Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állást találni manapság? Hogyan? fórum

Állást találni manapság? Hogyan? (beszélgetős fórum)

1 2
45. t.Ili
2010. okt. 21. 08:01

Talán az is baj,a "túlképzettséggel" kapcsolatban,hogy nem lehetsz képzettebb a főnöködnél.

Márpedig a mai menő vállalkozások zömét,a régi rendszer középvezetői,a"jókor volt jó helyen"indították,jó,ha érettségivel!

Ők,a lehető legkevesebb diplomást alkalmazzák,csak ha nagyon muszáj!(jogász,közgazdász,ill.szakmérnökök)

Bölcsész diplomával jóformán csak állami cégnél lehet elhelyezkedni,hiába a több nyelvvizsga.

Egy ismerősöm három diplomás óvónő,két egyetem,egy főiskola végzettséggel.Belátható időn belül,nem fog álláshoz jutni,a fent említett okok miatt.Szegény,annyira ráér,hogy elindított egy negyedik szakot is,nem tudja,hogy a "saját sírját ássa".(Ezt,csak átvitt értelemben)

Ismerek olyat,aki közgazdászdiplomáját(2 éve végzett)letagadva,egy összeszerelő üzemben,3 műszakban,havi nettó 75 ezerért,szalagmunkán van,és imádkozik,hogy a harmadik hónap végén,nehogy elküldjék.

44. 07c4794583 (válaszként erre: 43. - Virgilius)
2010. okt. 19. 22:13

ez különbözteti meg a jó munkáltatót a rossz munkáltatótól. pont ma mondta a főnököm, menjél ki *xxx* rendszert ápgrédelni. mondom ne már, mike, hát én ehhez nem értek, sose tanultam. erre ő: de meg tudod tanulni, nem? legalább megpróbálod, igaz, utána meg már szakértő leszel! mi majd támogatunk :) ilyen a jó cég. aki hisz a munkaerőben, a frissben is, és a folyamatos oktatásában is.

persze, lehet probléma, nehéz lesz, de én vidáman , és főleg készségesen állok hozzá (hiába nincs tapasztalatom).


nem tudom, hogy a valódi tapasztalatotok-e a "nem alkalmazzák, ha megmondja, hogy most tanulná meg", vagy az előre eldöntött úgyse-vesznek-fel-vonalról van-e szó. de vannak területek, ahol valóban nagy a verseny (ergo találnak egy tapasztaltat), meg vannak, ahol el kell fogadják, hogy jön valaki, aki hajlandó fejest ugrani bele.


nem tudok okosat mondani, ez megint olyan topik, ahol a kifogásokat látom ("párom nem olyan jellem, őszinte" (vááá), meg "nem alkalmazzák, ha.."). nekem ez a kétféle hozzáállás egyike sem tetszik, ennyi. csinálni kell, bátran, túl kell vállalni, nem azt kell hazudni, hogy értek hozzá, hanem meg kell mondani, hogy NEM, de szeretném megpróbálni, mert jó vagyok, és ha beleszakadok, is megtanulom. EZT szeretik a munkáltatók. és az igazság az, hogy pontosan így tanul és lesz okosabb az informatikus is.

üdv

b

43. virgilius (válaszként erre: 42. - 07c4794583)
2010. okt. 19. 21:39
Ő amihez ért, ahhoz nagyon jól ért, amihez nem, azzal pedig nem is akar foglalkozni, mert kontármunkát nem végez. Palástolásban bukta. Viszont ahhoz, hogy az általa elvárt magas szinten értsen újabb és újabb dolgokhoz, ahhoz abban kéne dolgoznia - de úgy meg nem alkalmazzák, ha megmondja, hogy ezt most igaziból tanulja még.
42. 07c4794583 (válaszként erre: 41. - Virgilius)
2010. okt. 19. 21:34
nem akarok belemenni, bizonyos emberek miért nem viszik egyről a kettőre, de sajnos a szakmai/tudásbeli túlságosan 'lineáris' haladás mellett sokszor személyiségbeli problémák is vannak. a humor, a közvetlenség hiánya, a magabiztosság hiánya, a tanulási vágy hiánya, a kíváncsiság hiánya, a megfelelő háttér - neveltetésből eredő együttműködési készség, alkalmazkodási képesség, dokumentációs-írásbeli problémák mind állhatnak emögött. sokféle informatikust láttam már. kevés van, aki valamilyen szinten mindent hoz. a többség x dologban erős, a többiben nem annyira. a nyerő az, aki tudja magáról, mit csinál jól, és ezt megfelelően el tudja adni a piacon, a hiányosságait pedig palástolja. nehéz ez.
41. virgilius (válaszként erre: 40. - 07c4794583)
2010. okt. 19. 21:29
Mi nem ilyen nagyságrendekben élünk sajna. :) Egyébként apósom is programozó, de ő is csórón ment nyugdíjba. Állami szektorban dolgozott.
40. 07c4794583 (válaszként erre: 33. - Virgilius)
2010. okt. 19. 21:26

Ennek ellent kell mondjak. Nekem az apukám is programozó, aki 54 (én 34) vagyok. Most kaptam a 3. ajánlatot egy héten belül, ezúttal otthonról (évi 24 millás nagyságrendben). Apu ennél nagyságrenddekkel többet keres a 30+ éves rutinjával. Pont erről beszélgettünk a múltkor, hogy egész fiatalon - én már jópár éve - elfogadtuk, hogy ez egy olyan szakma, hogy nem megtanulja az ember az iskolában, aztán abból él élete végéig, hanem bizony napi szinten kihívás az újdonságok tanulása.


Én heti 6-10 órát fordítok olvasásra, tanulásra.

Nem hogy teher ez, hanem szinte ezért választottam a pályát.


Mert nem lehet 2-3 hónapnál tovább húzni a meglevő tudással, folyton olvasni kell. Különösen a telkó szektorban, ahol én vagyok. De egy programozónak is max egy évet adok. Ez számomra abszolút a szépsége is a dolognak egyben.

39. Gaby76 (válaszként erre: 37. - Virgilius)
2010. okt. 19. 21:22
A férjem nem mondott fel, hanem lejárt a munkaszerződése és már 2 hónappal előtte eldöntötte, hogy nem hosszabbítja meg. Napi 18 órat dolgozott (hétvégenként is),, itthonról ugyan, de hát máshogy nem is lehetne, sorba rugtak ki mellőle az embereket és akit kirugtak, annak a munkajat ra soztak. Amikor igy döntött, már 4 ember helyett dolgozott, ráadásul ezek az emberek nem is programozók, hanem adminok voltak. Éjszakánként felriadt, és gyorsan vert a szive, nappal magas volt a vérnyomása... hogyan mondhattam volna neki, hogy csak csináld tovább, drágám??? iztunk benne, hogy a tudásával talál 2-3 hónap alatt munkát. Ez most a 3. hónap...
38. virgilius (válaszként erre: 36. - Gaby76)
2010. okt. 19. 21:18
Ez azért nem így működik, hogy bármire átáll néhány nap alatt, ti is biztosan tudjátok. :)
37. virgilius (válaszként erre: 34. - Gaby76)
2010. okt. 19. 21:17
Az én férjem régen volt Mac-es, de arra még kisebb a kereslet. Nem fölmondással szűnnek meg általában az állásai, hanem a cégek döglenek ki alóla. Kis cégeknél szokott dolgozni. SAP-t pedig, ami pl menő, utálja, szóval nem egy diadalmenet. :) De most nem ő a problémás nálunk, hanem én. :(
36. Gaby76 (válaszként erre: 33. - Virgilius)
2010. okt. 19. 21:16
ja, meg a legujabb nyelvekben programozgat egyébként, bármire képes néhány nap alatt átállni
35. virgilius (válaszként erre: 22. - 07c4794583)
2010. okt. 19. 21:15
Az a baj, hogy a gyerekek miatt nem nagyon hiszik el, hogy első a karrier. :)
34. Gaby76 (válaszként erre: 33. - Virgilius)
2010. okt. 19. 21:15
ezzel mi is tisztában vagyunk. a férjem először a windowsos programozásról áttért linuxra, most meg McInthos programozói állásokra jelentkezik (Szlovákiában nem is léteznek ilyenek még), szóval igyekszik haladni a korral és képezni magát. Most ugy van vele, hogy ha lesz végre állása, nem mond fel többé.
33. virgilius (válaszként erre: 21. - Gaby76)
2010. okt. 19. 21:12
Az informatikusokkal meg az a baj, hogy úgy 35 éves kor fölött elavul a tudásuk, új nyelvek jönnek, és a cégek is egyre fiatalabbakat keresnek. Azért mondom, mert a férjem is programozó, és pár hónapig szintén nem talált állást. Külföld nála sem jön szóba.
32. Gaby76 (válaszként erre: 31. - 07c4794583)
2010. okt. 19. 21:11
Biztosan, de ha ott tartanak, hogy nem tudják, miből fogják a jövő havi lakbért kifizetni, akkor lejjebb adnak belőle... Egyszer minden tartalék elfogy, és akkor annyi az önérzetnek, büszkeségnek, elveknek
2010. okt. 19. 21:09
vannak, akik az önérzeteskedés miatt nem találnak állást :)
30. 07c4794583 (válaszként erre: 29. - Gaby76)
2010. okt. 19. 21:07
oké, felejtsd el. sok szerencsét
29. Gaby76 (válaszként erre: 27. - 07c4794583)
2010. okt. 19. 21:06
A párom őszinte ember, képtelen kamuzni. Ha nem ilyen lenne, nem mentem volna hozza
28. Gaby76 (válaszként erre: 27. - 07c4794583)
2010. okt. 19. 21:06
Nem készülünk külföldre költözni. Mi szeretünk itthon lakni.
27. 07c4794583 (válaszként erre: 26. - Gaby76)
2010. okt. 19. 21:04
nem jól marketingeli magát, nekem az a tapasztalatom, hogy informatikusként remekül lehet boldolgulni. külföldön próbálkoztatok már? (én már svájcban élek)
26. Gaby76 (válaszként erre: 23. - 07c4794583)
2010. okt. 19. 21:02
Angolul muszáj tudnia - mivel programozó, és tud is. Na meg persze szlovákul is. Magyar ő is, mint én
25. katyuska83 (válaszként erre: 20. - Virgilius)
2010. okt. 19. 21:02

Elszomorító. Mi küzdünk azért, h behívjanak, más meg lehet h dolgozni sem akar nagyon, de valaki be tudja valahova tenni, és láám, már is van munkája...

Nálam ami hátrány lehet: középfokú végzettséget kérnek általában, és nekem felsőfokú OKJ-s van; lehet, h már ez is sok nekik. A másik pedig, h most is tanulok, 3. éves vagyok, és bár egy hónapban csak 1-2 nap a konzi, lehet, h ez sem tetszik nekik, és inkább választanak mást. Pedig arról is szó van ilyenkor, h diploma után mit akarok, és egyértelműen elmondom, hogy attól, h diplomám lesz, még nem fogok munkahelyet váltani, ha megbecsülnek ott stb...

24. Gaby76 (válaszként erre: 23. - 07c4794583)
2010. okt. 19. 21:02
Kassai egyetem. :-) Előtte a Comeniusra is járt, onnan azért rúgták ki, mert magyar. Szlovákiából írok!
23. 07c4794583 (válaszként erre: 21. - Gaby76)
2010. okt. 19. 21:00

szia, bme, kandó, elte vagy bánki? :s

beszél nyelveket?

22. 07c4794583 (válaszként erre: 18. - Virgilius)
2010. okt. 19. 20:59

szia


én informatikus vagyok, és volt egy periódusa az életemnek, hogy kb 26 éves koromig pincérkedtem, meg utaztam, meg a jó ég tudja, mit csináltam. utána persze nem akartak felvenni sehova. utána gondoltam egy nagyot, és egyből elkezdtem olyan állásokra jelentkezni, ahol nemtoménmilyen diploma, meg 5 év tapasztalat volt kiírva, meg 35 soros álláskiírás - persze angolul - volt. szinte azonnal felvettek, és később is ezt a taktikát követtem: jelentkezni minden olyanra, amihez kevésnek gondolom magam. az interjún meg totál magabiztossággal hajtogatni, hogy tanulni akarok, és karriert ambicionálok. működött :)

próbáld meg. nem veszthetsz semmit.


üdv

b

21. Gaby76
2010. okt. 19. 20:59
Sziasztok! a párom programozó mérnök, állítólag informatikushiány van... Jelenleg munkanélküli. Egyre kevesebb fizetést kér és kihallgatás szintű állásinterjúkon nem felel meg, mert túl sok pénzt kér állítólag. a régi fizetéséhez képest 1/3-dal kevesebbet kér. 33 éves... Mi a baj vele? Szerintem nem néz kihívóan a fényképeken :-D
20. virgilius (válaszként erre: 17. - Katyuska83)
2010. okt. 19. 20:57
Dettó. Csak sorozatos kudarcélmények érnek az interjúkon. Már azon a ponton vagyok, hogy inkább várom a sült galambot, és nem pályázok meg semmit. :(
19. katyuska83 (válaszként erre: 18. - Virgilius)
2010. okt. 19. 20:56
:((
18. virgilius (válaszként erre: 14. - Virgilius)
2010. okt. 19. 20:56
Ha meg letagadom a végzettségeimet, akkor joggal merül fel a kérdés, hogy ugyan mit csináltam az érettségi óta eltelt jó pár évben. :)))
2010. okt. 19. 20:55
Egyébként nálam az a legnagyobb baj, hogy teljesen jól sikerülnek az interjúk, kedves, barátságos, nyitott vagyok, mosolygok, folyékonyan, tisztán beszélek,felkészült vagyok és látom a reakciójukból, hogy pozitív a benyomásuk, mégsem engem választanak végül..
16. katyuska83 (válaszként erre: 13. - Virgilius)
2010. okt. 19. 20:53

Igen :(

Én is sok önéletrajzot küldtem kiválasztott cégeknek, egy ismert cég fel is hívott, és voltam is interjún a HR-esnél, de a 2. körbe már nem kerültem be.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook