Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aki az Uzsokiban szült tágították-e kézzel? Meg lehet ezt beszélni előre, hogy NE csinálják? fórum

Aki az Uzsokiban szült tágították-e kézzel? Meg lehet ezt beszélni előre, hogy NE csinálják? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jún. 20. 22:18
Bocsi az elirasokert, tableten bénázok...
15. Nikimiki01 (válaszként erre: 12. - 848af36cf9)
2014. jún. 20. 22:17

Szia, én 5 hónapja szültem, igaz nem az Uzsokibab, hanem magánkorhazban. Volt saját orbosom, szülésznőm. Ha nem tágitanak kézzel (illetve egyengetik rá a méhszájat a baba fejére) talán még most is ott lennénk. Igen, krvara fáj. Jelzem nekem ott ( cirka 2 őra kitolás után) fogalmam sem volt már h éppen hol fáj és mi, csak fájt. Ha nem csinálja azt a doki amit abban a helxzetben kellett, akkor most lehet hogy nem egy makk egrszseges kislányom van.

Nem ítélkezni szeretnék, de az embernek szüléskor, és a szülésre keszülve, nem azzal kellene foglalkozni hogy neki mi fog fajni és mennyire és miert, es nem azert orvost es szulesznot valasztani hogy hatha kevésbe fáj majd, hanem azert, hogy a lehető legnagyobb esellyel problemamentes es szovodmenymentes szulese legyen, es egy egeszseges gyerekkel jojjon ki onnan.

És onnantol kezdve hogy van valasztott orvosod, szulesznőd, bizz meg bennuk vakon ( hisz elvileg ezert valaszt az ember ugye), es probalj meg túllepni a félelmeiden, mert az nagyon tud blokkolni szuleskor.

( ha leteszik a nagyesküt h nem tagitanak, akkor jo orvosnak szamitanak?)


De ami tény az tény, a gátvarrasnak nem kéne fájnia, engem kivül is, belül is varrtak, hüvelyt és mehszajat is - pedig kicsi volt a baba, 2940 gr), es nem ereztem semmit. Nem tudom hogyan csinaljak, en arra emlekszem hogy kaptam 1-2 szurit.


Ha ennyire tartasz a fajdalomtol, kérj epit. Azt talan jobban erdemes elore egyeztetni a dokival, mint a tagitast.. Szerintem...


Mindenesetre könnyű és boldog szülést Neked, sikeruljon ugy ahogy szeretned :)

2014. jún. 20. 21:15
Sokszor sajnos nem az én javam a lényeg, hanem h végezzenek minél előbb :(
13. 848af36cf9 (válaszként erre: 12. - 848af36cf9)
2014. jún. 20. 21:14
Még annyi, hogy ha általában csak annyira lenne rossz mint egy vizsgálat, akkor nem lehetne mindenhol azt olvasni h kvára fájdalmas, és akkor nem is kezdtem vna el foglalkozni ezzel a dologgal.
12. 848af36cf9 (válaszként erre: 11. - Ardilla)
2014. jún. 20. 21:12

Köszi

De pont azért nem könnyű a szülés, mert fáj. Akkor minek vállaljak be plusz fájdalmat?

Szerencsés, akinek nem fáj a tágítás, de 80%ban kvára fáj, azt meg én kihagynám, mert nem arra szeretnék emlékezni! A szülési fájdalom egy természetes dolog, a kézzel tágítás pedig nem természetes. Attól h neked nem fájtak ezek a dolgok sajnos nem azt jelenti, hogy általában nem fáj, sőt, általában nagyon fáj, ahogy olvasgatom. Bár nekem is ilyen szerencsém lenne mint neked ;)

2014. jún. 20. 21:03

A kézzel tágítás nem kellemes, de ha felgyorsítja a szülést még jól jöhet. Amikor ott vagy, lehet, hogy bármibe belemész, csak már legyél túl rajta. Kb. annyira rossz, mint egy vizsgálat, az meg valószínűleg lesz jópár.


A méh áttapintása, kaparás nekem nem fájt. A hüvelyemen lett egy repedés, azt is bestoppolták. Úgy tudom, hogy odabent nincs idegvégződés, tehát ha így van, nem szükséges elérzésteleníteni. A gátmetszésre adnak szurit. Ott egy kicsit böködős érzés volt, de tul.képp az sem fájt.


Maga a gátmetszés is inkább olyan érzés volt, mintha a borotvával jó erősen meghúzod, és ilyen horzsolásszerűt érzel. Azt jobban megéreztem, amikor egy kicsit még a vágáson túl repedt, de csak egyet nyikkantam, utána elmúlt.


Tudjátok mi fájt kegyetlenül? Amikor bekenték az intim felemet fertőtlenítőszerrel közvetlenül a szülés előtt. Egy kis tanulónővér olyan precízen megborotvált, hogy szerintem jó sebes lettem, és ez kegyetlenül csípett. A szülési naplóval legyezgette a madám, hogy gyorsan párologjon el, hogy folytassuk ott, ahol abbahagytuk, mert erre a három percre még a szülés is leállt.


Szerintem beszéld meg az orvossal/nővérrel hogy te mit és hogy szeretnél,de ha később ezt javasolják, hidd el, a te javadat szolgálják, és működj együtt velük. Majd meglátod, hálás leszel, ha gyorsan túl leszel rajta, mert bár csodálatos dolog a szülés, de nem könnyű. Sok sikert, jó egészséget! ;-)

10. 848af36cf9 (válaszként erre: 9. - 09d0a2c098)
2014. jún. 20. 20:30

Ez az Uzsokiban volt?

Utálom h tárgyként kezelik a nőket. El tudom dönteni, hogy fáj-e, nem ő fogja megmondani, hogy nekem mi fér bele meg mi nem. Miért ilyenek? Ha ennyire nem képes valaki miért nem megy el olyan munkát végezni, ahol nem kell tekintettel lenni másokra?

2014. jún. 20. 20:24

Engem meg sem kérdeztek, szó nélkül tágított 1 ujjnyinál, azt hittem elpusztulok olyan fájdalom volt, utána következő fájások is rosszabbak lettek.

De a méhszájam tönkre is vágták ezzel, de legalább mondta volna mit akar csinálni. Felkészülni se volt időm.

Varrásnál, kaparásnál szülés után nem adnak semmit, csak kívülre lidocain injekciót. Ami konkrétan semmit sem ér a hasüregen meg a hüvely területén a medencén belül. De ha szólni mertem, hogy ez fáj, akkor mit hisztizek, nem fáj az, ennyi volt a válasz.

Pedig kértem fájdalom csillapítást, de addigra már nem hatott, jóval túl csúsztunk a kitolással, így addigra már semmi hatása nem volt, és nem hittek nekem, hiába mondtam. Sok paraszt állat dolgozik így, sajnos vannak ilyen orvosok, szülésznők, akik ezzel nem törődnek...

Persze tisztelet a kivételnek.

2014. jún. 20. 20:21
Én 2 gyereket szültem,mind 2-t az uzsokiban..de fogalmam sincs milyen ez a kézzel tágítás.Annyira emlékszem h nyomták a hasam és szóltam h hagyja abba mert anélkül is tudok nyomni..de h milyen az a kézzel tágítás arról f.gom nincs..
7. 848af36cf9 (válaszként erre: 5. - Hannababa13)
2014. jún. 20. 19:59
Én úgy vagyok vele, ez nem lóverseny, és nem bánom ha sokkal tovább tart, de az hogy ne fájna, az ritka, és én biztosra szeretnék menni. Ha vminek nem muszáj fájnia, akkor ne fájjon! Van ott elég fájdalom, ami nem elkerülhető.
6. 848af36cf9 (válaszként erre: 4. - Temmp)
2014. jún. 20. 19:57

Nem tudom jól értem-e, az igent arra írod hogy meg lehet beszélni, hogy ne? Fogadott dokim van, szülésznőt is szeretnék fogadni pont emiatt, h vele is le tudjam tisztázni, hogy MEG NE PRÓBÁLJA.


Másik kérdésem:

A gátvarrás miért fáj? Nem igaz, hogy nem tudnak annyi érzéstelenítőt adni és kivárni a hatást, hogy ne fájjon. Miért ekkora parasztok az orvosok? Szerintem ha kifizetek egy valag pénzt ez a minimum, hogy amit tud megtesz annak érdekében, hogy aminek nem muszáj, az ne fájjon.

Szóval hogy van ez?

2014. jún. 20. 19:55

a lányom kézzel tágitották,és annak köszönheti,hogy 2 óra alatt meglett a baba.


ja,ő kérte az orvos javaslatára.


nem olyan fájdalmas,és gyors!

4. temmp (válaszként erre: 3. - 848af36cf9)
2014. jún. 20. 19:37

Igen, nagyon nagyon határozottan már az utolsó hetek vizsgálataira jó ha felkészülsz, főleg ha esetleg túlhordod, olyan az orvosok szeretnek kézzel rásegíteni, hogy meginduljon. Nekem fogadott orvosom volt, én is kikötöttem jó pár dolgot, ez volt az egyik.

Mikor szülni mész mondd a felvételesnek is, hogy írja rá a papírodra is. Az EÜ törvényre is hivatkozatsz, bármilyen beavatkozást megtagadhatsz, ha azzal nem veszélyezteted a babád. A kézzel tágítás nem vészhelyzeti beavatkozás.

3. 848af36cf9 (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2014. jún. 20. 19:31
Uzsokiban? Jaj nagyon remélem hogy meg lehet ezt beszélni mert én csúnyán elküldöm a p#csába aki meg meri próbálni. Elég megterhelő a szülés anélkül is, miért kell rátenni egy lapáttal, hogy még rosszabb legyen??? Értem h sietnek, de leszarom! Kijön az a gyerek anélkül is.
2014. jún. 20. 19:25
Nem tágítottak,pedig ügyeletesnél szültem.
2014. jún. 20. 19:07
Aki az Uzsokiban szült tágították-e kézzel? Meg lehet ezt beszélni előre, hogy NE csinálják?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook