Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akkor ha most szeretnék lakáshitelt felvenni ráfáztam a gazdasági káosz miatt? fórum

Akkor ha most szeretnék lakáshitelt felvenni ráfáztam a gazdasági káosz miatt? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
2008. okt. 16. 15:07
Sziasztok!Nekem az Erste banknál van lakás hitelem.Én is aggódtam mivel természetesen CHF alapú.Felhívtam őket és azt mondták hogy nem tudnak semmi változásról ,kamatemelésről egyenlőre.Reméljük,nem lesz gond,és megoldódik vhogy ez a helyzet.Egyik banknak sem érdeke hogy elvidd tőle a hiteledet máshoz.Vagy ha nagyon súlyos a dolog akkor bizony lépni kell,és más pénzintézet kedvezőbb hitelét kell választani.
24. ALLICS
2008. okt. 16. 15:06

Azta:(

Akkor mi sem számíthatunk semmi jóra:(

23. alyce (válaszként erre: 22. - Szimba)
2008. okt. 16. 15:04
Na hát ez az! Nekem ugyanígy kezdődött! Mindig mondták, hogy már csak ez a papír kell, aztán ez így ment két hónapig, most meg benyögték az uncsit!:( Sok szerencsét nektek mindenesetre!
22. szimba (válaszként erre: 20. - Alyce)
2008. okt. 16. 14:52
Remélem, mi nem így járunk! Mert nekünk is azt mondják, hogy rendben lesz, menni fog. Arra is kíváncsi vagyok, mikor lesz döntés. Holnap reggel visszük be az utolsó hiányzó papírt.
21. ALLICS
2008. okt. 16. 14:38

Sajnos most mi is itt állunk,épp döntöttünk,hogy akkor költözünk stb...és most nem merünk lépni.

Szerintetek érdemes 1-2 hónapot kivárni?Remélem mielőbb rendeződik minden.

20. alyce (válaszként erre: 17. - Szimba)
2008. okt. 16. 14:08
Sajnos velem elég sokat szőröztek, nem hazudok, augusztus óta mászkáltam be hozzájuk, és folyamatosan kitalálták, hogy még ez is kell, meg az is...aztán egy halom pénzt kiadtam már a fordításokra, végül benyögték, hogy nem fogadják el. Én csak azért vagyok ideges, hogy miért nem lehetett ezt az első pillanatokban megmondani, hogy nem fog menni?? Én teljes mértékig elfogadom azt, hogy van néhány bank, akik nem számolják be a külföldi munkavállalást, semmi gond nincs ezzel. CSak a hitegetés csúnya dolog! Pláne az én esetemben, amikor 10-én lejárt a teljesítési határidő, és 13-án azt mondta az ügyintéző, hogy nyugodjak meg, menni fog, 14-én meg már azzal jön, hogy egyáltalán nem megy. Szóval nekem a CIB-bel rossz tapasztalataim vannak sajna:(
19. mmanoka (válaszként erre: 18. - Alyce)
2008. okt. 16. 14:07
Bízzunk benne, mást nem igazán tehetünk.
18. alyce (válaszként erre: 16. - Mmanoka)
2008. okt. 16. 14:05

Eddig úgy tűnik, hogy nincs. Nálam a szitu annyi, hogy önerőm 0, 100%-ban fog menni a hitelem (mivel két osztrák munkavállalásra megadták). Múlt héten szerdán vettem fel az ügyintézővel a kapcsolatot, gyakorlatilag jövő héten szerdán szerződés aláírás, aztán utána héten folyósítás. Ezek mind szavak, azért a gyakorlatra én is kíváncsi leszek, ugyanis ha az ember egyszer megégeti magát, utána már fél tűzbe nyúlni. De eddig ez elég simának tűnik, és remélem úgy is fog menni. Mivel én még a válság előtt nyújtottam be a hitelkérelmem, ezért hála égnek engem nem érint a dolog, max. annyiban, hogy most olcsóbb törlesztőrészlettel meg fogom úszni a dolgot.

Ha van 50% önerőtök, szerintem akkor pláne simán fog menni a dolog! Nyugi! Ha nekem ilyen feltételek mellett megy, nektek is fog.

17. szimba (válaszként erre: 13. - Alyce)
2008. okt. 16. 14:04
Velünk a CIB is rugalmas, és szó nincs arról, hogy emiatt kérelmet utasítanának el. Nem volt más gond? Minden papír, igazolás megvolt rendben?
16. mmanoka (válaszként erre: 13. - Alyce)
2008. okt. 16. 13:58
Szóval akkor az Erste-vel nincs gond? Mi kedden adjuk be majd a papírokat ha minden jól megy. Durván az 50% önerőnk meg is van, de azért így is aggódunk. Van mitől tartani rendesen. Ha a bank meg is adja majd a hitel folyósítani csak kb februárban fogja egyéb okok miatt.Ki tudja mi lesz akkor? Akit érint annak komoly gondjai lehetnek. Nem is értem azokat akik ilyen pénzügyi helyzetben több tízmilliót akarnak felvenni. Nap mint nap azt hallom hogy ilyen és olyan válság van miközben sorra nyilnak a bankok. Akkor most mi van?? Nagyon remélem, hogy ez csak egy átmeneti állapot.
2008. okt. 14. 20:38

Részlet egy ma megjelent napilapból:"Az MKB Bank az ügyfelek számára fenyegető árfolyamkockázat miatt tegnap felfüggesztette a devizahitelezést. Más pénzintézet még nem döntött így. Az adósok a törlesztőrészletek emelkedésére számíthatnak."

Egy 3 hónapja 20 évre felvett 8 milliós svájci frank alapú kölcsön akár 8-10 ezer forint pluszt is jelenthet.


Szerintem van mitől tartani. :((

2008. okt. 14. 15:05

Nagyon nézzétek meg, hogy mit választotok! Nagyon fontos pl. a kamatperiódus, ami annyit jelent, hogy ha éves változással veszitek fel, akkor a mindenkori piaci kamatnak megfelelően a kedvezményes kamatot is felülvizsgálják minden évfordulón. Ha azonban 5 éves kamatperiódusra veszitek fel, akkor 5 évig a most megállapított kamatot fizetitek bárhogy is változik időközben (tehát ha kevesebb, ha több lesz idővel, akkor is ennyit %-ot fogtok fizetni).

Számoljatok, számoljatok, számoljatok......

13. alyce
2008. okt. 14. 14:48

Hát én meg pont a válság miatt kaptam elutasítást a CIB banktól, meg többek között ez azért történt meg, mert elég rugalmatlanok...két hónapja sz*rakodtak! Kicsúsztam a fizetési határidőből, tulajjal egyezkedhettem, szerződésmódosítás...szóval a hócipőm van tele velük.

Az Erste banknál meg szerdán érdeklődtem először hitelügyben, és a héten még jóvá is hagyják...van egy kis differencia...

12. Fibs
2008. okt. 14. 14:45

Sziasztok!


Nagyon nehezen, iszonyú döcögősen (a földhivatal egy borzalom) kaptuk mg a hitelt, illetve azt mondták, minden okés, a héten utalják....reménykedem h meg is kapjuk ha már végre valahára mindent elintéztünk. De a törlesztések miatt nagyon aggódom. Múlt héten mondták is a TV-ben, h aki svájci frank alapon vette fel a hitelt (sztem a többség) na az akkor most kösse fel a gatyát, mert nagyon gáz lesz....Így is nyögni fogjuk, pedig úgy kértük h az első fél évben még kevesebbet fizetünk vissza, de ezek után nem lepődöm meg hogyha a válság miatt ugyanannyit fizetünk már most az elején könnyítéssel mint amit fél év után!

11. benvik (válaszként erre: 8. - Fef600b7b6)
2008. okt. 14. 14:38
Igen szerintem sem lesz olyan könnyű, mint ahogy az ügyintéző ma legyintett nekem, hogy mit aggódok, és miért hiszek el mindent. A lényeg, hogy tényleg csak egy bank állította le, aki eddig sem volt nagy hitelező, a többi meg kiadott egy közleményt, hogy minden rendben, és továbbra is adnak hitelt. De az tuti, hogy a részletek most megugranak.
2008. okt. 14. 14:28
Én a már felvett hitelemet nyögöm, és szépen megugrott a részlet ebben a hónapban. De a gazdasági híreket látva számítottam rá, még 1-2 ezressel kevesebb is lett, mint amit én számoltam. Azért még kár világvégét kiabálni... Remélem jövő hónapra helyreáll az árfolyam.
2008. okt. 14. 14:26

Csak az egyik bank (MKB) állította le a svájci frank alapú hitelezést a többi nem.


A hitelfelvételből meg amúgy ad abszurdum akár még jól is kijöhetsz, ha most még sikerül hitelt kapni gyengébb forintnál és amikor megnyugszanak a kedélyek, akkor erősödhet a forint. Ez esetben még csökkenne is a törlesztőrészleted (és a tartozásod összege)... De persze kár erre spekulálni, a lényeg az, hogy minden bizonnyal fogsz kapni hitelt. A szükséges önerő tényleg több lehet, mint korábban.


Az akciókból viszont tényleg kevesebb van mint korábban, de azért nem tűntek el teljesen...

8. fef600b7b6 (válaszként erre: 4. - Benvik)
2008. okt. 14. 14:24
Szerintem bőven van min aggódni... :( Nagyon nehéz hónapok jönnek...
7. 4c35511f0b (válaszként erre: 4. - Benvik)
2008. okt. 14. 14:17
Akinek folyamatban van, az nem azonos elbírálásban részesül, mint aki most fog igényelni hitelt.
2008. okt. 14. 14:17

a már folyamatban lévő hiteleket ugyanúgy folyósítják, mint előtte.


Az újonnan benyújtott kérelmeket viszont nem minden bank fogadja el.

AZ UniCredit, a City Bank és a K&H ugyanúgy foglalkozik tovább a hitelügyintézéssel, náluk nincs leállítva.

2008. okt. 14. 14:16
Nem rosszabb feltételekkel kapod a hitelt, illetve de, mert a kamatokat már emelték, plusz neked is több mindent kell felmutatnod, meg valószínűleg nagyobb önerőre lesz szükséged, hogy megkapd. Sőt az is valószínű, hogy deviza alapút nem adnak, ill. svájci frank alapút nem, ami idáig a legkedvezőbb volt. De jobban is jársz a forinttal, mert az mindig ugyanannyi marad, mi meg most a svájci frank miatt szívunk, mint a torkosborz!
4. benvik (válaszként erre: 2. - Nikcsike)
2008. okt. 14. 14:15

Szia!

Nekem most van folyamatban a lakáshitel. Épp ma beszéltem az ügyintézővel, aki azt mondta, hogy a média csak felfújta az egészet, és ne aggódjak.

2008. okt. 14. 14:14
Hát előfordulhat, hogy sokkal nehezebben kapod meg a hitelt, vagy nem adják meg. Sajnos elég sz*r a helyzet!
2008. okt. 14. 14:13

most komolyan ha most szeretnék felvenni hitelt, amit majd a közeljövőbe tervezünk nem fog menni, vagy ha megy is akkor rosszabb feltételekkel mint eddig???

NA ez érdekelne engem!

2008. okt. 14. 14:12
Akkor ha most szeretnék lakáshitelt felvenni ráfáztam a gazdasági káosz miatt?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook