Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állást találni kismamaként fórum

Állást találni kismamaként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Állást találni kismamaként

1 2 3 4
28. Cippora (válaszként erre: 26. - Bd55e3f068)
2012. okt. 31. 14:21

Felőlem aztán...

Az 50 éves édesanyám nem kell sehova mert "öreg" a 27 éves barátnőm nem kell sehova mert kisgyereke van,a 22 éves ismerősöm sem mert pályakezdő,a diplomás túlképzett,akkor egy kismama ????? persze,hogy nem veszik fel sehova,azon képednék el ha valaki felvenné.Emellett sajnálom,mert nekem is kisgyerekem van,és igen jól jött a tgyás és a gyed,de akkor is fent tartom,hogy megértem miért nem veszik fel...

27. hoovirag (válaszként erre: 25. - Cippora)
2012. okt. 31. 14:21
Feltünt hogy nem állandó munkát keres, pusztán néhány hónapra idöszakos munkát?
26. bd55e3f068 (válaszként erre: 25. - Cippora)
2012. okt. 31. 14:19
Ne írj ilyet, mert szegény Yaweb tőled is elhányja magát! :P
2012. okt. 31. 14:17
Sajnálom,de nem tudom megérteni a problémádat.Persze,hogy nem vesznek fel arra a pár hónapra,hogy utána gyedre menjél,majd kereshessenek mást a helyedre...ha munkáltató lennék egyértelműen én sem egy kismamát keresnék.Bocsi!
24. hoovirag (válaszként erre: 21. - Yaweb)
2012. okt. 31. 14:14
Az, hogy dolgoztál, hogy hat ki a szülésre?
2012. okt. 31. 14:14

ahogy már priviben is írtam neked, meg tudod oldani! ;)


A munkáltató le van Sz...va, ha te vagy a kismama: igenis jogod van titkolni, jogod van táppénzre menni (persze nem próbaidő alatt), neked is ismerni kell a kiskapukat, nem csak a munkáltatónak!


amit én ajánlani tudok hasonló helyzetben lévő kismamáknak:

- legyen biztos állásod! Innen akár már a pozitív tesztet a markodban tartva is mehetsz táppénzre, csak egy orvosi papír kell, hogy veszélyeztetett terhes vagy.

- ha próba időn vagy, sajnos táppénz alatt is felmondhatnak, ez esetben csak GYES és családi pótlék jár (ami még pelenkára sem elég!)


marad a végső megoldás, hogyan legyél biztosított, és dőlj hátra nyugodtan szülés után is két évig!

- egyéni vállalkozóként: igen, kemény, mivel havi 60 000 Ft-ot magad után kell fizetni, de legalább biztosítva leszel szüléskor.

- keresel egy ismerőst, aki bejelent, és vállalod, hogy te fizeted a járulékodat magad után.

22. hoovirag (válaszként erre: 17. - Bd55e3f068)
2012. okt. 31. 14:14
És azt honnan tudja, több sikertelen próbálkozás után, hogy össze is fog jönni. Ez sajnos nem ógy müködik, hogy akkor jön a gyerek amikor akarjuk.
21. Yaweb
2012. okt. 31. 14:12
Problemamentes babavarast kivanok a cikk irojanak. Oruljon, hogy majd pihenhet. Hidd el majd kelleni fog. En a 38. hetig meloztam...meg is szenvedtunk a szulessel...
20. bd55e3f068 (válaszként erre: 18. - Yaweb)
2012. okt. 31. 14:11
Ámen. Bár nem tudom, ezt miből szűrted le.
19. Yaweb
2012. okt. 31. 14:10
Ja es a munkaltatok is ott hasznalnak ki ahol csak tudnak. Szabadnap nelkul lehuzott tulorak amik nincsenek kifizetve. Unnepnapokon valo berangatas mindenfele megbeszeles nelkul. Mocskok. Tisztelet a kivetelnek..
18. Yaweb (válaszként erre: 14. - Bd55e3f068)
2012. okt. 31. 14:07

Milyen lelkuletu ember vagy te? Egy nonek igenis meg kell erni az anyasagra. Arra varna, hogy mikor lesz optimalis anyagilag akkor kihalna az emberiseg.

Mi 5 evet vartunk a csodankra. Persze szerencsem volt, mert ismeros reven jo melohelyre kerultem es pont kikecmerektunk az adossagbol es eppen akkor voltunk 0-an.. De ha hamarabb is jott volna ossze a babank, akkor sem erdekelt volna, mert megtartottuk volna.

Hanyingerem van az ilyen emberektol mint te.

17. bd55e3f068 (válaszként erre: 15. - Hoovirag)
2012. okt. 31. 14:03

Én nem írtam ilyet. Ezek a te gondolataid.



"És lám, még a baba előtt találtam új munkát. Bízva a legjobbakban, hogy próbaidő alatt ha össze is jön a picur, majd titkolom."


"Tisztába vagyok a munkáltatók helyzetével, nem is akartam én határozatlan idejű szerződést,"


Nekem ez a kettő a legnagyobb ellentmondás.

2012. okt. 31. 14:03

Én megértelek, hasonló helyzetben vagyok. Nekem volt munkám, mikor terhes lettem, de nagyon rosszul voltam, többször kórházba kerültem, majd 5 hónaposan elvetéltem, engem ezzel párhuzamosan kirúgtak. ( Kaptam a levelet, hogy az szóbeli felmondásom azonnali hatállyal elfogadják, persze tudom perelhetek......)

Utána hamar újra terhes lettem, és hát hiába keresek munkát.....És elég rosszul élem meg, hogy annyi tanulás és tapasztalat után ilyen értéktelennek tekintenek rám.

15. hoovirag (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2012. okt. 31. 13:56

O igen a kiíró aztán marhára nem becsületes.... mert nincs annál nagyobb dögség mint teherbe esni.

Tényleg kollektive büntessük csak a nöket akik munka közben terhesek mernek lenni......

14. bd55e3f068 (válaszként erre: 13. - Bowie)
2012. okt. 31. 13:51
Nem rád értettem a szidást. A cikk értetlenkedő, negatív hangvételű véleményére szándékoztam azt reagálni.
13. bowie (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2012. okt. 31. 13:48
Nem szidtam a munkaadókat. Azt írtam nem szeretnek új embert betanítani, és mire őt betanítanák, kezdeniük kellene mással előlről..
12. 7b978e6a66 (válaszként erre: 4. - Kinni)
2012. okt. 31. 13:47
Egyetértek kinni-vel, ez is egy megoldás lenne.
11. 7b978e6a66 (válaszként erre: 1. - Bébinyuszi09)
2012. okt. 31. 13:46

Szia!


Nem tudom mikor írtad a cikket...

Azóta sikerült már találnod valamit?

Hány hetes vagy jelenleg? :)

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy - ez is azt bizonyítja, hogy a mai világban mennyire nem biztos semmi sem.

Én férjnél vagyok, de nincs még babánk viszont én így is már több mint egy éve vagyok munkanélküli.

Nagyon nem egyszerű a munkakeresés.

De sok sikert kívánok hozzá neked!

2012. okt. 31. 13:44

Meg kell érteni a munkáltatókat is. Ha felvesznek egy alkalmazottat, akkor hosszabb távon gondolkodnak, neked pedig, ha közbejön valami és táppénzre kell menned, akkor bukta van.


Próbálj meg ismerőssel, baráttal beszélni, ha van startkártyád vegyen fel minimális fizetéssel. Bár ez kevés, ha 30 napot meghaladta a biztositottság nélküliséged. Kinni is ezt ajánlotta a hozzászólásában. Egy könyvelőt nem árt megkérdezni ezügyben.

9. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - Bowie)
2012. okt. 31. 13:36

Próbaidő alatt nem tűnhetett biztosnak az állása.


Amúgy meg a kiíró is arra játszott, hogy majd jól átveri a munkáltató fejét, nem kellene szidni a munkaadókat, hogy micsoda szemetek, mert ő sem épp talpig becsületes.

2012. okt. 31. 13:35
Csatlakozom Kinnihez, ez a járhatóbb út.
2012. okt. 31. 13:31

Megértelek, de meg kell értened a munkáltatót is, rengeteg jól képzett munkaerőből válogathat. Te potenciális veszély vagy, beléd invesztálják a "szabadidejüket", kb 3 hónap alatt tanulsz be, ha már dolgoztál is ilyen munkakörben, a helyi szokásokat meg kell tanulnod, és lehet muszáj lesz elmenned táppénzre, a pakliban benne van ez is. És kereshetnek, taníthatnak be új embert.

Sok szerencsét és probléma mentes babavárást!

2012. okt. 31. 13:29

Hát sajnálom ami veled történt...de az a baj, hogy akinek már megvan a gyerkőc annak sem könnyebb...

Én két évig kerestem munkát, mire nagyon nagy szerencsének köszönhetően találtam, pedig az én gyerekem már 4 éves elmúlt...sajnálom, fel a fejjel és remélem azért sikerül valamit találni.

5. bowie (válaszként erre: 2. - Sopianae)
2012. okt. 31. 13:27
Mert mondjuk biztosnak tűnt az állása...és azért akarna dolgozni, mert csak 3 hónap hiányzik a gyedhez.
2012. okt. 31. 13:27

Még azoknak is nehéz munkát találni akiknek nincs gyerekük, nem akarlak elkeseríteni de nem igazán van rá esély, hogy tárt karokkal fogadnának bárhol is. Amíg az anyának ez áldott állapot a munkaadónak ez teher több szempontból. Hiába hiszed, hogy tudsz dolgozni bármikor veszélyeztetett terhes lehetsz és táppénzre kerülhetsz, plusz a sok vizsgálat, és bármennyire jól bírja valaki az idő előrehaladtával azért nehezebb lesz nagy pocakkal bármilyen munkakört is ellátni.

Ilyenkor azt szokták csinálni, hogy ha van ismerősnek bármilyen cége bejelentetik magukat a kismamák és fizetik maguk után a járulékot arra a pár hónapra míg meg nem születik a baba. Ez kiadás, de utána ha megvan az idő és folyamatos a munkaviszony akkor 2 évig jár a gyed. Ki lehet váltani a vállalkozóit is akkor is először fizetni kell de legalább lesz munkaviszonyod a szülés napján.

2012. okt. 31. 13:18
Hát..nem szeretnek új embert betanítani a munkáltatók..mire te betanulsz, kezdhetik mással előlről..én is terhesség közben veszítettem el az állásomat (ráadásul önkormányzati állást), szóval tudom mit érzel. Házasok vagytok a pároddal, vagy csak együtt éltek?
2012. okt. 31. 13:13
Ha ennyire dolgozni akarsz, akkor miért nem kerestl előbb egy biztos álást? Ha nem kell albérletet fizetni.... akkor 1 fizetésből és a te 38 ezredből meg tudtok élni, ha nincs hiteletek. Több lemondással jár, de a gyerek az első.
2012. okt. 31. 13:08
Már teljesen padlón vagyok lelkileg. Mindig csak falakba ütközök, mindenhol csak a fejüket rázzák. Pedig nem akarok mást, csak dolgozni, de mivel kismama vagyok, "én ezt mégis hogy képzelem". Senkit nem érdekel az önéletrajzom, hogy hány helyen dolgoztam, milyen tapasztalataim vannak, amint fény derül rá, hogy egy kisgyermeket hordok a szívem alatt, az összes ajtó bezárul....

Ugrás a teljes írásra: Állást találni kismamaként
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook