Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akkor ha most szeretnék lakáshitelt felvenni ráfáztam a gazdasági káosz miatt? fórum

Akkor ha most szeretnék lakáshitelt felvenni ráfáztam a gazdasági káosz miatt? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
2008. okt. 25. 16:46
közgazdász egyetemi tanárom, aki közgazdasági és pénzügyi tanácsadó is egyben, azt mondta, hogy ebben a helyzetben halasszuk el a hitelfelvevést, még akkor is ha sürgõs...
2008. okt. 25. 15:46

Az Erstével nekünk is nagyon jók a tapasztalataink, pedig nem szimpatizálok a bankokkkal, ha nem lenne muszáj, számlám se lenne. 2 éve vettünk fel hitelt, gyorsan, rugalmasan intézték.

Csak épp a folyamatos kamatemelés és árfolyam romlás miatt a törlesztőrészletünk, ami 53-ról indult, mostanra meghaladta a 80 ezret. Egyreb húzósabb, és nem tudom, mi jön még. Aki megteheti, várjon.

83. alyce (válaszként erre: 82. - Burkuska)
2008. okt. 24. 21:36
Köszi!:)
82. Burkuska (válaszként erre: 81. - Alyce)
2008. okt. 24. 17:00
Azért írtam,mert ismerősöm hitelügyintézéssel foglalkozik és jó pár bankkal dolgozoot már,Ő az erstére szavaz,tapasztalatok alapján:)Sok sikert!
81. alyce (válaszként erre: 80. - Burkuska)
2008. okt. 24. 16:50
Akkor jó:) Már kezdtem megijedni, hogy az Erste-vel is ráfázok...bár addig nem merek semmit kijelenteni, még végleges nem lesz ez az egész. Mert a CIB-nél is tuti-tuti volt, aztán benyögték az uncsit:(
80. Burkuska (válaszként erre: 78. - Alyce)
2008. okt. 24. 16:38

Hali!

Az erste a legjobb!!!

2008. okt. 24. 14:51
Lehet, hogy sok jó bank van, de én a Raiffaisent ajánlom. gyorsak, megbízhatóak.
78. alyce (válaszként erre: 77. - Mmanoka)
2008. okt. 24. 14:17

Szia!


Én is az Erste-nél fogok hitelt igényelni, én hétfőn adok le mindent, és elvileg jövő héten szerdán szerződésaláírás. Az én ügyintézőm nem mondott semmi ilyet...na akkor ennek én is fogok örülni:(

77. mmanoka (válaszként erre: 75. - 35658aa10b)
2008. okt. 24. 09:53
Szia! Szerdán délelőtt adta volna be a hiteltanácsadónk az Erste Bankba a papírokat, de várt du-ig és nem is adta be, mivel megtudta, hogy az összes kedvezményt eltörölte a bank és kb 3%-al a kamatot is megemelte. Szóval tegnap hívott hogy mi a szitu.Többféle információt is hallottam és szeretném tudni hogy mi a valós. A hiteltanácsadónk azt mondja hogy milliónkét kell fizetni kb 2600 Ft-ot vagy a teljes hitel (nekünk 4,6M) után 3%? Most teljesen tanácstalanok vagyunk.
76. 35658aa10b (válaszként erre: 42. - 707655fba1)
2008. okt. 22. 22:07
20 évre 5 millió...elég sok a törlesztője:-( hitel kiválltás? Érdemes átszámoltatni!
2008. okt. 22. 22:04

SZiasztok!


Én hiteltanácsadó vagyok jelenleg 30 bankkal/pénzintézettel dolgozom. Nem nagyképűségből de én biztosan tudom, hogy hol NE vegyetek fel hitelt és hol igen.Ez az átmeneti helyzet a banknak "szívás" nem pedig az ügyfélnek aki a hitelt felvette, mert ha megerősödik a forint az eddig felvett hitelösszegünk nem ér már annyit...a banknak...

Tehát nyugodtan költözzetek:-)

És ha segíthetek csak szóljatok!

74. aba90 (válaszként erre: 72. - Aba90)
2008. okt. 21. 17:45
Reekucy! Felületesen olvastam el az írásodat. Látom, már lefoglalóztad a lakást. Az Erste ennyit egyébként sem ad. Ráadásul a CHF sem biztos. Én a CIB-et ajánlom. A Rafi is jó lenne, de ők már nem adnak CHF-et.
73. dois24 (válaszként erre: 71. - Reekucy)
2008. okt. 21. 17:35
Kedves reekucy! Igaz hogy mi csak 6 millió 30 ezret vettünk fel az Ersténél, de gyorsan és megbízhatóan dolgoznak. mi svájci frankon vettünk fel 20 évre . Tehát ha a forint erősödik a törlesztésünk lejjebb fog menni. Én is féltem hogy oda a foglaló de mégse. Elkezdtük szeptember 9.én és ma már megkaptÁk az eladók a pénzüket. Hát nehéz az biztos.
72. aba90
2008. okt. 21. 17:34
Reekucy! Most olvasom először a fórumot. Engedd meg, hogy hozzászóljak. Én a helyedben kivárnék. A bankban az ügyintéző nem tudja, hogy megkapod-e a hiteled, csak azt, hogy ő jutalékrendszerben dolgozik és kell a pont. Ha bejön jó, ha nem, akkor neki nem fog fájni a feje, amiért a letett foglalód elveszíted. Ha nem égbekiáltóan fontos, akkor most várni kell. Ha a lakás 11,6M-ot ér, akkor a bank befogadó értéke csak /legjobb esetben is/ 9M. Neked van 3M. tehát 8.6 kell a banktól. Ha jó a kereseted, némelyik bank 100% is finanszíroz, vagyis a 8,6M megoldható. Ez függ attól is, hogy új vagy használt lakást akarsz venni. 1 hónappal ezelőtt még ajánlottam volna, de a chf már a legtöbbnél nem áll. 8.6M euros v forint hitel esetében viszont nagyon sokat fogsz fizetni. El lehet még gondolkodni máson, de a legfontosabb most a türelem.
2008. okt. 21. 15:27

Gratulálok Szimba!Eddig csak olvastam a fórumot,de miel érintett vagyok,most én is hozzászólok.

Sajna,én is most vagyok kénytelen hitelt felvenni,mert 2 hónapos keresés után most találtam meg azt a lakást ami minden szempontból megfelel,és még az ára is tűrhető.Már lefoglalóztam,de mivel a tulaj nászútra ment,az adásvtelit csak 31-én írjuk alá.Addig van egy kis időm bankokba járni,de nagyon tanácstalan vagyok,mert sokan ajánlják a pénzügyi tanácsadókat,de én eléggé szkeptikus vagyok velük szemben.Bár lehet,hogy a legjobb megoldást mégis ők tudják kiválasztani.Ti mit gondoltok erről?

Egyébként nekem 3 millió az önerő és 8,6-ot szeretnék felvenni,mert a lakás 11,6.A nettó bérem 120000,amikor ezeket elmondtam az ingatlanügynöknek,akkor azt monda,hogy egész biztos,hogy kapok,ennek ellenére az OTP-ben nem adnak,a K&h-nál csak 8,2-t adnának,az ERSTE és a Budapest Bank mondott kapásból igent.Nekem a budapest bank eléggé szimpatikus,de még mindenképpen szeretnék elmenni legalább 2-3 helyre.Ti mit javasoltok?Előre is köszi!!!!!

70. szimba (válaszként erre: 23. - Alyce)
2008. okt. 21. 14:24
Ma szóltak a bankból, hogy rendben van a hitel! :)
69. andika1022 (válaszként erre: 68. - Pemete)
2008. okt. 21. 14:19
Köszi:)
68. pemete (válaszként erre: 67. - Andika1022)
2008. okt. 21. 14:17
Értem a problémát! Nekünk chf alapú hitelünk van, elvileg 36500 forint a törlesztő, ebben a hónapban 45ezret vontak le a számlánkról, hát nekünk se esett túl jól, hogy szépen fejezzem ki magam! Tudod mit? Megírom neked a részleteket priviben:)
67. andika1022 (válaszként erre: 64. - Pemete)
2008. okt. 21. 14:00
Az a baj Pemete,hogy nekem már a 15 ezer többlet költség is "érvágás" ...CHF-el lett volna 38-40,Euróval most 52-53,forinttal meg 88-90!!!Tudom a devizahitel egyébként is maga a "RIZIKÓ",de sajna nem tudok többet fizetni:((
2008. okt. 21. 13:59
Én is belevágok most egy lakásvásárlásba, mert ami van kis önerőnk a bankban sincs biztonságban. Egy ingatlanba fektetni mégis csak biztosabb. Hitelt meg csakis forint alapút szabad felvenni. A deviza alapúnak nagyon nagy a kockázata. Hosszú távon lehet hogy megéri, ha lecseng ez a válság-mizéria. A bankok lehet hogy alulértékelik az ingatlanokat, hiszen nem akarnak ők sem sok pénzt kihelyezni. De az építőanyagok folyamatosan drágulnak, tehát biztos hogy az ingatlanok ára nem lefelé fog elmozdulni! Ez főleg az újépítésűekre igaz, hiszen az építtetőnek is meg kell élnie valamiből.
65. supin (válaszként erre: 64. - Pemete)
2008. okt. 21. 13:56
Így van..És sok szerencsét!
64. pemete (válaszként erre: 62. - Andika1022)
2008. okt. 21. 13:54
Szerintem vállald be az eurót, hiszen az is lejjebb megy majd, ha normalizálódik a gazdasági helyzet, vagy próbálj meg egy forint alapú hitelt, hogy az mennyivel lenne több. Sok sikert.
63. alyce (válaszként erre: 61. - 372f7e7275)
2008. okt. 21. 13:50
Hát igen, én is ezért háborodtam fel! A magyar munkavállalás ugyanúgy bizonytalan tud lenni, mint a külföldi...de hát nem lehet velük vitatkozni, mert úgysem lesz igazad. Nekem adóstárssal együtt fél milliós jövedelemre nem adták meg, mert kitalálták a végére, hogy még egy adóstárs kell, legalább 200.000-es fizetéssel, mert túl nagy a rizikó...Magyarországon hol keres egy ember ennyit? Egy év alatt nem keresik meg az emberek ezt meg, nem egy hónap alatt...szóval botrányosak ezek a bankok.
2008. okt. 21. 13:44

Sziasztok!

Mi most vagyunk a trutyi kellős közepében,(két hete kötöttünk lakás-adásvételit) ,és nem tudom mitévők legyünk:(( Tegnap adtuk be az igénylésünket a Raffi-hoz..Már tegnap este tudtam hogy nem adnak már ők sem CHF-et..Ma már hívott a hitelügyintéző,hogy bizony ,döntsek,euró még van..de mennyiért is?,Így 15-el fizetnék többet(most),mint amivel kalkuláltunk:(( Módosítsunk szerződést,menjek más bankhoz,vagy üljek és várjak????? Megéri rizikózni,vagy inkább hagyjam veszni azt az eddigi költséget amit eddig beleraktam,mint most élve megnyúzatni magam??Nincs esélyünk 0%-os önerősöknek soha saját lakáshoz jutásra??

61. 372f7e7275 (válaszként erre: 60. - Alyce)
2008. okt. 21. 12:25

bennünket anno az otp szivatott meg mindent kfifzettünk és aztán mondták hogy nem adnak külföldi munkavállalónak....

pedig mi is biztos ügyfelek vagyunk,mert euróban fizetik,mivel az most magasabb,értelemszerüen tudja fizetni a részletet ha az nő is.......

és van annyire biztos melóhely a férjemé mint bármelyik magyar hisz itt sem lehet tudni...vicces hogy itthoni minimálbérre megadták akkor bárkinek nekünk meg nem.....

60. alyce (válaszként erre: 53. - 372f7e7275)
2008. okt. 21. 12:16
Az Erste tuti, mivel én most náluk intézem újra a hitelem. Itt Szombathelyen a Cib azt mondta, hogy ők is elfogadják, aztán az utolsó pillanatig húzták, míg elutasították. Végül tudomásomra jutott, hogy a Cib egyáltalán nem is fogadja be a külföldi munkavállalást. Sok magyar bank fél, de nem tudom miért, hiszen aki külföldön dolgozik, szerintem nagyobb az esély arra, hogy tudja fizetni a havi törlesztést...(az én esetemet nézem most csak speciel, 15,5 millió után kb. havi 100 lesz a törlesztésem, amit szerintem magyar fizuval nehezen fizetnék ki..., hacsak nem valami parlamenti képviselő lennék:))
59. vikasz
2008. okt. 21. 09:58

Mi is most igényelünk hitelt. Nekünk a bank azt mondta, hogy semmi akadálya a CHF-ben való igénylésnek.


Egy ismerősöm autóhitelét CHF-ben vette fel. A törlesztő havi 35.000 körül volt, most felment 41.000-re. Viszont ugyanígy magas volt a törlesztő annak a két évvel ezelőtti elhíresült beszédnek a hatására is pár hónapig.

2008. okt. 21. 09:58

Sziasztok nekünk most jelentkezett a házra vevő.

De még nem tudom hogyan lesznek a dolgok.Káosz az egész.

2008. okt. 21. 09:17
Sziasztok!én a bankban megkérdeztem hogy mennyi lesz a deviza hitelnél a várható kamat emelés,de azt a tájékoztatást kaptam hogy azon a napon lévő árfolyamot kell nézni amikor a hitel törlesztő részletet levonják.Azaz ha 15 -én vonják az az napi árfolyamot nézve és éppen jól áll a forint,akkor az nekünk is kedvezőbb.Most azért lehet izgulni hogy dönt a kormány,és kiknek fog járni kamattámogatás!Azt hiszem a holnapi nap mondják meg mi lesz.puszi
2008. okt. 21. 09:01
nekem 6millió a lakáshitel és eddig csak minimális változás van....a következő havira kiváncsi leszek
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook