Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináljak, ha a párom szülei bejárkálnak a házba, amikor senki nincs otthon? fórum

Mit csináljak, ha a párom szülei bejárkálnak a házba, amikor senki nincs otthon? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
189. Cippora (válaszként erre: 187. - Delfin40)
2015. okt. 10. 14:45
De a szülőknek gondolom leesett,hogy már nem laktok ott nem? Vagy nem is törődtek vele,nem tudakolták,hogy miért?
188. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 1. - Delfin40)
2015. okt. 10. 06:21

Az első amin megakadt a szemem: "Hálás vagyok a szüleinek, elfogadtak a gyerekeimmel együtt..."


Micsodaaa? Miért kellene hálásnak lenned ezért aztán meg cumizni a kísértetjárásukat? A férfi, akivel élsz elfogadott( A többire a válasz legyen a boli me kurac!) így a famíliának nem sok választása maradt, mint vagy kussolnak vagy harcolnak.


Ismerem a helyzetet,is bár a mi családunkban nagyapám azért buszozta végig a várost Kőbányáról Mátyásföldre, mert nem bírta az otthoni légkört és inkább barkácsolgatott apám sufnijában.


A szülők "leállítása" nem igényel különösebb szakmai felkészültséget,csak egyenesen és indulatoktól mentesen belemondani az arcukba, hogy szíveskedjenek felhagyni ezzel a tevékenységgel.


100% lesz sértődés, de nem baj, majd megemésztik.

Lehet bezsarolják a hapsit, hogy vagy te vagy ők és lesz egy kis mártírkodás, meg mi csak segíteni szeretnénk... És sanszos azt is akarnak, csak nem veszik észre magukat és azt, hogy szükségtelen mértékben avatkoznak bele más életébe amíg valaki ezt nem hozza tudomásukra.


DE ez ismét csak a kutyát se érdekelje, mert hidd el nincs jó ebéd kanálcsörgés nélkül!

187. Delfin40 (válaszként erre: 186. - Cippora)
2015. okt. 10. 00:16

Dehogy rendeződött.........



Tettem még egy próbát. Adtam még egy esélyt.

Észrevétlenül. Hétvégén elmentünk a házhoz a gyerekekkel és takarítgattunk. Ők ott akartak maradni én meg beleegyeztem......


De semmi nem változott...

Ugyanúgy bejárnak a házba, ugyanúgy bejárnak az otthonunkba.


A párom két hét múlva megy haza... Na ott biztos nem várja majd senki. Az nem otthon. Az a szülei pótcselekvése.


Ha akar hazajöhet ide, ide ahol várjuk. ahol csak mi vagyunk (meg a gyerekek)

186. Cippora
2015. szept. 30. 14:33
Rendeződött azóta a helyzet?
185. da16da8965 (válaszként erre: 1. - Delfin40)
2015. szept. 25. 22:03
Cserélj zárat!
184. Tuksika (válaszként erre: 183. - Aac131dc75)
2015. szept. 25. 10:17
Jajaja, elképzelhető... Sajnos ez sem a legtisztább és őszintébb verziója egy szakításnak... :/
183. aac131dc75 (válaszként erre: 182. - Tuksika)
2015. szept. 25. 10:15

Én az ilyenre mondom,hogy töketlen!

Az még hagyján,hogy nem beszél a szülőkkel-nem akarja megbántani őket...aláírom,bár nem célszerű a hallgatás.

De az hogy ennyire nem érdekli,hogy ezért elhagyta a fórumindító nekem az a gyanúm,hogy még azt sem merte szegénynek elmondani hogy vége,nincs tovább.Inkább kivárta míg az utolsó csepp is belecsöppen abba a bizonyos pohárba,és elmegy magától.

182. Tuksika (válaszként erre: 172. - Aac131dc75)
2015. szept. 25. 10:11

Hát igen... ez amolyan költői kérdés volt...


Csak szomorú, hogy a pasi ennyire annyiban hagyja a dolgot. :(

181. fincsi5 (válaszként erre: 175. - Channa*)
2015. szept. 24. 14:37
Dehogyis, csak én már úgy vagyok az ilyennel, mint városban a galambszarral.
180. algea (válaszként erre: 175. - Channa*)
2015. szept. 24. 08:50

Nekem sem tetszett ez a mondat, gondolom, másnak sem. DE az illető saját fórumát is olvastam, és abból az derült ki számomra, hogy az anyóssal szemben ez a lány kifejezetten udvarias és nem akarja megbántani, ezért nem szól semmit, hanem a párját kérte meg, hogy beszéljen a szüleivel, csak nem változik semmi a világon. Több mint egy év után a harag annyira felgyűlt benne és meg is sokszorozódott a sok nyelés miatt, hogy ilyen durván tört ki ott, ahol kitörhetett, jelen esetben ezen a fórumon. Egy ilyen hozzászólásból még nem taplóznám le magát a nőt, csak azt tartom modortalannak, amilyen stílusban írt. A tapló így beszélne az anyósával, és nem gondolkodna azon, hogy megbántja-e vagy sem, és az dobja rá az első követ, aki elvakult dühében még sosem fejezte ki magát olyan módon, amire nem lehet büszke.


Ezért szokták mondani, hogy jobb minél hamarabb szólni, ha valami zavar, amikor még nem hergeltük magunkat hónapokon, éveken át, és még kedvesen, udvariasan tudunk szólni. Egy év hallgatás és belső forrongás után már a másik fél látványa is kihoz a sodrunkból, ami senkinek sem jó.

2015. szept. 24. 08:23

a pasi nem fog szólni szüleinek, mert lehet nem akarja megbántani és stb... az én párom is pasi, ha anyja telon mondani valamit, kedden hogy pl mehetnénk hétvégére ebédre, velem már elfelejteni közölni a párom, mert ez nem neki fontos, nem neki kell ezen gondolkozni, készülni stb... én mondtam is anyósomnak, hogy az ilyeneket beszélje meg velem inkább, mert páromnál elakad az info.

Ez nem a pasi problémája, hanem a csajé, szerintem miért kéne a pasinak ezt megbeszélni.. azért mert az ő szülei? De a csaj is már családtag, ha gondja van ne küldje rá a másikat, hanem normálisan kérdezze meg mondja meg a szülőknek, hogy mi a helyzet. Ha ez után sincs változás és az után költöztem volna... A pasik másképp gondolkoznak, ennyi, nem kell akkora ügyet csinálni belőle.

178. Channa* (válaszként erre: 177. - Trüffel)
2015. szept. 23. 21:48

Mindenki a maga sorsának a kovácsa....

Erre csak ezt lehet mondani. Mi innen nem tudjuk megoldani, hiába is írnánk le, hogy mit tennénk... neki nem biztos, hogy jó lenne, hiszen teljesen más habitus, más szokások, stb.

177. Trüffel (válaszként erre: 175. - Channa*)
2015. szept. 23. 21:37
Igen, itt kicsit elszállt a hangvétel...ez igaz. De ahogy kivettem ilyeneket azért nem vág az anyós fejéhez. De az alapprobléma még mindig fennáll, hogy nincs magánélete a párnak, mert bármikor benyithat az anyós és elkezdhet pakolni, takarítani, mosni stb stb. Kéretlenül.
176. globus
2015. szept. 23. 20:24

Nem is értem, hogyan tudott régen több generáció meglenni egymás mellett, közös háztartásban...

Mindkét fél részéről több tolerancia kellene, és megbeszélni a problémákat, nem feszülésig hallgatni, aztán felrobbanni. Olyan nincs, hogy ne létezne valamilyen kompromisszum.

175. Channa* (válaszként erre: 174. - Channa*)
2015. szept. 23. 20:19

Elküldtem véletlenül...


Meg azt sem, hogy ezt gondolja:

"de addig kuss a lakásunktól majd akkor örüljön h segíthet"

Hogy lehet valaki ilyen? Ha ilyet mondana a menyem, akkor lenne neki kuss és örüljön, hogy ennyivel megússza. Na, az ilyet már hamar felismerem és ilyet nem vesz el a fiam az biztos. Agyatlan az a pasi is, akinek ilyen kell. Ez nem nő....


Ez tényleg nem tűnik fel senkinek? Tényleg ilyen közönséges itt mindenki?

174. Channa* (válaszként erre: 156. - Trüffel)
2015. szept. 23. 20:15
Remélem, hogy az én menyem nem ilyen lesz, mint itt a fórumon sokan. Én tuti nem fogom elviselni, hogy ilyen közönséges tapló legyen. Igaz a fiamnak sek kellene egy ilyen. Meg azt sem, hogy majd akkor seg
173. Mezei Virág (válaszként erre: 172. - Aac131dc75)
2015. szept. 23. 18:16
Szerintem igazad van!
172. aac131dc75 (válaszként erre: 171. - Tuksika)
2015. szept. 23. 17:21

Gondolod hogy van tovább?

Delfin kérte,hogy beszéljen velük,nem tette.Elköltözött,most sem teszi..

Hónapokra elmegy,még ha dolgozni is.

Nem olyan fontos a pasinak ez a kapcsolat,mint Delfinnek!

De ne legyen igazam!

171. Tuksika (válaszként erre: 152. - Delfin40)
2015. szept. 23. 17:18

"Tudja miért költöztem haza, de szerintem nem fog az apjával beszélni. "


és akkor hogyan tovább?.... :(

170. aac131dc75 (válaszként erre: 169. - A360345bdd)
2015. szept. 23. 14:23

Gondolom neki jó az anyósa,apósa és ebből indul ki!


Ha Nekem lennének ilyenek,nem sokáig csinálnák,mert vagylküldeném a fenébe őket vagy én is HAZA mentem volna!


Bár ha azt vesszük én a saját házamba élek tőlük 5 km-re,de így is próbálnak beleszólni a dolgunkba..

169. a360345bdd (válaszként erre: 161. - 9c57fd10dc)
2015. szept. 23. 14:16

Nem fordul meg a fejedben, hogy a hócipője tele van anyóssal meg apóssal???


Menj át Te minden vasárnap és csomagold el hétfőre meg amikorra akarod! És akkor addig a fórumindítót békén hagyják :)

168. algea (válaszként erre: 165. - 9c57fd10dc)
2015. szept. 23. 14:11
Én értem, hogy ezt így is fel lehet fogni, és valahol igazad is van. Még azt is gondolom, hogy ha Te úgy tennél, ahogy leírtad, neheztelés nélkül, akkor nagyon jó természeted van, amivel legelső sorban a saját életed is megkönnyíted és összességében biztos kevesebb a bánatod, konfliktusod. Van, aki ilyen természettel születik, és van, aki ezt tanulja, fejlődik. De ha a fórumindító apósával empatikus tudsz lenni - ami jó! -, próbálj meg a fórumindítóval is az lenni egy pillanatra. Attól, hogy te nem lennél mérges amiatt, ami vele történik, még tiszteletben lehet tartani, hogy őt viszont mindez _nagyon_ zavarja. És akkor nem lehet megoldás az, amit írtál - még akkor sem, ha neked az lenne hasonló helyzetben.
167. 9c57fd10dc (válaszként erre: 166. - Aac131dc75)
2015. szept. 23. 14:07
Egészségetekre!
166. aac131dc75 (válaszként erre: 165. - 9c57fd10dc)
2015. szept. 23. 13:47

Ez akkor sem megoldás,hisz a töke tele van apósékkal!

Akkor még áldozza fel a vasárnapját is bájvigyorogni?

Nem,ő már hozott egy döntést,ami a tényleges megoldás erre a problémára!

2015. szept. 23. 13:43
Na most lépett érvénybe az, hogy MINDEN MEGOLDÁSRA VAN EGY PROBLÉMÁTOK...
164. aac131dc75 (válaszként erre: 161. - 9c57fd10dc)
2015. szept. 23. 11:19

Ha én nagy szeretettel főzök vasárnap,akkor azt szeretném a családommal frissen elfogyasztani!

Nem félrehajítani,hogy majd apósékkal bájvigyorok közepette megkajáljunk.


Vigye melóba,ha marad,de ne úgy maradjon,hogy alkalma sem volt belőle enni senkinek!


Egyébként,annyira akar lenni apóséknál,mint púpot a hátára!

163. 3d787b167a (válaszként erre: 161. - 9c57fd10dc)
2015. szept. 23. 10:55

Mi a francért kellene a vasárnapot apóséknál tölteni?


Hiszen már a bikakötél is elszakadt. :D


Egy Család attól Család, hogy Család, nem attól, hogy anyós-apóssal töltik a vasárnapi meghitt hangulatot.


Atya ég!

162. algea (válaszként erre: 161. - 9c57fd10dc)
2015. szept. 23. 10:52
De miért ne tölthetnék hármasban a vasárnapot, ha egyszer nem akarnak sem átmenni apósékhoz, sem áthívni őket? Miért kéne még ebben is hozzájuk igazodni? Ha egy édesanya szeretettel elkészíti a vasárnapi ebédet, miért kéne azt elcsomagolnia másnapra? Te tényleg ezt csinálnád? Hétről hétre?
161. 9c57fd10dc (válaszként erre: 152. - Delfin40)
2015. szept. 23. 10:50

Az senki fejében sem fordul meg, hogy Ti most éppen főztök, úgyhogy akkor menjenek át Hozzátok apósék?


Illetve azt a vasárnap megfőzött kaját nem lehet elvinni hétfőn melóba, v hétfőn vacsira megenni? És akkor Ti is át tudtok menni apósékhoz...

160. 3d787b167a (válaszként erre: 151. - Delfin40)
2015. szept. 23. 09:03

A párod egy puha pöcs.


Bocs!


Az öreg nem fog változni, a párod nem fog szólni, neked ez nem jó.....



Mi értelme van?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook