Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni - az érem másik oldala fórum

Angliában élni - az érem másik oldala (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Angliában élni - az érem másik oldala

1 2 3
69. yoolie
2014. febr. 3. 23:39
Köszönöm,hogy ezeket ilyen szépen összefoglalva leírtad,ugyanezeket tapasztaltam és kiakadok rajta,hogy sok idióta rámfogja,hogy negatív vagyok,pedig sajnos ez a rideg valóság Angliában.És mivel munkám révén körbeutazom Angliát és MINDENHOL ezt tapasztalom,lehet benne valami...
2011. okt. 15. 03:23
nagy erdeklodessel olvastam soraidat,s mintha au-rol irnal.nagyon hasonlo dolgok vannak itt is.
67. Titi_19 (válaszként erre: 66. - Ardélia)
2011. máj. 6. 09:34

menj el egy lengyel vagy litván boltba ott tuti van, sima angol boltban is van de az fehérborban, Tescoban a lengyelsoron is van akár.


Nagyon jó a cikk :) Tényleg igy vannak a dolgok :)

Mondjuk én a gyerekvállalás nehézségeirol nem tudok semmit, de ez tényleg így van :) Mondjuk nekem sehol nem kellett papír a munkához, pedig van. Csak tapasztalat kellett (angol).


A csapnak mi értelme van? külon a hideg és melegvíz... Bosszantó :) Jah a wc lehúzó kilincs????? :DDD Először kerestem hogy mit kell megnyomni, vagy meghúzni, aztán láttam azt a kilincset... Gondoltam "miért van egy kilics a falon?" (Reptéri wc) aztán "próba szerencse alapon "nah akkor próbáljuk meg hátha" és nem egy ajtó nyílt :DDD


amugy sok hasonló dolgot lehet venni. mák pl szokott lenni sainsbury'sben vagy minden lengyel boltban. Túró is van, lenygyel boltban Twaróg néven vagy tesco hütőrős lengyel részén vagy asda hűtős lengyel részén. Amúgy curd cheese. Nekem a tv-paprika hiányzik még...


Puxx mindenkinek

Wan vki warwickból és környékéről???

2011. febr. 4. 15:34
Tudja valaki hol lehet savanyu kaposztat kapni Angliaban???(szekely kaposztahoz,vagy toltott kaposztahoz:))szeptemberben utaztunk parommal ,es kapaszkodjatok meg:24ezer forinttal jottunk ki!!!:D(igaz elso ket heten nem kellett fizetni lakasert,de kajaert,utazasert igen ugyhogy gyalogoltunk,es rogton megtalaltuk a varos legolcsobb elelmiszer uzletet ahol fagyasztott arukbol eldegeltunk egy darabig) nekem rogton lett munkam egy het mulva(egy kozeli pubban csapolok azota is),parom meg ket het utan mehetett gyarba dolgozni:)azota voltam hostess,pultos,gyari dolgozo,pakolo,csirkebonto,takaritono,kitchen assistant is.Jelenleg 3 munkam van egyszerre,es igaz hogy mind a 3 part-time de igazan mazlisnak mondhatom magamat:)Szeretnek engem es megbecsulnek a munkamert.Nem bantam meg hogy 19 evesen(azota betoltottem a 20-at)kijottem,es mar egyetemre is jelentkeztem idekinnt:)Magyarok szepen lassan fel fel bukkannak,aminek nagyon orulok,igaz nemelyik bunko de borzaszto nagy oromkodes van ha megallitanak a villamos megalloban,vagy az utcan,hogy szija hogy vagy?:)mar olyan is volt hogy dolgoztam pubban es bejott egy magyartarsasag,es azt hittek lengyel vagyok.Rendeltek angolul,en meg szepen kiszolgaltam oket magyarul(Szoval egy pint carling,es a kozepes merlot,holsten pills dupla jd az annyi mint 14 font 95 pi)kicsit osszevoltak zavarodva:D Majdnem elsirtam magam,nagyon jo erzes volt:) mar varom hogy hazamenjek,de csak latogatoba;)udvozlok mindenkit,es kitartast a nehezsegekhez:)Es legyszi ne felejcsetek el a kaposztat!!!!:D
2010. nov. 10. 20:03
A cikkben leirt dolgok annyira igazak egyebkent, mintha csak a sajat gondolataim lennenek! Nagyon megmosolyogtam! Igen, Magyarorszag sok mindenben 100x jobb de sajnos nincsen lehetoseg kihasznalni. Mi is mar lassan 5 eve lesz hogy eljottunk Angliaba es eletem egyik legjobb dontese volt. Nehez volt a kezdet es meg mindig az, de otthon meg nehezebb lenne. Viszont tenyleg lehet felfele menni szepen es aki tud azt elismerik! Egyebkent meg inkabb az ilyen indiai pakisztani nepseggel van problemajuk, hozzateszem nekunk is. Ezek nem kellenenek ide. ja a cikkbol hianyoltam, hogy itt barhol megszolalsz az akkcentusod miatt egybol azt hiszek hogy lengyel az ember.
64. Soho
2010. nov. 10. 17:25

En aupair vagyok Angliaban lassan 3 honapja. Eddig velem mindenki kedves volt es segitokesz, amikor az egyetemen voltam nyilt napon , akkor se sajnaltak le meg semmi. En egyetemet jottem ki keresni ez az elsodleges celom , es az aupairkedes ugye nem fizet jol (zsebpenz) de van szallas , etel, ha szerencsed van akkor normalis csaladhoz kerulsz , ha nem akkor sincs semmi baj , csak merjel lepni , keresni mas csaladot van itt millio meg egy.

Nekem ha valaki tudna segiteni , hogy az egyetemre miket csinaljak meg persz az IELTS nyelvvizsga mellett. A tamogatast ugye mindenkeppen megkapom nem kellessz kulon meg azutan is rohangalnom?

Esetleg meg ha valaki azt tudna h szemelyi edzoi allast otthoni IFBB diplomaval lehet-e szerezni ? Es hogy fizet?

Elore is koszonom

63. morkika (válaszként erre: 62. - 9b33fd8862)
2010. jún. 27. 18:30
Ha ügynökségen keresztül mész ki (magyar ügynökség, nem kell nekik fizetned, mert a közvetítés ingynes), akkor biztosítva vagy és le vagy jelentve hivatalosan a Konzulátuson is.
2010. jún. 27. 18:03

sziasztok. meg szerettem volna kérdezni, hogy mennyi az ottani tb. érettségi után szeretnék külföldön dolgozni, elsősorban nyelvtanulás miatt. először au-pairkedésre gondoltam, de az nincs bejelentve, és nekem muszáj lenne, az epilepsziám miatt.


XXX

61. haaeen (válaszként erre: 60. - A25519fea2)
2010. ápr. 27. 17:12

nekem az a tapasztalatom, hogy itt megbecsulnek, es van elobbrejutas. meg kell maszni a rangletrat, de meg lehet.

es ha mekiben vagy hasonlo munkaban nem robotolnal, akkor jol gondold meg, hogy megeri-e kijonnod :)

2010. ápr. 27. 16:17

Köszönöm a cikket!

Szeretem ezeket a saját kézből tapasztalt sztorikat olvasni. Őszintén, eléggé elvette a kedvemet hogy kimenjek Angliába, majd meglátjuk mi lesz... (nem csak ez a cikk, mostanság több dolog utal arra, hogy lehet jobb lenne itt nekem.) A hegyek és a Balaton hiánya kevésbé izgat, inkább az lombozott le, hogy jobb munkát szinte lehetetlen találni, és én nem azért mennék ki (majd akkori művészeti diplomásként) hogy a mekiban robotoljak :( Itthon lehet nehezen, de jobban megbecsülnének a szakmámban? :)

59. haaeen (válaszként erre: 56. - Erzsenye)
2010. márc. 8. 19:32
olyan nem lehet, hogy mindket helyen szar? miert van az, hogy a Magyarorszagon elok azt hiszik, kulfoldon kolbaszbol van a kerites, es aki kijott, annak csak jo lehet. meg kell probalni, nem csak otthon sirni.
2010. márc. 8. 11:14

Sziasztok!


Nekem is vannak ismerőseim odakint...


Nem voltak valami jó véleménnyel.


De miért ne lehetne különbség Anglia különböző részei között. Az egy nagyon vegyes ország, 3szor voltam kint különböző helyeken, és NEM TUDTAM általánosítani, mindenhol másmilyen volt.


Simán el tudom képzelni, hogy mindegyik beszámoló igaz.

2009. aug. 8. 10:04
Én ismerek olyan embereket, akik kimentek Angliába és szeretnek ott élni, meg vannak elégedve a helyzetükkel, mert tudják, hogy itthon még annyi sem jutna nekik... És a sok költség mellett még mindig félre tudnak tenni 4-5 száz fontot havonta, amit itthon nem igazán mondhatsz el magadról... Mert van, aki összesen nem keres annyit!
2009. aug. 7. 13:03
Birom azt mikor vki ki költözik külföldre és folyamatossan sír a szája milyen szar ott.Ha tényleg olyan szar haza kell jönni Mo. és itt tengödni.Itt még nagyobb a munkanélküliség nem beszélve arról ha gyereke van vkinek szoba sem álnak vele.A sok külföldre ment magyar csak sírni tud kint is.Hihetetlen.
2009. júl. 19. 13:20
Nyaff-nyafok, igyekezzetek és igyekezzetek! Ha meg nem tettszik, menjetek haza nyafogni, mert ott minden jobb! Ha meg nem, akkor meg minek a nyafogás?
54. Fish
2009. júl. 15. 19:12

en is egyetertek a cikkel en harmas ikreket nevelek es harom gyerekkel egyzseruen iszonyatos koltsegeink vannak

sztem aki kalandbol jon ki es tudja hogy haza fog menni annak mas, valamint amig nincs gyerek addig sokkl tobb penzt lehet gyujteni

nekem jo allasom van tekintve hogy recesszi van megsem fogadjak el igazan a 15 eves szakmai tapasztalatomat valamint a ket diplomamat igazan

sztem most a kulfoldieket kifejezetten nem csipik de errol a mas nemzetek invazioja tehet

engem ert diszkriminacio, foleg pl a child tax creditemet ami hivatalosan jar ettol az evtol negy honapja nem adjak ide, sot meg azt is be kellett mutatnom, hogy veszek a gyereknek etelt itt es nem csak kitalalom hogy vannak, bar ugye ennek megvan az oka hogy miert

en otthon ugyanannyit kerestem mint itt, tehat nem kerestem rosszul de azert mert kozgazdasz vagyok, en az angol ferjem miatt vagyok itt mert ide akart koltozni

tehat osszegezve mindenki maskent latja a dolgokat, minden terulet mas, nagyon sok minden szol minden orszag ellen es mellette

minden orszagnak vannak hibai es mint turista es mint ott elo ember sokkal sokkal masabb minden

en delen elek itt egy szobas hazat lehet venni 100-150 ert, harom szobas 200 korul van

tehat joval dragabb minden, melo most kifejezetten nincs es rengeteg jol kepzett szakember munkanelkuli sajnos

2009. júl. 15. 19:00

Sziasztok!

Számomra elképesztő, amit a cikkekben olvastam!

Én és a barátom szintén két éve élünk Angliában.

Két és fél hónapot töltöttünk Birmingham-ben, azóta észak-nyugat-on élünk. Ennyi negatívumot olvasva, megkérdezném miért maradtatok itt?

Mi az éves 15000 fontos fizunkból (fejenként) boldogan megélünk... Mióta kint vagyunk négyszer voltunk nyaralni (Tenerife 2X, Ciprus, Dominika 2hét)és évente 2-3-szor haza. Jövöre 3 hálós kertesházat veszünk 20% önrész befizetésével. Ezen a környéken már 60000 fonttól lehet venni ilyet... Jó állapotban! Akinek nem tetszik az időjárás... költözzön délre... Nagy-Britannia egy sziget... és a legendákkal ellentétben esős... (bár mifelénk idén március óta kevesebbet esett az eső, mint amennyit sütött a nap (értsd: 2 hét napsütés... 2-3 nap eső). Valóban nem lehet kapni Dobos tortát, gyulai kolbászt, pannónia sajtot stb., de képzeljétek Dominikán sincs!!!!! :D Sőt a legtöbbet Mo-on kívül sehol nem lehet kapni... ez nem Anglia hibája! Nekünk még semmilyen afférunk nem volt angolokkal, se itt se Birminghamben. Az tény hogy logikus gondolkodásban nem a legjobbak... de hihetetlenül jószándékuak! Minket soha sehol nem ért negatív diszkrimináció magyarságunk miatt... sőt még segítőkészebbek... ha valamit személyesen intézünk, az eladók, dolgozók 2-3 féleképpen mondanak el mindent, hogy biztosan megértsük...

Ugyan mi nem járunk edzőterembe, tudunk olcsóbb megoldást, gyorsétterembe otthon se jártunk (én speciel meg se tehettem... volt hogy kennyérre se telt... 2-3 napig), de ha kedvünk úgy tartja megtesszük...

Most hirtelenjében ennyi jutott eszembe...

Aki meg sepróbál beilleszkedni... az mire számít?!?!

Üdv:Kardhal

2009. júl. 1. 21:41
Én csak egy hetet voltam kint a férjemnél és teljesen ámulatba estem attól mennyire barátságosak az enberek.Hihetetlen ahogy mentem az utcán és rám mosolyogtak.A magyarok ilyet nem tesznek.
2009. jún. 22. 18:14
Én kint élek! Egy dolgot tudok mondani: tanulj meg angolul és akárhogy is(!), de kerülj ki és álld meg a helyed!!! Ég és föld. Csak egy példa: az autósok a kereszteződésben egymás szemébe mernek nézni és sokszor kedvesen mosolyognak, nem csak úgy el a semmibe, a távolba, mint széphazánkban. Ez csak egy szeletke különbség... Nemtudok olyan oldalát az életnek, amiben ne lenne ugyanilyen pozitív különbség.
50. haaeen (válaszként erre: 49. - 6b94deaef4)
2009. febr. 27. 17:20

én elég bizalmatlan vagyok - mármint ami a közvetítőket illeti. mielőtt belemennél, keress rá a neten, fórumokban kérdezősködj, mert sokan pórul jártak már.

és jól gondold meg tényleg, hogy mit adsz fel és miért.

49. 6b94deaef4 (válaszként erre: 48. - Haaeen)
2009. febr. 27. 15:22
közvetitő cég által ha ajánlanak kinti munkát akkor nem nagyon szabad elvállalni?.... épp ezen agyalok, márc,22-23 személyes találkozó és ha megfelelnék közvetitő és a kintről jövő személy elvárásainak akkor merjek e bele vágni... mivan ha 2-3 hét múlva azt mondják, hogy goodbey..
48. haaeen (válaszként erre: 47. - 6b94deaef4)
2009. febr. 27. 14:58

szia,

esély majdnem nulla. az angol is alig talál magának munkát, + most hozzájött az idegenellenesség is.

2009. febr. 27. 14:48

szia,

ebben a nagy gazdasági válságban milyen a mostani helyzet nálatok?.. milyen kilátások vannak kint,munkát találni?

46. MelisUK (válaszként erre: 43. - B38fef89a3)
2008. dec. 18. 12:10
Köszi szépen, mindenképp megnézzük, hogy milyen. Sőt, most karácsonyra és újévre megyünk is haza, szóval helyben meg is vehetjük.
45. b38fef89a3 (válaszként erre: 44. - Az álarcos)
2008. dec. 17. 21:50
Valahogy azt látom, hogy egy városban a népességsűrűség növekedésével a szükséges rendőrségi állomány mérete négyzetesen arányos... Magyarán egy dupla akkora (dupla annyira "sűrű") városban nem dupla annyi rendőr kell a közbiztonságot fenntartandó, mint egy fele akkorában, hanem négyszer annyi. Minimum. Ebből következik hogy vannak olyan városok amin már az se segítene, ha minden tizedik ember rendőr lenne. London például ilyen szerintem...
44. az álarcos (válaszként erre: 36. - MelisUK)
2008. dec. 17. 18:37

Mea culpa, felületesen olvastam.

Azért ez tényleg durva.

43. b38fef89a3 (válaszként erre: 42. - MelisUK)
2008. dec. 17. 17:31
Mondom, próbáljátok meg az általam javasoltat. Pl itt van az Angol Magyar fele: [link]
42. MelisUK (válaszként erre: 39. - B38fef89a3)
2008. dec. 17. 15:17

Mi a szotar.sztaki.hu-t használjuk, úgy tudom, h az Orszgágh féle nagyszótárat tartalmazza és egyéb kiegészítéseket.

Ezen kívül van könyv alakban is szótárunk, a magyar-angol az Országh féle, az angol-magyar Magay-Kiss féle, de egyikkel sem vagyunk megelégedve. Sem a könyvek, sem a netes szótárak nem tökéletesek. A legjobb eltanulni azt, amit használnak, de persze ha olyanról szeretne beszélni az ember, amiről azelőtt még nem hallott, akkor kénytelen a veszélyes szótárakat választani.

41. MelisUK (válaszként erre: 40. - B38fef89a3)
2008. dec. 17. 15:09
Valóban, városa válogatja. Ezelőtt tőlünk se kértek papírokat, de ebben a városban csak így lehetséges nagyon sok minden. De pl gyerekekre Orkney-n is csak végzettséggel lehetett.
40. b38fef89a3 (válaszként erre: 37. - MelisUK)
2008. dec. 17. 14:25
Őrült egy ország ez... A végén még utcasepréshez is college papír fog kellene. Egyébként feleségemtől nem kértek food hygiene és food handling papírokat amikor a készkajákat készítették és csomagolták egy gyárban, pedig ott aztán tényleg ezresével, nagytételben ment a kaja készítés. És teljesen hivatalos volt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook