Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kezd el mondatokban beszélni egy gyerek? fórum

Mikor kezd el mondatokban beszélni egy gyerek? (beszélgetős fórum)


2023. febr. 24. 20:21

Semmi plusz teendőd nincs, csinálj minden úgy ahogy eddig.

Az én kisfiam három éves múlott és most kezdett nála beindulni a beszéd. 2,5 évesen nagyon kevés szót mondott, aztán egyszer csak beindult.

Hintáztasd sokat állítólag az is segít a beszéd beindításában.

2023. febr. 24. 12:01

Kedves Mindenki!❤️

Kisfiam 2,5éves,mindent megért és barmit kérek tőle megcsinalja…viszont beszélni nem akar.🥲pár szót maximum…🥹sokat énekelek neki,mondokázom,járunk zenés foglalkoztatos tornára is…Szerintetek mi a teendőm?

Köszönöm szépen a segítségeteket!❤️

2023. febr. 20. 15:34

FiamnK 2,5 éves korig néhány szava volt, egyszerűbb mondatokat közel 3 évesen kezdett használni.

Kislányom 2 éves kora előtt beszélt 2-3 szavas mondatokban.

Nem egyformák a gyerekek és elég széles határon belül normális, hogy mikor kezdi el.


Enyémeknek egyébként mindkettőnek kellett ovi nagycsoportban logopédia szóval még csak ennyi különbség se lett attól, hogy ilyen szinten más ütemben fejlődött a beszédük...

2023. febr. 10. 16:50
Nincs lekésve semmiről. Az én fiam majdnem 3 volt amikor elkezdett beszélni. Addig csak pár szó meg az első 2 betű ment. Most 3,5 és úgy beszél mint a többi ennyi idős. Van amiben a szórend nem tökéletes de azt mondják ez rendben van ennyi idősen.
19. csemár (válaszként erre: 18. - Tumbo2)
2023. febr. 9. 16:27

Igaz.

És az is igaz, hogy az a kisgyerek, akivel többet foglalkoznak, akihez többen, többször beszélnek, általában hamarabb kezd beszélni.

18. tumbo2 (válaszként erre: 17. - Csemár)
2023. febr. 9. 15:20
biztos nincs,az öcsém barátja,talán három éves koráig meg sem szólalt,csak utána.az sem igaz,hogy aki sokat olvas,többet beszél.lehet,hogy nagyobb a szókincse,de attól még nem lesz bőbeszédű.
17. csemár (válaszként erre: 16. - Tumbo2)
2023. febr. 9. 14:54

Nekem pedig megadta a sors, hogy - nyelvészként - három gyerekem beszédét figyelhettem meg és alakíthattam.


Ez azonban nem kellene, hogy itt téma legyen.


Csak azért szóltam hozzá a felvetett témához, mert az a véleményem - ahogy szinte mindegyik hozzászólásból kitűnik -, hogy a fórumindítónak nincs oka aggodalomra.

16. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Csemár)
2023. febr. 9. 14:48
sosem gügyögtem.nem voltam oda a gyerekekért.szerettem a 21 évvel fiatalabb öcsémet,meg a lányomat,aztán passz.
15. csemár (válaszként erre: 14. - Csemár)
2023. febr. 9. 14:33
Itt azonban el is hallgatok, mert megtapasztaltam, hogy a fórumokon viccesnek találják egyesek, ha valaki a (szak)értelemre hivatkozik.
14. csemár (válaszként erre: 12. - Tumbo2)
2023. febr. 9. 14:30

Gondolod?


Nem, csak jószándékú évődés. (Egy szakértőtől.)

2023. febr. 9. 14:27

Szia!

Kislányom 18 hónaposan két szavas mondatokban beszélt, ma már 26 hónapos és javarészt teljes mondatokban fejezi ki magát.

12. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Csemár)
2023. febr. 9. 14:26
persze ez túlzás,de én soha nem gügyögtem neki.
11. csemár (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 9. 14:23

Ezek szerint máris mondatokban beszél!

Sőt!

Ismeri - és szabályosan használja - a váltótöveket (víz-vizet, iszik-inni), a tárgyragot, a főnévi igenév képzőjét.


Már csak egy lépés addig, hogy azt mondja: "Kérek inni!" vagy "Kérek vizet!"

2023. febr. 9. 13:20

Az enyém elmúlt 2 éves, amikor nagyon szépen és mondatokban kezdett el beszélni.


Nem kell aggódnod, hogy valami nem OKÉ. Minden rendben van!

2023. febr. 9. 11:49
a lányom nagyon korán ,és szépen beszélt.viszont az öcsémmel rengeteget kínlódtam.répa,retek,meg ilyesmi.
2023. febr. 9. 10:19
Változó. Fiam majd 2 évesen kezdett mondatokat alkotni, lányom 18 hónaposan beszélt, mesélgetett, ovis verseket mondott.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Nilem023)
2023. febr. 9. 10:14
Szuper, koszi szepen!
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Csemár)
2023. febr. 9. 10:14
Igen, ilyeneket nond, konkretan azt h inni vagy vizet.
5. nilem023 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 9. 09:45

Nincs elkésve ne aggódj!! Függ attól is fiú e vagy lány. Nekem fiam van, 3 éves múlott és tavaly május óta kezdett el beszélni, addig szinte semmit. Most már három szavas mondatai vannak és mindent megértet így vagy úgy.

Szóval nyugi!😉

4. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 9. 09:21

Valójában mit szeretnél, hogy mondjon?

Körmondatot még sokáig nem fogsz tőle hallani.

Ha viszont adódik köztetek egy olyan helyzet, hogy pl. szomjas, és rámutat a pohárra, amelyből inni szokott, s közben azt mondja: "Att!" (='Azt kérek') vagy "Abból!" - hát ilyen esetben már elkönyvelheted, hogy nemcsak mondatot mondott a gyermeked, hanem egyenesen felszólító mondatot.

3. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 9. 09:19
A leírásod alapján szerintem semmi gond nincs a gyerekeddel. Változó, ki mikor kezd beszélni, pláne mondatokban. Az enyémek kb 2 évesen kezdtek rövidebb mondatokban beszélni, de volt olyan bölcsis társuk, aki még közel a 3-hoz is csak pár szót mondott és úgy, hogy érteni sem lehetett.
2. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 9. 09:09

Nincs elkésve a gyerek a mondatalkotással. Változó,nincs erre szabály.


Őszintén? Olyan rég volt,hogy nem is emlékszem.

2023. febr. 9. 08:23

Sziasztok, az lenne a kerdesem, h nektek mikor kezdett el egyszeru mondatokban beszelni a gyerekeitek?


Az enyem 18 honapos koratol aktivan utanozza utanunk a szavakat, hasznalja is oket, befejezi az utolso szavakat mondokaban, dalban. Mesekbol ha kerdezek, tud ra valaszolni, pld mi volt piroska kosaraban, es felsorolja. Szepen valaszol igennel, nemmel. Csak valahogy meg nemigen koti ossze a szavakat. Mondjuk ilyet, h vegyel ki, add ide, mond...

Megert szinte mindent. Pld, tedd a kosarba a pelust es a kosarat told be a helyere.



22 honapos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook