Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor későn kezd el beszélni a gyermek fórum

Amikor későn kezd el beszélni a gyermek (beszélgetős fórum)


1 2 3
32. 7c79ff1565 (válaszként erre: 30. - Kiskeca)
2009. dec. 6. 13:26
audiológus hallásvizsgálattal foglalkozik. Nem tudom náluk hogy, de mikor középfülgyulladásom volt ,elküldtek, fülhallgatót kaptam, és balra meg jobbra kellett mutiznom, ahol ép a sípolást hallottam. Meg teszt számítógépes vizsgálat, amikor semmit se kellett csinálni csak betettek vmi mérőt a fülbe, az méri h hány decibeles hallásod van v mittom mennyire csökkent az értékek hogy állnak.. egy grafikont fogsz kapni, valszeg egy papíron(amit majd a fül orr gégésznek kell megmutatnod (mivel ő kicsi, elhet csak mérnek nála, nem kell mutogatnia..)
2009. dec. 6. 13:23
nem törvényszerű h ki mikor tanul meg beszélni, járni, van ki előbb, van ki utóbb. Hogy az első gyerkőcötök előbb tanult meg, nem volt gond vele, nem jelenti h a másikkal se lesz, illetve nem feltétlen nagy baj ha a másik lassabb ilyen téren. Ha tényleg gagyog, akkor csak mégtöbbet kell vele foglalkozni, türelmesnek lenni, törődni... Kérdezzétek meg védőnőt, h ő mit javasol.. lehet tényleg erről van szó, h van ki így van ki úgy fejlődik(azt lehet még nem is tudod, de ki tudja bármikor lehet egy kis zseni fiatok, függetlenül h nem beszél MÉG! )
2009. dec. 6. 13:22
Audologiára küldik előtte meg fül-orr gégészet,azt nem tudom az audiologián mit csinálnak vele.De ugygondolom belevágunk a logopédus tanácsára.február 1-én megy oviba ott már elkezd vele foglalkozni.Sokan azt is mondták hogy amig nem beszél ne adjam oviba mert lekikileg sérülni fog ,ez nekem nagy dilema mert már visza kelene mennem dolgozni.Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat!!!
29. kiskeca (válaszként erre: 24. - 7c79ff1565)
2009. dec. 6. 13:13
Hálistenek jó a kapcsolatunk az édesapjával,igy nagyon ritkán veszekszünk.Igazából, nem emlékszem hogy veszekedtünk volna előttük, akkor is max ritkán,meg nem durván.
2009. dec. 6. 12:51
tényleg még jut eszembe, h segítsek, a doktornéni mikor egy éves lett a fiam, azt mondta, beszéljünk hozzá sokat, de ne úgy h : "mondjad felhő, mondjad pohár..." hanem úgy mintha rendesen felnőttel beszélgetnél vagy magadba. Bármit amit éppen csinálsz, ha gépelsz ,akkor azt h most épp gépelem a betűket, itt az a betű... csak hogy lássa h mire való a beszéd, h többet hallja tőletek, és elsajátítsa(sokkal értelmesebbek a picik sokat tudnak tárgyi tudásuk sok, csak a kifejezés kevés.) Aki ismerőseimről beszéltem, h ők pszichológushoz is vitték a gyereket, mindkét szülő csendes, nem sokat beszélgetnek, persze foglalkoztak a gyrekkel, de mégsem úgy, mert nem elég napi összesen egy óra a beszédre, több kell. Ha igényli a gyerek a foglalkoztatást, akkor kell, ha nem, akkor hagyni játszani. Szerintem az nagyon befolyásoló, h egymással is milyenek a szülők, mert ha a gyerek azt látja h a szülők se beszélgetnek, akkor a gyerek minek beszéljen feleslegesen, elég ha kérdezik... ha meg mutogatással elér mindent, akkor meg nem fárad tovább. Szurkolok neked is, meg azoknak akiknek hasonló a gondjuk.
2009. dec. 6. 12:45
dehogy is vagyok szakértő, csak láttam fejlődni a szomszéd gyerekeit amikor még én otthon voltam, ott sok unoka van, és többen is mondták, h ahol gyerektársaság van, ott jobban tanul a gyerek, mert van kitől, vagyis egymástól, amit am ásik csinál, eltanulják, így gyorsabban fejlődik. látja a baba h beszél a másik, ő is jobban próbálkozik, mert hiába saját szülő nem olyan mint a másik ember, v gyerek. Valahogy ez tényleg igaz, egy idegennek v egy ismerősnek sokkal jobban odafigyelnek a gyerekek, mint a saját szülőknek... bizonyítás meg nemtudom mi érzésből...Viszont ez a másik szobában való beszélgetés, ha senki más nincs ott csak a pici és beszél, a védőnő mondta, másfél éves múlt a fiam, mikor rákérdeztem, azt mondta ha máshol beszél, érthetően, igaz nem sokat meg nem gyakran, akkor ne aggódjak. ha halanzdzsázik, akkor se, mert nem süketnéma, akkor csak lelki fejlődése lassabb a beszéd terén... Mondjuk enyém még csak 2 lesz, ..de 4 éves korukban jelent komolyabb gondot.(de én csak azt vallom, h mivel nagyjából tudom mit csinál a logopédus azokkal akik nem v nehezen beszélnek, azt én is itthon megtudom csinálni, nem szakkönyvekből, elég hozzá egy kisiskolás elsős könyv meg rengetek képes egyéb könyv. Van net, lehet leszedni különböző verseket, mondókát, csoportos feladatokat, amikkel foglalkoztathatjuk. a szakember is ezt teszi.. )Ha egyéb fizikai bajai lennének, azt észre lehet venni nagyon hamar, szerintem nektek is csak megkésett a beszéde. Védőnöt kérdezzétek, ő mit tanácsol, utána vigyétek logopédushoz. Persze ki elhet próbálni a közösséget is, jó mopst nem jó a játszótér, de játswzóház v nmtudom mik nálatok a lehetőségek. Az viszont nagyon szép és jó dolog, h a nagyobbik gyerkőcöd is foglalkozik vele, beszélget hozzá. Ha utánozza a pici, az már jó, ha meg próbál hangutánzást, az meg mégjobb. Legyél türelmes, nem lesz a picid se néma:-) (majd lehet arra ébredsz egyik reggel, h be nem áll a pici szája, és akkor már majd azt fogod kívánni, h miért tanult meg beszélni, mikor nem lehet majd lelőni annyit beszél:-)))) persze tényleg csak jó értelemben írtam:-)) Ha meg zárkózott, próbáljátok oldani, dicsérjétek, bíztassátok. ha fél, mondjátok neki ne féljen, fogjátok a kezét.(én néha amikor nem akar szavakat kimondani, elhülyéskedem fura hangokkal, de érthetően mondom neki. néha a fejemmel kezeimmel is hozzájátszok. Próbálom a legszínesebbé tenni neki a tanulást, h ne kín és kényszer legyen, hanem móka)
26. kiskeca (válaszként erre: 25. - 7c79ff1565)
2009. dec. 6. 12:28

Persze sokat játszunk együtt a gyerekekkel, egyelőre még itthon vagyok a kisebbikkel, de lassan ő is megy oviba. Társaságba ezért kevesebbet van. A bátyját tudja utánozni, a bátyja beszél is hozzá, de ő ugyanúgy csak bólogat, de megértik egymást.

Néha halandzsázik magában.

Amúgy te szakértő vagy ebben, vagy csak tapasztalatból tudod?

2009. dec. 6. 11:21
tényleg meg elfelejtettem megkérdezni, h amikor mondjuk nem mellette vagy, hanem pl kint konyhában, ő meg szobában, játszik, hallod h próbál valamit mondani? halandzsázni? MErt akkor nincs baj...
2009. dec. 6. 11:19

Az nem jó ha szégyenlősködik, bár még ebben a korban. közösségbe jártok? otthon vagy vele? Sokat segít a közösség, sjanos én nem tudom bölcsibe vinni, mert nincs munkám, közelbe sincs már ismerősünk, mert elköltöztek, nekünk meg nincs kocsink h mászkáljunk.nagyszülők sincsenek egy helyben. Mikor jöttek rokonok, kislányukkal nagyon szépen játszott a fiam, utánozta, próbálta aztm ondani amit ő ... sokat tanulnak a gyerekeke egymástól.

ne adjátok fel, mi se adjuk. Beszéltem én a védőnővel, mert már többet kéne beszélnie szebben, érthetően, azt mondta ha néha is de mond szavakat, és a hallásával nincs gond, akkor nem fog néma maradni. Csak max később fejlődik ki neki ez a beszéd dolog... másban viszont meg ügyesebb. Enyém két éves, profin labdázik, már egy éves kora óta, nagyon jó labda érzéke van, kirakókban ügyes, mindent megért, olyat csinál amit még nem is mutattuk neki, kidobja a szemetet, fogja a lapátot és a kisseprűt hozzá let egy morzsát magától összesöpri, kiönt valamit hozza a ruhát feltörli,... de ez a beszéd mégsem olya jó csak nagyon lassan alakul.

Sok türelem kell hozzá meg sokat foglalkozni. Milyen játékokat csináltok vele? így közösen, apuka anyuka, pici együtt? mutogatós mondókák? szerepjátékok? kis torna együtt?


Tényleg, tudom nem illik ilyet kérdezni, de ti veszekedtetek már a gyerek előtt, h gátolná valami?

23. kiskeca (válaszként erre: 22. - 7c79ff1565)
2009. dec. 6. 11:07

Mi is sokat magyarázunk neki, sokszor ő hozza a könyvet és mutogat, hogy ő-ő, és mondanom kell, hogy mi az, de ő csak ő-ő, vagy esetleg megkérdezem tőle, hogy mit mond a képen szereplő állat és utánozza a hangját.

A másik, hogy szégyenlősködik, ha szóra akarom bírni,és inkább halandzsázik, vagy épp semmit nem mond.

2009. dec. 6. 10:57

egy éves kora úta, még most is. igaz van mikor megfeletkezünk maunkról, két éves lesz januárban, sok szavat mond, de nem az aa nagyon sok mégsem mert ismerősünk gyereke meg már szépen beszél mondatokban pedig pár hóval idősebb csak. a legapróbb dolgot se értsük meg mikor taítani akarjuk(mi sokat foglalkozunk vele, de van mikor egyedül játszik, nekünk is van más dolgunk, főzni..stb, akkor gyorsan megértem mit akar, de amúgy nem szabad, mert tényelg az van h nem kell munkálkodni a nyelv használattal.) Ha a hallásával nincs gond akkor a beszédkészsége lehet lassúbb ütemű, nem biztos h gond van, A logopédus azt hittem csak 4 évestől foglalkozik vele (de mit? én jártam logopédushoz, mert az "r" betűt nem tudom kimondani tisztán, a nyelvem is rövid:-( )ott mit tanított, volt egy könyv, és szavakat mutogatott, utánozni kellett. Többször ismételte, nekem is kellett. MEg a betük formálása, óóó őőőőő ííííí áááááááá meg a nyelvemmel kellett tornázni, gödröt csinálni, felemelni, összegyúrni az izmokkal palacsintává sodorni meg ilyenek. Ezt te is tudod otthon. Könyvből mutogatni. Ismerősömék hordták logopédushoz a gyereküket, ő meg elküldte őket még pszichológushoz is. Egy 4 éves gyerek ott mit mondjon? rajzolt, beszélt a dokinő, ha kérdezte a gyereket, néha válaszolt egy picit de nem sokat tudott csinálni. Mit tud akkor a pszchomókus kezdeni? megállapítja h ilyen meg olyan baja van a gyereknek, szellemi és lelki gondok, kisül a végén h lehet bántották, v a szülők zárkózottak és nem beszélnek vele, nem foglalkoznak vele eleget.

Én leszedtem a fiamnak az ablak zsiráf multimédiás oktató dvd-jét, igaz nem nkei való, de biztos emlékszel mg rá, h A-tól ZS-ig minden szó benne van ami nekik tudni kell addigra. Én leülök vele a géphez is, elindítom, és mutizom a szavakat, pl: ablak: ott a kép, és oda is van írva egy szöveg amit én is hangosan mondok: ha ki van nyiva, bejön a friss levegő. ha hideg van, ezt be kell csukni meg ilyenek. ha közelben van olyan tárgy, meg is mutatom neki. SÉ mondom h ő is mondja, próbálja utánozni, de hangutánzás, néha eltalálja, de többször nem...

Ha teszem tisztába, akkor mondom mit csinálok. tudom hülyeség, mert tiszta hülyén érzem magam, de szó szerint: leveszem a nadrágot , egyik láb, másik láb, így ni... most ez meg az... te is csinálsz hasonlókat?

21. kiskeca (válaszként erre: 20. - 7c79ff1565)
2009. dec. 6. 10:40
A hallásával nincs baj, szerintem, mindent meghall. Többször próbálkoztunk mi is a "nem értem" szereppel, de lehet tartósabb ideig kellett volna? nem tudom, ti mennyi ideig "játszottatok" így vele?
2009. dec. 6. 10:22
nemtudom. Nem próbáltátok az értetlen szülő szerepét előadni? Többen tanácsolták nekem, h ne ugorjak neki ha mutogat v szótagokat mond értetlenül, ne értsem meg. Az innire régebben csak mutogatott, begurultam, eltettem az innis üveget, kérte mutizva, meg nyüszögéssel, mondtam neki, majd ha kim ondod mit akarsz, akkor megértem és idehozom. Többször mondtuk neki, h inni.... azóta igaz még csak az isz neki az inni, de már haladás. Nem kell megérteni egyből mit akar, mert neki akkor az lesz a természetes, h elég mutizni v hümmögni egy értelmetlen valamit ,és ugrunk. Akkor ő minek használja a nyelvét beszédre... Skszor eljátszuk az értelmetlent, de azért nem megy ez se olyan gyorsan h ő szépen beszéljen. Hallását nem teszteltétek? kimentek szobából, szóltok neki, v zörögtök valamivel amire tudjátok odamenne ha látná... Gondolom nem a hallással lehet probléma. azt észre kellett volna venni
2009. dec. 6. 10:00

köszi az eddigieket! Mi is beszéltünk logopédussal, vinni kell hallásvizsgálatra stb. ott majd kiderül.

Amúgy sokat foglalkozunk mi is vele, olvasunk neki, képeket mutogatunk, a bátyjával semmi gond nem volt ezen a téren. Egyelőre a mutogatása fejlődik csak. Viszont ami különös, hogy nagyon anyás, nehezen tudok "elszökni" előle, sokszor keres és sír utánam... nem tudom, hogy ennek a nagy ragaszkodásnak van e köze a "némasághoz".

18. sütimama (válaszként erre: 16. - Tavaszilány)
2009. dec. 6. 09:39
Szerinted jobb ha az orvosnak is megemlítem? Hátha elküldi vizsgálatra.
17. tavaszilány (válaszként erre: 14. - 7c79ff1565)
2009. dec. 6. 09:36
Igen, én is hálás vagyok hogy ép értelmű, és semmi más baja nincs...lassan-lassan fejlődik, de nem tudom, fog-e valaha rendesen beszélni..
16. tavaszilány (válaszként erre: 12. - Sütimama)
2009. dec. 6. 09:34
Nekünk is mondtak ilyeneket, meg hogy 3 éves koráig ne aggódjunk...:S...elhittük, nem aggódtunk, pedig kellett volna.
15. Mona..
2009. dec. 6. 09:34
Kisfiam 2,5 éves, és ő is csak pár szót mond érthetően. Viszont 10 hónapos kora óta reggeltől-estik mondja a magáét a maga nyelvén, halandzsázik. Én erre fogom, hogy későn kezd beszélni, mert sokszor helyeseltünk neki, hogy igy van, igen, tényleg, és nem is értettük mit mond.
14. 7c79ff1565 (válaszként erre: 11. - Tavaszilány)
2009. dec. 6. 09:34
:-( Az nem jó, szegény picur, remélem azért majd tud fejlődni. Még szerencse, h nem más terület károsodott.
13. tavaszilány (válaszként erre: 10. - Szoszilvi81)
2009. dec. 6. 09:33
Egy szakértői bizottsághoz, ill. ha már ovis, akkor az Országos Beszédvizsgáló Központba kell időpontot kérni...Megvizsgálta pszichológus, logopédus, neurológus és gyógypedagógus is. És hallásvizsgálat is kellett. Ebből a komplex vizsgálatból állapítják meg, hogy mi a baj..
2009. dec. 6. 09:32
Az én fiam 2 éves de még alig mond néhány egyszerű szót.(anya, apa, baba, hamm,)Más ilyen korú gyerkőc már hosszabb összetett szavakat mond.Van 3 nagyobb testvére azok ebben a korban már 2-3 szóból álló mondatokat is mondtak. Kicsit megvagyok ilyedve hogy miért nem akar beszélni. A védőnő azt mondta hogy ez azért van mert sokan vagyunk körülötte, lessük minden ohaját, ki van szolgálva és ezért nem érzi szükségét a beszédnek.
11. tavaszilány (válaszként erre: 7. - 7c79ff1565)
2009. dec. 6. 09:29

A kisfiam méhen belül oxigén-hiányos állapotba került...emiatt az agyának ez a része "nem egészséges"....más gyerek esetleg ettől süket v. vak v. szellemi fogyatékos v. mozgássérült lesz, attól függően, az agynak melyik részét érintette a O2 hiány...Nekünk ezt.

Későn kezdett el beszélni, alig használ nyelvtant, csak teszi egymás mellé a szavakat...a kiejtése nehezen- v. alig érthető.

2009. dec. 6. 09:29
Ezt hogyan vizsgálják, logopédus végzi?
2009. dec. 6. 09:28
Mindent megért, amiket mondd, azt helyesen mondja, ezért nem gondolnám,hogy lenne valamilyen szervi problémája, mert akkor ezeket sem tudná mondani.
2009. dec. 6. 09:27
Ha kivizsgálják és kiderül, hogy semmi baja, csak később fejlődik, akkor megnyugszol, viszont ha fejleszteni kell, azt fontos minél előbb elkezdeni!
7. 7c79ff1565 (válaszként erre: 4. - Tavaszilány)
2009. dec. 6. 09:26
az mit jelent h sérült a beszédközpontja? mit takar ez? miben nyilvánul meg?
2009. dec. 6. 09:26
A fiam 1 évesen már beszélt, a lányom meg pont olyan volt, mint a ti gyerkőcötök. Mindent megértett, mindent megértetett velünk, csak nem beszélt. Semmi probléma nem lett belőle, végül ő lett a fecsegősebb :)
2009. dec. 6. 09:26

Nálunk is szépen fejlett gyerek, látszik rajta, hogy nagyon okos, teljesen egyértelműen mutogat, hihetetlen mennyire életszerűen mutogat. A mi ismerőseink is nagyon szépen beszélnek, Martin viszont megmakacsolta magát. :S

Mi arra fogtuk, hogy egy éves volt amikor kiköltöztünk Ausztriába, és biztosan megzavarta a kétnyelvűség.

4. tavaszilány (válaszként erre: 1. - Kiskeca)
2009. dec. 6. 09:25
Érdemes logopédusnak megmutatni!!!!! Mi is így jártunk, kiderült, hogy sérült a beszédközpontja!!!! Hallásvizsgálatra is vidd el, mert ez lesz az első, amit kérdi fognak majd...Az én fiam most 6 éves, speciásis óvodába jár, és még mindig elég érthetetlen a beszéde....valszeg logopédiai osztályba kell mennie..
2009. dec. 6. 09:23
Szia, nekem a kisfiam 2 éves lesz most pár héten belül, ő se beszél, mond szavakat ritkán, ha olyan kedve van, halandzsázik, ennyi. Én is kezdek aggódni, igaz egy évvel fiatalabb a tiédnél, de ismerőseim körében mind szépen beszél már, pedig vele egykorúak. Nagyon sok verset, mondókát mondunk, énekelünk. Foglalkozunk vele, játszunk. De mégsem akar nagyon beszélni. Minden más érzéke kifejlettebb, de ez valahogy nem igazán.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook