Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik mostanában szeretnének teherbe esni... fórum

Akik mostanában szeretnének teherbe esni... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
12028. CsillagTM (válaszként erre: 12008. - Reménysugár27)
2013. ápr. 8. 13:55
ha a 12. napon 16 mm-es volt a domináns tüsző, akkor legkésőbb a 15. napon megvolt a tüszőrepi.
12027. Adelaine (válaszként erre: 12026. - SziReni)
2013. ápr. 7. 19:34

Szia:) vártam már hogy irj :) Persze, túlzottan figyelek már én is mindenre, persze nem kellene. mert csak csalódni fogok.

Mi most úgy vagyunk, hogy pénteken nem jött meg, tehát ha múlthéten vasárnap együttvoltunk, a megtermékenyités megtörtént, akkor a beágyazódásnak most kell vhogy lennie??

Bár már inkább nem is foglalkozom vele, nagyon belefogom élni magam.

Szted mikor érdemes megint tesztelni??

12026. SziReni
2013. ápr. 7. 19:02
Csajok. Csak egy pár dolog. A beágyazódásnak a kimaradt napjáig bőségesen meg kell történnie, mert a megtermékenyetístől számítva 5-6 max 7 napon belül a méhbe kell lennie a megtermékenyített petesejtnek, ami azt jelenti még onnantól egy hét van a kimardtig. A tesztekre azért írják, hogy 99% os pontosággal kimutatják a nem várt első napján, mert amúgy ez így van. Tapasztalat, amikor terhes voltam a nem várt napján pozitív lett, amikor negatív akkor nem is voltam terhes, és csak hitegettem magam azzal, hogy na majd egy hét kéthét és pozitív lesz a teszt.Hát nem lett. Egy terhességem volt amikor negatív volt a teszt, de azt inkább ne éljétk át, mert az azért volt negatív mert nem is maradt meg a végén a baba vetélés lett belőle. Adelaine, a fog gátló után van akinek hónapokig nincs vérzése. De ne aggódj ha esetleg az a baj, akkor van rá gyógyszer amúgy ami segít. Kitartás nektek. Sikerülni fog. Csak ennyire azárt ne figyeljétek a tüneteket, mert ha mégse baba lesz akkor nagyon csalódni fogtok. Türelem. Anyák leszünk.Lehet ti már ebben a hónapban pozit teszteltek. Csak nyugisabban.
12025. Reménysugár27 (válaszként erre: 12024. - Adelaine)
2013. ápr. 7. 17:53

Így van! Bízzunk!


Épp most mondogattam magamban, ha összejön most én leszek a világ legboldogabb anyukája, ha nem, akkor sem keseredek el, jövő hónapban összejön. :)

12024. Adelaine
2013. ápr. 7. 17:50

Ezt olvastam: A beágyazódás szó szerint azt jelenti, hogy a szedercsíra beássa magát a méhfalba ez a folyamat még legalább 5 napig tart így az egész kb. 6-12 napot vesz igénybe.

És erős hasszúrkálással járhat.

A szédülés, émelygés is tünet. De minden embernél más,és más.

Szóval ezek mind tünetek, de van akinél semmi tünet nem volt. Szóval ne éljük bele magunkat. csak bizzunk.

12023. Reménysugár27 (válaszként erre: 12022. - Adelaine)
2013. ápr. 7. 17:34
Igen, szerintem járhat. Én is abban bízok, hogy most ágyazódik. De azt nem tudom, hogy lehet e ezzel összefüggésben a szédülés, menzi szerű érzés fejfájás, mert rám most ezek jellemzőek.
12022. Adelaine (válaszként erre: 12019. - Reménysugár27)
2013. ápr. 7. 17:27

Igen, márc.8-án jött meg, márc.4-től nem szedek gyógyszert. Erre most meg nem jött meg. nem értem!!

Akkor hiába próbáltam ovu kalkulációt nézni, ha nem is úgy van.

Remélem a rákszűrés eredményben nem lesz gond. És éppen azért nem jön most meg, mert esetleg most van a beágyazódás, az is járhat ilyen tünetekkel, nem??

12021. mandella (válaszként erre: 12020. - Reménysugár27)
2013. ápr. 7. 17:25
Köszi, nektek is!
12020. Reménysugár27 (válaszként erre: 12018. - Mandella)
2013. ápr. 7. 17:22
Sok sikert Nektek is a próbálkozáshoz! Nekem a prolaktinom volt picit magasabb, arra kaptam Bromocriptint és PreMens-t szedek már 1,5 hónapja.
12019. Reménysugár27 (válaszként erre: 12016. - Adelaine)
2013. ápr. 7. 17:20
Ezek szerint Neked is Március 8-án jött meg az utolsó menzeszed. :) Nekem is, akkor 28 napra jött, de abban a hónapban nem volt peteérésem. Én a 20. napon éreztem nagyon nagy fájdalmat a jobb oldalon, akkorra saccolom az ovut. Ehhez képest holnap vagy legkésőbb szerdán nem kellene megjönnie. Ha Neked még ennél is később lett volna ovud, akkor még tolódik a nemvárt napja. A folyás szerintem normális lehet, nekem most pl fehér folyásom van. De csak néha kap el. :)
12018. mandella (válaszként erre: 12017. - Mandella)
2013. ápr. 7. 17:18
ja, és még peteérés-figyelésre is járok. pénteken voltam, az volt a 10. napom, akkor a bal petefészkemben látott egy 9 mm-est, hétfőre rendelt vissza, reménykedem, hogy sokat nőtt :) és akkor be igazíthatjuk a próbálkozást. addig is ma ellőttem délután egy ovutesztet, negatív lett, de még nyálkám sincs, tehát nem is lehetett pozitív, meg hasfájásom sincs.
12017. mandella (válaszként erre: 12014. - Reménysugár27)
2013. ápr. 7. 17:16

Szia. Nem sok. Pár próbálkozáson vagyunk túl, aztán nekem megvolt a hormonsor (3. és 21. napi), magasabba akelleténél az FSH-m, egy hónapra kaptam időpotot az endokrinológushoz, szerdán megyek hozzá!! már várom, mit mond, addig gyógyteákat iszok, már egy hónapja kb., és barátcserjét szedek. nagyjából, dióhéjban ennyi. :)

és pozitív vagyok.

12016. Adelaine
2013. ápr. 7. 17:14

Szia Mandella!


Reménysugár27, igy akkor nekem pénteken volt a negyedik hét. Viszont lehet máskor volt az ovulációm??

Most ezt akkor nem is tudom kiszámolni???

Mióta nem szedek foggátlót, mindig van folyásom. Ez normális??

12015. Reménysugár27 (válaszként erre: 12011. - Adelaine)
2013. ápr. 7. 17:03
Általában azt mondják, hogy a beágyazódástól számított 3-4 napon már kimutatja, ez szerintem normál 28 napos ciklusnál az utolsó menzesz első napjától számított 4. hét körül van. Ha később volt ovuláció, akkor viszont kitolódik a ciklus, tehát lehet 5 hetes terhes valaki mire megtudja. Olyan is van, akinél majd csak később mutat valamit a teszt.
12014. Reménysugár27 (válaszként erre: 12013. - Mandella)
2013. ápr. 7. 17:01

Üdv Mandella!


Veled mi újság? :)

12013. mandella (válaszként erre: 12012. - Mandella)
2013. ápr. 7. 16:34
de lehet, hogy korábban már csatlakoztam, csak elfelejtettem :)
12012. mandella
2013. ápr. 7. 16:33
sziasztok. becsatlakozok ide is, ha lehet. :)
12011. Adelaine (válaszként erre: 12010. - Reménysugár27)
2013. ápr. 7. 16:20

30-adik ciklusnapom, sokat olvasok a teherbeesésről.És lehet korainak is gondolnám hogy már az első hónapban összejöjjön a baba.

A hőmérőzéshez meg nem lenne elég kitartásom. Főleg, hogy mindig ugyanabban az időben mérjem, 2 műszakban dolgozom. Igy esélytelen lenne. Türelmem meg nem lenne hozzá.


11 hónapja próbálkoztok??


Ha nem jön meg, akkor 1 hét múlva újratesztelek.

De a teszt hány hetes kortól mutatja ki a várandósságot??

12010. Reménysugár27 (válaszként erre: 12009. - Adelaine)
2013. ápr. 7. 15:53

A 2 naponta együttlét nagyon jó. Mi is 2-3 naponta vagyunk együtt.


A hőmérőzést reggel közvetlenül ébredés után kell végezni, mielőtt még kikelnél az ágyból. Én szájban mérem, digitálissal, ha lehet mindig egy időben. Ebben a hónapban nem vezettem görbét, mert 2 hónapja felhagytam vele, besokalltam, de ebben a hónapban kíváncsiság miatt újra méregettem, de csak megjegyeztem magamnak az értékeket, nem vittem fel gépre.


Egyébként nekünk ez a 11. próbálkozós hónap.


Tesztekről nem sok tapasztalatom van, de a Clearblue-t dicsérik. Nekem most egyszerű one step van, amit netről rendeltem nagyon olcsón.

Ez lett negatív. Én most úgy döntöttem, ha szerdáig nem lesz változás (remélem így marad minden), akkor tesztelek csak újra.


Drukkolok Neked is! Egyébként hanyadik ciklusnapodon vagy?

12009. Adelaine (válaszként erre: 12008. - Reménysugár27)
2013. ápr. 7. 15:18

Drukkolok én is neked, meg a többieknek is

Hát lehet korai volt a teszt, de már izgulok, és jólenne tudni. Persze azért olyan hamar a teszt sem mutatja ki, nem??

Én még nem voltam uh-n. A nődokim csinált rákszűrést, aminek az eredménye jövőhéten jön meg. Azt mondta ha az meglesz, akkor csinál ultrahangot.

Hát nem tudom. Több mint 6 éve szedem a gyógyszert, és a gyógyszerre pontos volt a menzim, anno gyógyszerszedés előtt össze vissza jött meg. Most 1 hónapja nincs foggátló bennem, és már nem jön meg. De most megint nagyon szúr a petefészkem, mintha kést szúrkálnának benne.És nem enyhül. Nem hinném hogy a menzim fog megjönni, annak nem ilyen érzése van. Bár igazából a gyógyszer mellett soha nem voltak komolyabb görcseim, csak enyhe, de nem ilyen.

Ez valami más. Bár kb. 2 naponta együtt vagyunk, igy akkor csak nagyobb az esély a babára.


Én még nem hőmérőztem. Azt csak reggel lehet??

Szted melyik a legjobb teszt??

2013. ápr. 7. 14:29

Sziasztok!


Adelaine! Lehet még korai volt a teszt, ne csüggedj!


Én is hasonló helyzetben vagyok, csak én nem tudom, hogy most késik vagy mi a helyzet, mert nem tudom mikor volt ovum. Ma vagyok a 31. ciklusnapomon, az orvos a 12. napon látott 16 mm-es tüszőt, amire azt mondta a 13-15. napon legyünk együtt. Lehet ekkor volt, de lehet, hogy egy héttel később...és akkor tolódik a ciklushossz is. Utána már nem voltam uh-on. Én tegnap reggel teszteltem első vizeletből 10-es érzékenységűvel, de negatív lett. 4 napja viszont megjön érzésem van, és 2 napig csak este, de 2 napja már napközben is szédülök, most is többször le kellett feküdnöm porszívózás közben. Tegnap hőhullámok jöttek rám. A hőm az elmúlt 4 napban 36,8 volt, ma 36,9. Egyszerűen nem tudom, hogy a szervezetem csap be, vagy mi lehet.


Drukkolok magunknak! Hátha útban van a baba. :)

12007. Adelaine
2013. ápr. 7. 13:37

Sziasztok, pénteken kellett volna megjönni. Semmi jele nem volt, és nem is jött. Ma reggel csináltam tesztet, de negativ lett. Ami eléggé lelombozott, mert a mellbimbóim fájnak, sokszor hányingerem van, kivánósabb lettem bizonyos élelmiszerek iránt. Lehet ez attól, hogy nem szedek már gyógyszert??


Viszont ma ebédnél annyira elkezdett szúrni a jobb petefészkem, igy még soha nem éreztem, szinte kézzel nyomtam hogy ne fájjon ennyire, most már enyhült a fájdalom. Mitől lehet ez???

Persze még nem csüggedek annyira, 1 hónapja próbálkozunk, elég intenziven. Vagy csak még teszttel nem mutatható ki??

12006. SziReni
2013. ápr. 2. 17:17
Remélem sikerült neked. Majd írd meg az eredményed.
12005. Reménysugár27 (válaszként erre: 12004. - SziReni)
2013. ápr. 2. 17:09

SziReni!


Nagyon Köszönöm a bíztatásod. Megnéztem, és igen, vannak ilyen érdekes görbék. :) Bízom benne, hogy minden rendben van nálam, és hamarosan beköszönt a gólya. :) Ma vagyok a 26. cn-on. A doki a 12. napon látott egy 16 mm-es szép tüszőt, és azt mondta a 13-15. napokon próbálkozzunk. A 14. napon volt tojásfehérjés nyákom, meg menzesz szerű érzésem volt egész nap. Úgy gondoltam, ekkor lehetett az ovu. Erre a 20. cn-on volt egy nagyon erős fájdalmam a jobb oldalon, ami egészen a vesémre is kihatott...volt, hogy így fájt a tüszőrepi, de olyan is volt előző ciklusokban, hogy nem volt ovu és mégis így fájt...úgyhogy e miatt nem tudom mikor lehetett az ovu. Bízom az orvos szavában, és abban, hogy 14. napon megvolt...ha a 30. napig nem lesz semmi (szombat)akkor tesztelek.

Köszönöm, hogy szorítasz! :)

12004. SziReni
2013. ápr. 2. 16:37
Reménysugár én most olvastam egy tanulmányt róla, hogy milyen hőgörbék vannak. Miből lett baba és miből nem lett baba. Akár hiszed akár nem ott van akinek folyamatosan egy hőn van a húje illetve 36.4 és 36.5 váltakozva és terhes lett pedig úgy tűnik mintha nem lenne peteérése. És van olyan is akinek nagyon szép görbéje van ami alapján volt peteérés és felment a hője mintha terhes lenne, és mégse volt baba. Így az esély mindig mindenre meg van. Javaslom neked is. Keres rá google-ba a hőgörbékre, és tanulmányokat ha megnézel akkor kicsit többet tudsz meg, mert sokszor azt tapasztalaom, hogy hajlamosak az emberek a saját görbélyükből kiindulni és akkor már a tiednek is olyannak kelle lenni mert ha nem akkor tuti, hogy nem jó a tied, pedig ez nem így van. Lehet egyik is és másik is jó. Sok szerencsét én szorítok hogy sikerüljön a baba.
2013. ápr. 2. 15:50

Sziasztok!

Volt valaki közületek úgy, hogy a luteális fázisban nem ment fel a hője, és sikerült a teherbe esés? (mert volt peteérés)

12002. Adelaine
2013. ápr. 2. 15:43
Sziasztok, miújság erre felé?? Pénteken lesz itt az ideje, hogy megjöjjön a menzim, remélem nem fog.És akkor kb. vasárnap tesztelhetek?? Általában negativ vagyok, de most nagyon reménykedem, hogy összejött a baby :)
12001. SziReni
2013. márc. 30. 14:15
szerintem senkinek nem kellene mert azért elég drasztikus beavatkozás a szervezet működésébe.
12000. SziReni
2013. márc. 30. 14:14
hát én igazából az enyémnak nem kívánnám hogy szedjem, mert a mellékhatás ott is meg lenne. És az elég gáz lenne. Mert akkor ugyanúgynem jönne a baba mint most.
11999. Amina5 (válaszként erre: 11998. - SziReni)
2013. márc. 30. 10:22
Rendben, ezért mondtam, hogy még nem hallottam ilyet, ezért lepődtem meg. Szednének inkább a pasik fogamzásgátlót...
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook