Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kombinált tesztem szerint 1:12 az esély genetikai rendellenességre, így megyek genetikai UH-ra és magzatvíz-vizsgálatra. Volt így más is? fórum

Kombinált tesztem szerint 1:12 az esély genetikai rendellenességre, így megyek genetikai UH-ra és magzatvíz-vizsgálatra. Volt így más is? (beszélgetős fórum)


1 2
52. rinike (válaszként erre: 51. - Pmjudit)
2009. jan. 6. 09:51
Nem adom fel. A dokim szerint 3 hónap múlva lehet újra próbálkozni.
51. pmjudit (válaszként erre: 50. - Rinike)
2009. jan. 6. 09:42
Sok erőt kívánok Neked és ne add fel!!!
50. rinike
2009. jan. 6. 09:30
Köszönöm a hozzászólásokat. Most jöttem haza a kórházból, így most már leszek a gép előtt.
2009. jan. 4. 13:47

Rinike!


Sajnálom ami történt és kívánom, hogy legyen erőd feldolgozni a történteket!!! Olyan nagyon szorítottam értetek...

48. Ilicica (válaszként erre: 34. - Rinike)
2009. jan. 4. 13:21
Nagyon sajnálom ami a babával és persze veled történt, de én ilyenkor úgy gondolkozom így kellett lennie. Nekem is volt egy vetélésem és nagyon megviselt a dolog, de akkor úgy tettem túl magam az egészen, hogy biztosan beteg volt és így mindenkinek jobb. Aztán 6 hónap után újra terhes lettem, vele történt amit már írtam az elején, és aztán már 1,5 éves és gyönyörű egészséges kisfiú. Tehát ne add fel. Szorítok, hogy a következő sikerüljön és egészséges legyen.
2009. jan. 3. 08:39

Sziasztok!


Most találtam meg ezt a fórumot, és sajnos nekem is beteg volt a kisbabám (down) ezért meg kellett szülnöm (19. hetesen)

Nekem 1:87 arány volt, és sokáig reménykedtem, hogy nem én leszek a 87-dik. Voltam magzatvízvizsgálaton is, ami szintén megerősítette a genetikai betegséget. Nagyon sokat sírtam ,de most már próbálok előre nézni és alig várom, hogy újra kisbabám legyen.

46. Mókicaaaa (válaszként erre: 45. - Rinike)
2009. jan. 2. 22:53
Hiszem, hogy jobb a picinek így, te meg majd még babázol, azt is tudom!!!
45. rinike (válaszként erre: 44. - Kostyi79)
2009. jan. 2. 22:43

Írtam privátot kostyi! Kérlek ne sírj miattam! Éppen azért nem a júniusi babák fórumba írtam be a gondjaimat, mert nem akartam nektek bánatot okozni.

Nagy szeretettel gondolok rátok!

2009. jan. 2. 21:53
Ne haragudj, hogy csak most irok, de amiota elolvastam, hogy mi tortent, csak sirok. Ha barmiben tudok segiteni, irjal, akar priviben is. Persze azt is megertem, ha inkabb most nem a mi tarsasagunkra vagysz. Vigyazz magadra! Sok-sok puszi!
2009. jan. 2. 20:30

Én is vesztettem el babámat, szörnyű volt, de most itt rosszalkodik a kisfiam...

Hiszem, hogy téged is fog még egy kis lurkó boldogítani!!!

Küldök egy kis erőt hozzá! Puszi!

2009. jan. 2. 20:13

:((((

Biztosan így kellett lennie.

Nagyon sajnálom.

41. rinike (válaszként erre: 40. - 3a92f8d690)
2009. jan. 2. 19:41
Tényleg úgy érzem, hogy ad...
40. 3a92f8d690 (válaszként erre: 39. - Rinike)
2009. jan. 2. 19:35
Sajnálom mi ezt már átéltük 2004 ben de azóta született 1 egészséges fiam !!Most ismét babát várok ne adjátok fel és sok erőt neked holnapra ne félj a jóisten ad majd még gyermeket a nagyfiad mellé:-)
39. rinike (válaszként erre: 38. - Bajusz9)
2009. jan. 2. 19:27
Köszönöm. Én is bízom benne nagyon, hogy lesz még egyszer egy egészséges kisgyermekem a 16 éves nagyfiam mellé.
2009. jan. 2. 19:22

Nagyon sajnálom. Látod a vérezgetés sem volt véletlen. A természet általában tudja mit kell tennie, még ha most fáj is nagyon.

Csak annyit akarok írni, hogy ez a nagy baj ne vegye el a kedveteket. Ha szeretnétek Babát, vágjatok bele mégegyszer!

Látjátok mennyi jó példa is van.

37. tapsi hapsi (válaszként erre: 36. - Rinike)
2009. jan. 2. 19:22

Eddig "csak" olvastam hogy mit írtok, érdemben nem tudtam hozzá szólni, mivel (még) nincs gyermekem, tapasztalatom ilyen téren, de érdekelt és gondoltam tanulhatok is vmit...

Most viszont ha nem haragszol, szeretnék sok eröt és kitartást kívánni!!! Nagyon sajnálom!!

36. rinike (válaszként erre: 35. - Bébinyuszi)
2009. jan. 2. 19:13
Akik figyelemmel kísérték ezt a fórumot, és próbáltak nekem segíteni, nagyon köszönöm! Nem várom, hogy írjatok bármit is, tudom, hogy mivel eddig is segítségemre voltatok, most is velem éreztek, és ezt nagyon köszönöm. A kórt megismerve igyekszem arra gondolni, hogy az Úr megkönyörült a magzatomon és rajtunk, és nem akarta, hogy a kicsi ovább szenvedjen.
35. Bébinyuszi (válaszként erre: 34. - Rinike)
2009. jan. 2. 19:04
Nagyon-nagyon sajnálom! Nem tudom mit lehet ilyenkor írni:( Kitartás!
34. rinike (válaszként erre: 33. - Kostyi79)
2009. jan. 2. 18:44

Köszönöm, hogy írtál.


Mindenkinek írom, aki izgult értünk és szorított nekünk, hogy most jöttem az orvostól a babánál nem talált szívhangot (pedig december 29-én még volt), és minimális volt a magzatvíz is. Az orvos szerint valószínűleg az Edwards-kór okozta a magzat halálát.


Holnap reggel 8-kor megyek be a kórházba, ott mégegyszer megvizsgálnak, és megmondják a továbbiakat.

2009. jan. 2. 15:47
Szia Rinike! Sajnalom, hogy ilyen rossz lett a teszted! Mi itt kaptunk egy tajekoztatot a vizsgalatokrol, es ott azt irtak, hogy ha v.melyik kromoszoma rendellenessegre nagy eselyt allapitanak meg, akkor felajanljak a magzatviz vizsgalatot. Itt a sulyt nem, de az eletkort figyelembe veszik a valoszinuseg szamitasanal. Ilyen magas kockazatnal mar erdemes megcsinaltatni a magzatviz vizsgalatot, de persze neked kell donteni, hogy vallalod-e. Azzal 100%-os eredmenyt tudnak mondani. Ha minden igaz, ma meglatogat a szuleszno, majd kikerdezem, hogy mit gondol a dologrol. Addig is: csak pozitivan!:)
32. rinike (válaszként erre: 31. - Pmjudit)
2009. jan. 2. 15:17
Igen.
31. pmjudit (válaszként erre: 30. - Rinike)
2009. jan. 2. 14:18
Most látom, hogy a Deák Csabához jársz. Ő dolgozik a 4 D-ben a Bácskai doktorral ugye?
30. rinike
2009. jan. 2. 12:10
Várom a további hozzászólásokat! :-)
29. rinike (válaszként erre: 28. - 03755e6896)
2009. jan. 1. 22:43
Köszönöm, hogy elmondtad a tapasztalatodat. Gratulálok a kicsikhez!
2009. jan. 1. 22:40

Szia!

Az én eredményem 1:80,down-kór.

Az afp-m nagyon alacsony volt,0.33.

Én elmentem minden létező vizsgálatra,genetikai uh-ra 3-ra is,4d ultrahangra,fizetős vérvizsgálatra.Mindenhol azt mondták,mivel nagy a kockázat,el kell mennem a magzatvíz levételre.Nem volt más választásom-elmentem.

4 hét alatt volt meg az eredmény,de senkinek nem kívánom azt az időszakot,mert minden nap minden óráját az töltötte ki,hogy mi lehet az eredmény. Szerencsére semmi gond nem volt,de azért a félsz ott volt bennem amíg meg nem született Milán. Most 1 hónapos,egészséges.

Minden jót kívánok Neked,remélem nem lesz semmi baj :)

27. rinike (válaszként erre: 25. - Erikpipi)
2009. jan. 1. 22:03
Jó tudni, amiket írtál.
26. rinike (válaszként erre: 24. - Panna77)
2009. jan. 1. 22:01

Jó éjt Neked! Még egyszer köszönöm a bíztatást.


Másoknak írom, hogy folyamatosan várom a tapasztalatokat, naponta egyszer mindenképpen benézek.

2009. jan. 1. 22:00

ezek a vizsgálatok nagyon korfüggőek. Minél idősebb vagy, annál rosszabb az eredmény. A harmadik fiamnál 41 éves voltam, és nekem is szinte az összes vizsgálatot vagy 3x ismételni kellett. Genetikán is 3x voltam, a magzatvíz vizsgálatba pedig nem mentem bele,mert végül minden eredményem jó lett.

Legyél optimista, mert nincs semmi baj! Szép és egészséges lesz a babád.

24. panna77 (válaszként erre: 23. - Rinike)
2009. jan. 1. 21:59

Értem.

Szép estét, és a lehetőségekhez képest próbálj nyugodt maradni, fontos ez most a picidnek! Jó éjt!

23. rinike (válaszként erre: 21. - Panna77)
2009. jan. 1. 21:56
Székesfehérváron magánorvoshoz (Dr. Deák Csaba), és hogy ő hova küldi, azt nem tudom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook