Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha lakáshitelem meg szocpol van a házon, van lehtöségem nagyobbra cserélni, és több hitelt felvenni?A másik ház értéke is több.. fórum

Ha lakáshitelem meg szocpol van a házon, van lehtöségem nagyobbra cserélni, és több hitelt felvenni?A másik ház értéke is több.. (tudásbázis kérdés)

2009. aug. 29. 13:16
Ja és a szocpolnak is van egy bizonyos év...(kérdezd meg vagy nézz utána, azt hiszem 10év-de lehet kevesebb) amíg foglalkoznod kell vele ilyen esetben, miután letelt,már nem vonatkozik rád ez a letétbe helyezés!
2009. aug. 29. 13:14

Ha eladod a lakásod,házad akkor kifizeted a bankot...a szocpolt letétbe kell helyezned az állami kincstárba,amíg meg nem kapod az új hitelt az új lakásra és kimennek megnézni valóban új e, utána a szocpolt is visszakapod!

Anyukámék ezt csinálják...csak építkeznek.Az is új,ügyebár.

9. körömvirág (válaszként erre: 2. - Gerduska)
2009. aug. 28. 18:59

Elvileg lehetséges. Először is fel kellene keresned a területileg illetékes MÁK-ot, és ott megkérdezni, hogy elfogadható-e részükről a fedezet-csere, és ha igen, mi kell hozzá, mennyi idő stb. Ezután irány a bank, megkérdezni, hogy mennyi az összes tartozásod, mert annyit kell utaltanod a másik bankkal Innen irány a másik bank, felvázolod a helyzetet, hogy mennyi hitel kell stb.

Arra azért számíts, hogy a MÁK kötözködhet és szerintem fog is. Ugyanis te több hitelt szeretnél felvenni, ha jól értem, bár az ingatlan értéke is levben nagyobb.

Aztán a járulékos költségek: értékbecslés, ingatlacsere-szerződés, közjegyző, hiteles tulajdoni lap, térképszelvény, nem beszélve arról,hogy a régi bankod tuti a fennálló tartozásod x %-át be fogja rajtd vasalni egyösszegű visszafizetés esetén.

8. Depike (válaszként erre: 6. - Anaterra)
2009. aug. 28. 16:20
Szerintem a Magyar Államkincstár megadhatja a hozzájárulást a fedezetcseréhez, a munkahelyemen már láttam ilyesmi hozzájárulást.
2009. aug. 28. 16:19
van ilyen téren jártas ismerősöm, ha gondolod megadom a telefonszámát.
2009. aug. 28. 16:19
Nem. Mert azzal, hogy felvetted a szocpolt, azzal a Magyar Államkincstár 5 vagy 10 évig rátette a kezét a házadra. Magyarul nem adhatod el addig az ideig, míg le nem jár a kötött határidő.
5. Depike (válaszként erre: 4. - Gerduska)
2009. aug. 28. 16:19
Elvileg fedezetcserés hitellel, vagy hitelkiváltással (az új hitellel kifizeted a régit) is lehet, de a szocpol miatt - van a Magyar Állam javára bejegyzett jelzálogjog ugye? -a Magyar Államkincstár hozzájárulása szükséges.
4. gerduska (válaszként erre: 3. - Badonyimariaeva)
2009. aug. 28. 15:54
igen ez érthetö..csak nekünk nagyon rossz a hitelünk,és mindenképp ki szeretnénk válltani..és mivel még van függöbe szocpolunk,ezért gondoltam erre...de lehet butaság,mi?a mostani hitelünk annyi,amennyi más banknál lenne a nagyobb házra.:S
3. badonyimariaeva (válaszként erre: 2. - Gerduska)
2009. aug. 28. 15:49
Én a helyedben maradnék és összehúznám magam, legalább még ez a kilátástalan helyzet jobbra nem fordul.
2009. aug. 28. 15:46
nemtudom elég érthetően irtam e..
2009. aug. 28. 15:44
Ha lakáshitelem meg szocpol van a házon, van lehtöségem nagyobbra cserélni, és több hitelt felvenni?A másik ház értéke is több..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook