Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Álnegatív kombinált teszt eredmény mennyire gyakori, tehát hogy negatív kockázat mellett mégis genetikai rendellenessége van a babának? fórum

Álnegatív kombinált teszt eredmény mennyire gyakori, tehát hogy negatív kockázat mellett mégis genetikai rendellenessége van a babának? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
25. babazo (válaszként erre: 21. - Derya)
2015. febr. 7. 15:05

Hát barát nincsen aki, ugrálna helyettem, próbálom fejben összerakni, hogy tudnék legalább 3 napot feküdni. AC-t tolnám a férjem külföldi útja miatt a 17-18.hétre a 16. helyett, kaját előre megfőzném, gyerekek délutáni programjait lemondanám, de azért az óviba és suliba csak el kell vinni és érte menni, ami persze jó messze van egy mástól és kocsiba kell ülni, meg főleg a kicsivel nehéz akit öltöztetni kell és izeg mozog mindig.

Nekem legutóbb a szülésnél derült ki hogy belül véreztem az AC után, lett valami nagy vérhólyag amire ránőtt a méhlepény.

Mondják a 2 hét pihenést, mert addig van vetélési kockázat, hát az elképzelhetetlen nálam, jó ha pár napot megoldok, de még akkor is kell 2 emeletet lépcsőznöm.

Te hova mennél beavatkozásra? CVS vagy AC között gondolkodol? A A CVS mondjuk annyiból szimpi, hogy hamarabb van, azért a 16.héttől már jól látszik a terhesség, akkor már mindenki fogja látni rajtam.

24. Derya (válaszként erre: 22. - Babazo)
2015. febr. 7. 14:59
engem nem erdekelnek becslesek, eppen annak becsles voltabol eredoen. :-(
23. poszata01 (válaszként erre: 19. - Babazo)
2015. febr. 7. 14:59

Korionboholy-biopsziát inkább ne csináltass, a vetélés esélye magasabb! Szerintem ez akkor indokolt, ha nagy az esély a rendellenességre (vagy ha az orvosok kísérletező kedvükben vannak :((


Niftyt én sem csináltatnék, esetleg csak lottó 5-ös után. :)


Ha mégis az AC mellett döntesz, ne szaladj a betöltött 16. héten megcsináltatni, várd ki a 19-20. hetet (nagyobb a gyerek, több a magzatvíz, kisebb a rizikó)

22. babazo (válaszként erre: 17. - Derya)
2015. febr. 7. 14:56

Igen, jó anyag, valami egyetemi tanulmány lehet, este óta olvasom.

SZámomra új info, hogy pl a béta hcg és pappa eredménynek minél közelebb kell hogy essen az értéke, és akkor annál kisebb a Down valószínűsége. A papp a-m kicsit alacsony, de a béta hcg- sem magas.

Patau , edward és Down a három kromoszóma triszómia neve (13,18,21 kromoszómák) illetve a nemi kromoszómáknál is van xxy, illetve yyx, .

21. Derya (válaszként erre: 19. - Babazo)
2015. febr. 7. 14:51

rokon, barat, nincen? esetleg bebiszitter, bejarono arra a kritikus par napra?


egyebkent en is pont ebben a problemaban vagyok. :-(

20. Derya (válaszként erre: 18. - Poszata01)
2015. febr. 7. 14:50

nem tudom, hogy letezik-e tobb mint szazfele triszomia, oylat is hallottam mar, hogy legalabb 200 fele rendellenesseget vizsgalnak amnional... :-)


lehet, hogy igen, de a tudomany mai allasa szerint, akkor is csak ezzel a ketfele beavatkozassal szurheto ki a legtobb rendellenesseg.

19. babazo (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2015. febr. 7. 14:48
Köszi, jó kis összefoglaló az AC-ról. Egyébként volt már AC-m korábban, és hát nekem fájt, meg utána is görcsöltem. Most minden létező fizetős meg extra uh-s vizsgálatot elvégeztetek, ezek alapján nincsen gond, tehát nem kell rohannom genetikushoz. Azt hiszem a 16.hétig gondolkodom, mert korionbiopsziát kevésbé akarnám, csak itt vannak a gyerekeim, férjem külföldön lesz, még a lakásba is sokat kell lépcsőznöm, hát pihenni semmit se tudnék.
18. poszata01 (válaszként erre: 6. - Derya)
2015. febr. 7. 14:47

Az amnio a "triszómiákat" szűri ki, vagyis ahol 2 kromoszóma helyett rendellenesen 3 van.


Ezek közül a 3 leggyakoribbra szűrnek a vértesztek is. (Down-kór, Edwards-kór, a 3.ikra nem emlékszem)


Az amnio biztosabb eredményt ad, de kockázatosabb is. (0,5-1% a vetélés esélye)

Ha nem segít a genetikus szakvéleménye, vagy ő is azt mondja NEKED kell döntened, szerintem dönts aszerint, melyiktől félsz jobban.

17. Derya (válaszként erre: 14. - Babazo)
2015. febr. 7. 14:44
ez nagyon jonak tunik, amit linkeltel anyag, koszi.
16. Derya (válaszként erre: 14. - Babazo)
2015. febr. 7. 14:42

ez arany nem zar ki semmit.


ahogy irta zebracsiko is, azt jelenti, hogy 3700 db ilyene redmenyu terhessegbol 1 downos megiscsak szuletett. ezt jelenti.


ha barmit is kizarna, akkor ugy kezdodne, hoyg 0 a valamihez. vagyis az esely 0 lenne.

erre nem alkalmasak az anyai vevizsgalatok, mega Prena es a Nifty sem. az is csak becslest ad, bar sokkal jobbat, mint a kombinalt illetve az integralt.

15. virag32 (válaszként erre: 6. - Derya)
2015. febr. 7. 14:41
Igazad van.
14. babazo
2015. febr. 7. 14:39

Prenateszt és a nifty nagyon drága, nem akarok a családom elől ennyi pénzt elvenni, akkor már vállalom ingyenesen az AC-t vagy pár tízezerért egy magánklinikán a beavatkozást.


Hát ahogy nézegetem a táblázatokat talán 5 százalék az álnegatív arány, csak ezt így sose hangsúlyozzák ki, van pedig ahol 12 százalékot ír (tehát hogy 88 százalékát szűri ki a beteg magzatoknak)


Én ahogy nézem ha 1/10 000 vagy ennél nagyobb a nevező akkor már jól kizárható a Down.


itt egy jó kis tanulmány a genetikai betegségek szűréséről


[link]

13. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Derya)
2015. febr. 7. 14:38
igaz
12. Derya (válaszként erre: 11. - Poszata01)
2015. febr. 7. 14:35
a becsles egy konkret fogalom, mindnefele kontextusban ugyanazt jelenti.
2015. febr. 7. 14:33

Szia,


Őszintén szólva nekem nem igazán érthető a "becslés" mint fogalom orvosi vizsgálatoknál, de amennyire tudom, a kombinált teszt kb. 50%-os pontosságú ÖNMAGÁBAN, a négyes teszt (amit 16. hét után csinálnak), valamivel több. DE! A 12, és 16 heteken végzett genetikai UH vizsgálatokkal EGYÖÜTT már 70-80%. Hangsúlyozom, ÉN így emlékszem, de szerintem a legjobb, ha "autentikus" forrást kérdezel. Vagyis olyan intézménybe mész, ahol genetikai tanácsadás van, és végeznek kombinált, és négyes tesztet meg amniot is. Úgy tudom, ez jelenleg csak Klinikákon elérhető ma Magyarországon, azt hiszem, 5 helyen összesen.


Nem tudom, hova tartoztok területileg, mi Debrecenben voltunk ilyen vizsgálaton a női klinikán (nekem is a korom miatt kellett mennem, a leleteim negatívak voltak). Itt nagyon jó felbontású UH van, és a Down-szűrésnél az orrcsont és tarkóredő mellett nézik a szívkamrákat is (16 hét után). Én a 16. héten levett négyes teszt után a genetikust kérdeztem, h legyen-e amnio, ő azt mondta a leleteim alapján, h nem tartja indokoltnak.

10. Derya (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2015. febr. 7. 14:32

hat persze, sokminden totenhet egy terhesseg alatt, de azert az amnio a leggyakoribbakat kiszuri.

jelenleg annal (vagy a korionbiopszianal) tobbet semmilyen vizsgaalt sem tud kiszurni.

a Prena es a Nifty csak 3 fele kromoszomarendellenessget szur.

2015. febr. 7. 14:31
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Derya)
2015. febr. 7. 14:28
néhány genetikai rendellenességet szűr a sokezerből
7. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Babazo)
2015. febr. 7. 14:27
ha nem akarsz AC-t , csináltass Prena vagy Nifty tesztet. Ez csak anyai vérvétel . Bár kérdezz utána, beleférsz-e még az időbe, mert nem egy hét alatt van meg az eredmény
6. Derya (válaszként erre: 3. - Virag32)
2015. febr. 7. 14:27
az amnio nem egyfele betegeseget szur, hanem sokfelet.
5. kisj (válaszként erre: 1. - Babazo)
2015. febr. 7. 14:27

Jéézusommmm!

De fogsz utálni, mikor azt mondom, hogy a lényeget kb a 2. bekezdésnél (ami nem volt) elveszítettem...

De egy a lényeg!

Ha babát akarsz, akkor legyen, ha pedig nem, akkor meg ne legyen.

2015. febr. 7. 14:24
(Még azt hozzátenném,hogy ismerek távolról olyat, akinek 1:3600 mellett Downos babája lett, és olyat is, akinek 1:200 mellett tökéletesen egészséges.)
2015. febr. 7. 14:23

Felesleges ezen agyalnod.

Nekem 1:1200 volt az arány, de egészséges, gyönyörű gyerekem született.

Ez csak egy valószínűségi adat, semmiféle garanciát nem ad. Ha 1: 1 200 000 jön ki, akkor is lehet Downos a baba.

És igen, ahogy zebracsikó írta: egyáltalán nem megnyugtató, de egymillió baja és betegsége lehet egy kisbabának (kezdve pl a súlyos autizmussal, ami hároméves kor alatt ki se derül.)


Én fogyatékkal élőkkel dolgoztam három évig, Downosokkal is, és rettegtem tőle,hogy beteg gyerekem szülessen, úgyhogy pontosan tudom, mit érzel. Vagy ne agyalj és ne stresszeld végig a terhességet, vagy pedig - vállalva a vetélés kockázatát - csináltass amniot. De ahogy írjuk, sajnos ez csak egyféle betegséget szűr. Nyugi, semmi baj nem lesz, élvezd ki ezt a pár hónapot.

2015. febr. 7. 14:07

De hiszen az az arányszám, amiket beírtál éppen ezt mutatják!


Az 1:3700-hoz azt jelenti, hogy 3700 ilyen terhességből egy mégiscsak beteg lesz


Sajnos, teljesen nem mutatható ki, csak a Prena vagy a Nifty teszttel, ahol anyai vérből szűrt magzati DNS-eket vizsgálnak.


EGyébként meg ezeken kívül is lehet ezer meg egy baja a gyermeknek, csak ezek a leggyakoribbak, így ezeket szűrik. Millióféle genetikai rendellenesség van még ezeken kívül.


Tudom, nem nyugtattalak meg, de egy terhesség mindig hordoz magában rizikót.


Ne agyalj, ezen eredmények mellett tényleg nagyon nagyon valószínűtlen, hogy beteg lesz a babád!


Jó egészséget!!!!

2015. febr. 7. 13:55

Rengetek téma és szó van arról, hogy a kombinált teszt álpozitív eredményt ad, és az amniócentézis deríti ki, hogy mégis egészséges a baba. Engem az érdekelne, hogy valakinek van-e infoja arról, hogy mennyi esély van arra, hogy beteg a baba, de mégis alacsony kockázatot állapít meg a teszt.

Korom alapján indokolt lenne az AC, de mivel kizárt, hogy pihenni tudjak, megpróbálkoztam a kombinálttal, ami 1:3700 lett Down-ra, ami alacsony kockázat, de azért most olvastam olyat, akinek 1:2200 lett és mégis Downos lett a babája. Genetikust is felhívtam, ő olyat is hallott akinek 1:6000 eredménnyel lett Downos. Tudom, hogy ez csak egy becslés, gondolkodom, hogy elmegyek integráltra egy hónap múlva ,de még az AC sem kizárt.

Korábbi babámnál 1:8700 lett a kombinált, majd 1:50 000 lett az integrált, és egészséges lett a fiam, de a mostani eredmény nem nyugtatott annyira meg. UH rendben, de sok Downosnál sincsen semmi eltérés.

Van esetleg aki utána járt, hogy mégis mi az álnegativítás aránya?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook