Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! fórum

Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


53. mia74 (válaszként erre: 52. - Luja)
2009. okt. 28. 11:56
Szabó István.
52. luja (válaszként erre: 50. - Mia74)
2009. okt. 28. 11:49

Szia.Megkérdezhetem ki a fogadott orvosod?

Én decemberben fogok ott szülni.

51. luja (válaszként erre: 43. - Lemi09)
2009. okt. 28. 11:48

Szia.Nem semmi a történeted.Ezek után nem csodálkozom,hogy nem vagy jó véleménnyel a korházról,de az a lényeg,hogy már jól vagytok,jah és ha annak az orvosnak a nevét elküldenéd privibe megköszönném:)

Nekem vegyes tapasztalataim vannak,a terhesgondozóban van egy nővérke akit nagyon nem birok,de a többi nagyon aranyos,szerintem

50. mia74 (válaszként erre: 48. - Erababa1111)
2009. okt. 28. 11:42

Sziasztok!

én januárba szülök az I. nőin és van fogadott orvosom, viszont engem érdekelne az is, hogy neked ki volt?

2009. okt. 28. 11:33
Ja, péntek hajnali szülés után hétfőn reggel szedték ki a varratokat, de én nem császáros voltam.
48. erababa1111 (válaszként erre: 43. - Lemi09)
2009. okt. 28. 11:30

Szia!

Hát, sokat nem tudok hozzászólni, megértelek :/ Azért én kíváncsi lennék, kik voltak a dokijaid! :) Ha csak priviben "mered" elárulni, akkor úgy is megköszönném :) Szeretném elkerülni a következő várandósságom alatt...

Ha olvastad az első hozzászólásomat, ill. a születéstörténetemet, akkor láthatod, hogy nekem volt ELVILEG dokim, mégsem kaptam megkülönböztető figyelmet. Szóval egy választott, fogadott doki nem elég, JÓNAK is kell lennie a választásnak :S

Ja! Miután nem volt elérhető a dokim (pénteken hajnalban szültem), találkoztam vele a folyosón hétfőn, de ő sem ismert meg :| Az okát nem tudom, de talán a pénz lehet (másra nem tudok gondolni, ugyanis semmi rosszat nem tettem, semmi probléma nem volt velem a terhesgondozás alatt, csak relatíve kevés pénzt adtam, a szüléskor akartuk rendezni)... Lehet, hogy egy dokink volt? :)

2009. okt. 28. 08:17
Ja, én kedden "vonultam be", szerdán császár, vasárnap délelőtt 11-re itthon voltunk! :)
2009. okt. 28. 06:58

Jaj, Lemi, örülök, hogy jöttél!!! Hát szerintem is sokat számít, hogy van-e választott orvosod, nekem az igh volt, és nagyon sokat számított... mondjuk ennek nem kellene így lennie.

A csecsmősök közül a legkedvesebb, akihez bármikor mehettem (a többi valahogy nem volt oly türelmes) egy szőke, masszív, de nem nagydarab 30 körüli csajszi volt, azt hiszem van egy fia. Szegénykém, ő próbált belőlem facsarászni valamit, aztán szopik után kérte, mindig mondjam neki, mennyit evet tündérke. Vele nagyon elégedett voltam. Egyszer rátaláltam wiwen, de szerintem majd újra megkeresem, hogy megköszönjem... Na neki adhattam volna, de mire mentem a borítékkal, leadta a műszakot...

45. anettkvk (válaszként erre: 44. - Lemi09)
2009. okt. 28. 06:52
1-es szoba, 4-es csomag, tehát az ajtótól balra az első ágyikó!
44. Lemi09
2009. okt. 28. 00:31
Anett, Ti melyik ágyon feküdtetek a gyermekágyon? Hányas számú kiscsomag volt a fiad? :))
43. Lemi09
2009. okt. 28. 00:30

Sziasztok!


Jöhetek én is? Anett, téged már ismerlek, de a többiekhez még nem volt szerencsém...


Hát, a kórházról vegyes tapasztalataim vannak... Márciusban szültem ott, és akkor nagyon utáltam... Most így ennyi idő távlatából még mindig nem szeretem, de már tudok róla düh nélkül is beszélni...


Összegezve mindig az jut eszembe, hogy a felnőtt orvosokat ott nagyon utáltam, a gyerekorvosokat és a csecsemősöket, meg a szülésznőket szerettem. Nem véletlenül. Az én babám koraszülött volt... 35+4-re született ebben a kórházban, mert toxámiás lettem és a várandós ambulancia ottfogott. MEg sem nagyon próáblták lenyomni a vérnyomásom, azonnal vágtak... Pedig a dokim (másik kórházból) később elmondta, hogy nem kellett volna még. Simán bent lehetett volna tartani még a lányom két hétig kb. kórházban fekvéssel, vérnyomáscsökkentőkkel...


Az ügyeletesnél szültem, akit az intenzíven utána (4 napig voltam ott - a kórházban meg összesen 2 hétig) 1x volt bent nálam, akkor közölte, hogy mikor lesz a "varratszedés"! Nektek hány napra rá szedték a varratot? Mert nekem a császár után 3,5 nappal. A többieknek, akiknek volt orvosuk a 7. nap szedték a varratokat! Nagyon sokmindent éreztem csak hálát nem... nem adtam hálapénzt, csak megköszöntem. Erre a doki a későbbiekben men volt hajlandó megismerni, mégcsak nem is köszönt, mikor bejött a szobába később olyan csajhoz, akinek ő volt a fogadott orvosa... Pedig nem voltam bunkó vele... Csak abból volt elég, hogy SEMMIT nem mondtak arról, hogy mi van velem vagy a gyerekemmel! Onnan tudtam csak egyáltalán valamit a toxémiáról, meg arról, hogy mi van velem, hogy a saját dokim egy másik kórházból napi 3x hívott és beszélgetett velem. Felhívta nekem a Barossban az ügyeletest, az intenzíves nővéreket, a csecsemőst, a gyerekorvost, még a jóistent is... De ott senkitől semmit nem tudtam meg... Ezenkívül, adtak egy rakás gyógyszert, de semmit nem csináltak azzal, hogy nem javult a vérnyomásom. Napi x-szer mérték, vizeletet gyűjttettek, de semmi érdemleges nem történt... Se nem változtatták meg a vérnyomáscsökkentő szedését, se nem kaptam más gyógyszert, csak a fejüket ingatták, hogy hát igen, ez tényleg magas... (merthogy 1 hónapig nem ment le a vérnyomásom aztán se) Belgyógyász, csak az utolsó napokban látott... És abból az öreg fazonból se volt köszönet!! Közölte, hogy siessünk, mert 10 perc múlva leár a rendelési ideje... Tehetek én róla?


Tudjátok, hogy én hogy jöttem el a kórházból??? MErt már csak miattam voltunk ott, a lányom végett már egy hét múlva mehettünk volna, csak engem nem engedtek ki, mindamellett, hogy semmit nem csináltak velem! MEgmondtam a "vizitre" berohanó orvosnak,hogy akár tetszik akár nem, én holnap elmegyek... Ha kell saját felelősségre, mert akkor legalább otthon lehetek, és a háziorvosom legalább megpróbál majd meggyógyítani!!! Erre besértődött az osztályvezető, és kiadta a papírjaimat! De milyen zárójelentést kaptam! Tele van hazugsággal, és egy nagy kalap...sz.... Pl nem derül ki belőle, hogy miért is fejezték be a terhességem, hogy miért kellett azonnal!


Fúúú, kicsit elragadtattam magam, mert ezek az emberek a mai napik kiakasztanak! Persze, akinek volt választott orvosa, annak ott is jó sora volt, ezt nem tagadom.


És még egyszer, a szülésznők, a gyerekorvosok - különösen a koraszülött intenzíven, a csecsemősök nagyon emberségesek (nagytöbbségük) és segítőkészek - ha kérdez az ember... (ha nem, maguktól mondjuk a csecsemősök sem mondanak túl sokat) az anesztes orvosok kezét pedig aranyba kellene foglalni... Mert mindezen rossz élmények csak a műtét után értek. A szülésem - a sokk mellett természetesen - egyáltalán nem volt rossz. És utána sem fájt semmi - csak a szívem a korababámért - persze, néhány hétig nagyon sz*r volt nevetni, meg köhögni, de amúgy semmi. Engem már aznap úgy kellett lelőni, hogy ne emelgessem a fejem... Mindig elfelejtettem, hogy nem szabad.

A nővérek rendesek voltak, a csecsemősök meg imádták a lányomat. A tejem nem indult be, pedig mindent megtettek... Egyszer az egyik csecsemős éjszaka 1 órán át fejt kézzel, a csillagokat láttam, de többet ért, mint bármelyik kézi vagy gépi fejő... Bár nem tudtam végülis szoptatni, de nagyon hálás voltam a törődésükért... (Nem véletlenül az intenzíveseknek, a koraszülött csecsemősöknek és a lenti csecsemősöknek adtunk is nagyon szép ajándékot)


Bocs, hogy elragadtattam magam, remélem, azért szólhatok még máskor is... Majd nem szólok be akkor se, ha az ügyeletes dokimól beszéltek...


És én, ha visszaforgathatnám az időt, akkor én vinnék ruhát a babának... :)) Mert a pólya alá mindig olyan kisinget adtak, amit az első peluscserekor nem tudtam olyan szépen visszacsinálni, mint a profi csecsemősök és a lányom már a pólyában kibújt a kórházi ruhácskából. Bodyt kellett volna vinnem neki! :))

42. anettkvk (válaszként erre: 37. - Erababa1111)
2009. okt. 27. 16:38
Mikor szedte a varratot, egy üveg bort behozott a férjem, dísztatyekban, abban volt a boríték is.
41. luja (válaszként erre: 40. - Erababa1111)
2009. okt. 27. 16:14

Én sosem kérdeztem meg,ismerősőm ajánlotta őt,azt mondta nem kell tulzásokban esni,azóta beszéltem egy olyannal aki nála szült 3 hónapja,ő megkérdezte mennyi az annyi,erre ő azt mondta rábizza annyit ad amenyit tud,nem mond árakat.

Én minden második harmadik akalommal szoktam neki adni attól függően milyen gyakran és miért megyek.

40. erababa1111 (válaszként erre: 39. - Luja)
2009. okt. 27. 16:08
A tiéd mennyit kér? hogy működik nálatok?
39. luja (válaszként erre: 34. - Anettkvk)
2009. okt. 27. 16:06
Hát nem olcsó,de mindennek ára van...
38. luja (válaszként erre: 36. - Anettkvk)
2009. okt. 27. 16:05
minden nap elakarom kezdeni,de mindig elmarad,ha a naplóirásra gondolsz:)
37. erababa1111 (válaszként erre: 34. - Anettkvk)
2009. okt. 27. 15:55

:) Puszi a dokitól?! Ez már valami!

Magánrendelésre jártatok vagy a kórházba a vizsgálatokkor? Hogyan működik a dolog? Mindenki szeme láttára adtad a pénzt vagy borítékban "csúsztattad" oda?

2009. okt. 27. 15:43
Luja, tudom ajánlani a naplózást.. Én már bánom, hogy nem kezdtem el a terhesség során.
35. anettkvk (válaszként erre: 32. - Luja)
2009. okt. 27. 15:40

Én is jobban rettegtem a császártól, mint a spontántól. Maga a műtét során nincs új érzés, szurkálnak, ami olyan mint a vérvétel, sőt az érzéstelenítő még annyira se fáj!!!

Hát utána, felállni, és a méh összehúzódásának vizsgálata (ez a has kívülről nyomkodása), na az csillagokatlátsz feeling...

34. anettkvk (válaszként erre: 31. - Erababa1111)
2009. okt. 27. 15:37

Papp Csaba először 8-12e volt (UH-val 12), aztán lett 10és 15. Ez így rosszul hangzik, de 5-6 hetente mentünk, és nem kellene már más doki!!!

Pedig nem vagyunk felső 10000, sőt...


Szüléskor 60-at tudtunk neki adni, állítólag 80-100 a tarifa. Azóta voltam nála már, és még puszit is kaptam! :) Tehát annyira nincs szülési tarifája.

33. luja (válaszként erre: 29. - Anettkvk)
2009. okt. 27. 15:35
Az más,ha nem jön meg a tejed és esélye sem nagy arra hogy legyen,de az gáz hogy két napig éhezik a gyerek...
32. luja (válaszként erre: 28. - Anettkvk)
2009. okt. 27. 15:33

Dr.Fedák László az orvosom.Nem ismerem a te dokidat,de állitólag nagyon prifik itt az orvosok,az már egy másik dolog,hogy a növérkék nem tudják lelkesedéssel csinálni a munkájukat.

Én félek a császártól,de vannak helyzetek amikor mindenkinek az a jobb,habár tapasztalatom nincs igy nem tom melyik jobb vagy rosszabb:)

2009. okt. 27. 15:32

én a dokimat sosem kértem, hogy hívjon be a ctg-re... Papp Csabának mennyi volt a tarifája? Előre egyeztettetek?

Igen, ruha és pelenka is van, kérdés, hogy megfelel-e az illetőnek. Ezt ugyis akkor tudja eldönteni, ha már ott van :)

30. luja (válaszként erre: 26. - Erababa1111)
2009. okt. 27. 15:28
Hát igen,az anyasághoz is hozzá kell szokni,én ugy iagazából mostanában kezdem felfogni,hogy anya leszek:9
2009. okt. 27. 15:27

Nekem nem volt tejem... Hát 2 éjjel ordított a pici, mire adtak neki tászert, azaz 3 naposan! A tea nem oltotta az étvágyát. 2 éjjel és 2 nap csak a mi hangunkat lehetett hallani az osztályon, mert nem kaptunk tápszert. Én értem, hogy ösztönző kell a babáknak, de látták, hogy sem a mellem nem volt "alkalmas", és utána is csak 20-at tudtam, kb 3 hétig leszedni naponta.


Aztán mikor meguntam, felvettem a csúnya arcom, és kiköveteltem, ÉHEZIK A GYEREKEM? KÉREMSZÉPEN!!!


Na aztán kaptunk, és az én fiam lett a legjobb: evett, aludt, hangja nem volt...

2009. okt. 27. 15:23

Na hogy megszaladtak a hozzászólások, örülök!

Luja, ki a dokid? Nekem Papp Csaba, ha ott van, ő behívat ctgre, de tényleg érdemes odaülni 7:30 körül... A nővérkék hangulata is elég ingadozó... Nekem szerencsére 2 CTG-m volt ott, korán mentem, de nekem mindig ott volt a dokim.


Ruha ügyben... Hát én hozattam be a férjemmel, mert adnak ugyan, de az én babám 4200 g és 59 cm volt, és így is lötyögött rajta, és marha vékonyka. Oké, ott a pólya, de...


Én idén áprilisban szültem, császár volt a baba méretei miatt.


Én is szívesen válaszolok, bármi van.

27. erababa1111 (válaszként erre: 25. - Luja)
2009. okt. 27. 15:21
igen, érted a problémát :)
26. erababa1111 (válaszként erre: 23. - Luja)
2009. okt. 27. 15:07
Megnyugtató, de egyben ijesztő is kicsit a baba a karodban. :) Ugyebár ez egy teljesen új állapot, hogy anya lettél, ezt is fel kell dolgozni lelkileg. Nem fogsz rosszul csinálni semmit: létezik az anyai ösztön :)
25. luja (válaszként erre: 21. - Erababa1111)
2009. okt. 27. 14:56
Gondolom ha nem volt éhes,mert már adtak neki enni,semmi nem motiválta a kis drágát hogy szopizzon,meg ha még aludt is...
24. luja (válaszként erre: 22. - Erababa1111)
2009. okt. 27. 14:55
Hogy én erre nem gondoltam,igazad van,multkor a védőnőnél lett volna egy csomo kérdésem de mire odakerültem egy sem jutott eszembe:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook