Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állást találni kismamaként fórum

Állást találni kismamaként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Állást találni kismamaként

1 2 3 4
2012. okt. 31. 17:33
télen akart lenni
2012. okt. 31. 17:33

Egyébként első babámmal ép munkahelyet váltottam,és szinte azonnal kiderült hogy babát várok....az állás azért lett az enyém mert kismama lett az elődöm és nem akart már dolgozni tovább,a főnök felesége is kismama volt frissen....mivel még nem terveztünk babát a férjemmel nyugodt szivvel mondtam hogy kb öt évig nem tervezek effélét....nagyon nagyon gondolkoztam és végül csak elárultam a próbaidő letelte előtt pár nappal....addig húztam mert nagyon akartam dolgozni és vívódtam rendes legyek e vagy átverős,de csak győzött a jobbik énem....a főnök enyhén meglepődött,igaz mondtam hogy én is:) én attól féltem azonnal elküld -az ő szempontjából joggal-ő meg attól hogy én mondok fel azonnal...így nagyon örült amikor azt mondtam hogy én szeretnék dolgozni amíg birok...sajnos máshogy alakult egy buszos "baleset" után veszélyeztetett terhes lettem,néhányszor bementem segiteni neki de nem birtam sokáig...csak azért irtam hogy a témához hozzászóljak érdemben:)


szóval nem lehetetlen,de nagyon nagyon kicsi rá az esély,engem ki nem rugtak hiába még próbaidős voltam de ha nagy pocakkal megyek oda nem biztos hogy engem választ sőt...max valami idénymunkát de az meg többnyire nem rélen van leginkább:((

2012. okt. 31. 17:27

én itt élek életvitelszerüen és hiába ván három gyerekem,azon kivül hogy nem kaptam gyes+cspt(kintről igen,a kinti cspnek megfelelő összeget ami jelentősen kevesebb havi szintem mint itthon lett volna+ a többi dolog ami járt volna)+a többi esetleges kedvezmény amihez csp határozat kell,ilyen az iskolai étkezés,tankönyvtámogatás,gyesen lévőknek lettek volna tanfolyamok a városban ,nem nyithattam meg a kislány start számláját ,hiába "jár" stb...és a cirka közel egy év mire ez elintéződött:(((

tényleg off csak felhozódott itt és van aki nem hiszi...hát van ilyen:(

85. hoovirag (válaszként erre: 83. - Zakajeo)
2012. okt. 31. 17:22

Igen én is megszívom....

de nekem azt mondták, hogy nem csak a férj, hanem apa is számít, amennyiben elismeri a gyereket. Mindegy már házasok vagyunk

2012. okt. 31. 17:18
hivatalosan jobban megfogalmaztátok én indulatból irok és "csak" tapasztalatból....ez most off ebben a topikban és elnézést kérek érte csak pl ma is az egyik hivatalban nem nagyon akarták elhinni hogy ez van pedig a lányom majdnem 3éves már:((
83. zakajeo (válaszként erre: 73. - Vberni01)
2012. okt. 31. 17:16

én nem tartom magam ostobának,és mivel a párom EU tagállamban dolgozott én pedig nem munkaviszony stb ből mentem szülni,én nem kapok sem gyest sem cspt...nem kell elhinni én sem akartam,van egy paksaméta levelezésem ezügyben....

viszont...ha valaki rendesen be van jelentve valahová akkor tökmindegy hol dolgozik a párja akkor kapja saját jogán...ha nem akkor a párja jogán sajna,a másik orszáég családellátását kapja,és nem lehet megbontani hogy gyest itthonról cspt onnan....Ausztriából mondjuk úgy tudom kapogatnak rendesen pénzt a családtagok és különbözetet is,én más ország kapcsán jól megszívtam hogy közönségesen fogalmazzak:(((



nem az apa számit hanem a férj.,...ha nem férj akkor jár alanyi jogon,aki egyedül neveli annak is alanyi jogon....ha a férj eu tagállamban dolgozik akkor apa kapja kintről...

82. hoovirag (válaszként erre: 79. - Bd55e3f068)
2012. okt. 31. 17:15
Á nem akarok neked esni. De hát sajnos ez nem egy elképzelt forgatókönyv azt tudjuk, hogy kirógták a próbaidö vége elött, nem a terhesség miatt, és azt is tudjuk, hgy átlag 6 hónap kell egy új munka találásához, és ugye ott is van próbaidö amit illik megvárni.
81. hoovirag (válaszként erre: 77. - Lili74)
2012. okt. 31. 17:13
Hát igen de hát a családok széteshetnek, persze nem szeretném ha szétsene de elég sok család szétesik, és akkor mi lesz a növel? Egyébként meg itt kutyául bánnak a nökkel, mármint anyasági támogatások tekintetében, tehát én nem kapok semmit, férjem sem csak a gyerekkel más adókategóriába fog kerülni, így icipicit emelkedik a fizetése.
80. Lili74
2012. okt. 31. 17:00
Azért ne essetek már egymásnak, tök felesleges.
79. bd55e3f068 (válaszként erre: 72. - Hoovirag)
2012. okt. 31. 16:59
A te kitalált forgatókönyvedben így van, én meg máshogy képzelem el.
78. Lili74 (válaszként erre: 76. - Memimemi)
2012. okt. 31. 16:55
Nem arról van szó, h nem jár, hanem honnan és hogyan jár majd.
77. Lili74
2012. okt. 31. 16:54

A több tagállamot érintő családtámogatási ügyekben - amikor arról döntenek, hogy melyik országból jogosultak elsődlegesen az igénylők a juttatásra - mindig az egész családot vizsgálják, így a döntésnél figyelembe veszik azt is, hogy az igénylő házastársa / élettársa melyik tagállamban dolgozik (hol rendelkezik biztosítási jogviszonnyal) és azt is, hogy a család hol él, illetve az igénylő melyik tagállamban volt utoljára biztosított.


nem másolom be az egészet, mert kidobnak engem :)

76. memimemi (válaszként erre: 47. - Lili74)
2012. okt. 31. 16:53
Csak pislogok...ez mióta van így, hogy akinek a párja külföldön dolgozik, annak nem jár GYES? Csak azért, mert nem egy olyan esetről tudok, hogy külföldön él a kis család (anyuka is ott dolgozott!), ott született a gyerkőc, de magyar állampolgárként, és anyuka kapja a GYES-t...bankszámlára utalják szépen, ők meg örülnek, hogy van mihez nyúlni, amikor hazajönnek évente egyszer-kétszer.
75. Lili74 (válaszként erre: 73. - Vberni01)
2012. okt. 31. 16:50

Hát, pedig nem az.

egy darabka:

Azt, hogy mely tagállamból részesül egy család ellátásban, jogszabály rendezi - közigazgatási eljárás keretében kerül meghatározásra az, hogy az adott tagállam joga alkalmazandó-e elsődlegesen a családi ellátások folyósítása tekintetében. Nem az ügyfél döntése határozza meg tehát azt, hogy mely tagállam folyósít ellátást a részére, hanem az uniós rendeletek jelölik ki azt - az ügyben érintett - tagállamot, amely a családi ellátásokat folyósítani köteles a saját, nemzeti jogszabályai alapján. Fontos, hogy ezen ügyek esetében önmagában az állampolgárság nem meghatározó (az a tény, hogy valaki magyar állampolgár, önmagában nem jogosít magyar családi ellátásokra).


Mesmeg a putris ci@ány nem dolgozik sehol, nemhogy az unióban, hogy rájuk ez vonatkozhasson.

74. hoovirag (válaszként erre: 73. - Vberni01)
2012. okt. 31. 16:47
na igen én is ezt gondolom... de hát a hivatal mást mondott
73. vberni01 (válaszként erre: 45. - Hoovirag)
2012. okt. 31. 16:45

ennél nagyobb ostobaságot még életemben nem hallottam!!!


Mi köze a GYES-hez, hogy az apa külföldön van-e vagy sem. És aki egyedül neveli a gyerekét?


GYES még az utolsó putris cigánynak is jár!

72. hoovirag (válaszként erre: 68. - Bd55e3f068)
2012. okt. 31. 16:35

hát nézd én azt gondolom ítélkezni könnyü. A vetélés után én is meghülyültem volna ha nem próbálkozunk újra.

De tegyük fel a posztoló becsületes, legyözi vasakarattal a benne lévö ösztönt ( a biológiai óráját egyenesen le.... ) és megvárja míg lejár a próbaideje, ahonnan ugye kirúgták. Kirgták volna akkor is ha nem terhes.Tehát a posztoló becsületes nem esett teherbe, de kereshet állást, mondjuk keres 6 hónapig, és talál, ahol szintén ugye 3 hónap a próbaidö, vagy még több, és ha szerencsés onnan is kirúgják, ha nem szerencsés akkor kezdödik elöröl minden. Biológiai óra meg hát le...

71. Lili74 (válaszként erre: 70. - 731e5b9ffb)
2012. okt. 31. 16:31
De attól még nem lesz biztosított, mert nincs fennálló jogviszonya.
2012. okt. 31. 16:30
Lehet hülyeséget kérdezek, de ha a GYED-hez csak a TB általi biztosítás folyamatossága szükséges 2 évig akkor nem lenne elég ha arra a 3 hónapra befizetné a saját TB járulékát ami havonta 6390ft? Persze ez rontana a GYED-e összegén, mert ez a minimum TB, de akkor is többet kapna, mint a GYES..
69. Lili74 (válaszként erre: 67. - Hoovirag)
2012. okt. 31. 16:25
Ne aggódj, a NAV majd behajtja. Addig is szépen kamatozik, aztán majd azt is behajtja.
68. bd55e3f068 (válaszként erre: 65. - Hoovirag)
2012. okt. 31. 16:24
A nem előbb, mint... az nem azt jelenti, hogy pontosan akkor.
67. hoovirag (válaszként erre: 64. - Lili74)
2012. okt. 31. 16:21
Nem tudom :)de hát van olyan hogy valaki nem tud fizetni
66. bd55e3f068 (válaszként erre: 62. - Hoovirag)
2012. okt. 31. 16:21
Kicsi rá az esély, de otthoni korrepetálásra is meg tudnak büntetni valakit. A volt nyelvtanárom egy "kedves" szomszéd jelentette be, hogy feketén dolgozik, mikor a legkisebb gyerekével otthon volt. Nem tudom, hogy volt az ügy menete, de kapott büntéteést, amit végül méltányossággal nagyon minimálisra csökkentettek.
65. hoovirag (válaszként erre: 63. - Bd55e3f068)
2012. okt. 31. 16:19
Hát agostina te rendkívül szerencsés vagy hogy úgy és akkor jöttek a gyerekeid, amikor akartad, mint egy varázsütésre. A többségnél ez azonban nem így müködik.
64. Lili74 (válaszként erre: 62. - Hoovirag)
2012. okt. 31. 16:19

A pontosan hogyant nem tudom, de nyilván nem a gyereket büntetik meg, hanem a szülőjét.

Másrészt ezzel még nem hallottam, h megbukott volna bárki, de ha van egy jóakaró, akkor az akár fel is jelenthet.

Persze, pénz büntetés, mi más lenne?

63. bd55e3f068 (válaszként erre: 55. - D71ef05a8e)
2012. okt. 31. 16:15

Látom, most már talán minden hormontól és babaillattól felfokozott állapotba került nő nekem fog esni :P



Én nem tudok nagyokat sóhajtva együttérezni, hogy szemét a világ, miközben a cikk írója pontosan tudta, hogy mire számíthat, mindent egy lapra tett, és a juttatásaira figgyet hányva hazárdírozott. Nem jött be. Szerintem nem a szemét cégek tehetnek arról, hogy be volt sózva, és nem tudott a gyerekkel várni. Ezt a bekezdést sem azért írom, mert én vagyok a vas orrú bába, aki ha kedves is a gyerekkekkel, akkor is meg akarja sütni őket, csak én azokkal a szülőkkel értek egyet, akik tudatosan először ledolgoztak annyit, amennyi mindenképp kell, és aztán láttak neki a gyerek csinálásnak. Együttérzek, csak azzal, aki meggondolatlanul cselekszik és utólag kapkodja a fejét :P

62. hoovirag (válaszként erre: 61. - Lili74)
2012. okt. 31. 16:14
de hogyan tegyük fel korrepetálok feketén mondjuk hazamegyünk és otthon... elkapnak megbüntetnek engem is és a gyereket is? hogyan pénzbüntetés?
61. Lili74
2012. okt. 31. 16:09
Mindkét felet megbüntetik, mivel jogsértést követett el.
60. hoovirag (válaszként erre: 58. - D71ef05a8e)
2012. okt. 31. 16:06
Pontosan ezt mind lehet, de csak feketén, egyébként nem éri meg... szóval ha meg elkapnak feketézésért, akkor nem tudom mi van....
59. hoovirag (válaszként erre: 56. - Lili74)
2012. okt. 31. 16:05
Az a baj, hogy sajnos nem csak Magyarország... És akkor csodálkozik az egész kontinenshogy nincs gyerek... de hát kamikázé lelkületü hölgynek kell lenni, hogy valaki gyereket vállaljon.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook