Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
699. Nirvi (válaszként erre: 698. - Sába 79)
2011. nov. 21. 19:53

És melyiket vegyük? Mert úgy hallottam, hogy több fajta van amit meg lehet venni (több forgalmazótól, más áron).

Vagy ez nem így van?


Nem nagyon szeretem az oltásokat, meg amúgy is kicsit gyógyszerellenes vagyok, csak akkor szedek és adok a kisfiamnak is ha már nagyon muszáj, de ezt eddig minden orvos csak ajánlotta...

Úgyhogy lehet beadatom...nem tudom még:S

698. Sába 79 (válaszként erre: 697. - Nirvi)
2011. nov. 21. 19:42

Nekem javasolta a dokim, és be is adattam az oltást, ugyanis amint megkapod, 10 nap múlva a babád is védettséget kap.

Egyre figyeljetek! Nem szabad az ANTSZ által kiküldött vakcinát beadatni, inkább kérjétek a receptre kapható fizetőset, mert az a tuti!

A háziorvosom egy konferencián tudta meg, hogy az ANTSZ -es oltásnak ha mellékhatása van, akkor a háziorvos elővehető. Szóval inkább vegyétek meg.

697. Nirvi
2011. nov. 21. 17:43

Sziasztok!!


Szorítok nagyon Nektek csajok:)

Egy hétig nem voltam Hoxa közelben, már izgultam, hogy vajon történt-e veletek valami:):)


Liliacs, sajnálom, hogy ilyenek kell átélned:S:S

Nem irigyellek és remélem minden rendben lesz szülésnél!!


Ti amúgy beadattátok , vagy beadatjátok az influenza elleni oltást?

Nekem a dokim azt mondta, hogy adassam be....de kicsit tartok tőle. Nem tudom eldönteni, hogy mi legyen...

2011. nov. 21. 14:43

Nagyon szorítok Nektek! :)

Minden rendben lesz! :)

695. Sába 79 (válaszként erre: 694. - Liliacs)
2011. nov. 21. 13:16

Lilacs! Remélem minden rendben lesz!

Egyébként nekem azt mondta a dokim múlt hét szerdán, hogy kb 10 nap.

Lehet hogy egyszerre kerülünk be! Majd memorizáld a fényképem, hátha rámismersz bent! :D

694. liliacs (válaszként erre: 693. - B2fdf37818)
2011. nov. 20. 18:51

Igen, elsőt 2007 ben szültem "normálisan" . utána történtek a dolgok! most sajna előtte :( remélem azért okés lesz minden!

jaa, ma volt okom örömre, mivel amikor felébredtem nem voltak akkora fájdalmaim. még férjemnek is mondtam milyen jó lenne most szülni, mert nincs fájdalom odalent :) és hát elkezdődtek a fájások 7 percesekig jutottunk majd abbamaradt :) szóval szerintem 7-10 nap és babóca lesz :)

2011. nov. 20. 10:36

Sziasztok!

Szoktam olvasni a fórumot, csak alig van időm írni.. :(

Gratula a Nagylányhoz! :)

Akik szülés előtt állnak meg kitartás!! :)

Liliacs az első gyermeked normál szüléssel született? elég drasztikusan hangzik ez amit írtál, de tényleg az a fontos, hogy mindketten rendben legyetek! :)

Sába normális amit érzel szerintem, sokan vagyunk így! Aztán majd mikor a kezedbe veheted, minden megváltozik! :)

Orsi remélem Nálatok is minden rendben! :)


Szülésznő "árat" én 30-at tudok, legalábbis akiktől én érdeklődtem mindenki ennyit mondott. Mi ennyit adtunk a dokinak is, nem ment több, és a 6 hetes kontrollon nem éreztem hátrányát, majd most kell mennem decemberben ismét rákszűrésre, remélem most sem fogom. :)


Nálunk fél év múlva kb indul újra a projekt, már alig várom! :)


Legyetek jók! :)) Kitartás Mindenkinek! :)

2011. nov. 19. 10:39

Sziasztok! Köszönjük, valóban jobban vagyunk! :)) Farkasétvágy és rendes bélműködés. Aranyosak vagytok hogy gondoltatok ránk!

Liliacs, szurkolok, hátha sikerül még a rendes szülés! De a legfontosabb az, hogy te meg a baba jól legyetek!

Sába, valahogyan majdcsak megoldódik az "anyagiak" kérdése. Persze jobb ha az ember tudja mire számíthat... Szerintem majd meglátjátok hogy Kriszta mennyit lesz ott a szülésnél így, hogy a doki is ott van, ez utóbbi meg előbb utóbb csak nyilatkozik hogy mennyit kér... Úgy hallottam, ma olyan 80 körül kezdődik a dolog. Nem nála, mert róla sajna nincsenek információim, nem sikerült találni senkit aki nála szült mint fogadott orvosnál és fizetett is. Ez van. Hiába, te vagy a fórum kísérleti nyula!

A pocid aranyos, az enyém sem volt nagyobb, talán még a végén sem. Igaz, Eszti sem volt extra méretű, de látod, idekint behozta ez a cici-művésznő. Komolyan, minden alkalommal szinte már röptében elkapja a cicit, mintha az élete múlna rajta. Pedig igény szerint szoptatom és szépen is gyarapszik. Hát ez van... Kis haspókom. :)

691. liliacs
2011. nov. 19. 09:42

sziasztok!

Orsi remélem már jobban vagytok!? Gyönyörű a lányod súlya!!!!!Mit nem adtam volna én ezért!

kicsit zűrös héten vagyok túl! Szimfizisem van- mielőtt rákerestek a googli-ban :) medence-szemérem csont eltolódás! ez volt a fiam születése után is ... na, most előtte kaptam a pocak súlya miatt! így már kérdéses a természetes szülés is :( totál kivoltam, bőgtem sokat, persze nem csak a fájdalom miatt, hanem mert éppen ezt akartam elkerülni most! nem túl jók a kilátásaim sajna, még a szülés után-közbeni műtét is látótérbe került!

ja, drága lányom méretei: 36 hetes+0 nappal: BPD: 9.8, Becsült súly: 3250- doki mondta nem kicsike! - ezt én is érzem :) szóval nem lesz kicsi ő sem! drukkoljatok hogy azért már ne 3-4 hetet legyen bent- hanem 10-15 napot max! megpróbálok képet feltenni megint :)

690. Sába 79 (válaszként erre: 689. - Orsi1971)
2011. nov. 18. 09:31

:) Tettem egy friss képet a naplómba, nézd meg a dinnyémet! :D

Én még a melót sem hagytam abba, úgyhogy aktív vagyok, a szülést még csak közeledni sem érzem, az meg hogy néhány napon belül babám lesz, hát el sem tudom képzelni!

Szeritned ez normális???????

2011. nov. 18. 08:37

Ja, nem tudom mit csinálunk majd a hidegben. Szerintem marad a kendő. Eszter szereti, a babakocsit meg nem annyira. 6600 g volt tegnap este a kisasszony, :), így lassan el kell gondolkodnom a hátul kötözésen, mert így kezd nehéz lenni a feneke. Bár az meg olyan jó hogy szem előtt van a pocakomon, tudok beszélni hozzá, megpuszilhatom. De egy ekkora bébi nem maradhat már sokáig elől.

És te? Bírod még? Bár nem törvényszerű hogy az ember ne bírja el a saját pocakját. Az enyém sem volt óriási amikor szültem.

688. Orsi1971 (válaszként erre: 687. - Sába 79)
2011. nov. 18. 07:26
Szia Sába! Írok privit.
687. Sába 79 (válaszként erre: 686. - Orsi1971)
2011. nov. 17. 10:36

Jajj Orsi, remélem minden rendben van már veletek! Nagyon sajnálom! Eszti erős kiscsaj, biztosan átrúgja ezt a betegséget!


Ettől függetlenül mi újság veletek? Jön a nagy hideg, hogy fogtok mászkálni? Babakocsi vagy kendő?


Pruha Krisztihez járunk már NST-re, nagyon aranyos csajszinak tűnik. Megnyugtató az egész jelensége. Olyan kis finom, szelíd, biztonságot sugárzó.

Kicsit bajban vagyok, nem tudom az anyagiakra hogy kérdezzek rá! Te hogy csináltad? Mennyit kért/adtatok ha nem titok??????

2011. nov. 17. 10:05
sziasztok! eltűntem, mert 1 hetet a heim pálban töltöttünk eszterrel. elkapott valami vírust. rettenetes volt. 3 napig nem evett, infúzió, vizsgálatok... hétfőn jöttünk haza és nagyjából már jól vagyunk, remélem... most itt szunyál az ölemben. psychogirl, gratulálok lizához!!!!!!! legyen sok örömötök!!!!
685. Sába 79 (válaszként erre: 680. - Psychogirl)
2011. nov. 15. 09:53

Szívből gratulálok! Információra/szüléstörténetre éhesen várjuk minden sorod, ha lesz időd, írjál ám nekünk valamit!!!!!!!!

Lizának és neked is sok egészséget, boldogságot!

684. Snido (válaszként erre: 680. - Psychogirl)
2011. nov. 15. 08:42
Gratulálok én is! Sok-sok örömöd legyen a kis Lizában! :)
683. Dormira (válaszként erre: 680. - Psychogirl)
2011. nov. 14. 20:11

GRATULÁLOK!!!

:)

682. liliacs
2011. nov. 14. 16:53

sziasztok!

gratula psychogirl!!! :) én csak holnap megyek be 9-kor vár a dokim ... kicsit jobban vagyok hogy szinte egész nap fekszem... sajna nem tudott volna fogadni, hacsak nem a babával lett volna valami! de azt kérdezte egyből hogy ő mozog-e?! én is tudtam hogy ez nem a baba,hanem ez sajna én voltam :( azzal vígasztaltak ha tényleg a medencetartó szalag szakadt akkor könnyebb lehet a szülés hiszen nem fogja semmi a medencét és jobban tágul! na majd meglátjuk.. nem tudok sokat fent lenni mivel ha 2-3 órát fekszem utána kb 1 óra amíg nincs pokoli fájdalmam..

681. Nirvi (válaszként erre: 680. - Psychogirl)
2011. nov. 14. 14:01

Juuuujj de jóóóó:):)

Gondoltuk, hogy történt valami:)

Tiszta szívből gratulálok!!!!


Sok-sok boldogságot és jó egészséget nektek!!!

Ne izgulj, nálunk is így volt az elején, mert mi sárgán is mentünk haza, nagyon kis lusta volt Zalán, de biztos belejöttök majd hamar:):)


Nem is tudtam, hogy van naplód, úgyhogy gyors bejelentkeztem:):)

680. psychogirl (válaszként erre: 658. - Nirvi)
2011. nov. 14. 13:56

Sziasztok, végre van időm írni!

Örömmel tudatom veletek, hogy november 6-án, reggel 4 óra 37 perckor megszületett Liza 3850 grammal és 58 cm-rel.

Már itthon vagyunk, a kórházban a kötelező 3 napot kellett csak tölteni.

Most tanulunk 3 óránként szopizni :) több kevesebb sikerrel, mert Liza gyakran bealszik, de annyira, hogy hiába ébresztem meg, pár nyelés után újra beájul.

Mondjuk széklete van rendesen, szóval, valószínűleg eszik.

Van ugyan mérlegünk, de - ahogy a védőnő figyelmeztetett - az időnként össze-vissza mér, így nem mindig tudom, hogy hány grammot evett.

A szülésemet, ha lesz időm, majd a naplómba leírom.

Ott vannak képek Lizáról is :)

2011. nov. 14. 10:13
Ti jártok szülésfelkészítőre?Én most szerdán akarom elkezdeni, mert már nem dolgozom :D
678. Sába 79 (válaszként erre: 677. - Nirvi)
2011. nov. 13. 18:37

Hát én sem merném az fölött a csap fölött még csak megfogni sem a kis csúszós testét, nem hogy még meg is fürdessem!

Örülök ha majd stabilan a kádban meg tudjuk fürdetni!

Jajj csajok, én még sosem fogtam újszülöttet! A sajátom lesz az első! :D De a férjemnek is!

Remélem nem rontunk el rajta semmit!

677. Nirvi (válaszként erre: 673. - Sába 79)
2011. nov. 13. 18:22

Jó hallani, hogy a kád tisztának TŰNIK! :)

Apukák mehetnek a babával, sőt meg is fürdethetik ők:)

Nálunk Zalánt Apa fürdette meg egyből szülés után és ott készültek fényképek is:)


Majd írj, hogy mi volt az UH-n! :)

676. Nirvi (válaszként erre: 674. - Liliacs)
2011. nov. 13. 18:21

Hú ez nagyon durván hangzik!:(:(

Remélem minden rendben van!! Kitartás és ha tudsz, jelentkezz holnap, hogy mi van!

675. Sába 79 (válaszként erre: 674. - Liliacs)
2011. nov. 13. 17:34

Jesszusom, jól megjártál te szegény! Remélem hogy nem az volt, csak valami félreértés.

Ne sírj! És ne mászkálj! Miért nem mentek fel most? Dokiddal beszélted meg hogy holnap mész?

Jajj annyira sajnállak! Nagyon szorítok! Egy sort majd dobjál légyszi, ha nem fognak bent, hogy hogy vagy!

674. liliacs
2011. nov. 13. 17:12

sziasztok!

holnap megyek s.o.s a kórházba! este roppant megint valami alul - még a férjem is hallotta. valószínű alul az a szalag szakadt el ami múltkor szülés után...de nem tudok semmi biztosat! félek eléggé! már bőgtem egy sort mert nem akartam még egyszer az életben ezt az érzést érezni! pokoli fájdalmaim vannak - menni- mármint vánszorogni most csak egy székkel tudok! ha nem írok akkor bent tartanak ...

2011. nov. 13. 16:08

Jajj csajok de jó hogy ezt írtrátok!

Olyan félelmetes az első szülés előtt. Félelem az ismeretlentől. A másodiknál már bártabb leszek, bár most sincs bennem még igazán nagy félsz...

Igazából még azt sem fogtam fel hogy terhes vagyok! Na ez most hülyén hangzott mi! :D


Szóval voltunk pénteken este. Egyetlen szülés nem volt szerencsére! Csak a szülésznők lődörögtek, tök üres volt minden. Mindent végigjártunk.

A KÁD TISZTÁNAK TŰNIK!

Ha választotok normál szülőszobát, attól még át lehet menni kádban csücsülni ha van kedvetek, attól nem kell az alternatívban maradni.

A zuhanyzó is nagyon szép. Egyszermélyes asszem, és tök új, modern. Azt is bármikor lehet használni.

Az újszülöttellátó a folyosó végén van, úgyhogy szerintem oda apukák mehetnek a babával meg a fényképezővel amíg a kismamákat rendberakják.

Szóval jó volt látni!

Kedden kell mennem legközelebb, mert a dokim UH-ot is akar csinálni.

672. Snido (válaszként erre: 670. - Sába 79)
2011. nov. 11. 20:53

Nem. Nem kiabáltam. Én is úgy gondoltam, ahogy te. Valóban elfecsérelt energia. Ez is egy olyan dolog, ami fejben dől el. Ha odafigyelsz, és tényleg oda összpontosítod az energiát, ahova kell, akkor szerintem könnyebben megy minden.

...és hogy kibírhatatlan-e? Egyáltalán nem! Sőt! Ahogy megszületett Zsófi, azonnal szültem volna a következőt.

671. liliacs
2011. nov. 11. 17:56

sziasztok!

én is hallottam kiabálni ott nőket! engem eléggé "zavart" hiszen egyből betojtam hogy ezt kellett hallanom szülés előtt pár héttel! akkor én is úgy éreztem hogy ez nekem sok- sokkkk! én nem kiabáltam csak velem ordítottak hogy vegyek már végre levegőt :D mivel csak nyomni akartam - levegőt meg elfelejtettem közben venni :) na milyen volt a szülőszoba?? remélem semmi rémség nem történt veled?- front miatt volt sok baba?

670. Sába 79 (válaszként erre: 669. - Snido)
2011. nov. 11. 15:28

És kiabáltál? Vagy tényleg kibírhatatlan?

Én most laikusan úgy gondolom, hogy totál rossz helyre pozicionált elfecsérelt energia az ordítás. Attól jobb szerintem nem lesz, csak saját magát is halálra részíszti az ember!

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook