Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Álnegatív kombinált teszt eredmény mennyire gyakori, tehát hogy negatív kockázat mellett mégis genetikai rendellenessége van a babának? fórum

Álnegatív kombinált teszt eredmény mennyire gyakori, tehát hogy negatív kockázat mellett mégis genetikai rendellenessége van a babának? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
115. virag32 (válaszként erre: 114. - Derya)
2015. febr. 8. 16:33
Nálunk egyáltalán nem is vizsgálnak kézzel, a terhesség vége felé "nézi" meg a védőnő a hasfal nyomásán keresztül,hogy merre,hogyan fekszik a baba. Semmi más vizsgálat nincs.
114. Derya (válaszként erre: 113. - Virag32)
2015. febr. 8. 16:11

egyebkent Mo-n sincsen sok uh vizsgalat alapvetoen a protokollban

van egy 0. amikor megallapitjak a terhesseg tenyet, a 12. heti, a 18. heti, meg meg egy a 30 valahanadik heten es nem is nagyon vizsgalnak kezzel sem, csak ha nagyon muszaj....

113. virag32 (válaszként erre: 112. - Derya)
2015. febr. 8. 16:00

Szerintem nem, de ezen nem fogunk összeveszni. :))


ha Magyarországon éltek, úgyis az otthoni protokoll szerint látnak el, és ha meg vagytok vele elégedve, az a lényeg.

112. Derya (válaszként erre: 110. - Virag32)
2015. febr. 8. 15:51

hat a fizikai rendellenessegek latszanak, vegtaghiany, stb...

szerintem abszolut indokolt egy ultrahang a 11-12. heten....

ahogy babazo is irta, mas a terhessegmegszakitas protokollja a 12. hetig, illetve utana.

111. Derya (válaszként erre: 108. - Babazo)
2015. febr. 8. 15:49

igen, ezt tudom.

nem szuletnek meg, mert elvetetik, akik tudnak rola.

110. virag32
2015. febr. 8. 15:48
Igen, abszolút úgy látják,hogy nincs értelme folyamatosan zaklatni a magzatot UH-val. A 18. hét előtt úgysem látszik, ha valami súlyos rendellenésség van, csak a genetikai UH-n. De itt amúgy a társadalom óriási hányada megtartja a sérült gyereket is, nem mennek el kombináltra.
109. virag32 (válaszként erre: 105. - Derya)
2015. febr. 8. 15:46
Tudom, ezért is írtam,hogy akit érdekel, annak van lehetősége elmenni kombinált tesztre pénzért, ahogy én is tettem.
108. babazo (válaszként erre: 107. - Derya)
2015. febr. 8. 15:41

ja még ezt találtam ami érdekes lehet neked is, ezek alapján nem olyan nagy számban születnek Down kórosok M-o-on.


Statisztika


A korszerűbb diagnosztika elterjedése miatt az elmúlt tíz-egynéhány évben nőtt a születés előtt felismert Down-szindrómás esetek száma Magyarországon. 2001-ben 40, 2011-ben 69 százalékban ismerték fel a betegséget magzati korban. A felismert esetek 70 százaléka a 35 évnél fiatalabb terhesek köréből kerül ki (ők sokkal többen vannak). 2011-ben 71 gyerek született Down-szindrómával, 131 terhességet szakítottak meg ennek gyanúja miatt, valamint 10 gyermeket tartottak meg a szülők a magzati korban felismert Down-szindrómával - a korábban tapasztaltnál többet. (Forrás: veleszületett rendellenességek országos nyilvántartása, amely az egészségügyi törvényben szabályozott kötelező orvosi bejelentéseken alapul.)

107. Derya (válaszként erre: 106. - Babazo)
2015. febr. 8. 15:26
rautalo jel latszodhat, de az csak egy jel, nem biztos. :-)
106. babazo (válaszként erre: 105. - Derya)
2015. febr. 8. 15:20
Látszódhat uh-n, de ha ezt már a 12. héten lehet szűrni minek várni a 18. hétig? Engem megnyugtat, hogy nálunk van szűrés a 12. héten és a 18-20. hét között is, és én nem hiszek abban, hogy bármilyen gondot okoz az uh, pl a svédeknél olvastam, hogy ott még a magzat uházását is felesleges zaklatásnak tartják. Nem mindegy, hogy egy terhességet a 12. héten vagy a 18. héten szakítják meg. A 12 héten még altatásban egy 5 perces műtét, amíg 18. hetesen már meg kell szülni, több órás vajúdással. Arról nem is szólva, hogy a 12. hetes terhességet nem tud a környezet, nem tudják a munkahelyen, míg egy 18. hetes már látszik, lehet utána magyarázkodni , hogy miért is nem terhes már a kismama.
105. Derya (válaszként erre: 103. - Virag32)
2015. febr. 8. 15:06
kromoszomarendellenesseg nem latszik uh-on.
104. virag32 (válaszként erre: 102. - Babazo)
2015. febr. 8. 15:04

Én nem születtem bele, de nekem is természetes volt ez, felkészült, profi, kedves team várt, külön szobában, abszolút nem osztott-szorzott, hogy nem ismertem őket előtte. De persze mindenki másmilyen.


Tény,hogy Svédországban sokat kell várni a sürgősségin, de ez főleg azért van, mert az esetek kb. 80%-ában teljesen feleslegesen megy be az ember. (Két napja voltunk pont éjszakai ügyeleten a kisfiammal, és bár 25-en voltak előttünk, egyből előrevettek, mert prioritás szerint nézik a betegeket.)

Amikor terhesen rohantam be éjjel vérzéssel, egy percet se kellett várnom, azonnal elláttak. A terhesség alatt maximálisan odafigyelnek az emberre. Pl ha úgy érzi, rég nem mozgott már a magzat, éjjel-nappal bármikor bemehet a kórházba és elvégeznek egy gyors vizsgálatot, hogy minden rendben van-e.

103. virag32 (válaszként erre: 88. - Derya)
2015. febr. 8. 14:59
A 18. héten látszanak a komoly rendellenességek. És akkor még mindig el lehet végezni az abortuszt.
102. babazo (válaszként erre: 95. - 3a5c305959)
2015. febr. 8. 14:58

Azért tudod nem olyan rossz az, hogy nem egy vadidegen kezd turkálni a kismamában amikor megy szülni. Nekem nem olyan szimpatikus, hogy még a kórházat sem választhatja ki a kismama, hanem a vajúdás napján mondja meg telefonon valaki, hogy hova mehet. Nyilván aki ebbe született bele annak ez természetes, nekem jó érzés, hogy megismerem előre a szülésznőt és orvost,elmondhatom mit szeretnék és mit nem, és nem a vajúdás napján egy idegen áll a lában között.

De nagyon bírom azokat, akik kimennek, majd fórumokon fikázzák a magyar rendszert. Azért nem kevés külföldre szakadt hazánkfi rohan haza orvoshoz, ha nagyobb gondja van. Spec. Svédországban baleset érte a fiammat, 2 órás kórházban várakozás után ahol talán egy ember került sorra a sürgősségin, inkább felhívtam az orvosunkat, majd feleslegesnek tartottuk hogy még 6-7 órát várjunk mire sorra kerülünk. Mert bár annyira hallom milyen gyerek barátok a svédek, kisgyerekkel simán besoroltak a felnőttek közé, és még annyit se tudtam velük megbeszélni, hogy legalább ne a váróban kelljen ülnöm, hanem hagy menjek ki a zsúfolt váróból.

101. Derya (válaszként erre: 100. - 3a5c305959)
2015. febr. 8. 13:44

ertem.

en meg ugy gondolom, hogy jobb ezt mar joelore eldonteni.

masok vagyunk, maskepp gondolkodunk...

nem gond.

100. 3a5c305959 (válaszként erre: 99. - Derya)
2015. febr. 8. 13:40
Nem, nem erzem logigatlannak. A nemtudas szerintem rosszabb mindennel. Ha tudja az ember mi van akkor fel tud keszulni ra ha ugy dont megtartja a babat. Nem a szuleskor kell szembesulnie hogy beteg a gyereke. Még igy sem egyszeru.
99. Derya (válaszként erre: 98. - 3a5c305959)
2015. febr. 8. 11:50

hat vegul is ez is igaz.... :-D

de nem erzed logikatlansagnak, hogy hasba szuratja magat, aztan meg megtartja?

ennek van valami ertelme szerinted?

98. 3a5c305959 (válaszként erre: 92. - Derya)
2015. febr. 8. 11:41
Miert kene elore eldonteni? Mindenki azt csinal amit akar a sajat terhességevel.
2015. febr. 8. 11:37
Haha hat láttam mar par AC es nekem gigantikusnak tunt tu. :-)
2015. febr. 8. 11:37
Haha hat lettam mar par AC es nekem gigantikusnak tunt tu. :-)
95. 3a5c305959 (válaszként erre: 89. - Babazo)
2015. febr. 8. 11:33
Nem hiszem hogy megertetted a lenyeget amit mondtam de mindegy. Magyarorszagon fizetsz az uh-ert es meg igy is elofordulhat hogy bunkok veled. Ezert nem kene hasonlitgatni az olyan orszagokkal ahol egesz jo ellatast kapnak a nok ingyen. Pl nalunk mindenkinek felajanljak a kombinalt tesztet es igen, megnezik az uh-on a nyakredot es ha magasabb a kockazat megcsinaljak a CVS-t vagy az AC-t. Ez teljesen termeszetes es az is hogy nem fizetunk erte. Ahogy nem fizetunk a terhesgondozasert vagy a szulesert sem. Nem, nincsen kethetente vizit az orvosnal, de nekem nem is hianyzott hogy orvoshoz jarjak kethetente csak azert mert terhes vagyok.
94. Derya (válaszként erre: 93. - Babazo)
2015. febr. 8. 11:18

mindenkinek a sajat dontese ez, megerteni nem tudom, de elfogadom.

en nem tartom meg, ha ugy adodna, de remelem, hogy nem kerul ilyesmire sor.

93. babazo (válaszként erre: 92. - Derya)
2015. febr. 8. 10:43

Az elején szerintem mindenki bízik, hogy mégis egészséges a magzat, itt is az anyuka abban bízott, hogy van 75 százalék esélye a kombi teszt miatt, hogy még egészséges (1:4 arány)

és az istenhegyin egyből meg is csinálták neki a biopsziát. A blogja engem inkább meggyőzött, hogy én nem vállalnám be , amit ő, és nem tenném ki annyi műtétnek és kórházi létnek a kisbabámat (egyébként magánlinikára ment császárra is)Az volt az érdekes, amikor őszintén leírta, hogy volt pillanat szülés után, hogy meg is bánta, és lelkileg összeomlott. Hiszen egy beteg kisbabája született, aki sose lesz egészséges, nincsen meg az az öröm,hogy túl vagy a terhességen és szülésen és örülsz az egészséges gyerekednek.

92. Derya (válaszként erre: 90. - Babazo)
2015. febr. 8. 10:33

hat mar elnezest, ezt elore el kell donteni, hogy ha beteg akkor mi lesz.

ha akkor is megtartja akkor meg minek haborgatni azt a magzatot? minek ennyi penzt foloslegesen kidobni az ablakon?

persze van akinek nem szamit, nos tegyen mindenki sajat belatasa szerint. :-)

91. Derya (válaszként erre: 89. - Babazo)
2015. febr. 8. 10:31

igen, nagyon nagylelkuek.... :-D

pfff

90. babazo (válaszként erre: 87. - Derya)
2015. febr. 8. 10:31

jujj azért a gigantikus tűvel való vizsgálattal kapcsolatban:


az AC-t egy vékony 0,8 mm vastagságú vérvételes tűvel végzik!!!!


Nem lehet meggyőzni senkit, hogy kinek mennyire fontos a vizsgálat. A tegnapi linken olvastam a blogban, anyukának uh alapján 5 mm nyaki tarkóredő, elrohant fizetős uhra majd kombináltra, totál Down kórra utaló jegyek, 1:4 kockázati arány, megcsináltatta a fizetős biopsziát, 2 nap múlva hívták , hogy beteg a magzat. Tehát alsó hangon egy hét alatt kifizetett 100 ezer ft-ot, és megtudta, hogy beteg a gyereke 12 hetesen, mégis megtartottam, megszülte, mert ők úgy fogták fel, hogy Isten ezt a babát szánta nekik.


Tehát van akinek teljesen elfogadható tény, hogy beteg gyereket nevel, van aki meg mindent megtesz, hogy kiderüljön, van-e betegsége a magzatnak.

89. babazo (válaszként erre: 83. - 3a5c305959)
2015. febr. 8. 10:21

Ja engem aztán a magánorvossom egyáltalán "nem baszogat" és nem is ijesztget.


Szerinte se a korom nem indokolja a vizsgálatot, se az ő tapasztalata. Csak persze jó a megnyugtatása, de egy defektes gyereket nekem kell majd 24 órában nevelnem, nem neki, tehát én vagyok aki nagyon utána jár a dolgoknak, a saját megnyugtatásom miatt. ezért is nem megyek az ő ultrahangosához, mert amikor nála voltam előző terhességgel korábban és szóltam, hogy nagyon nézze meg a Down kórra utaló jegyeket, még engem hordott le, hogy mi bajom ha Down kóros a gyerek, Fínnországban nem is szűrik . Ezért megyek más fizetős uh.ra ahol tudom, hogy nem így áll neki az orvos az vizsgálatnak.

Engem egyébként most senki sem ijesztgetett se genetikus, se nőgyógyász, azt is elfogadták, hogy nem egyből cvs-re akarok menni, hanem előtte a kombináltesztől szeretném megnézni a kockázatot, ezt teljesen elfogadták és ajánlották.

Azt azért sajnálom hogy egy prenateszt ilyen megfizethetetlen áron van. Bár most van olyan akció, hogy aki 400-500 ezer ft-ért levetetni a köldökzsinórvért annak féláron van, talán valakit érdekel ez az akció de én nem vetetem el a köldökzsinórvért.

88. Derya (válaszként erre: 79. - Virag32)
2015. febr. 8. 08:44

na jo, es a rendellenessegket hiogyan szurik ki?

azzal, hogy ne vizsgalgassanak foloslegesen teljesen egyetertek, na de azert pl a fejlodesi rendellenesssegket ki kene szurni meg idjeben...

87. Derya (válaszként erre: 71. - 3a5c305959)
2015. febr. 8. 08:40
hat pont emiatt Mo.n mar nem nagyon vegzik koran, inkabb sokkal kesobb.
86. Derya (válaszként erre: 70. - Poszata01)
2015. febr. 8. 08:40
hat elolvashatod pl a babazo altal linkelt tajekoztato anagot, abban sem ez van. :-)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook