Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
669. Snido (válaszként erre: 668. - Sába 79)
2011. nov. 11. 10:22

Nem akartam eltitkolni! :)

Egyszer a nőgyógyászom felküldött a szülészetre nst-re, mert az alagsorban órákat kellett várni. Ott meg pont vajúdott valaki, akkora ordítások közepette, hogy el nem tudtam képzelni, hogy ilyen van. Ott ültem a vajúdó szobában, rajtam a ctg, aztán majdnem elsötétült minden. Komolyan rosszul lettem egy héttel a szülés előtt. Akkor fogadtam meg, hogy én nem fogok kiabálni. :)

668. Sába 79 (válaszként erre: 667. - Snido)
2011. nov. 11. 10:18

NA MOSTMÁR HA ELKEZDTED TESSÉK BŐBEBBEN IS KIFEJTENI!!!!!!! KÖVETELEM! :D


Légyszilégyszi!!!!!!!!

667. Snido (válaszként erre: 666. - Sába 79)
2011. nov. 11. 10:17
Na, nekem most eszembe jutott egy ilyen kellemetlen ctg-s történet. Szorítok, hogy neked ne legyen ilyen emléked!
2011. nov. 11. 10:02

Sziasztok csajok! Minden ok mindenkivel?????


Ma este megyek Pruha Kriszihez NST-re és megnézni a szülőszobákat! Remélem senki nem fog ott óbégatni, mert attól tuti kiborulnék ha hallanám.


Szorítsatok nekem!

665. liliacs
2011. nov. 10. 17:04

Szerintem is tuti szül :) tegnap férjem úgy jött haza hogy ugye nem akarok a hétvégén szülni mert jön a hidegfront és telihold is lesz :D mondtam hogy nem áll még szándékomban, bár kicsit örülnék ha már inkább kint örvendeztetne mint amit odabent művel velem- enyém egyáltalán nem lett nyugodtabb baba.

Ha már ott leszek bent én amit lehet kipróbálok - akár csak egy játszótéren :D - inkább a labdát is....pedig az nem vonzott annyira :)

664. Nirvi (válaszként erre: 663. - Snido)
2011. nov. 10. 16:31
Én azt is kihagytam, amit azért utólag bánok...de akkor valahogy nem érdekelt:)
663. Snido
2011. nov. 10. 14:43
Hát a vége felé én is csak feküdtem az ágyon, így tűnt a legjobbnak. Előtte viszont nagyon jó volt a labdán ücsörögni. Azt mindenkinek csak ajánlani tudom. :)
662. Nirvi
2011. nov. 10. 13:44

Zalánnál én is inkább feküdtem, vagyis egy darabig álltam, de aztán felfeküdtem az ágyra és már ott is maradtam. Most tuti sétálni fogok amíg lehet, vagy a kádban ücsörögni!!:D


Liliacs nem is csodálom, hogy már mindenre azt hiszed, hogy szülni készülsz!

Nem sok van már neked sem hátra!:)

Szerintem psychogirl is szülni ment, nagyon eltűnt:):)

661. Dormira (válaszként erre: 660. - Liliacs)
2011. nov. 9. 21:18

Dianatal gél? na erre most rákerestem... nem hangzik rosszul csak az ára...


:)

Megértem, hogy már mindenre azt hiszed szülni fogsz... szerintem majd én is így leszek :)

660. liliacs (válaszként erre: 659. - Dormira)
2011. nov. 9. 20:06

szia!

most én sem fogok feküdni, mint a fiammal :) és is épp a járkáláson, és a kádon gondolkozom! De még ez a Dianatal gél is izgatja a fantáziám! :) na meg a homeos bogyók... és bármi amitől úgy érzem nem lesz olyan szörnyű, mint ami volt!

most hogy közeledik a szülés, totál be vagyok tojva. Már bármi új történik velem- pl ez a farokcsontfájás... egyből beképzelem hogy holnap már tuti szülni fogok!

659. Dormira
2011. nov. 9. 12:54

Szülésemet nem mondanám könnyűnek.

31én este 11 körül kezdődtek a fájások és reggel 6ra rendeződtek, csak akkor mentünk be a korházba.

8kor értünk be akkor voltam talán 3 cm-re nyitva, burokrepesztés, 9kor 7 cm-re nyitva is lettem hirtelen...

Szóval nagyon gyorsan nyíltam onnantól és a szülésre elfogyott minden erőm, meg a fájások is megszűntek majdnem a kitolásra :(

Na de végül 12.45kor nagy nehezen megszületett Nóri :)

Én sima szülőszobában voltam, tehát alternatívról nem tudok nyilatkozni :(

A dokival és a szülésznővel én meg voltam elégedve, viszonylag gyakran rám néztek, amúgy meg a párom tartotta a lelket bennem, ha ő nem lett volna ott nem tudom hogy csinálom végig!

Ő adagolta a homeós bogyókat is, ki tudja lehet azoknak köszönhetően nyíltam gyorsan...


Az oszályon 4 ágyas szobába kerültem, a szobatársakkal is szerencsém volt :)

Szombaton szerencsére jöttünk haza.


Amit legközelebb máshogy csinálok majd, hogy vajúdás alatt nem fogok feküdni hanem inkább sétálok (hátha gyorsít majd még jobban).


Szülés, addig a napig eszembe sem jutott, egyáltalán nem féltem tőle, aztán mielőtt elindult volna a dolog olyan félelem jött rám! De amikor már vajúdtam csak arra gondoltam, hogy 1 napon belül úgyis vége és végre a karomban tarthatam a lányunkat!

Azóta meg már annyi minden történt, hogy csak annyi emlékem van, hogy fájt, de totál megérte! :)

Szóval simán szülnék már holnap is!

658. Nirvi
2011. nov. 9. 11:53

Sziasztok!


Dormira, üdv köztünk!!:) Örülünk, hogy itt vagy:):)

Könnyű szülésed volt? Neked milyen élményeid maradtak a kórházról, szülésről?:)

Mindent tudni akarunk:D


Liliacs, nekem is fájt az utolsó hetekben a farokcsontom!

Én már nagyon sokszor álmodtam szüléssel:) Zalánnál is:)


Psychogirl pedig lehet tényleg szülni ment:) Asszem 5-én járt erre utoljára...kíváncsi vagyok mi lehet velük:):)

657. Dormira
2011. nov. 8. 20:38

Én Radnai drnőnél szültem és Hajdú Barbi volt a szülésznőm :)

Én 8.-ára voltam kiírva eredetileg. :)


Mire vagytok kiváncsiak?

656. liliacs
2011. nov. 8. 20:17

Ez annyira jó!!! :) Ugye a fiam dec. 2.-i és dokim mondta hogy közel lesz a lányom is... :) lehet ugye egy napon :)

és igen én is kíváncsi vagyok mert hát 4 év az 4 év! szóval rég volt!!! :)

jó hogy írtál!!! :)

655. Sába 79 (válaszként erre: 654. - Dormira)
2011. nov. 8. 20:04

Szia! Én most december 01.-re vagyok kiírva! :D

Elárulod ki volt a dokid meg a szülésznők?

Információra szomjas népséget találtál itt. Minden érdekel minket! :D

ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍrj!!!!!!!

654. Dormira
2011. nov. 8. 18:31

Sziasztok!


Most találtam Rátok, bár én még 2010-ben szültem az Istvánban december 1-jén. :)

Nagyon jó olvasgatni Benneteket, 1 éve nekem is már csak 1 hónapom volt hátra, ctg-re jártam, aztán a szülés!

Könnyű és gyors szülést kívánok Nektek (remélem 2013 év elején ismét én is gyakori látogatója leszek a kórháznak! :D)


Liliacs nekem az utolsó harmadban végig fájt a farokcsontom (lehet már korábban is fájt? erre már nem emlékszem pontosan :) )

653. liliacs
2011. nov. 8. 18:12
Tud valaki valamit psychogirl-ről??? lehet szülni ment???? :)
652. liliacs
2011. nov. 8. 10:27

Remélem is tiszta az a kád! :) különben én sem ülök bele! bár nem tudom hogy néz ki.. mármint hogy képes leszek-e kiszállni belőle, vagy majd egy elefánt -emelőt kell szerválni valahonnan :D a mi kádunkba ugyanis már nem ülök bele, csak a sarkán lévő kiugróba szoktam ücsörögni de az nagy jól esik !

KÉRDÉSEIM:

- Fáj v. fájt valamelyikőtök farokcsontja, így a vége felé- a fiamnál nem fájt ezért kérdem?

- Álmodott már valamelyikőtök a szülésről????

651. Sába 79 (válaszként erre: 649. - Nirvi)
2011. nov. 7. 15:02
:D Igen, valóban a fogadott orvosunk/szülésznőnknek nem érdeke hogy elkapjunk valamit, viszont nem ők takarítanak, hanem a takarítónénik, akik szerintem azt sem tudják mi történik ott! :D Reméljük azért tiszta! Én most is előszeretettel csücsülök itthon a szép nagy tiszta kábdban apájáva kettesben! :D
650. Snido
2011. nov. 7. 13:25
Úgy látom, többen egyetértünk abban, hogy a szülésünk is nagyban függ a gondolkodásunktól! Valóban nem mindegy az sem, hogy az energiádat elpazarlod a kiabálások során, vagy figyelsz arra, hogy tényleg oda összpontosítsd azt, ahol igazán szükséges. Nekem erre még a szülésfelkészítőn hívták fel a figyelmemet. Jár közületek valaki oda?
649. Nirvi (válaszként erre: 648. - Sába 79)
2011. nov. 7. 13:11

Fura, mert amúgy én meg nem szeretek kádban ücsörögni, így pocakosan pedig nem is mernék nagyon.

Sokkal jobban szeretek zuhanyozni.

De valamiért szülésnél pedig most vonz ez a kádas dolog:)


Mondjuk a kád tisztaságára azért én is kíváncsi leszek, de csak takarítják rendesen...nekik sem érdekük, hogy elkapjunk akár mi akár a baba valamit....nem? Vagy csak túl naiv vagyok?:)

2011. nov. 7. 12:34

Én is imádok kádban ücsörögni, de azt hallottam egy ottani szülésznőtől, hogy kád ugyan van, de melegvíz már nem annyira, úgyhogy nehogy csalódjatok!

Én is kacérkodom a kádban legalább vajudással, de ez nálam kádfüggő.

Magyarul látnom kell, hogy tuti tiszta, igényes, mert ha undorral ülnék bele (tudva hogy előttem rengetegen már mindent oda bele eregettek....) akkor inkább a szárazföld! :D

647. Nirvi (válaszként erre: 645. - Liliacs)
2011. nov. 7. 12:24

Remélem összejön most Nektek a kádban szülés:)

Jó lenne ha tőled is hallanék majd sok pozitív dolgot róla! :):)


Egyébként még mindig újítják a szülőszobákat?

Mit tudtok róla?

646. Nirvi (válaszként erre: 644. - Sába 79)
2011. nov. 7. 12:22

Hát nem semmi az életed az biztos!

Remélem azért egy picit lelassítasz majd szülés után:):)

Nem nagyon, csak épp egy kicsit:):)


Hát akkor megy a drukk dec. 1-re!!! :)

645. liliacs
2011. nov. 6. 20:41
sziasztok! én is a kád-as szülésre koncentrálok! megszeretném próbálni, ha már múltkor nem volt rá lehetőség... Sába79 ha dec 1.jén szülsz és nekem a lányom úgy dönt dec 2.án jön ki ahogy 4 éve a fiam, akkor tuti találkozunk ;) azért én most valahogy jobban örülnék ha novemberi baba lenne, mert kicsit - vagyis nagyon hulla vagyok már...jaa, és csak azért írtam hogy nem tudom hány hetes vagyok mert sajna néha a papírforma "szart" sem ér! itt igenis a méret a lényeg sokszor.... ezért is vagyok kíváncsi mikor akar kibújni az én kis drágám, hogy a papírforma szerinti 37. héten v- 41.héten vagy a méret szerinti 37.-41.héten? mert ez 1 hónap difi! bár a dokim annyit kért hogy nov. 17. előtt azért ne akarjak nagyon szülni, mert akkor könnyebben el vihetik a babát a SoteII re!- bár egy PIC-en dolgozó azt mondta csak akkor számít korababának ha nem lélegzik megfelelően és 2500 gramm alatt van! mi ezt már most! rég túlléptük.. max a tüdő lehet gond...
2011. nov. 4. 14:11

Nirvi! Kizárólag azért, mert addígra vagyok kiírva egyébként is, és valamire készülni kell, hát én dec 01.-re készülök. Rengeted dolgom van addíg, sajnos én a szülőszoba küszöbéig fogok dolgozni, és onnan kiérve is azonnal. NÁlunk nincs megállás.

Tehát így is alig tudom beosztani az időmet addíg, egy percet nem tudtam még pihenni.

Dec 01. után meg azért nem, mert én aggódnék a tőlhordáson meg nehogy már ne legyen ennek a gyereknek külön szülinapja és külön mikulás! Félő, hogy a rokonság ezt a kettőt összemosná, és én azt nem szeretném!

643. Nirvi (válaszként erre: 642. - Orsi1971)
2011. nov. 4. 14:04

Zalánnál én sem akartam semmit, pedig még a labda is ott volt ugye, de én azt sem próbáltam ki:) Akkor semmi ilyesmi nem érdekelt.


A kádban szülés meg ugye azért függ pár dologtól.

Például, hogy épp szabad lesz-e a szoba:) Illetve, hogy velünk minden rendben lesz. Tehát nem lesz farfekvéses, nem lesz magas vérnyomásom, nem leszek cukros, stb., stb.

VAnnak kizáró tényezők, ha valaki kádban akar szülni.

De bízom benne, hogy minden a legnagyobb rendben lesz és összejön:)


Most már én is bátrabb vagyok mint Zalánnál:)

Nála nem mertem volna még bevállalni:) De most nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy miyle lehet:)

2011. nov. 4. 14:01
Hú, Nirvi, kíváncsi leszek a kádban szülésre - miért ne jönne össze???!!! Bevallom hogy én egyáltalán nem kívántam a vizet, de hátha kedvet kapok a következő szülésnél! Állítólag nagyon jó.
641. Orsi1971 (válaszként erre: 638. - Sába 79)
2011. nov. 4. 13:56
Egyet értek! És üdv Horváth dokinak!!!
640. Nirvi
2011. nov. 4. 13:45

*- ne

Szóval halkabban:)

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook