Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eurós vagy Forint alapú lakáshitel? fórum

Eurós vagy Forint alapú lakáshitel? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
185. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 182. - 54d76b357e)
2009. nov. 21. 12:39
Hány évesek vagytok a pároddal?
184. becseiagi (válaszként erre: 182. - 54d76b357e)
2009. nov. 21. 11:36
Ja még valami! Ha tanácsadót szeretnétek, akkor olyat keressetek, aki nektek ingyen végzi a munkát el, és ha sikerült az ő segítségével a hitelt megkapnotok, akkor ő majd a banktól kapja meg a jutalékát.
183. becseiagi (válaszként erre: 182. - 54d76b357e)
2009. nov. 21. 11:35

Szia! Persze, ha bármi kérdésed van nyugostan tedd fel, és legjobb tudásunk szerint válaszolunk.


A lakáshitel sok mindentől függ, pl.: hogy mennyi az önerőtök, mennyi hitelt szükséges felvenneteket, mennyi a jövedelmetek, van-e eltartott a családban és ha van, akkor hány, házasok vagytok-e, van-e lakáskasszátok, jelzálog alá akarjátok-e venni a megvásárolni kívánt ingatlant, és ha szükséges, akkor van-e esetleg másik ingatlan, ami bevonható.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe... :) Az hogy melyik bankhoz mész, az a te döntésed, hogy nektek melyik kondíció felel meg a legjobban. Nekünk az MKB vált be, mert ott az értékbecslő a HB értéket az inagtlan 90 %-nak adta meg. Míg a CIB-nél csak 75 %-ot írt a papírunkra az ottani értékbecslő.

2009. nov. 16. 15:13

Szíasztok!


Tudnátok nekem segiteni? Párommal most szeretnénk lakást venni,de gyanítom elég nehéz lesz elintézni,főleg most:-( tanácstalan vagyok,mert nem tudom hogy kihez fordulhatnék,aki segítene,és nem verne át.


Le tudnátok nekem írni hogy mit is kell ezzel kapcsolatban intézni,és h melyik bankhoz forduljak?


Eddig még csak az interneten tájékozódtam,de támogatás jóformán sehol nincsen.


Előre is köszönöm a segitségeteket!

181. becseiagi (válaszként erre: 180. - Chelsee)
2009. nov. 13. 10:01

Szió! Örülök, hogy írtál! Nálunk nem volt lakás avató, a kicsik miatt, vagyis a legkisebb miatt! :) No de nem baj! Majd bepótoljuk pár év múlva... :D


Nálunk úgy van, hogy 12.-én vonják, és előtte 1-2 nappal küldenek 2 db SMS-t, hogy menniyt fognak vonni. Az első SMS-ben küldik a tőke tartozás részletét, a másikban pedig a hitel kamat összegét. Eddig igen úgy alakult, ahogy mondták! 37 körül mondták, és eddig 36 valamennyit fizetgettünk, tehát még nem is érte el a 37-et. Remélem ez így is marad! :)


Én függönyöket cseréltem, a fiunk a szülinapjára kapott új szőnyeget, és vettünk pár új bútort is. Elkezdtük a konyhát is felújítani, levertem azokat a rusnya 3 féle csempét a konyhában, minden le volt csempézve! Nekem meg nem kell mindenhova, csak a konyhaszekrénynél középre és a gáztűzhely körül. Vettünk gyönyörű konyhaszekrényt is. A párom jövő héten kifesti a konyhát, és így majd szépen apránként csinálgatjuk a lakást. Tavasszal meg kifesti az egész lakást! Akkor kapnak a lányok is új szőnyeget, meg tavasszal akarnánk csinálni a fiunk szobájának meghosszíabbítását is. Lesz elég dolgunk! :D

180. chelsee
2009. nov. 12. 13:22

Szia! Mi már nagyjából helyen vagyunk, sőt már a házavatót is megtartottuk. Igaz még van mit csinálni, de amit szerettünk volna az már kész.

A hitelről annyit, hogy még mindig refinanszírozunk, így elég magas az összeg. De már van munkahelyem!!Igaz nem sokáig, de ez is valami.

Könnyebb a hitelt fizetni!

Nálatok hogy alakul a hitel? Annyi amennyit mondtak legelején? Nekünk mielőtt leveszik nem küldenek semmit, így elég nehéz kiszámítani!

2009. okt. 27. 18:12
Szia Chelsee! Mi van veletek? Tegnap előtt levertem a konyhába a csempét, holnap jön pár új bútor. Nálatok?
178. becseiagi (válaszként erre: 177. - Chelsee)
2009. okt. 10. 10:52
Igen mi is jól érezzük magunkat! :) Kicsit még kupi van, de lassan rendeződik, ugyanis pár bútortól megváltunk költözés előtt, és most újakat veszünk. Költségvetésileg 3 dolog volt eddig, ami váratlanul ért bennünket. Mikor költöztünk, akkor tönkre ment a porszívó, de hálka az égnek az nem egy nagy összeg már a mai Világban, hogy ha újat akar valaki venni. A másik a villanyszerelő: 5.000.- Ft-rt rakott fel 3 lámpát, egy falikart, és 4 dugalj csere. Ugyanis órabérben számolt, és 1.000.- Ft volt / óra. A harmadik az már rázósabban érint, mert most konyhaszekrényt akartunk venni. Tönkre ment a mosógépünk pár napja. Mosni mos, de centrifugázni nem akar, úgy hogy kézzel csavargatom a rucikat, amíg nem találunk másikat. Már pár helyen körülnéztünk, ki is néztem egyet, valszeg hétfőn el is hozzuk. Konyhaszekrényt most csak veszünk egy olcsóka valamilyet, az igazán szépet, amit szeretnénk, azt majd akkor ha felújítjuk a konyhát. Beszéltük a párommal, hogy eddig laktunk az 5.-en és a 4.-en. Most az első emeleten olyan, mintha kertes házunk lenne, látjuk az ablak előtt a fákat meg ilyesmi. Jó érzés. De netünk végre már van!!! :)
177. chelsee (válaszként erre: 176. - Becseiagi)
2009. okt. 9. 22:52

Szia!

Mi is hasonlóan állunk, se net, se konyhabútor. Ami ott maradt konyhabútornak csak enyhe túlzással nevezhető valami, azt használjuk, de majd veszünk valamikor, mert még a konyha is felújításra szorul. A lényeg, hogy már ott vagyunk és nagyon jól érezzük magunkat!

176. becseiagi (válaszként erre: 175. - Chelsee)
2009. szept. 30. 18:40

Szia!


Igen már ott lakunk másfél hete, de mi még nem újítgatunk, most már megvárjuk a tavaszt. A festéssel tuti, pedig a 11 hónapos fiam már elkezdte leszedni a tapétát a mi szobánkban az ablak alatt. Apa nagyon örült neki, ugyanis szobafestő, és útálja, ha a csupasz betont kell nézegetnie. :D Pár konektort cseréltünk ki, meg felraktuk a lámpáinkat, jövő hónapban veszünk pár bútort még a gyerek szobába, mert egy párat eladtunk, jobbakat szebbeket veszünk. Konyhaszekrényünk még nincs :S, de majd lesz. Első a gyerekek kényelme. A netet még nem szerelték be, így sajnos nem tudok minden nap jönni ide hozzátok, majd csak alakulunk már! Puszika

175. chelsee
2009. szept. 20. 11:38

Szia!

Mostanra már biztosan beköltöztetek a lakásba, vagyis remélem, hogy nem jött közbe semmi!Mi újjítgatunk és már bent is lakunk. A bácsi még visszajár, de már nem vészes annyira. Remélem hogy októberben már házavatót tarthatunk!!

2009. szept. 18. 22:14

Szia Chelsee!


Holnap reggel cuccolunk! Hogy milyen igénytelen volt ez a csaj! Olyan dzsuvát hagyott a lakásban, hogy csak na! Nálatok mi újság?


Puszika

173. becseiagi (válaszként erre: 172. - Chelsee)
2009. szept. 13. 08:36

Szia! Még nem! :(


Szerdán kapunk kulcsot, és hétvégén költözünk, de már nagyon várom! :D


Ti hogy álltok? Hát a bácsi?

172. chelsee
2009. szept. 12. 10:19

Szia!

Mi újság? Költöztök már?Remélem már közelebb vagytok a cél felé.:))

171. becseiagi (válaszként erre: 170. - Chelsee)
2009. szept. 3. 18:36
Éppen most kaptam egy SMS-t az eladótól, hogy ő ma írt alá adás-vételit, és 11.-én kapja meg a kulcsokat. Na meg azt is írta, hogy megpróbálnak minél előbb kiköltözni a lakásból. Talán kezdünk a cél egyenesbe érni! :)
170. chelsee
2009. szept. 2. 21:59

Sziasztok!

Hozzánk még mindig visszajár a bácsi és mindig eszébe jut valami, hogy ez is ott maradt meg az is. Ezért mindent úgy átpakoltunk, hogy semmit nem talál meg, de mi sem. Mivel berendezett házat hagyott ott, elég nehéz helyre rakni mindent!

A kőműves már egy hete dolgozik és nagyon jól haladunk, csak nagyon megy a pénz. Az első részlet már ki van fizetve 42.245 Ft volt. Mi 50-re számítottunk.


Ha nem költözik ki 16-ig a volt tulaj szerintem is mondjátok meg, hogy márpedig Ti 17-én ott lesztek és beköltöztök!!! Ha nem fogja fel, akkor meg fizessen. Már neki is volt egy csomó ideje, hogy keressen másik helyet!


Ja!Már a hálószoba kész van teljesen, a többi szoba még nagyon nem, de már ott aludtunk!!!

Kívánom, hogy nektek is minél előbb összejöjjön és mehessetek!

169. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 168. - Becseiagi)
2009. aug. 31. 11:28
Akkor 17-én kiraknám, vagyis mennék a teherautóval és a cuccaimmal. Biztos néz majd nagyon, ha még bent lakik, de hát a szerződés az köt.
168. becseiagi (válaszként erre: 167. - 94c02c5bb5)
2009. aug. 31. 11:27
Még semmi nem történt! Még mindig várunk, hogy az eladó átadja a lakásunkat. De jogilag hivatalosan 16.-ig lakhat még ott.
2009. aug. 31. 11:21
Hogy álltok lányok lakásfronton? Beköltözés? Bácsi visszajárás, megy még?
2009. aug. 27. 14:00
Hát igen, ha ezt tudtuk volna!... Akkor mi mondjuk neki, hogy írja bele!!!
165. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 164. - Becseiagi)
2009. aug. 27. 13:51
Erre a folyamatra csak ti tehettek pontot. Azt viszont az ügyvéd szemére vethetitek, hogy nem írt bele egy konkrét albérleti díjat, amit fizetniük kell, ha nem hagynák el határidőre a lakásotokat.
164. becseiagi (válaszként erre: 163. - Chelsee)
2009. aug. 27. 13:39

Ma volt a párom az Apehnál, és hát sajnos az ő számolásik alapján nem kaphatunk sem eltörlést, sem mérséklést, de megadták 24 hónapra. Ez is valami...!


Miért? A bácsi nem pakolt össze? Azért ami sok, az sok, nem? Nem tudom nálunk is hogy lesz vagy mikor a költözés. Az eladónk még keres, csak tudnám, hogy meddig!

163. chelsee (válaszként erre: 162. - Becseiagi)
2009. aug. 27. 07:48

Szia!

Szerencsére nekünk pénteken átadták a házat. Így is 6 nappal később a szerződésben foglaltakhoz képest!!

De nem baj kiment belőle a bácsi. A gond az, hogy még mindig visszajár, hogy ez is itt maradt és az is, azt meg már elígérte. Berendezetten hagyta ott a házat és még mindig úgy jár-kel, mintha otthon lenne. Viszi a kis szatyrát és viszi el a cuccokat. Szóval egy kicsit már ki vagyunk akadva, de sajnáljuk is, hogy egy élet alatt összegyűjtött dolgot kellett ott hagynia, de volt egy hónapja, hogy összepakoljon.

Megy már ezerrel a festés és ma jön a kőműves a melléképületet átpucolni.

Valahogy egyezzetek meg az eladóval, hogy költözzön mihamarabb, mert már ő is tudja, egy jó ideje, hogy lakás után kell néznie. Vagy mondjátok neki, hogy ha nem költözik ki, akkor albérlet díjat kell fizetnie. Nem értem miért nem mozdulnak kifelé, már nincs lakásuk, az már a tiétek!


Remélem az Apeh-nál sikeretek lesz és nem kell kifizetni az illetéket, vagy legalább mérséklik!

Na, most már indulnom kell, rossz még a bejárás, oda-vissza 50 km. Szia

2009. aug. 26. 17:06

Azt tudom, hogy be lehet perelni, ki is fog használni az alkalmat, ahogy adott lesz. Az átadás dátuma úgy van leírva, hogy a kifizetéstől számított 30 nap legkésőbb. Szeptember 16. A bérleti díj nincs benne, de megkérdeztük, hogy ha bepereljük, akkor az átlag bérleti díj 3x-osát vethetik ki rájuk bírságnak. Csak nem tudom, hogy ez egyszeri bírság és kész? Aztán mi vna? KApnak egy másik dátumot? Vagy mi? Az ügyvéd szerint egy nap, az nem nap, de 2 nap már baj.


Mi még mindig levelezünk az Apeh-al... :)

161. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 159. - Becseiagi)
2009. aug. 26. 16:50
A szerződésben benne áll az ingatlan átadásának dátuma, pereljétek be. Ha meg lakni akar még ott, arról is kell benne lenni, hogy mennyi a havi bérleti díj, amit fizetniük kell. Nálunk jó magas volt.
2009. aug. 26. 16:41
hát jelenleg egyik sem...
2009. aug. 25. 19:55
CHELSEE! Hol vagy? Mi van veletek? Nálunk már vita van a kulcs átadás dátumán! Ja! És még mindig nem találtak másik lakást vagy házat!
158. becseiagi (válaszként erre: 157. - Chelsee)
2009. aug. 18. 19:45

Ha a szerződésben benne van, hogy mikorra kellett volna átadnia a házat, mint pl. nálunk, hogy a kifizetéstől számítva 30 nap múlva, akkor ti már mehettek is a Bíróságra. Ilyenkor ahogy már lejjebb is leírtam, az általában az átlag albérleti díj 3x-osát ítéli meg a Bíróság a vevőnek, amit az eladónak ki is kell fizetnie. Ha nincs benne a szerződésben, akkor az van, amiben szóban megállapodtatok!


Mi nem házat, lakás vettünk egy 10 emeletes panelben. A házak nálunk nagyon drágának minősültek. 8 millió felett nem adták volna ki a szocpolt, a 2,5 szobás házak meg nálunk mind a fölött vannak. Ami alatta van, azt fel kell újítani, nem beköltözhető állapotban van, stb...


Majd írjál, várom! ;-)

157. chelsee (válaszként erre: 155. - Becseiagi)
2009. aug. 18. 12:20

Szia!

Örülök, hogy sikerült a következő és remélhetőleg az utolsó lépést megtennetek a ház felé. A mi eladónknak már 15-én ki kellett volna költöznie. Egyre türelmetlenebbek vagyunk, hiszen már ebben a hónapban törlesztünk és még birtokba sem vehetjük a házat.

Szerencsére összegyűlt a pénz az APEH-nek és ki tudtuk fizetni. Nagyon jó, hogy megszabadultunk ettől a tehertől is, bár lett volna ezer helye a pénznek. Majd megírom, hogy mire haladunk az átvétellel.

156. Holly
2009. aug. 18. 09:42
Megkaptam a választ az ügyvédi irodától, ha nem volt pénzmozgás, tehát nem vettünk telket, nem adtunk el semmit, csak építkezünk, akkor nincs illeték. :) :) :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook