Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A babád mikor kezdett el beszélni, szavakat mondani és milyen volt a mozgásfejlődése? fórum

A babád mikor kezdett el beszélni, szavakat mondani és milyen volt a mozgásfejlődése? (beszélgetős fórum)


1 2
54. egypt
2014. jún. 6. 17:00

Szerintem érdemes valamit tisztázni:

nem lesz minden gyereknek "baja", aki kihagyja a mászást, de előfordulhat.

A mászás az egyik alapmozgás, ami a két agyfélteke összehangolásában segít, és ha ez nem történik meg, később tanulási zavarok jelentkezhetnek, pl. dislexia, disgráfia, discalculia.

Idézek egy szakembert:


"Az iskoláskor körül jelentkező tanulási nehézségek és beilleszkedési zavarokat 60%-ban hozzák összefüggésbe a kúszás, de leginkább a mászás kimaradásával."


Tehát nem feltétlenül gond, ha kimarad a mászás, de senki sem jós, előre nem tudhatjuk, okoz -e majd problémát később vagy sem. Én a gyerekemmel nem szoktam szerencsejátékozni, inkább megelőzöm a bajt, ha lehet, minthogy később sajnálkozzak, hogy miért nem figyeltem oda bizonyos dolgokra.

De persze mindenki a saját gyerekéért felelős, mindenki döntse el maga, hogy akar -e kockáztatni, ha a gyerekéről van szó.

53. 88b949fee3 (válaszként erre: 1. - 613c0e0120)
2014. jún. 6. 16:45
8 hónaposan kapaszkodás nélkül járt.Világért nem mászott, emiatt-mert a nagykönyvben meg van írva, hogy kell-szüléskori agyvérzés utóhatására, gyanakodtak, hiába mondtam hogy jár,a mászást kihagyta, és hiába mondtam, kétszeres eüsként, hogy nincs látható jele. Elvittük, megmondták, hogy nincs baja, megnyugodtunk.
52. egypt (válaszként erre: 48. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 6. 16:30
A mászás hiánya nem úgy okoz gondot, hogy buta lesz miatta a gyerek.
51. egypt (válaszként erre: 50. - 96e4cb8ca7)
2014. jún. 6. 16:28
Nem ráfogták, papírjuk van róla, és speciális iskolába jár. Egyébként abszolút jellemző tünetei is vannak.
50. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 47. - Egypt)
2014. jún. 6. 14:40
Vagy csak ráfogták, hogy autista. A sok kontár imád ezzel a szóval dobálózni amikor elfogy a nem létező, soha nem is létezett tudománya.
2014. jún. 6. 14:37
Mi viszonylag későn indultunk el, a kisfiam 9 hónaposan kezdett kapaszkodva járni, és ez így ment kb fél évig. Aztán 15 hónaposan egyik napról a másikra megindult. Azóta folyamatos a kilométerhiány :-))) és már szalad is.
2014. jún. 6. 11:17

Az én kisfiam 4 hónaposan forgott,8 hónaposan állt(de ülni még nem ült:-)és 8.hónap végén ült 7 hónaposan mászott 10hónaposan kapaszkodva járt és holnap lesz 11 hónapos kézenfogva járt

Kislányom 5 hónaposan alig akart forogni,1 hetet mászott mindössze és 14 hónaposan kezdett rendesen járni.Beszéd nem tudom mikor kezdődött de h benem áll a szája azóta se az biztos:-)

Mászás hiány nem látom h gondot okozna mert nagyon okos kiscsaj,túl okos is:-)

A kisfiam annyit mond még nyanya..na ez nem tudom én lennék e:-))

Szóval tök különböző a 2 gyerek ja és kisfiam 2,5 foggal rendelkezik kislányomnak ilyenkor már 4 volt.

47. egypt (válaszként erre: 41. - Syria)
2014. jún. 3. 20:54
Azért ennek az ellenkezőjére is tudnék hozni egy csomó példát. Nem szabad mindent elintézni azzal, hogy minden gyerek más. Ha az átlaghoz képest nagyobb csúszások, lemaradások vannak, akkor el kell vinni szakemberhez a gyereket, hogy nincs -e valami gond. Ha nincs, akkor anyuka megnyugszik, de ha esetleg van valami, jobb, ha előbb kiderül. Egy ismerősömnek autista a lánya, náluk is mindig legyintettek csak először az ilyesmikre. 3 évesen csak szavakat mond, na és? Na és megvolt az oka. Egy másik ismerősöm babájánál pedig egy súlyos kromoszómarendellenesség volt a háttérben.
46. egypt (válaszként erre: 37. - 613c0e0120)
2014. jún. 3. 20:49
Az nem számít, akár ki is maradhat.
2014. jún. 3. 20:17

Nekem az egyik gyerek korán beszélt a másik későn. Átlagban jók vagyunk :-) mozgásban hamar mozgott mindkettő. Minden fázis megvolt csak hamar. Viszont pl előbb álltak fel így minthogy ülni megtanultak volna:-):-)


Nem kell ezen túl sokat porogni. Az atlaggyerek csak papíron létezik

2014. jún. 3. 18:42
Nehezen kezdett mozogni,forogni 6 hónaposan,kúszni 10,mászni 11 hónaposan,járni 13-14 hónaposan kezdett,viszont 18 hónaposan már 2-3 szavas mondatokat mondott,két éves korától pedig folyékonyan beszél,megállás nélkül.
43. 613c0e0120 (válaszként erre: 41. - Syria)
2014. jún. 3. 16:37
köszönöm :) most már nem aggódom. Most már szimplán csak kíváncsi vagyok.
42. 613c0e0120 (válaszként erre: 40. - Mazsinka)
2014. jún. 3. 16:37

mint írtam, nem minden esetben. Ezt nem kitalálják, statisztikával van alátámasztva. Akinél felmerül bármilyen tanulási nehézség, attól megkérdezik, hogy kihagyta-e a kúszást vagy mászást? és a legtöbb esetben igen a válasz.

Viszont fordítva már nem igaz. Tehát nem mindenkiné lesz probléma, akinél kimaradt bármilyen mozgásforma.

41. syria (válaszként erre: 37. - 613c0e0120)
2014. jún. 3. 16:27

Szerintem túlaggódsz.

Teljesen felesleges a gyereked fejlődését másokéhoz hasonlítani. Minden picinek más a tempója, máskor kezd megfordulni, négykézlábazni. A nagyobbik fiam 11 hónaposan kezdett segítséggel járni, a kisebbik jóval 1 éves kora után.

Ha nincs szervi baj, születési rendellenesség, semmi okod ezen agyalni. :)


A beszéd meg nem is téma. Ismered a történetet? A gyerek 3 évesen szólalt meg először: büdös a tojás. Apa, anya kórusban kérdezte: de hát eddig miért nem beszéltél? Válasz: eddig nem volt büdös a tojás. :D

40. Mazsinka (válaszként erre: 39. - 613c0e0120)
2014. jún. 3. 16:27
És ezek mennyire megalapozott tények? Olyan mint a "ha anyuka a terhesség alatt iszik egy kis bort, akkor a gyerek nem lesz csillagos ötös tanuló, csak ötös", vagy minden gyerek esetében ez törvényszerűen így működik, ha nem mászik?
39. 613c0e0120 (válaszként erre: 38. - Mazsinka)
2014. jún. 3. 16:24

a mászás kihagyásánál szoktak tanulási nehézségek lenni. De ez sem minden esetben, csak azok, akik szenvednek valamiféle diszlexia és társai betegségben, azok többsége kihagyta a mászást, kúszást is talán. De visszafele ezt nem kérdezik ki.

:)

nálam van erre is példa.

2014. jún. 3. 16:20
És mi van azzal a gyerekkel, amelyik egyáltalán nem mászik?
37. 613c0e0120 (válaszként erre: 36. - Egypt)
2014. jún. 3. 15:56
köszönöm, a nagy szerintem sokat mászott. Inkább a kúszás volt rövidebb.
36. egypt (válaszként erre: 9. - 613c0e0120)
2014. jún. 3. 15:52

Tényleg okozhat, ha nem eleget gyakorol bizonyos mozgásformákat, pl. ugye mászás, akkor a keresztcsatornák nem tudnak megszilárdulni, és ez a későbbiekben különféle problémákat okozhat. (Biztos elmondták ezeket nektek.) De nagyon jól korrigálható ez a különböző fejlesztésekkel.

Én a kisebbikre odafigyelnék, ha esetleg nem mászik eleget, inkább elvinném most valami fejlesztésre, gyógytornász, stb., egy kicsit rásegítenek, hogy másszon, és akkor nem lesznek ebből később gondok.

35. Vivvv (válaszként erre: 32. - 96e4cb8ca7)
2014. jún. 3. 15:23
A több nyelven tanuló gyerekek gyakran később kezdenek beszélni tudtommal.
34. Vivvv
2014. jún. 3. 15:21
Most lesz 1 éves a kislányom. Már elindult és szavakat is mondogat.(Nem sokat. A "pápá" ami állandó, a többit (pl. cici) csak akkor mondja, ha olyanja van.)Egyébként ez tényleg nagyon egyéni. Én pl. nagyon hamar beszéltem, jártam és lettem szobatiszta. Tesóm ellenben nagyon "lusta" volt. Emlékszem, még óvodában is kuka volt. Most mindketten egészséges, normális emberek vagyunk. Nem vagyunk sem fogyatékosok, sem hülyék. :) Ez nem jelent semmit, minden gyerek más.
33. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 32. - 96e4cb8ca7)
2014. jún. 3. 15:16
... az én gyerekem vagy a fikázók gyerekei
32. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 18. - Mazsinka)
2014. jún. 3. 15:16
Ja, aki ide jár dicsekedni, az meg is érdemli, nem irigylem az életét... Az én környezetem azt tolja százzal, hogy a gyerekem visszamaradott - csak épp ki nem mondják - mert másfél évesen még nem beszél/mond érthető szavakat. Bezzeg az ő gyerekük ennyi idősen már Petőfi-verset meg mittudomén mit szavalt.. Pedig csak annyi a probléma, hogy az én kicsim 3 nyelvet hall és egyelőre, mondom, egyelőre nehezebb a dolga beszéd-ügyben. Majd kiváncsi leszek, ki fog 29 évesen vért izzadni az első nyelvvizsgájáért, hogy végre meglegyen a büfészakos diplomája: a
2014. jún. 3. 15:14

A lányunk 3 hósan oda-vissza forgott, fél évesen állt, 9 hósan stabilan járt. Anya-apa-baba-mama és hasonlókon kívül 1,5 évesen kezdett szavakat mondani, 2 éves kora környékén kezdett szépen mondatokat használni.


Ellenben a 3 hós fiunk a fejemelgetésben és az evésben jeleskedik, a forgáshoz túl jól érzi magát minden helyzetben. Remélem a dumával is ilyen ráérős lesz, egyelőre bőven elég egy szófosó a családban :D :D

30. 613c0e0120 (válaszként erre: 26. - Incó)
2014. jún. 3. 15:08
na pont ez a versengés kergetett el minket a különböző fejlesztési központokba. Nekem eszembe nem jutna a barátnőim, vagy a testvérem gyerekeire, mozgásukra, beszédjükre bármit is mondani, vagy összehasonlítani. Én szeretett rokonom meg folyamatosan csinálja...
29. Mazsinka (válaszként erre: 28. - Incó)
2014. jún. 3. 15:06
A másik anyuka is sokat foglalkozik a gyerekkel, csak lehet, hogy a másik gyerek meg nem annyira fogékony. Van olyan ismerősöm, aki a három éves gyerekkel előre átvette az óvodai anyagot, nehogy a gyerek ne a legügyesebb, okosabb legyen a csoportban. Azért mindennek van határa.
28. Incó (válaszként erre: 25. - Mazsinka)
2014. jún. 3. 15:01
Vagy azt jelenti, hogy anyuka sokat foglalkozik a gyerekkel és a gyerek vevő erre. Mondjuk nem hátrány a jó képesség az életben . 3 éves korig elég sokat tehet a szülő...
2014. jún. 3. 15:01
Ja, és ezt nem megkeseredettségből írom, mivel nincs gyerekem, de látom, hogy aggasztotta a barátnőmet, hogy mindenki beszólogatott, mert a gyereke 3 éves, és még nem beszél tisztán, választékosan, érthetően. Vagy a húgomat, akinek a gyereke egy éves, és nem jár. Bezzeg a másiké igen. Mintha anyuka érdeme lenne, hogy a gyerek fürgébb, nyurgább, aktívabb... nem az. Persze más dolog, ha komoly a baj, a lemaradás. Azzal foglalkozni kell.
26. Incó
2014. jún. 3. 14:58
Amúgy tényleg akkora verseny az egész élet és már itt elkezdődik. Lassan már az anyaméhben is versenyeztetjük a gyerekeinket. Vagyis már nem is lassan mert sokszor az átlagtól való méretbeli eltérés más sokkolóként hat akár az egész terhességre.
2014. jún. 3. 14:57
Hiszitek vagy nem, én egy éves sem voltam, verset mondtam, és jártam. Akkor zseni vagyok? Ez az ég világon semmit nem jelent, csak azt, hogy anyuka bír dicsekedni a gyerekkel, meg társaságban verseltetni, mintegy cirkuszi mutatványost, és aztán bezsebeli a dicséreteket, mintha saját érdem, vagy valami nagyszerű dolog előjele lenne. Nem az.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook