Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor későn kezd el beszélni a gyermek fórum

Amikor későn kezd el beszélni a gyermek (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. 7c79ff1565 (válaszként erre: 60. - MANDAX)
2009. dec. 15. 13:54
:-(( remélem minden rendben lesz és ne mtalálna ksemmit sem.
2009. dec. 15. 13:29
Autizmusra nem gondoltatok?
60. MANDAX
2009. dec. 8. 19:21
Voltunk a fül-orr gégészeten,és az audológia helyett siketek intézetébe irányítottak minket hallásvizsgálatra,megjegyezném a fülorr gégész nem talált hallási rendelleneséget.speciális műszerel fogják megnézni hogy az agya reagál e a hangokra kb 3 percig tart eredmény azonnal!!Állítolag csak kaposváron van ilyen készülék a többi csak altatásban lévő pacienseken mér.Bizakodom hogy minden rendben lessz.
59. Encsy75 (válaszként erre: 58. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 7. 14:45

Az enyém is jár ilyen zenés foglalkozásra.Pár hónap után jobban mond bármilyen mondókát versikét,dalt mint előtte a sima ovis foglalkozások után.

Szerintem nézd onnan ,hogy addig mit mondott míg el nem kezdte és most mit mond,de ha fejlődik akkor fog is még szerintem!

58. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 56. - Tavaszilány)
2009. dec. 7. 12:02

képzeld a fiam menni akart zeneoviba igy hát jár oda is:))vagyis hozzájuk jár egy zenetanár,mivel nem zavarja őket igy marahat:))

bár a kárpátia és kormorán dalok egész felismerhetően mennek már neki sőt a Loki induló is már követhető..igaz csak szavakat mond belőlle és nagyon rövid részt de az is eredmény már:)

57. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 56. - Tavaszilány)
2009. dec. 7. 12:00

nekem csak Debrecenben van ilyen suli gondolom nehéz bekerülni,majd most ha szakvéleméynre kell menni megkérdezem mit gondolnak erről illetve szerintük van e esély kinőni valamennyire ezeket a dolgokat ...szerintem nem lesz tökéletes a beszéde bár tévedjek,de örülök minden haladásnak...szerintem nagyon szépen halad és gyönyörűen beszél már....mert én saját magához viszonyitom....aki csak szimplán hallja őt és nem ismeri elborzad hogyan beszél... az már rég nem idegesít ha magyarázkodnom kell mert kedves idegenek kérdezgetik és nem értik mit mond mikor amúgy nagynövésű ő is tehát nagyobbnak gondolják mint kora....

itt nincs logopédiai ovi sem:(

56. tavaszilány (válaszként erre: 55. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 7. 11:57
Hát nem irigyellek! Az én kisfiam most tölti decemberben a hatot...és most énekelt először :))...télapós dalokat úgy, hogy már egészen felismerhető :), olyan jó hallgatni...én is úgy gondolom, hogy valószínűleg kérvényezek még egy + évet az oviban...a logopédus azt mondja, hogy 99%, hogy logopédiai osztályba kell járnia, de én nem bánom...az ovis csoportban is csak 10en vannak (az SNI miatt alacsony a létszám) és a log.osztályban is ennyien lesznek majd...sokkal emberibb, barátságosabb, odafigyelőbb..a nehézség majd az lesz, hogy olyat találjak, ami 8.-ig logopédiai és nem csak 3.ig..
55. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 54. - Encsy75)
2009. dec. 7. 09:40

a városban nincs más szakember vagyis egy nyugdíjas van aki különböző gondjai miatt nem vállalta őt az ovi is felkereste ez ügyben.

lett volna valaki aki nem logopédus de jó eredményeket ér el fejlesztésben sok ygerek jár hozzá,kétszer mentünk és poén de politikai ellentétek miatt végülis elküldött a fenébe finoman,bár nem tudom ennek mi köze hozzá:(

Más nincs,eddig nem tudtam más városba hordani,mert hivatalosan nem tudják fogadni a megyeszékhelyen mivel a kistérségünkben papiron van szakember....

Most nemsokára lesz szakvizsgálatunk,ott próbálok segitséget kérni legalább ajánljanak valamit,illetve van egy suli amit találtam siketeknek nagyotthallóknak stb ahol ahogy láttam a honlapjukon van logopédiai osztály illetve talán ők tudnak ovit ahol ez működik ha tanácsolják próbálom majd oda bejuttatni jövő tanévre,most csinálom a jogsit,javarészt ép a gyerekeim miatt mert a városban siralmas az oktatás:(

És emelkett gyakorolunk sokat sokat addig is,szerencsére imádja mert nem szoktam eröltetni

54. Encsy75 (válaszként erre: 53. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 7. 08:50
Igen,sajnos sok-sok esetben nem lehet pótolni a szakembert,de a Te helyzetedben elengedhetetlen!Nem tudsz segítséget kérni valahonnan?
2009. dec. 6. 21:04
vannak könyveim a logopédiás gyakorlókat mindet sőt szakkönyvet is vettem,de hát nem vagyok szakember...probálkozok gyakoroloni vele sokat
2009. dec. 6. 21:03

a jegyző terel meg igérget elvileg nincs szakember pedig vennének fel,de nem látom hogy nagyon akarnák:(


a nagy ment 6 évesen a kicsi nem fog sőt ha muszáj lesz majd meglátom kérvényezek plussz egy évet ha lehet majd...

51. Encsy75 (válaszként erre: 48. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 6. 20:30
Te akarod 6 évesen iskolába engedni?Mi nem engedtük egyiket sem.
50. Encsy75 (válaszként erre: 47. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 6. 20:29

Nálunk ez nem így van,nagyon komolyan veszik ezeket a dolgokat itt a községben.

Próbáltál már valamilyen szakkönyvet beszerezni?

Nekünk a logopédiás füzetbe mindig bele írta a logopédus hogy miket kell gyakorolni,pl csi-szi,csu-szi,ásc-ász és ehez hasonlókat!Persze nekünk ez a probléma,de meglátszik rajta a heti 2-3 alkalmi foglalkozás!

Mit mondott a jegyző?mert ezért fel is jelenthetnéd őket?

2009. dec. 6. 20:24
és én a leirtak miatt szoktam nagyon ajánlani hogy nézessék meg inkább feleslegesen azt a gyereket aki nem vagy nem jól beszél....
48. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 47. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 6. 20:24
ja,már bölcsis is volt és oviba is jár kora sezrint jövőre sulis lehetne de a beszéde miatt nem fog menni...egyébként nagyon jó képességű gyerek minden másban nem csak szerintem
47. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 46. - Encsy75)
2009. dec. 6. 20:23
Én vittem hamar csak nem osztották be logopédiára mert sok a gyerek én tanítottam otthon közben jártam a nyakukra...mivel nem sok mindent értem el csak ígérgettek szakvéleményt kértem tavaly a megyei illetékes szervtől tavaly miszerint SNI s és heti kettő logopédiát irtak elő,ebböl idén tanévben megvan heti egy folyamatosan de úgy hogy október közepén még egy időpontunk sem volt idén már a jegyzőhöz is mentem panaszra és igy heti egyszer járhatunk,közben itthon tanulunk...nem egyszerű...
2009. dec. 6. 20:17
Jár oviba?Vitted szakemberhez?
45. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 44. - Encsy75)
2009. dec. 6. 20:14
a kicsi akinek baj van a beszédével 5 éves mult májusban
44. Encsy75 (válaszként erre: 43. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 6. 20:10
Menni idős most?
43. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 42. - Encsy75)
2009. dec. 6. 20:02
a nagyfiam is másfél évesen profin mondatokban beszélt de kicsit később indult el...
42. Encsy75 (válaszként erre: 41. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 6. 19:55
Igen.Viszont az Ő ellentéte a nagyobbik lányom aki 1 évesen tisztán beszélt selypítés nélkül,az r betűt is kimondta.Viszont majdnem 2 éves volt mikor elindult.
41. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 40. - Encsy75)
2009. dec. 6. 19:50
az a lényeg!:)
40. Encsy75 (válaszként erre: 39. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 6. 19:45

Nekem nem logopédus mondta,hogy várjuk meg míg 5 éves lesz.

De igazad van néha mondanak érdekes dolgokat.

Ma már ráfogják arra ,hogy kétszer rá volt tekeredve a köldökzsinór a nyakára szüléskor.De én nem foglalkozom vele örülök hogy beszél és jól van!

39. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 38. - Encsy75)
2009. dec. 6. 19:41
Ez a nagy hülyeség elnézést érte...nálunk azért mond hasonlókat a logopédus mert egyedül egy fő van az egész kistérségre szóval nem csak a mi városunkat kell egyedül ellátnia.....ha probléma miatt nem beszél 5 éves korig akkor nagyon kevés az esélye hogy suliig behozza,ott pedig nagy problémái lehetnek belőle..haragszok az ilyenekért főleg ha szakember mondja....
2009. dec. 6. 19:30

Sziasztok!

Az én lányom úgy kezdte az ovit 3 évesen,hogy egy kukkot nem mondott,csak "nyögött" és mutogatott,hogy mit is szeretne.Elvittem az orvoshoz,mert bizony igen megvoltunk ijedve.Azt mondták , ha 5 éves koráig nem szólal meg akkor vigyük vissza.Elkezdte az ovit és kb fél évre rá egyszer csak kijött az első szótag-szócska a kis száján.Ma 6 éves és be sem áll a szája,de szó szerint.Persze logopédus azóta is foglalkozik vele,mert bizonyos hangokat felcserélt,ma már nagyon ritkán véti el ezeket a hangokat.

37. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 16. - Tavaszilány)
2009. dec. 6. 18:18

Én ezért pöccenek be itt is a fórumokon ha valaki(és sokan vannak) azt mondják hasonló esetben hogy majd kinövi, ne aggódj,xy sem beszélt és mégis stb...

inkább feleslegesen egy vizsgálat ami általában nem törés a gyereknek hisz legtöbbször elég a helyi nevelési tanácsadóba elmenni,és ott megnézik,sok esetben elég egy sima logopédus is...de ha kell akkor minél korábban a fejlesztést!!

Én sem tudom fog e valaha rendesen beszélni a fiam,pedig nincs efféle diagnózis mögöttünk mint oxigénhiány stb...egyszerüen nem tudják mitől van.....szépen fejlődik magához képest,nagyon ügyes és nagyon akarja ,de ugy általában nagyon kevesen értik mit mond...szavait igen,összefüggő mondatait nehezen és nagyon kevesek...


Szóval igenis inkánn feleslegesen aggódni kicsit szerintem és elvinni szakemberhez a gyereket időben!

36. hte23
2009. dec. 6. 18:12

Sziasztok!


Érdemes megnézetni szakemberekkel a későn beszélni kezdőket. Később okozhat tanulászavart, diszlexiát.

Ha megnézetitek, azzal csak jót tesztek. Vagy kiderül hogy baj van és lehet fejleszteni, vagy csak tulaggódtátok a dolgot, de legálább biztos válasz lesz.

35. 7c79ff1565 (válaszként erre: 34. - Asszonyka)
2009. dec. 6. 16:42
Jól mondod, szépen artikulálni, mert így tanulja meg formázni a betűket:-)
2009. dec. 6. 15:00
Nagyon jo tanacsokat olvastam a hsz-ekben.Egyet szeretnek hozza tenni.Amikor beszeltek a kicsikkel mindeg lassak a szatokat hogyan mozog mert a beszedet is utanzassal tanuljak.
2009. dec. 6. 14:34
az én párom és a kollégám is csak 3 éves kora után kezdett el beszélni.nem volt mondanivalójuk:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook