Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Általános iskola első osztályába jelentkezés, ha nem a körzetbe menne, hogy történik? fórum

Általános iskola első osztályába jelentkezés, ha nem a körzetbe menne, hogy történik? (tudásbázis kérdés)


2015. febr. 2. 15:03
Köszönöm nektek
2015. febr. 2. 14:09

[link]


"Először a szükséges dokumentumokkal (lásd az előző pontban) el kell mennünk a körzetes iskolába, ahonnan egy kikérő papírt kapunk (esetleg csak kitöltik, de nem adják oda, hanem később postázzák), ezzel - és a többi szükséges papírral- kell átmennünk a választott iskolába. A nem körzetes iskola a beiratkozási időszak végén, általában a második nap késő délutánján tudja megmondani, felvették-e a gyereket. A kerületek intézményvezetői ilyenkor ülnek össze, és próbálják kisakkozni, hogy mindenkinek jó legyen."

2015. febr. 2. 13:28
Akkor mindkét suliba beadom a jelentkezését és ha felveszik a választott iskolába, akkor onnan viszek egy befogadó nyilatkozatot a körzetibe, hogy bocs, de mégsem viszem oda?
2015. febr. 2. 13:22
Igen változott.Vinned kell a körzetesbe a választott suliból egy befogadó nyilatkozatot és végig kell járni ezt a procedúrát.A körzetesbe lejelented,hogy nem fog odajárni és a papírral amit ott adnak mehetsz a másik suliba.
2015. febr. 2. 13:18
5 évvel ezelőtt, amikor a nagy kezdett én a körzetes közelében sem jártam, azóta ez változott?
2015. febr. 2. 12:44
en is ugy tudom hogy a korzetesbe kotelezo. a valasztottbol pedig befogado nyilatkozatot kell vinni. van ahol ezt egymas kozt elintezik a sulik. van ahol a szulo futja az oszes kort
3. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Mkjudit)
2015. febr. 2. 12:16

a körzetesbe kötelező beíratni, de meg kell mondani, hogy nem oda fogjátok vinni, s a választott iskolába is be kell íratni


ha nincs beíratva a körzetesbe, akkor a jegyző intézkedni fog

2015. febr. 2. 11:40
Ha nem a körzetes iskolába akarom íratni a gyereket, akkor elég csak oda beadni a jelentkezést ahová szeretném, és ha mégsem veszik fel, akkor ők továbbküldik a körzetileg illetékes iskolába a papírjait?
2015. febr. 2. 11:38
Általános iskola első osztályába jelentkezés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook