Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megkésett beszéd - ha későn kezd beszélni a gyerek fórum

Megkésett beszéd - ha későn kezd beszélni a gyerek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
785. Chans
2013. nov. 25. 14:21
Sziasztok, látom nagyon régóta nem működik ez a fórum. Ha a régiek közül bárki erre tévedne! Légyszi írjátok le hogy azóta mi van veletek! Most kezdtem el olvasni ezt a fórumot mert érintett vagyok és érdekelne hogy kivel mi történt azóta! Köszönöm
2010. máj. 25. 21:46

Mátéhoz végre jár egy igazi szuper logopédus,illetve karate edzésre járunk,az ottani mozgások nagyon jó hatással lesznek rá állítólag és remélem.A logopédus halolajkészítményt is ajánlott,ezt még nem kezdtük el de valószínűleg fogjuk.

Ő is egyre érthetőbben beszél,és ami boldoggá tesz,hogy nagyon nagyon választékosan,még ha helytelenül is,de fantasztikus mekkora a szókincse!

A logopédus szerint a nagyobb baj a túlmozgása,erre hivatott a karate,néptánc,úszás szerinte,a labdajátékok nem ajánlottak.

jaaa...anyáknapján ő is verselt,bár nem egyedül, nálunk senki nem mondott egyedül verset,de páran kiálltak,ő is köztük és szépen érthetően ki lehetett hallani a hangját és már nagyjából tudott együtt haladni a többiekkel,meddig az is gond volt hogy itthon nekem el tudta mondani,de ott a többiek ütemében nem ment,gyors volt neki így csak a szájáéval formálta a szavakat és hallgatott szomorúan:(

a ragozásokat még sokat keveri ,ha gyorsan beszél érthetetlen sokszor,és sok hangzó hibás még,de bízok benne hogy egy év alatt még sokat fejlődik.

783. 754c7e07c3 (válaszként erre: 774. - Kaaskopje)
2010. máj. 15. 21:21

:)


Döme is szépen beszél, bár továbbra is szüksége van a fejlesztésre, illetve a logopédiai fejlesztésre.

Már a gyerekek is értik mit mond,és az anyák napi ünnepségen egyedül mondott verset, amit mindenki megértett. Már csak "néhány" hangzót kell javítani, illetve a ragokat cseréli, de bízom benne, a sulira megoldódik ez is. Jövő februárban lesz a következő felülvizsgálat.

2010. máj. 14. 07:45

Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem!Azt tervezzük a férjemmel hogy hamarosan kiköltözünk Németországba!Viszont azt nem tudom,hogy az jó lenne-e a két éves fiamnak ha csak kint kezdi el megismerni a német nyelvet!Kezdjem már el itthon?Miként fogjak hozzá egy ilyen "pici" gyereknél?Előre is köszönöm a válaszokat!

2010. máj. 14. 07:35

Szia!

Köszönöm!Tényleg sok ötletet lehet találni!Remélem hogy minden rendben lesz,és elmúlik ez a dadogás!

780. gerna
2010. máj. 13. 20:03
Ha rákeresel az "élettani dadogás"ra, sok ötletet találsz. A lényeg, hogy ne segítsük elő, hogy a dadogás rögzüljön. Minden jókat Nektek :)
779. Zsabesz86 (válaszként erre: 777. - Gerna)
2010. máj. 13. 11:52
Köszönöm a linket!Nagyon érdekes és hasznos információ van benne!
778. Zsabesz86 (válaszként erre: 776. - Gerna)
2010. máj. 13. 11:46
Köszönöm a választ.Remélem hamar elmúlik nála,és szépen fog beszélni a későbbiekben.
777. gerna
2010. máj. 13. 10:50

Részletesebben itt:

[link]

776. gerna (válaszként erre: 775. - Zsabesz86)
2010. máj. 13. 10:46
Ez az "élettani dadogás", vagyis természetes jelenség. Ilyenkor gyorsabban jár az agya, mint a beszéde... ne törődj vele, egy darabig még így lesz, aztán kinövi.
2010. máj. 13. 10:26

Sziasztok!

Két éves kisfiam elég szépen beszél,de egy pár napja kicsit dadogva beszél.Nem tudom mitől lehet ez,de nagyon zavaró,rászólni nem akarok,mert akkor jobban figyelni fog rá,hogy így beszél!Egyébként értelmes szereti a meséket,mondókákat is szereti.Tudtok segíteni hogy ez mitől lehet?Köszönöm

2010. ápr. 23. 10:59

Sziasztok!

Vándor, ez jó ötlet. Akkor kezdem én. Midas már 5 és fél éves. Azt hiszem elmondhatom, hogy most már bármit el tud mondani úgy, hogy akár egy idegen is megértse :) Nagyon sokat segített neki, hogy fejlesztõ iskolába jár, mind beszéd, mind szociális fejlõdés terén. Most már több barátja is van, aminek különösen örülök :) A szája be sem áll, egyfolytában mesél és egyre gyakrabban használ bonyolultabb szavakat is. A logopédus is szinte csak jó dolgokat mond róla; talán a legfontosabb dolog, amin még dolgoznunk kell, hogy lassabban beszéljen és másokat is meghallgasson :)) Ha ugyanis elkezd mesélni, akkor se hall, se lát, amíg a történet végére nem ér. Közben hiába próbálozunk félbeszakítani, meg se hallja, csak darál tovább. A magyar nyelvvel sajnos továbbra sem igazán próbálkozik, de ezzel egyelõre nem is akarom 'zavarni'. Hirtelen ennyi.

773. 754c7e07c3 (válaszként erre: 772. - 5befd1ebc8)
2010. ápr. 20. 18:42
Legalább mi. :)
2010. ápr. 19. 15:19
Örülök hogy egyetértünk:)
2010. ápr. 19. 14:46
Igen,ez jó ötlet.:)
2010. ápr. 19. 11:20
Elkezdtem visszaolvasni a fórumot...jó lenne ha akik régebben irtak néha visszajönnének esetleg beszámolni kinél milyen változás történt....
2010. ápr. 19. 09:51
A halandzsa nyelv már egy jel. Szerintem, és utólag visszagondolva.:)
2010. ápr. 19. 09:49

Soha,soha nem mondanám senkinek hogy ráér még!Lehet nincs nagy baj,de inkább egy "felesleges" szakértői segítség mint a várakozás esetenként a csodára...

Az én fiam is mindig megértett mindent,jelnek szerintem ép elég az hogy nem beszél csak halandzsa nyelven...mindenképp felkeresném a nevelési tanácsadót,és mivel legtöbb helyen túlzsúfoltak nem hagynám magam lerázni hanem lennék "kedvesen erőszakos",de mindenképp megnézetném logopédussal!

767. sleepin
2010. ápr. 9. 15:31
Sziasztok, látom régen nem járt erre senki, de hátha visszatér valaki egy kis tanácsadásra... Fiam 2 év, 3 hónapos és csak a saját halandzsa nyelvén beszél, de azt gyakorlatilag folyamatosan. El-elejt néha 1-1 szót, de nem használ (csak minimálisat) és nem ismétel soha. Mese, mondóka stb. megy. minden este mesélek Neki. Ja, mindent megért teljesen. Szerintetek??? Gond van, vagy ráér még? Van valami amiből sejthető, hogy tényleg gond van? Esetleg Nálatok mik voltak a jelek??? Előre is köszönöm!
766. 754c7e07c3 (válaszként erre: 765. - Sena)
2009. máj. 1. 07:11
Ha augusztusban lesz két éves, tényleg ráérsz. :)majd ha elmúlt 2,5, és még mindig semmi, akkor vidd szakemberhez. Ha nem volt semmi gond a mozgásfejlődésével, nem volt oxigénhiányos, és egyébként teljsen egészséges, legyél türlemmel. Ha akkor is csak épp, hogy pár szót mond, akkor vidd orvoshoz. Addig nem kell.
765. Sena
2009. ápr. 29. 11:38
Sziasztok! Fiam augusztusban lesz 2 éves, még csak 1-2 szót mond. Apukája is későn kezdett beszélni, még az oviban is alig értették mit akar mondani. Azért én nem szívesen engedném úgy oviba hogy nem tud legalább egyszerű rövid mondatokban beszélni. Lehet hogy elviszem szakemberhez mielőtt elkezdi az ovit.
764. noemi1207 (válaszként erre: 754. - Netty girl)
2009. ápr. 22. 20:11
Nekem a most 17 éves fiamnak volt hasonló problémája,3 évesen még alig 1-2 szót mondott,majd felcserélte a szórendet a mondatokban,mint egy külföldi.Sajnos az iskolában is gondjai voltak mindig nyelvtanból főleg,de ennek ellenére most 2.-os szakiskolás.A beszéde persze közben tökéletes lett.
2009. ápr. 22. 11:18

sziasztok!

Rolcsikám már ugye egyre többet beszél,de viszont most nem eszik. Volt neki egy mandula gyulladása és nem nagyon tudott nyelni,most viszont nem mer. Azóta csak a puding krémturó kefir megy nála. Inni iszik mindent. A doki szerint nem baj,de engem mégis bánt. A védönö szerint nem kéne neki adni és akkor enne,de én örülök hogy ezt is megeszi. Tud minket manipulálni ezt is a védönö mondta. Szóval valaminek mindig kell lenni.....

762. 754c7e07c3 (válaszként erre: 760. - Ildikóbenedek)
2009. ápr. 20. 18:05
Szuper. :)
761. 754c7e07c3 (válaszként erre: 754. - Netty girl)
2009. ápr. 20. 18:04

Sziasztok! :)


Mindenképp vidd szakemberhez, ne hagyd, hogy elküldjenek, tarts ki a szakvélemény mellett. Kitartás. :)

2009. ápr. 17. 10:03

Sziasztok!


Mindenki nagyon el van veszve. Mi járunk bölcsibe és a logopédushoz heti 2x. A jövöhét kimarad,de már nagyon sokat mond utánunk és már valamit magától is. Szóval önnmagához képest sokat fejlödött Rolcsi.

2009. márc. 30. 17:10
Már Rolcsi is a rendes festést élvezi,csak ugy maszatol. Most gyöngyfüzöt akarok neki venni,mert azt is mondta a logopédus.
2009. márc. 30. 17:08

sziasztok!

van egy kis idöm mert a nagylányom kivitte Rolcsit sétálni.

Már akartam kérdezni Midas hogy van a kakival,sikerül már neki a WC-be?

Rolcsi még beteg,de azért eleven.

Mondja a szavakat utánunk és a mamát is ha meglátja. Azért még bö két hónapja semmi nem volt.Magához képest szépen halad.

Remélem itt mindenki jól van,bár el vagytok veszve.

757. kaaskopje (válaszként erre: 755. - Ildikóbenedek)
2009. márc. 28. 11:41
Ildikó, jobbulást szegény manónak. Nagyon ügyes, hogy már magától mondja mi van a képen!
756. kaaskopje (válaszként erre: 754. - Netty girl)
2009. márc. 28. 11:38

Sziasztok!


Netty girl, szerintem fordulj szakemberhez. Jutka és Kata tudnának többet segíteni. Addig is ajánlom neked is a Bambino Lük nevü készségfejlesztõ játékot. Mi most szereztük be, a fiam nagyon szereti és tényleg nagyon jó.

Az én fiam szókincse 3 évesen nagyon minimális volt. Mondatokban sem beszélt, azzal a kevés szóval nehéz is lett volna. Most 4,5 éves és már nagyon szépen beszél, végre idegenek is megértik mit akar mondani. A dalokkal mi is sokáig így voltunk; kb. 1-2 hónapja kezdett el énekelgetni, azóta viszont egyik kedvenc foglalatossága :) Szóval ne aggódj, fog beszélni a kislányod, de szerintem mindenképp tanácsos megnézetni szakemberrel.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook