Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akkor ha most szeretnék lakáshitelt felvenni ráfáztam a gazdasági káosz miatt? fórum

Akkor ha most szeretnék lakáshitelt felvenni ráfáztam a gazdasági káosz miatt? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
145. mmanoka
2008. nov. 24. 10:33
A jegybanki alapkamatot tavaszra ha minden igaz csökkenteni fogják amikor már túl leszünk a válságon és nem lesz a forint kitéve a spekulánsoknak legalábbis ma döntenek a kamat csökkentéséről. Akkor majd talán a bankok is csökenteni fognak. Reméljük.
144. supin (válaszként erre: 141. - Nikcsike)
2008. nov. 24. 08:02
Igen. Így van,,chf párti vagyok én is .
2008. nov. 24. 07:41
Forint alaput nem szabad!
142. Magdi0704 (válaszként erre: 141. - Nikcsike)
2008. nov. 23. 20:53
Sajnos ezekről még nem is hallottam :(
2008. nov. 23. 20:49
én még mindig chf párti vagyok és még mindig nem hallottam tőletek az Elláról, amit meg vett az axa, meg egy másikról aminek most nem jut eszembe a neve. KEdvező kamattal . és én a chfre esküszöm még mindig
2008. nov. 23. 20:36

Burkuska! Gondoltam rá,viszont egy hitelügyintéző

MKB- nél forint alapút ajánlotta. mégpedig:Állami forrásoldali kamat-támogatású hitelt /ami jól hangzik, csak nem tudom mit takar:)/ És ha jól tudom ilyen néven van az Erste-nek is hitele .

139. Burkuska (válaszként erre: 138. - Magdi0704)
2008. nov. 23. 20:12
Erste!!!!!Euró alapú!!!
2008. nov. 23. 20:05
Véleményetekre vagyok kiváncsi: Melyik Banknál érdemes hitel kérelmet beadni, ha biztosra szeretnék menni(mert az OTP elutasított) és az idő nagyon szorít? Forint vagy euro alapú a kedvezőbb? Köszönöm mielöbbi segítségeteket.
2008. nov. 23. 12:44
Bízom benne!Nincs sok választásunk.Pont most adtuk el a lakásunkat.Egy héttel a válság előtt.Most albérletben vagyunk 2gyerekkel.Ez megint kidobott pénz...Reménykedem...
136. drnéni (válaszként erre: 134. - Macsusz77)
2008. nov. 22. 15:42
Na de a kamat! Vagy ennyire bíztok benne, hogy le fog menni?
135. Júlia*
2008. nov. 22. 15:38
Érdeklődj az FHB-nál.
2008. nov. 22. 14:22
Mi is ezen agyalunk,hogy lehet nem lenne rossz devizámban felvenni most.Gondolom pont ezért nem ad sok bank devizában hitelt...
133. mmanoka
2008. nov. 21. 15:43
elgondolás bocs:)
132. mmanoka (válaszként erre: 131. - Nikcsike)
2008. nov. 21. 15:42
Az elgondololás az nem rossz csak rizikós. Amennyire én tudom most a chf hitelfelvételt nagyon megszigorították (nem hiszem hogy az a bank akinek sok van az is de sose lehet tudni) és bár lehet hogy alacsonyabb a kamat de nem biztos hogy a hitelt megkapod. Én már írtam valszeg itt buktuk el. Sokat akart a szarka de nem bírta a farka. Spórolni akartunk hisz mindenki azt akar de nem jött össze. Egyébként tuti hogy a forint összekapja magát és egyszer ez a vihar is elmúlik csak azt nem lehet tudni mikor. Amúgy meg ha erősödik a forint az euro is lentebb megy.
2008. nov. 21. 15:33
Lehet hogy én nem jól gondolkodom, de a hiteltanácsadóm is megerősített abban hogy nem hülyeség amin jár az agyam. Ez pedig a következő: van még két bank az országban ami normális feltételekkel ad ki CHF hitelt, ezek francia érdekeltségü bankok és nagyon sok chf van nekik kéznél. A kamatokat nem emelték nagyon és a fórumban nem is hallottama nevüket még. A hiteltanácsadóm azt mondja hogy még jelen körülmények közt is érdemesebb chf hitelt felvenni mert még igy is ez a legkedvezőbb. Szóval most én azt akarom kijátszani hogy felveszek chf hitelt és nemsokára lemegy a törlesztőrészlet. Ezt arra alapozom, hogy lehetetlenség hogy sokáig mélyponton legyen a ft, nemsokára erősödnie kell ha be akarják vezetni az eurót. Meg ha megnézitek a reklámokat fél éves lekötéseket javasolnak. Szóval fél vagy egy év múlva mindenképp erősödnie kell!!! Nem létezik hogy igy maradjon. Szóval aki ügyes még jól ki is jöhet az egészből. Kiváncsi vagyok a véleményetekre. Pro-contra!
130. andika1022 (válaszként erre: 129. - Mmanoka)
2008. nov. 20. 23:01
Talán még azután is lehet módosítani..legalábbis én így értelmeztem..Ha esetleg kedvezőbben alakulna mondjuk a Chf,akkor (díj ellenében)át lehet arra módosítani..
129. mmanoka (válaszként erre: 127. - Andika1022)
2008. nov. 20. 13:28
Szia ! Most olvasok vissza és akkor ha jól értem maradtatok a raffinál és euroban kértétek meg a hitelt és valószínűleg talán jól is döntöttetek. Mi nem , módosítottuk a szerződést meg minden és ha marad minden az eredeti felállásban tuti megkaptuk volna .Igaz a havi törlesztő kb 20.000,- re magasabb lett volna, de ha belegondolok hogy nekünk csak januárban fognak folyósítani törleszteni meg csak utána kell és addigra a forint is összekapja magát jobb lett volna maradni ,de késő bánat ez van így alakult.
128. mmanoka
2008. nov. 20. 13:22
Én is ebben bízok, hogy jobb euroban felvenni hátha egyszer nálunk is bevezetik és akkor fix törlesztőm lesz.Amúgy a chf igényünket nekünk elutasította egy másik bank de remélem az eurósat elfogadja.
2008. nov. 20. 13:13
Sziasztok kedves fórumozók!Pár oldallal előrébb én is tanácsot kértem Tőletek,ki mit ajánl:vágjunk bele,vagy sem a hitelfelvételbe..Mostanra tudok nektek pár infóval szolgálni:Raiffaisen-es hitelt igényeltünk,csak euróban kaptuk meg..Az értékbecslés már kicsit szigorúbban ment(állítólag)mint akár egy hónappal ezelőtt.Egyébként semmi extra,semmi különlegeset nem kértek..Mindenki azzal nyugtat,hogy talán jobb is hogy euróban törlesztünk,hiszen vissza fog állni hamarosan a "rend",és akkor csak lejjebb mehet a törlesztőrészlet..A remény hal meg utoljára(előtte meg a lepényhal:))Egyéb infót priviben,ha valakit még érdekel:)
126. mmanoka (válaszként erre: 115. - Mmanoka)
2008. nov. 20. 08:07
... meg a személyi kölcsönt is reklámozzák forint alapon árfolyamkockázat nélkül.
125. 73hu (válaszként erre: 116. - Studio64)
2008. nov. 20. 07:10

Szia! Ne váltsd ki most a fészekrakót. A mostani érték forintban több, mert magas a s.frank. Ezért várnod kell.

Lakást cseréltek? Más hitelt felvehetsz (ha belefér) az új ingatlant beterhelve. Most az euro alap a legjobb konstrukció.

Ha belépünk nem lesz árfolyamkockázat... no meg jobbak a kamatok.

124. Murmur (válaszként erre: 120. - Mmanoka)
2008. nov. 19. 19:40

Szia!


Igaz, mi nem veszünk, hanem eladunk, és a vevőink szept. óta minden bankot végigjártak. Most úgy néz ki, hogy az Ersténél sikerült Euró alapú hitelt kapniuk.

123. 874eb11dfd (válaszként erre: 122. - Salabakter)
2008. nov. 19. 19:24
fú, szegény...de sajnos mindenkinek hasonló a helyzete..
122. salabakter (válaszként erre: 120. - Mmanoka)
2008. nov. 19. 19:09
Az én fiam a Budapest banktól kapott devizaalapú lakáshitelt,30 évig 52 ezer törlesztőrészlettel,ami július óta egyre több,most 66ezernél tartanak.Mi lesz így 30 évig.?
121. alyce (válaszként erre: 120. - Mmanoka)
2008. nov. 19. 19:04

Szia!

Bele tudom érezni magam a helyzetedbe! Én ugyanígy jártam sajnos, már augusztus óta hajtom ezt a hülye hitelt. Ugyanaz volt a szitu, mint nálad, az utolsó pillanatig hitegettek, hogy meglesz, aztán kiderült, hogy mégsem. Kapkodhattam fűhöz-fához, de aztán sikerült az Erste-nél elintézni szerencsére. Hidd el, majd meglesz a gyümölcse, én nemrég értem haza az újdonsült kis lakásomból, takarítgattunk, meg ilyenek, és annyira boldog vagyok!!:) Hihetetlen, hogy egy-két hét, és már onnan írok hasonló sorokat :P

120. mmanoka (válaszként erre: 119. - Alyce)
2008. nov. 19. 14:28
Szia! Azt tudom hogy te kaptál az erstétől de leginkább arra lennék kíváncsi, hogy más kapott e.:) Azért kérdezem mert eredetileg mint azt már írtam az Ersténél akartuk felvenni, de pont aznap változtattak a kamaton és a "hitelügyintézőnk" azt javasolta egy másik banknál hasonló a konstrukció és tárt karokkal várnak tuti megkapjuk a hitelt és NEM. Most egy másik ügyintézőnk van aki nem is érti miért kellett ennyire megkavarni a lekvárt. Ha euroban kérjük fix hogy megkaptuk volna , de így tökre kész vagyok kezdjük előről arról már nem is beszélve,hogy három hetet vártunk mire kiderült hogy nem kapjuk meg. Most ismét adjuk be a papírokat de már előre félek mi lesz. Sajnos ilyen a mi formánk nem is én lennék ha ez nem így lenne.
119. alyce (válaszként erre: 117. - Mmanoka)
2008. nov. 19. 12:33
Én kaptam, miért?
118. Studio64 (válaszként erre: 105. - 73hu)
2008. nov. 19. 12:16
Ez komoly? Itt tipródok, hogy hirdessem, ne hirdessem/persze hirdetem, de senki sem jelentkezik a házunkra az ingatlanosokon kívül/, de akkor is tudnom kell, hogy vajon ha mégis jönne vki a kecóra akkor mennyire szívnánk meg ezt az egészet új családi ház hitelezésénél.
117. mmanoka
2008. nov. 19. 09:01
Kapott valaki mostanában Chf alapú hitelt?
2008. nov. 19. 08:59

Sziasztok,

Engem az érdekelne nagyon, hogy egy 3 éve felvett CHF-es hitel/fészekrakó/ mennyivel jobb, mintha eladnánk a házat és most vennénk fel ugyanannyit, ugyanúgy CHF-ben???

Hiszen elvileg ez is fog változni, bár még nem tudom mennyivel, mert 6 havonta számolják át.

Szerintetek?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook