Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik mostanában szeretnének teherbe esni... fórum

Akik mostanában szeretnének teherbe esni... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
12268. SziReni
2013. máj. 22. 15:43
de az szerintem jó ha peteérésed van.Nem baj ha korábban. A hőd hogy áll? Méred? Nekem is ilyen tüneteim vannak peteéréskor.
12267. Márta82
2013. máj. 22. 15:17

Ja amúgy, ma egyre jobban feszül a cickó, illetve érzékeny és viszket. Még csak a 6-7-ik ciklusnapomon vagyok, mi a fene már. Kicsit a derekam is fájt meg bal oldalon lent. De ez még peteérésnek is korai lenne ha esetleg most méltóztatna megérni a pete.

Ilyenkor nem szoktam ilyesmit érezni....

12266. Márta82 (válaszként erre: 12265. - SziReni)
2013. máj. 22. 15:11

Valamit magyarázott hogy jótékonyan hat csak mivel blokkolva lesznek a férfi hormonok így azt a periódust ki kell hagyni.

Lehet hogy azért nem érik meg jól a pete mert valami gátolja vagy ez beindítsa.

Az a helyzet hogy ezt a végén mondta már mielőtt jöttem ki tőle, hogy akkor legközelebb ez jön és nagy nagyjából felvázolta a dolgot. Ezért nem is világos teljesen nekem.

12265. SziReni
2013. máj. 22. 15:08
ja bocsi félreértettem. De mindegy a lényege ugyanaz ha normális akkor sem kell csökkenteni szerintem.
12264. Márta82 (válaszként erre: 12263. - SziReni)
2013. máj. 22. 15:08

Nem a tesztoszteronom alacsony hanem a progeszteronom.

A tesztoszteronom normális.

12263. SziReni
2013. máj. 22. 14:57
de ha alcsony a tesztoszteron ahogy a doktornő írta neten, akkor nem értem miért kellene tesztoszteron blokkoló amitől még alacsonyabb lesz? És szerintem is a closti kellene. Én is arra szavazok. És én is úgy voltam vele majd helyreáll a szervezetm és akkor lesz peteérés. De nekem ez kellett hogy beíndítsa. Szerintem a tesztoszteron blokkolót ne szedd. Ezek alapján inkább ne.
12262. Márta82
2013. máj. 22. 14:36
Eddig úgy gondolkodtam hogy jobb ha szépen rendbe tesszük magamat és aztán majd szépen magától fog működni minden, mint sem mesterségesen provokálom a peteérést de most már elbizonytalanodtam.
12261. Márta82
2013. máj. 22. 14:34

Erre az én nődokim meg mikor mondtam hogy akkor nem lehet valami peteérlelő bogyót szedni azt mondta nem az veszélyes, menjek csak vissza az endo dokihoz.

Az endo doki meg ezt a hülye gyógyszert akarja nekem adni :(

12260. Márta82
2013. máj. 22. 14:33

Egy doktor nő az interneten ezt írta nekem még április elején azt hiszem, de akkor még nem tudtam hogy vannak cisztáim.

"A progeszteron véletlenül jókor volt levéve, de az eredménye nem jó. Akkor jó, ha a menses előtt 7 nappal 21 ng/ml fölött van. Mivel sokkal kevesebb, ezért gyógyszeres kezelés nélkül nem lesz baba. Recept nélkül nem kapható, Clostilbegytet kell szednie a ciklus 5-6-7-8-9 napján 2x1-et, és kontrollálni a progeszteront. Ha még nem jó, a következő ciklusban 3x1-et szedni, ha akkor se jó, a következőben 2x2-t. Ha jó az eredmény, azt a mennyiséget Kell szedni, amíg terhes nem lesz"

12259. Márta82
2013. máj. 22. 14:31

De lehet félre is értettem kicsit.

Mert nem mondta hogy fél évig kell szednem a gyógyszert, csak hogy kb annyit kell várnom még helyre jön a szervezet, de lehet a bogyókat nem kell végig szedjem, nem tudom....

12258. Márta82
2013. máj. 22. 14:31

Igen a tesztoszteron blokkoló gyógyszer miatt.

Mert ha közben meg összejön és fiu akkor nem fejlődne ki rendesen a nemi szerve mert blokkolva lennének a férfi hormonok.

De mikor nekem ilyennel jön hogy ha bejönne, hát az a lényeg nem? Egyre kevésbé tetszik nekem ez a gyógyszer.

12257. SziReni
2013. máj. 22. 14:27
de ez a gyógyszer mit írt hogy a tesztoszteront csökkenti? Vagy valami mást szed? Mert akkor ha amiatt se lehet 6 hónapig próbálkozni, akkor nem aggódna emiat a tesztoszteronos dolog miatt.
12256. devonshire (válaszként erre: 12254. - SziReni)
2013. máj. 22. 14:20
Igaz, inkább kombinálva :)
12255. devonshire (válaszként erre: 12253. - SziReni)
2013. máj. 22. 14:20
Lehet rosszul emlékszem, de az a gyógyszer miatt asszem fél év.
12254. SziReni
2013. máj. 22. 14:02
A tüszőrepesztő injekció szerintem neki azért nem jó mert nem is nő meg megfelelő méretűre a tüszői. A closti szerintem kontorllálva hatásos lenne, esetleg ahhoz kombinálva a tüsző repesztőt.
12253. SziReni
2013. máj. 22. 14:01
köszönöm hogy szurkolsz én is kezdek reménykedni megint. Miért kell fél évet várnia martának? Most én vagyok lemaradva. Vagy nem emlékszem.
12252. devonshire
2013. máj. 22. 13:41

Szireni, iszonyatosan, nagyon nagyon szurkolok neked!


Meg neked is Márta! Tényleg nem gondolkoztál azon, hogy felülvizsgáltasd magad egy másik endokrinológussal? mert ha jól emlékszem fél évet kell kihagynotok. Az sok idő lelkileg, és én azért megpróbálnék 2-3 hónap clostit, vagy például tüszőrepesztő injekciót.

Lassan nekem is kell visszamennem a dokimhoz, lesznek kontrollvizsgálatok, és ha nem lesznek borzasztóak az eredményeim, remélem kapok clostit :)

12251. SziReni
2013. máj. 22. 11:55
Igyekszem pozitívnak lenni. De nehéz ahogy mondod. Nem nagyon tudom elhinni, hogy sikerülhet, de most azért kicsit megnyugtattam magam, hogy méhen kívüli nem lehet. Attól félek a legjobban. Mert borzalmas volt hallani a szívhangját a babámnak meg látni a monitoron, és úgy bemenni a műtőbe hogy azért kell meghalnia mert rossz helyen van. És ezt mégegyszer nem akarom átélni.
12250. SziReni
2013. máj. 22. 11:54
Hát ha rendben van a tesztoszteronod akkor nem értem minek ez a gyógyszer? Mert persze ha magas a tesztoszteron csökkenteni, és így nem lesznek ciszták. De ha nem magas akkor nem értem mire kellene szedni? Ja a clostiról meg annyit, hogy a betegtájékoztatóján van hogy PCOS-eknek is lehet adni, és sikeresen szokták alkalmazni, de persze benne van a pakliban a ciszta is. Az egyik PCO-s ismerősöm szedte neki cisztát csinált, ami a következő mensinél el is tűnt. Ha figyelve van, és mondjuk cisztát csinál nem szedi rá az ember a következő adagot, akkor nem veszélyes. Szerintem. Nekem mondjuk nem csinált cisztát viszont mint látod szépen beállította a ciklusom és csinált peteérést. Ami nagy szó ha azt vesszük két évig szinte 4-5-6 havonta volt peteérésem meg vérzésem. Szóval persze nem mondom hogy mindenkinek clostit de én meg vagyok vele elégedve akkor is ha esetleg most nem vagyok babás. Mondjuk nekem mellékhatásai se jöttek ki. Sokan mondják hogy émelygés haspuffadás egyebek. Nekem mintha nem szedtem volna semmit. Első hónapban úgy éreztem nem is hat, mert nincs semmi tünet. És mégis hatott.
12249. Márta82 (válaszként erre: 12247. - SziReni)
2013. máj. 22. 11:43
Biztos úgy lesz, tudod tessék pozitívnak lenni, bár ennyi idő után tudom nehéz, de magunkért tesszük meg egy boldog család érdekében :)
12248. Márta82 (válaszként erre: 12246. - SziReni)
2013. máj. 22. 11:41

:) Ez biztató nálad :)

Nem magas a tesztoszteronom, abszolút jó, nem szőrösödöm, nincs pattanásom. Nekem a cisztákon kívül nem utal semmi pcos-ra.

Clostit gondoltam éni s hogy fognak adni, de nődokim azt mondta az veszélyes, meg cisztásíthat, de könyörgöm sokan szedik, mondjuk ha nekem van cisztám akkor tényleg óvatosan kell vele bánni.

Mindegy azt mondta menjek továbbra is az endo dokimhoz hogy hozzák helyre a hormonjaimat.

Hát köszi, gondoltam milyen sokat segített.

12247. SziReni
2013. máj. 22. 11:39
Remélem igazad lesz, és most tényleg a baba okozza ezt. Mondjuk azt tudni kell mióta ehhez a dokimhoz járok még nem tévedett. Amikor a méhen kívülim volt és egyből megmondta a vetélésem előtt is mondta hogy mi a gond, és hogy készüljek fel.Tehát az negatív dolgokat hamar időben észre vette, és jól mondta. Remélem a pozitív előrejelzései is igazak lesznek. :)
12246. SziReni
2013. máj. 22. 11:37
igen a PCOS-nél ott magas a tesztoszteron szint, és ha azt blokkolják az jót tehet. Erről a gyógyszerről nem hallottam. De ahogy leírtad hatás mechanizmusilag jó lehet. Magas a tesztoszteronod is? Hát szerintem mindent ki kell próbálni amit a doki mond. Én a clostitól is nagyon féltem. Egyébként a dokim is azt mondja hogy 3 hónapja nagyon szép görbééim vannak. És ő is nagyon a beégyazódási vérzésre gondol. Azt nem tudom írtam e de a derekamat is érzem kicsit, meg állandóan pisilnék meg aludnék. Ez eddig anynira nem volt jellemző rám, mert egy örök mozgó vagyok, és nem szeretek a seggemen lenni. Mondjuk lehet az időjárás is rátesz erre az aludni mániámra. Azért jó kicsit táppénzen lenni. Legalább pihenhetek :)
12245. Márta82 (válaszként erre: 12243. - SziReni)
2013. máj. 22. 11:30

Valami amit amúgy férfiaknak találtak ki talán prosztata daganatra, de közben rájöttek a nőknél máshogy hat és jót tesz. Nem tudom valami hogy blokkolja a tesztoszteront vagy a férfi androgén mit tudom én micsodákat...és ez miatt rendbe jön a dolog vagy felszívódik a ciszta, nem igazán tudom.

Mert még csak nagyjából körvonalazta hogy mi fog következni. Most fogom abba hagyni a prolaktinra a gyógyszert és csak az után kezdhetem el a másikat szedni. De félek tőle.

12244. Márta82
2013. máj. 22. 11:27

Szépek a görbéid, látszik egyértelműen hogy szépen van peteérés, nekem nem is szokott ilyen magas lenni a hőm sajna, ez is arra utal hogy nem elégséges a peteérés illetve ez miatt alacsonya progim.

A múltkori is szép volt 3 fázisos.

Most nem azért hogy nagyon beleéld magad, de nekem 2-szer volt foltozásom, kb. ilyen tájban nekem is, igaz nekem olyan pici rózsaszínű valami, kevés és abban a 2 hónapban volt pozitív a tesztem is, igaz nem jártam sikerrel, de a fogantatás valószínű meg volt.

Ha neked is azt jelzi, akkor sínen vagy :)

12243. SziReni
2013. máj. 22. 11:23
Ez a cukor jó.Nagyon jó, és az is jó hogy kezelik ezeket. Ez nem nagy gond akkor.Hú nem tudom. Nem tudom mi lehet ez a gyógyszer.És meddig kellene szedni? Mert mondjuk ha egy hónap, akkor addig védekeztek esetleg, és úgy próbálkozni utána? Hátha tényleg segítene? Vagy valami homeopátiás dolgot? Mondjuk nekem semmit nem segítettek pedig sokáig azon voltam, nem akartam gyógyszert, és a végén a closti segített, pedig nagyon nem akartam. De hallottam, hogy volt akinek gondja lett a clostitól is.
12242. Márta82 (válaszként erre: 12237. - SziReni)
2013. máj. 22. 11:18

Hát igen PCO. Gondoltam hogy azok babák voltak csak enm tudtak jól megtapadni vagy más miatt de elmentek.

Kezelik a pajzsmirigyem és a prolaktinom is. Prolaktin szintem már jó, pajzsmirigy is alakul.

Terheléses cukrot a dokim nem akar kérni, mondjuk otthon megcsináltam, mert van mérőnk apum miatt, éhomi 5,4 60 perces 5,6, 120 perces 5,4.

Azért keseredtem most el mert a dokim valami olyan gyógyszert akar adni hogy helyre hozza a peteérést vagy eltüntesse a cisztákat nem is tudom pontosan ami mellett nem szabad próbálkozni, mert veszélyes lenne a babára.

Én nem akarok ilyesmit szedni, de félek ha nem szedem nem jövök rendbe. Hát a progim sem túl jó szóval lehet az miatt.

12241. SziReni
2013. máj. 22. 11:17

Ez az előző havi ciklusom összehasonlításnak.

[link]

12240. SziReni
2013. máj. 22. 11:16

ja ha valaki hőt szokott mérni és tudja milyennek kellene lennie. Akkor a mostani ilyen nekem.

[link]

12239. SziReni
2013. máj. 22. 11:15
most nézem hogy május 4 dikén volt az utolsó és múlt hónapban 29 napra jött meg tehát most vagyok a 22dik ciklus napomon. Úgyhogy 7 nap van a következő menssig. Ezzel egybevágna a beágyazódási vérzés szerintem. Remélem az és nem valami baj van.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook