Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állást találni kismamaként fórum

Állást találni kismamaként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Állást találni kismamaként

1 2 3 4
58. d71ef05a8e (válaszként erre: 57. - Lili74)
2012. okt. 31. 16:04

:(


Hát igen, sajnos. De végzettségtől, tudától függően lehet esetleg fordítása munkákat vállalni, korrepetálni gyerekeket, ilyesmit.... ennek sincs normálisan kiépült rendszere, mert bejelentve ezekre is nagyon kicsi az esély.

57. Lili74 (válaszként erre: 54. - D71ef05a8e)
2012. okt. 31. 15:59

Ez a távmunka program nagyszerű is lehetne, ha nem max bóvli kütyüket kellene ragasztgatni darabját 3 forintjáért úgy, hogy előtte te fizetsz érte.

A végén meg még át is vernek.

56. Lili74
2012. okt. 31. 15:56

Azért megmondom őszintén, álltam én is mindkét oldalon.

Egyrészt igaz az, hogy ha felvesznek egy embert, akkor nem pár hónapra akarják felvenni, ha nem tud dolgozni, akkor mindjárt ott a táppénz egyharmad, mint büntetés és még pótolni is kell az embert...stb. Így a munkáltató eleve úgy éli meg, hogy ez egy büntetés. Egy "kedves" ügyfelem szavaival élve " miért fizessen ő más fattyáért"? No komment.

Aztán a másik is igaz. Ha bírja a kismama miért ne dolgozhasson? Nem beteg, hanem terhes.

Én csendben írom, hogy ama szerencsés helyzetben voltam, hogy ugyan a próbaidőn belül derült ki, h terhes vagyok, de mégsem rúgtak ki és végig, a szülést megelőző hétig dolgoztam. Vissza is várnának, de nincs munka. Így most keresek én is, de sehová nem vesznek fel. Szóval a kismama haljon éhen. Pont. Ez a mai nagy fejlődő Magyarországunk!

55. d71ef05a8e (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2012. okt. 31. 15:51

Szegény munkáltatók.... el ne sírjam magam a sok kismama miatt, akik átverik szegények fejét, mert tájékozódnak a lehetőségeikről, és igyekeznek úgy tervezni, hogy ne járjanak rosszul. Tényleg, a munkáltató teljesne ki van szolgáltatva nekik, nem ppályázik minden állásra legalább 50-100 ember, akinek az állásinterjúkon törványtelen módon teheti fel a legszemélyesebb kérdéseket, és nagy kegy, ha valakit alkalmaz....


Tényleg, a becstelen nők miatt nyitják a fórumokat sírva, megalázottan, megnyomorítottan.


Szeretem a szolidaritást, ezért mélyen átrézem a problémájukat.

2012. okt. 31. 15:45

Nagyon sajnálatos, hogy így van, de egy csepept sem lepődöm meg.


ha magamból indulok ki: akartam dolgozni sokáig, de be kell látnom, hogy a legjobb szándékom ellemére sem vagyok 100%-os munkaerő, magamhoz képest sem.


Időnként el kell kéredzkednem vizsgálatokra, az influenzás időszakban pedig nyilván nem fogom kockáztatni a betegséget, ezért amint köhintek kettőt, inkább táppénzre fogok menni, mint megvárni, amíg 39 fokos lázam lesz. Ennek így is kell lennie szerintem. Vannak szuperhős kismamák, akik a 39. hétig teljes erőbedobással dolgoznak, de ez kivételes szerencse is, és nem várható el mindnekitől.


Ez nyilván a munkaadó álláspontja is. Az ő szempontjából csak azért venne fel, hogy többször legyél betegszabin, mint bent a munkahelyen, majd még kötelezve is lenne arra, hogy visszavegyen, juttatások, stb.


Ne érts félre, minden erőmmel a gyermekvállalás támogatását támogatnám, ha lehet ilyet mondani. De ebben a mai rendszerben sajnos nekem sem jutna eszembe elvárni a munkaadóktól, hogy kismamaként alkalmazzanak. Az ember örül, ha az a munkahely, ahová évek hosszú során át bedolgozta magát, tolerálja, amikor kismama lesz:( szomorú, de így van.



A megoldás: alkalmi és/vagy otthon végezhető munkák a végzettségedtől függően. Őszintén remélem, hogy sikerülni fog. És ugyanúgy remélem, hogy egyszer végre eljutunk odáig, hogy ténylegesen támogassa eg ykormány a gyermekvállalást, és kiépüljön eg yolyan rendszer, amelyben a munkaadó nem válik balekká, ha alkalmaz egy kismamát vagy kisgyermekes anyukát, vagy olyat, aki mostanában szeretne szülni, aki pedig gyermeket szeretne, ne váljon koldussá emiatt:(

53. Lili74 (válaszként erre: 52. - Hoovirag)
2012. okt. 31. 15:45
Fogalmam sincs :)
52. hoovirag (válaszként erre: 50. - Lili74)
2012. okt. 31. 15:38
Ja csakhogy ebben az országban az anyának nem jár semmi, minden juttatást az apa fizetéséhez kapcsolnak hozzá. Tehát nekem se nyugdíjévem nem megy de még bevételem sincs.Akkor is így van ha nem uniós országban dolgozik?
51. hoovirag (válaszként erre: 47. - Lili74)
2012. okt. 31. 15:36
Na és ez mekkora diszkrimináció a nökkel szemben? Ez nyugdíjév elesést is jelent nem csak anyagit... mi van ha aztán a külföldön dolgozó apuka lelép, akkor kárpótolva lesz anyuka? vagy ez a büntetés, hogy gaz hazaáruló módjára ágyba mertem bújni egy hazaárulóval? Mert emögött a törvény vagy rendelkezés mögött nem hózodik meg értelmes indok.
50. Lili74 (válaszként erre: 48. - Kinni)
2012. okt. 31. 15:35
Most így fejből...nézd el, h nem vágom a jogszabályt azonnal..csp jár, viszont ha papa uniós országban dolgozik, érdemes a különbözetet megigényelni kintről, kint ugyanis több a pénzt, mint itthon. A pontos menetét nem tudom.
49. hoovirag (válaszként erre: 46. - Kinni)
2012. okt. 31. 15:33
Ah igazad van.az államkincstárt kérdeztem.
48. kinni (válaszként erre: 47. - Lili74)
2012. okt. 31. 15:31

Én ezt még nem hallottam.

Ezt a legegyszerűbb be sem vallani akkor mindjárt jár..

Családi pótlék jár?

47. Lili74 (válaszként erre: 46. - Kinni)
2012. okt. 31. 15:26
Igaza van, ha a párja külföldön dolgozik, nem jár gyes.
46. kinni (válaszként erre: 45. - Hoovirag)
2012. okt. 31. 15:21

???


A gyest nem is az oep fizeti hanem az államkincstárnál kell igényelni és alanyi jogon jár.

2012. okt. 31. 15:18
Nekem a Oep azt mondta, hogy olyannak nem jár gyes sem akinek a párja külföldön dolgozik. Akkor még nem voltunk házasok, mondtam, hogy de nem is vagyunk házasok... azt mondták nem baj, ha az apa elismeri a gyerekeket ( kettöt vártam) akkor mindegy házasok vagyunk e nekem nem jár gyes.... Nem akartam elhinni.... mondtam az ügyintézőnek, hogy de mi van ha lelép az elismerés után a férfi... mert azért ez elég gyakori akkor ott maradok zéro bevétellel. Az ügyintézó szerint az szívás..... 3 különböz ügyintézövel beszéltem.
44. Lili74 (válaszként erre: 43. - Kinni)
2012. okt. 31. 15:09
Dehogynem, a gyed alapfeltétele a biztosítotti jogviszony, azaz az igénylés pillanatában legyen biztosított a dolgozó. Ha ez nincs, thgyás+gyed sincs.
43. kinni (válaszként erre: 40. - Myster)
2012. okt. 31. 15:05

Biztos ez? Az alap feltétele a tgyás és a gyed igénylésnek hogy a szülés napján élő munkajogviszonyának kell lennie. Ilyenkor ki a munkáltató?

A nyugdíjnál van ilyen de szülésnél?


Egyébként nekem az oep-nél nem segítettek, 4 tb tanácsadónál voltam és mind a 4 mást mondott, végül a munkahelyen segített a könyvelő, hogy járok jobban mikor a ketteskével terhes lettem.

42. myster
2012. okt. 31. 15:02
Bocsánat, elírtam a nevedet. :)
41. myster
2012. okt. 31. 15:01
Most olvastam, a Kinni javaslata még a másik általánosan jól járható megoldás, ezt is sokan alkalmazzák.
40. myster
2012. okt. 31. 15:00

Kedves Babinyuszi!


Menjetek be az OEP-hez és együtt számoljátok ki, mekkora összeget kell befizetnetek saját zsebből (azaz kiegészítenetek a TB-járulékodat), hogy normális gyedet kaphass.


Ez a legegyszerűbb megoldás, tökéletesen működik.


Sok sikert!

39. hoovirag (válaszként erre: 38. - Yaweb)
2012. okt. 31. 14:40

Aha, hát én megértem. De nem biztos, hogy ez a szülésen változtatott volna..

De tényleg nem jó hányingeresen dolgozni. az elözö terhességem horror volt, mégis 12 óráztam.. hálából kirógtak.

38. Yaweb (válaszként erre: 37. - Yaweb)
2012. okt. 31. 14:35
Meg az is eszembe jutott, hogy delutanonkent olyan jo lett volna egy kicsit ledolni de nem tudtam. Sot delutanonkent jottek a rosszuletek is. Reggel nem volt semmi de delutan...
37. Yaweb (válaszként erre: 33. - Hoovirag)
2012. okt. 31. 14:31
Hat nem tudom. Azt tudom, hogy sok idom nem maradt a pihenesre es a kisfiam szuletese ota egy normalis ejszakank nem volt. Nem igazan joalvo meg igy lassan 11 honaposan sem :-(
36. hoovirag (válaszként erre: 34. - Cippora)
2012. okt. 31. 14:31
Én is dolgoztam, de terhesen nem tudnám.... summa summárum a gyerekvállalás egy csapda a nöknek.... amibe nem lehet nem beleesni. És ha a drága kormány azt szeretné, hogy több gyerek szülesen, akkor tegyenek azért, hogy ne csapda legyen. És ne mondjuk az abrtusztabletta ellen sipákoljanak.
35. hoovirag (válaszként erre: 29. - Cippora)
2012. okt. 31. 14:28
Én mondjuk külföldön élek, itt van munkahely böven idöszakos is... de kismamaként mégsem kellek.....
34. Cippora (válaszként erre: 32. - Bd55e3f068)
2012. okt. 31. 14:27
Fú,ne is mond,dolgoztam benne,szerintem az még keményebb is mint a gyári szalag mellett...
33. hoovirag (válaszként erre: 30. - Yaweb)
2012. okt. 31. 14:26
Szerinted, ha nem dolgozol, nem lett volna sürgösségi császár?
32. bd55e3f068 (válaszként erre: 29. - Cippora)
2012. okt. 31. 14:26
Szezonális vendéglátóhelyek is vannak, az még prímább egy (most már kb. 20 hetes) kismamának :P
31. Yaweb (válaszként erre: 26. - Bd55e3f068)
2012. okt. 31. 14:25
Nyugi, csak te vagy ilyen kivaltsagos ;-)
30. Yaweb (válaszként erre: 24. - Hoovirag)
2012. okt. 31. 14:23
Nekem konkretan surgossegi csaszarom volt annak ellenere, hogy aktiv voltam vegig a terhesseg alatt. Ha jon majd a 2.gyerek, remeljuk nemsokara akkor biztos, hogy ahogy tudom abbahagyom a munkat es pihenek :-)
29. Cippora (válaszként erre: 27. - Hoovirag)
2012. okt. 31. 14:23
Ez szerintem elég egyértelmű,hiszen gondolom szülés után közvetlen a picivel lenne :D Viccen kívül szerintem olyan nem nagyon van,max a gyárakban de oda meg elég veszélyes lenne terhesen mennie.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook