Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérlet gondok, segítsetek! fórum

Albérlet gondok, segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
51. birebora (válaszként erre: 45. - Gordonka)
2018. okt. 8. 18:57

Ebben az estben még rosszhiszemű is a bérbeadó.

Szerintem sem baj, hogy ügyvéd. És? Ki nem tojja le? Annál szégyenteljesebb, hogy más kárán akart pénzhez jutni. Menjen csak az az ügyvédi felszólítás neki.

Ha más nem, álljon oda ő és kezdjen valamit az ablakkal.


Én sem irigyellek. Akkor most elköltöztök? Évekbe telhet míg a bíróság ítéletet hoz. Addig az ő zsebében a pénz.

50. kristo_f (válaszként erre: 45. - Gordonka)
2018. okt. 8. 13:03

Akkor csak hajlandó lenne a javítást elvégezni, csak a szakemberhiány miatt nem?


Az tény, hogy a kezdő kérdésed olyan, mint "Józsi bácsi nyög az ágyban, mi baja?" :)


Mert ugye ha határozott időre irtátok alá, akkor azt csak nagyon nyomós indokkal lehet felmondani

Az hogy ez nyomós indok-e, vita tárgyát képezheti köztetek

Lyuk a szomszédhoz a falon?

ezek együttesen szerintem elég indok a szerződés felbontásához

Mire egy bírósági jogerős itélet megszületne, szerintem a szerződésetek is lejárna


Javasoltam az ügyvédet, lényegtelen hogy ő is ügyvéd. Nyomatékosabb a felszólitás a javításra, akár ti végzitek el számlára

Szó nélkül ilyet nem szabad tenne


Volt aki kétségbe vonta, hogy miért nektek kellene ügyvéd

Mert a kaució az ő zsebében van...


Az hogy adózik vagy nem, lényegetlen

Ha ezzel kezdenél vagdalkozni, három hónap mulva bevallja a NAV felé és annyi


Nem irigyellek a helyzet miatt.

2018. okt. 7. 21:20

Sokan irjatok, hogy megcsinaltatnatok az ablakot.


Azert ha tulajdonosok lennetek, megneznem, mennyire orulnetek, ha a berlo a sajat szakallara mondjuk kicsereltetne az ablakot es vinne nektek a szamlat...

48. Gordonka (válaszként erre: 38. - Birebora)
2018. okt. 7. 20:42
Sosem jutna akkor sem eszembe kötözködni. Elkezdtem kibontani a témát, ráadásul valójában oly mindegy, mivel van a gond, egyszerűen nem használható rendeltetésszerűen a lakás. Az már részletkérdés, hogy a fűtés rossz, a nyílászáró vagy luk van a szekrény mögött a szomszédhoz. Mind menet közben derül csak ki, nem egy megtekintés során.
47. Gordonka (válaszként erre: 39. - 124637ff9b)
2018. okt. 7. 20:40
Dehogy közjegyzős :)
46. Gordonka (válaszként erre: 41. - Michelle.r)
2018. okt. 7. 20:40
Nem tartottak fegyvert valóban, de álmomban sem gondoltam volna, hogy műszaki ellenőrrel kéne megnézetni a lakást, mielőtt kiveszem, szerintem ez nonszensz. Elhallgatta, bízva benne, hogy benyeljük a békát. Szerintem mérhetetlenül egyszerű a sztori.
45. Gordonka (válaszként erre: 41. - Michelle.r)
2018. okt. 7. 20:39
Kis település, végighívtam már 50 km-es körzetben mindenkit, 3 hónapra nincs, azaz nincs kivitelező, aki vállalná. Legkorábbi ígéret január, ha hiszitek, ha nem. De ezt a bérbeadó is tudja, és közölte is velem, én utánajárva a dolognak, csak megerősíteni tudom ezt.
44. Gordonka (válaszként erre: 40. - Amaunet)
2018. okt. 7. 20:37
Nem találtam jobbat, van egy másik lakás, csak itt akartunk élni egy darabig. Egyszerűen visszaköltözünk, mert fázunk!!!!
43. 124637ff9b (válaszként erre: 41. - Michelle.r)
2018. okt. 7. 19:20

Megmondom őszintén, hogy én se szeretnék ilyen sunyi inkorrekt emberrel tovább szerződésben lenni, neki kellett a legjobban tudni, hogy milyen állapotban vannak a nyílászárók, mégsem csináltatta meg a kiadás előtt, de nem is szólt róla, hogy az ott ugyan problémás, de igyekszik megcsináltatni.

Kérném sürgősen vissza a kauciót és ne is lássam többet. Aki ilyen módon inkorrekt, az más esetben is az lesz.

42. michelle.r (válaszként erre: 38. - Birebora)
2018. okt. 7. 19:12
Nem teheti meg. Legalábbis, ha a szerződése szabályos. Írásban fel kell szólítania a tulajdonost, hogy javíttassa meg az ablakot. Ha nem teszi meg, arra is van megoldás. Javasoltam neki, hogy menjen ügyvédhez.
41. michelle.r (válaszként erre: 35. - Gordonka)
2018. okt. 7. 19:10

Ha a nyitó hozzászólásra szántál volna ennyi időt, akkor ezt a bejegyzést be sem kellett volna írnod. Segítséget kérsz, de nem adsz normális információt.


Godolom, nem tartottak fegyvert a fejedhez, hogy írd alá, ha a szerződés egyoldalú. Ha csak ez a baj - gondolom igen, ha ezt a lakást választottátok - miért nem opció, hogy megkéred, hogy javíttassa meg az ablakot?

40. Amaunet (válaszként erre: 36. - Gordonka)
2018. okt. 7. 19:05

Ezek szerint már a kauciót szeretnéd visszakapni és nem ott lakni a továbbiakban.

" aláíratnak vele egy többoldalas szerződést"

A szerződés tanulmányozására nem volt elég időd, mielőtt aláírtad?

Nekem már a "több oldal" szemet szúrt volna, és még az utolsó egérlyukba is benézve vettem volna csak át a lakást.


Bocs, le kell írnom, mert az az érzésem, hogy időközben találtál egy jobb lakásmegoldást, és most egy indokot keresel ahhoz, hogy felmondhasd a szerződést úgy, hogy a kauciót is visszakapd.

39. 124637ff9b (válaszként erre: 37. - Gordonka)
2018. okt. 7. 19:04

Közjegyzős szerződés?

Adóznak?

38. birebora (válaszként erre: 35. - Gordonka)
2018. okt. 7. 18:49
Szerintem lekvárosbuktának igaza van. Rébuszokban beszéltél. Szerintem nem érted amit írt. Nem volt ellenséges. Ideges vagy ami érthető. Sok jó tanácsot kaptál, reméljük minden rendben lesz és megoldódik a probléma. Én megcsináltatnám az ablakot és benyújtanám a számlát vagy levonnám a következő bérleti díjból. Most még meleg van, de mi lesz ha beköszönt a hideg.
2018. okt. 7. 18:46
Úgy gondolom, ha nem akarják visszaadni a kauciót, annak lesz utószele! Hiába fix időre írtuk alá, ha elhallgatták sunyi módon a hiányosságokat és így is maxon fűtünk már most októberben is. Az a minimum, hogy elnézést kérnek és visszadják, felejtsük el egymást...és még én leszek a jófej, hogy nem fogom követelni a fűtési költségnövekedést, amely költség a téli hónapokban is épp hogy indokolt összeg.
36. Gordonka (válaszként erre: 33. - Aszparagusz)
2018. okt. 7. 18:43
Pontosan így van, semmilyen felújítást vagy változtatást nem végezhetünk. Nagy a hallgatás, így ebből vszínűleg botrány lesz! Szerencsére van alternatív megoldásunk, nem fogunk az utcára kerülni vagy ilyesmi :) :) :) egyszerűen undorító, hogy hülyének nézik az embert, aláíratnak vele egy többoldalas szerződést de azt elfelejtik kiböfögni, ami talán a legfontosabb. Egyoldalúan, pénznyelő automataként működnek, kiszedik a pénzt a lakásból és tojnak rá, hogy ott emberek szerettek volna élni.
35. Gordonka (válaszként erre: 31. - Levarosbukta)
2018. okt. 7. 18:40
Okoskodás csak pillanatnyi élvezet, nekem pl. eszembe nem jutna kioktatni bárkit is. Igazán sajnálom, hogy nem a te szájízed szerint fogalmaztam és ez annyira fájt neked, hogy leírtad a véleményedet róla, nem sajnálva a fáradtságto, elnézést, hogy pont nem olyan formában és tálalásban élem az életem itt, ahogy neked tetszik. Tudod, amikor ilyen helyzetben van valaki, vagy bármilyen más megoldhatatlannak tűnő szituációban, nem az az első gondolata, hogy L.bukta tetszését elnyeri-e a nyitószövege. De mindenki mástól érzi magát jól :) Ha jólesik, bátran csináld. Bármibe bele lehet kötni a világon, csak ne felejtsd el használni a nagyítódat. Én azt hiszem, emberi módon kellene élni, vagy nem beleszólni és megpróbálni a magad szintjére lerántani a másikat, vagy segíteni, ez viszi előrébb a világot...
34. michelle.r (válaszként erre: 33. - Aszparagusz)
2018. okt. 7. 17:13
Értem kolléga ;)
33. aszparagusz (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2018. okt. 7. 16:16

Itt nem szögbeverésről van szó.

Jelezte a tulajdonosnak a problémát, aki nem sok hajlandóságot mutat annak megszüntetésére.

A lakás használatát nagymértékben befolyásolja.

32. michelle.r (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2018. okt. 7. 13:34
Kiváló ötlet. Attól az apróságtól eltekintve, hogy a tulajdonos beleegyezése nélkül egy szöget nem verhet be a falba.
2018. okt. 7. 13:01
Basszus! Miért nem lehetett leírni már a nyitóban hogy gyerekek kivettünk egy lakást és csak a fűtés beindulásakor vettük észre hogy rosszak az ablakok. Mit tehetünk? Ennyi és nem találgatnak itt többen is akik szeretnének segíteni hogy mi az isten lehet a gond. Esküszöm mint a dedóban.
2018. okt. 7. 07:11
Majd írd meg, sikerült-e dűlőre jutni.
29. semleges (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2018. okt. 5. 10:51
Ez jó ötlet.
2018. okt. 4. 22:19
Köszi a tippeket...
27. aszparagusz (válaszként erre: 20. - Gordonka)
2018. okt. 4. 11:31
Csináltasd meg, kérjél róla számlát, a következő havi bérleti díjból pedig vond le.
26. Amaunet (válaszként erre: 20. - Gordonka)
2018. okt. 4. 11:28

Készültek fotók mikor átvettétek a lakást?

Igen, olvastam, hogy akkor még nem lehetett észlelni, hogy lógnának a nyílászárók.

Azt javaslom fotózzátok és írásban kérjétek, hogy javíttassa vagy ha nem intézkedik, akkor saját költségen számlára ti javíttatjátok, és annyival kevesebb lakbért fizettek majd.


Biztosan ugrani fog, ha a bevételének csökkenése szóba kerül.

Az ilyen "ingatlanbefektetőkkel" nem kell kesztyűs kézzel bánni!

25. michelle.r (válaszként erre: 22. - Semleges)
2018. okt. 4. 10:28

Azt hittem a kontextus ismeretében nem kell részletesebbem de tessék, hátha így érthetőbb lesz:


Bérelsz egy lakást, beköltözöl, majd egy hónap múlva kezdődik az építkezés, aminek valószínűleg nincs nyoma, amikor nézegeted a lakást, a környéken lakók - így a tulajdonos is nyilván - viszont jó előre tudják, hogy mi fog történni.


Összefoglalva: ha a tulajdonos annak tudatában, hogy ott zaj lesz és por, kiadja a lakást anélkül, hogy errő a bérlőt tájékoztatná, akkor a szerződés támadható.

24. Guruljka (válaszként erre: 20. - Gordonka)
2018. okt. 3. 18:14

Szerintem írásban kérheted, hogy a többlet fűtést, illetve a javítási költséget "lelakjátok", azaz annak erejéig csökken pár hónapon át az albérlet.

Én ezt rosszhiszeműségnek értékelném, de nem tudom, nem védik-e ki azzal, hogy miért nem ellenőriztétek a nyílászárók állapotát.

Őrület, mi mindenre kell gondolni. Talán listával kell menni albérlet-nézőbe.

23. semleges (válaszként erre: 20. - Gordonka)
2018. okt. 3. 17:18
Ettől én is ki lennék bukva. Csináltassa meg mert jön a hideg. Nyáron még elmegy hogy "valamikor" megcsinálják de ez most nem fér bele. Tényleg inkorrekt a tulaj.
22. semleges (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2018. okt. 3. 17:15

De ez nem rejtett hiba:)

Azt amikor odamegy a környékre látja, hogy építkezés folyik és arról a tulaj nem is tehet:)

Menjen másik utcába, szerintem ez nem jó példa, de valóban nem lehet kellemes ott bérelni abban az időszakban.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook