyintézés nem nagyon van vele. Ez a része nagyon jó volt, mert itt sokkal könnyebb volt beindítani, mint Magyarországon lett volna.
2009. jan. 5. 22:24
viszont engem érdekelne az otthonról munka. milyen területen csinálod? boldogulsz a helyi hivatalokkal?
2009. jan. 5. 22:22

szia holly!


ha anyuka dolgozik, akkor 2,5 év alatt is van childcare cost támogatás, gyes-t 6+3 hónapig kapsz (munkaviszony idejétől függ az összege), de szerencsére támogatják a részmunkaidőt. én itthon vagyok a gyerekkel egyenlőre, és nem nagy cucc a mosható pelus, hidd el. kiszámoltuk, hogy vízzel-árammal, még a legdrágább peluskészlet (ami 2 gyreket simán kiszolgál, nem tudom mit olvastál a cseréről) is kb a fele az össz eldobhatósnak. az igaz, hoogy egyszerre adod ki, de nekem így sem mindegy, hogy 1000 font a pelus, vagy 3-400. (de nem akarok ebbe nagyon belemenni, nem erről szól ez a topic)

126. Holly (válaszként erre: 123. - Magdolna56)
2009. jan. 5. 22:00

Szia,

én itt élek már 4 éve, 2 éves a kislányom, itt született. Tényleg sok mindenen lehet spórolni, főleg gyerek ruhákon, mi rengeteg mindent vettünk az e-bayen. Én egyébként úgy tudom, hogy az állam csak 2,5 éves kor után támogatja a gyerekfeügyeletet, és gyes-t max. fél évig kapsz, ha eleget dolgoztál előtte. Tehát ha nincs valami köztes megoldás (pl. én otthonról dolgozom) akkor kb. 2 évig az egyik személy bevétele teljesen kiesik.

A ruha pelussal kapocsolatban: minden tiszteletem azé, aki ezt bevállalja. Nekem se időm, se energiám nem lett volna rá, de én mellette dolgoztam. Nyilván, ha valaki egész nap otthon van, mint fő állású anya, úgy könyebb, bár én még így sem vállalnám be. Szerintem nem lehet rajta nagy összeget spórolni, én itt olvastam fórumokat, ahol volt ellene-mellette érv. Az elején meg kellett venni pelusokat, később cserélni őket, mert elhasználódtak, sokkal több mosás, víz, áram, mosószer.

Segélyt úgy tudom csak akkor kapsz, ha hivatalosan itt dolgozol több mint egy éve, és elég járulékot fizettél. Nekem nem járt segély még a második évben sem.

A child tax credit és a child benefit tényleg jó, de ezek összege nálunk 250 font most, és ez a harmadát sem éri el a minimál bérnek, tehát ha valaki munkából menne szülni, az számíthat jelentős bevétel kiesésre.

Én nem panaszkodom, tudom, hogy az éremnek két oldala van. Sok jó dolog van Angliában, de van sok hátránya is annak, ha itt él az ember. Engem elsősorban a család, barátok és társasági élet hiánya zavar, másodsorban az időjárás, az épületek állaga és minősége, az oktatás minősége, a bölcsi-ovi rendszer és ennek következményeként az itteni fiatalok/gyerekek viselkedése, a közlekedési árak.


Ami jót itt, az a kaják sokfélesége, az olcsó autó, a rengeteg kiárusítás/akció minden területen (ruha, műszaki, bútor, kaja stb.), a viszonylag gyors ügyintézés bizonyos területeken (pl. kölcsönt kapni sokkal sokkal egyszerűbb, mint magyarországon), az egy-fontos boltok, ahol tényleg minden egy font, az e-bay (ami megélhetésem alapja volt eleinte), a lehetőség rendesen megtanulni angolul, az internetes vásárlás elterjedtsége, a bankrendszer, hogy semmiért nem kell fizetni szinte, ha bankszámlád van.

2009. jan. 5. 21:41
onnan kapsz nyugdíjat, ahol dolgozol, ill ahol fizettél nyugdíjjárulékot. én pl 2 évet dolgoztam otthon, azután kapok majd nyugdíjat, és külön innen majd. hogy ezek majd részletekbe jönnek, vagy egyszerre, azt nem tudom
124. haaeen
2009. jan. 5. 21:30
nekem egy kérdésem lenne, amire nem kapok sehol egyértelmű választ: ha valaki az EU-n belül, de nem a "saját" országában dolgozik, akkor mi alapján kap majd nyugdíjat? tud valaki konkrét, és "igaz" dolgot ezzel kapcsolatban?
2009. jan. 5. 21:07

csak pár belekotyogás, remélem nem veszed rossznéven


1. spórolni tényleg sok mindenen lehet, nekünk pl nincs TV (vagyis nem kell tvlicence sem),magam sütöm a kenyeret stb


2. gyereknek nem kell feltétlenül oviba/bölcsibe menni, a childminder sokkkkal olcsóbb megoldás és az állam is ad rá támogatást (max 90%-át fizeti)


3. segélyre/taxcreditre ti is jogosultak vagytok, mint minden eu-s aki itt él, uaúgy, mint az angolok. nincs különbség


4. ha van gyereketek, kaptok child tax creditet, meg child benefitet, vagyis az plusz.

nem kell feltétlenül babakocsi, mi kendőbe hordjuk a kölköt

ha mosható pelusoztok, kb harmada (vagy kevesebb) a költség mint az eldobóssal

rengeteg second hand ruha van a car boot sale-eken, fillérekért

ha szoptat a feleséged, tápszer se kell

nekünk nincs kiságyunk, egyrakáson alszunk


nekünk eddig (lassan 6 hónapos a gyerek) szinte semmi pluszt nem jelentett


ha van kérdésed, szivesen válaszolok, próblok nektek segíteni, sztem még nincs veszve semmi ;)

122. haaeen (válaszként erre: 121. - B38fef89a3)
2009. jan. 5. 17:01

szia,

nem is bántásnak szántam, elég sokat tudok az életedről (már ami a hsz-eidből kiderül itt, és az indexen), de mindig csak ugyanazt a kesergést hallom tőled. bocsi, hogy idegenként így beleszólok az "életedbe", de próbálj meg picivel pozitívabb lenni, mert akkor majd jönnek a pozitív dolgok. tuti :)

én is a férjemmel élek kint, egy kétszobás lakásban, csak ketten, minimálbéren, nem nyomorgunk, mindenünk megvan, ami otthon is, sőt. járunk haza, kirándulni, és mégis tudunk spórolni. és tudom, szerencsénk van/volt, de mindig hittem benne, hogy ez így lesz, és szerintem azért sikerült :)

kitartást, fel a fejjel!

:)

121. b38fef89a3 (válaszként erre: 120. - Haaeen)
2009. jan. 5. 14:39
Teny, hogy nagyon sok mulik a szerencsen meg az igenyeken. Forumokban szoktam olvasni, hogy valakinek nagyon bejon Anglia, valakinek nagyon nem. Van aki 40000 fontos allasok kozul tud valogatni, mas minimal bereset se igen kap. Van aki boseggel megel 1000 fontbol egy adott telepusen havonta, masnak 1500 sem eleg. Tenyleg nehez altalanositani, en a mi szemelyes tapasztalatunkat irtam meg. A dologhoz az is hozzatartozik, hogy mi eredetileg itt elni jottunk ki (bar most lehet hogy nemsokara visszatelepulunk Magyarorszagra), nem pedig masokkal osszekoltozve mindenrol lemondva penzt gyujteni - a ketto teljesen mas teszta. A lenyeg az, hogy amig mind a ketten dolgoztunk jol megeltunk, most hogy egy ideje mar csak nekem van munkam sajnos minden honapban 100-200 font minusszal zarunk a hitelkartyank terhere - ha hamarosan nem valtozik valami kenytelenek leszunk oncsodot jelenteni. Egyebkent kis szerencsevel tenyleg lehet venni nagyon olcson autot, en ket kocsit vettem mar 220 fontert, igaz mindketto 11-12 eves volt.
120. haaeen (válaszként erre: 114. - Castellina)
2009. jan. 4. 18:28

szia,

szerintem nem olyan rossz a helyzet Angliában, mint ahogyan WhiteEagle írja. vagyis hiszek neki, de én totálisan az ellenkezőjét élem meg, tapasztalom. szóval szerencse is kell, meg pozitív hozzáállás (van, aki tipikus magyarként mindenben csak a rosszat keresi).

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook