Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni - az anyagi oldal fórum

Angliában élni - az anyagi oldal (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Angliában élni - az anyagi oldal

1 2 3 4 5 6 7
2010. máj. 29. 16:58

Sziasztok!

Látom rég' volt mozgás...mindegy,írok,remélem egyszer lesz válasz. :P

Szóval,van egy angol barátnőm,aki már egy jó ideje hív,hogy menjek ki hozzá Angliába

( Caterhem):Lakjak nála,nem kell,hogy fizessek,csak cserében segítsek be a gyerekvigyázásba,aki egyébként iskolás,és egy kicsit a háztartásba.Mellette dolgozhatnék.

Erősen gondolkodom azon,hogy kitanulom a műkörmözést,és kint gyártanám a szebbnél-szebb körmöket.:)

Nekem nem idegen Anglia,már voltam ennél a barátnőmnél pár éve,meg egyébként is éltem korábban 7 évet az USA-ban,de még így is van bennem félelem,mi van,ha nem kapom meg a letelepedési engedélyt,vagy egyáltalán mennyire macerás megigényelni,és van e igény körmösökre (Magyarországon már több a kínálat,mint a kereslet!),és mennyibe kerül körmöt csináltatni?

Szóval ilyen dolgokon gondolkodom.


Ha valaki tudja a választ,és meg is írná,akár priviben,megköszönném! :)

2010. ápr. 23. 01:54

tenyleg orulok hogy letrejott ez a forum es hogy ennyi ember megoszthatja a velemenyet itt Angliarol. jo latni a pozitiv kommenteket ugyanakkor a negativak is tanulsagosak- de- minden hozzaallas kerdese. en 20 eves vagyok es mar lassan masfel eve kint elek angliaban a baratommal, akivel csak angolul beszelunk. en egyedul vagtam neki, egyedul kuporgattam ossze a penzt a kezdeshez mert sajnos otthon a szuleim nem alltak ugy hogy szazezreket koltsenek ram. egyedul kerestem es talaltam munkat, igaz, meg csak subway, de ott legalabb ingyen van a kaja:) a fizetesem nem verdesi az eget, de a parommal megelunk, ketten berlunk egy studio flat-et leedsben, es mindenre jut. a parom mekiben van, de szerencsere ma pont kapott egy behivast interjura (IT). tehat a havi keresetunk kb 1000 font es megis jut arra h utazgassunk (skocia, alton towers, scarbourgh:)

Mindezzel csak azt szeretnem mondani hogy minden hozzaallas es akarat kerdese. Az teny, hogy az emberek idiotak es sokszor meglepoen bunkok, en inkabb a fake kifejezest hasznalnam. Viszont, itt a varos nagyon tiszta, nincs por, kosz, sot meg a pakisztaniak es lengyelek is aranylag tisztan elnek.

volt a topic legelejen egy olyan megjegyzes(ha jol emlexem) hogy alapveto elelmiszerekhez nehez hozzajutni. Nos, eleinte en is szenvedtem ezzel, de rajottem hogy itt az egvilagon minden megkaphato csak vegig kell jarni az osszes boltot es tudni kell, hogy mi micsoda angolul. pl, az elejen tejfolt akartam venni, es csodalkoztam h miert olyan hig, hat rajottem hogy double cream helyett sour creme-t kellett volna venni.

En azt szeretem angliaban hogy nagyon nagy a szabadsagerzes, azt csinalsz amit akarsz, senki nem log a nyakadon, es ha valami problema van akkor a kiepult szolgaltatoi rendszerek telefonszamai barmikor rendelkezesre allnak.

Remelem segitettem ezzel a kommenttel azoknak akik mostanaban akarnak kijonni. nem kell megijedni, csak felre kell tenni a magyar pesszimizmust, venni egy nagy levegot es belevagni.

177. heatherhanga (válaszként erre: 176. - Dfae449beb)
2010. febr. 28. 22:17

Szia eosz865!


Arra nem tudok válaszolni amit kérdeztél, de más problémát sajnos látok. Megmondtad a családnak illetve a kiküldő félnek, hogy epilepsziás vagy? És ha igen, el is fogadtak azzal együtt kisgyerekek felügyeletére és gondozására? Én ezt a te helyedben nagyon meggondolnám, mert ha például egy rohamot kapsz és valami kár esik a gyerekben vagy közvetlen általad, hogy pl. ráesel, leejted vagy közvetve azáltal, hogy kihagysz és a nem tudsz rá felügyelni, az meg kárt tesz magában, akkor annak nagyon komoly következményei lesznek rád nézve. Nem tudom, hogy Magyarországon pl. dolgozhat-e epilepsziás személy kisgyermekekel, de az biztos, hogy 1x olvastam valami weboldalt, ahol egy hölgy panaszkokott, hogy a próbaidő utolsó napján annyira izgult, hogy nagyrohamot kapott és azonnal elbocsájtották az óvódából. És nem csak a fenti "károkozás" lehetősége volt probléma, hanem az is, hogy az ő rohamos látványa milyen traumát okoz a mitsemsejtő gyerekeknek. Tudom, hogy nagyon kemény, de szerintem csak akkor vágj bele, ha a fogadó család írásba adja, hogy tudomásuk van az epilepsziádról és ez nekik nem probléma. Arra is fel kell készülnöd, hogy a teljesen idegen környezet és az elvárások főleg az elején túl nagy stresszel járnak, ami komoly kihatással lehet még a jól beállított betegségre is. Üdv.

2010. febr. 27. 20:34

sziasztok,

szeretném megkérdezni, hogy ha valaki epilepsziás, jogosult-e bármilyen kedvezményre angliában?(utazás, gyógyszer, etc.) ha ilyen betegségem van, de au-pairkedni mennék ki, vagyis nem lesz bejelentett, "rendes" állásom, csak zsebpénzt kapok a családtól, akiknek a gyerekeire vigyázom, és náluk lakom, akkor kell-e biztosítást fizetnem, vagy egy külföldi kezelőorvos keresése, akihez fordulhatok a kérdéseimmel, problémáimmal, és akihez havi kontrollra járok, megoldható e nélkül is?

175. heatherhanga (válaszként erre: 124. - Haaeen)
2010. febr. 25. 23:06

Halló haaaeen!


Ezeken az oldalakon kell alaposan körülnézni:

[link]

1408/71 EGK rendelet or 1408/71 EC Regulation,

574/72 EGK rendelet or 574/72 EC Regulation,

1997. évi LXXXI. törvény a társadalombiztosítási nyugellátásról és a végrehajtásáról szóló 168/1997. (X. 6.) Korm. rendelet,

www.onyf.hu

174. annaanita (válaszként erre: 164. - Melani11)
2010. jan. 28. 10:13

7 hónapja varom hogy megadják

de nálam az a probléma egy gyerekem itt egy otthon

de a családi pótlék hivatalos ideje 6 hónap

ha csak nem kapsz egy levelet, mert az mindig meghosszabbítja az idejét.

de kérhetsz ; tax-ot ami az élhetést segíti itt

amire én szintén várok csak

ez függ család jövedelmétől ,hányan vagytok.

2010. jan. 27. 11:35

Tax,benefit segítség Anglia

kérlek ha tudod mit tegyek írj

az alul lévő kettő hozzászóláshoz

2010. jan. 26. 06:23

Helló

ha valaki mondana, tanácsolna valamit az alul írtakhoz nagyon szépen megköszönném

Munkahelyet nem tudok most váltani mert 2 hét múlva megyünk haza vizsgázik a lányom a Magyar iskolájába.

2010. jan. 26. 06:13

helló

Kint élek Angliában tavaly április végétől ,van egy lányom aki július óta van itt velem és jár itt iskolába, egy fiam aki még Magyarországon él a férjemmel.

júliusban beadtam a work tax-ot,child tax-ot,benefitet.

és azt mondtam külön élünk a férjemmel és én tartom el az otthon tanuló fiamat ,ami igaz mert a férjem mióta kijöttem munkanélküli kap 40000.Ft havonta.

ami megint igaz eddig csak 2-szer tudtam hazamenni

benefitet augusztusban.

hetente jarok a tax-ba erdeklodni de semmi

2 hetig azert jartam 2 naponta mert azt mondták 2 nap mulva hivnak telefonon idopontot egyeztetni,de nem hivtak

akkor végre sikerült felhívtak elmehettem security ellenőrzésre jók -e a papírjaim .

3-szor kerték újra ellenőrzésre levélben Pasportokat,amit én mindig gyorspostával küldtem minél rövidebb idő alatt meglegyen

legutóbb azt mondta újra kérik a gyerekeim papírjait amit 2 hetel előtte küldtek vissza


benefit elvileg az eljárás 6 hónap{ február elején lenne meg a 6 hónap} ezen nem is idegeskedtem egészen addig míg azt nem mondta a kedves telefonos segítő -JA Januárba újra kiküldtünk 2 kérdést és ennek elbírálása 12 hét

Hab a tortán 4 hónapja új munkahelyre mentem ,ahol dolgoztam 6 napot egy heten ,és a múlt heten kiderült elfelejtette tovább küldeni a három hónapja kitöltött homeoffice-papíromat

ja és addig dolgozni se hív míg vissza nem szolnak meg még 50-embernek köztük van anyukám is akihez kijöttem és lakok nála egy szobába a lányommal,és ha eddig nem segített volna hát nem tudom nagyon sokat köszönhetek neki.

170. haaeen (válaszként erre: 169. - Anita1975)
2009. okt. 20. 16:13
tolem meg sosem kertek referenciat, amugy meg tobb forumon olvastam, hogy az angoloknak csak angliai referencia az "elfogadhato".
2009. okt. 19. 22:32
köszönöm a jó tippet, mert itthon dolgoztam mekiben is, de meg sem fordult a fejemben, hogy kint is lehetne - pedig tényleg. Kérnem kellene itthon referenciát róla, vagy csak a kinti munkát vennék figyelembe, hogy van gyakorlatom?
168. haaeen (válaszként erre: 167. - Anita1975)
2009. okt. 19. 16:27
mielott nekivagsz az "utnak" jol nezz korul, mert mostanaban az angol is "szivesen" elvalal ilyen jellegu melot is. igaz, a mekiben meg mindig nem talalkoztam angol munkassal :)
2009. okt. 19. 12:44

nem irodai munkára, mert bár az a végzettségem, de nincs meg hozzá a nyelvtudásom, viszont 6 éve dolgozom már egy supermarketben itthon, és szeretem is csinálni ezért gondoltam arra.

eladónak is még csiszolnom kellene a nyelvtudásom, tehát egyenlőre csak a pakolás marad.

166. haaeen (válaszként erre: 165. - Anita1975)
2009. okt. 19. 12:32
a kereskedelem melyik részére gondolsz? eladónak, polcfeltöltőnek vagy irodai munkára? annyit tudok, hogy (igaz Cambridge-től 100km-re) de a nálunk lévő összes nagyobb üzletben ki van írva, hogy nem keresnek újabb munkaerőt jelenleg. Meg az elmúlt fél évben, csak angol munkással találkoztam a Tescoban.
2009. okt. 19. 11:38

Azt szeretném kérdezni, hogy januárba szeretnék kimenni Cambridge-be. Van rá esély, hogy a kereskedelemben találjak munkát? Aldi, tesco stb.

Mennyire kell folyékonyan beszélni?

2009. okt. 3. 20:29
sziasztok meg tudna valaki irni nekem hogy mukodik a csaladi potlek angliaba menyi ido es hogy menyi ket gyerekre koszonom
2009. szept. 30. 12:47
Szia!Ikreim vannak 4 hónaposak és én elváltam.Én akkor jöttem ki mikor a kicsik 2,5 hónaposak voltak nekem jó itt kint könnyebb minden!(személyes tapasztalatok alapján)
162. ahassan
2009. aug. 18. 15:41

Szaisztok,


Kisgyerekes család vagyunk a kisfiam most 8 hónapos. Fontolgatjuk, hogy ki kellene költözni Angliába. Olyanokkal beszélgetnék akik pici babával indultak neki a nagy útnak.Hogyan kezdték? A párjuk ment ki előbb vagy esetleg együtt indultak?Ilyesmi kérdések foglalkoztatnak szóval a kezdetek.Illetve hogy van-e esetleg olyan aki gyed alatt ment ki. Üdv

2009. aug. 11. 12:06

Sziasztok!


Egyenlőre MO-n lakunk, szeretnénk kiköltözni Anglia bármely területére idén.

Hárman vagyunk, egy 2 és fél éves kisfiú, a férjem és én, szívesen összeállnánk valakivel egy albérletbe.

Én egy darabig mindenképp otthon maradok, úgyhogy ha ti is gyerekkel jönnétek, szívesen vigyázok rá.


Érdeklődni: 0670/586-1179 (a férjemé)

vagy pimaszbeka@gmail.com

2009. aug. 1. 14:50
Jelentkezni privátban :-)
2009. aug. 1. 14:49

Sziasztok!

Én megyek haza 21.-én és 20ezerért haza tudok vinni egy főt, ha gondolja. Tehát Anglia-Magyarország 20ezerért aug.21. PÉNTEKI indulással!

Útvonal: Inverness, Glasgow vagy Edinburgh, Manchester, Birmingham, London, Köln, Frankfurt, Numberg, Linz, Bécs, Budapest

Bárhol fel tudlak venni, talán aug végén a visszaút is megoldható.

2009. jún. 22. 23:44

Sziasztok. Na most nálunk is hideg van 16-18-ra

hült le a levegő, széllel, esővel, néhol jéggel

a BALATON reméljük nem fagy be? Hosszu távon én

nerm valószinü, hogy birnám ezt a klimát. Igy ugy döntöttem, csak kiruccani megyek Angliába.Üdv néktek:Dioptria

157. b38fef89a3 (válaszként erre: 156. - 1366d1807f)
2009. máj. 10. 21:41
Júliusban megyek is két hétre :-)
156. 1366d1807f (válaszként erre: 155. - B38fef89a3)
2009. máj. 9. 12:15
Gyere haza! :-)))
155. b38fef89a3 (válaszként erre: 153. - Dioptria)
2009. máj. 9. 12:05
Én próbálok mindent pozitívan nézni, de az angliai időjárást valahogy nem tudom. Magyarországon már vagy 4-5 hete vannak 24-30 fokok, itt meg 13-18 fokok mennek és alig-alig van néha egy-két órácskát valamiféle napsütés :-(((( Napot akarok! Meleget akarok! :-)
154. dioptria (válaszként erre: 151. - Holly)
2009. máj. 6. 21:20

Köszönöm Holly

Sejtettem, hogy hasonló mint a vatera, de erről nem hallottam..Festményt vettem a vaterán.Igazán

nálunk az internetes eladás még bébi cipőbe jár.

153. dioptria (válaszként erre: 60. - 8ee31e318f)
2009. máj. 6. 21:13

Oxygeen nagyon jó amit irtál,a legfontosabb ha

jól érzed magad lelkileg kiteljesült vagy a legjobb dolog a világon.Pozitivan kell gondolkodni

nagyobb az esélye a sikernek is.Értékelni kell azokat a dolgokat (mégha másnak noha kicsinynek tünő), önállóan élsz,eltartod magad és nem szorulsz folyamatosan mások segitségére, nem vagy kiszolgáltatott igen ezek kicsinynek tünő, de mégis nagy dolgok. További pozitiv szemléletü

napokat kivánok: Dioptria

152. b38fef89a3 (válaszként erre: 151. - Holly)
2009. máj. 5. 23:34
És sokkal gyorsabb-könnyebb fizetni, a PayPalnak hála, nincs többé az aukció vége után / "villámáras vásárlás" után levelezgetésre szükség az eladóval, nem kell rózsaszín csekkezni meg banki átutalgatni stb.
151. Holly (válaszként erre: 150. - Dioptria)
2009. máj. 5. 16:14

Szia,

az e-bay egy internetes piactér, ahol eladhatsz és vehetsz bármit. Olyan mint Mo-on a vatera és a teszvesz, csak sokkal-sokkal nagyobb.

150. dioptria (válaszként erre: 126. - Holly)
2009. máj. 4. 23:56

Holly nálunk az internetes eladástól a bank rendszerig tényleg béka alatt és a többiről nem is beszélve.Jó olvasgatni az infotokat nagyon

emberi és őszinte függetlenül, hogy néha negativ,

vagy pozitiv, sajnos egyik nélkül nincs a másik.

Angliában voltam párszor tényleg én is jó dolgokat vásároltam aránylag nem drágán.Az is tetszik, hogy megtanulni egy nyelvet, egy más kulturát bőviti az ember lojalitását, tudatát,nemcsak mi vagyunk a világon, eltudunk fogadni más embereket a kulturájával.Örülök, hogy

jó is van nemcsak rossz, mint ahogy irjátok, irtok. Holly megszeretném kérdezni mi az e-bay,

internetes vásárlás? Köszönöm, ha válaszolsz. Lehet hogy most égnem kéne, bevállalom. Üdv Néktek

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook