Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? fórum

"AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
46. lbatov
2008. márc. 27. 06:13

Sziasztok!

Én kb. 15 éve kínlódom az aftától. Olyannyira lever a lábamról, hogy nem tudok felkelni az ágyikoból. Iszonyú lázas leszek és a lázcsillapító sem viszi le. Sajnos nekem már a torkomban van ez a vacak és ott nem lehet beecsetelni! Sajnos nem tudok vele mit kezdeni. Ha valaki tud egy orvost akinek ez a szakterülete, szívesen meghallgatnám a véleményét.

45. alanna (válaszként erre: 40. - Be7a62e893)
2008. márc. 24. 19:55

Szia!


Mikor nekem régebben volt, mindig fogorvoshoz mentem és miután leecsetelte, aznap már nem ettem, ittam. Másnapra reggelre mindig elmúlt. Megkérdeztem, milyen ecsetelőt használtak. A Gingisolt, recept nélkül kapható. Most már ha van, magamnak ecsetelem és bár nem vagyok annyira ügyes, mint egy orvos, most sem szokott 2 napnál tovább lenni. Szerintem az a lényeg, hogy minél tovább hagyd hatni az anyagot. Ha ki tudod hagyni a vacsorát, akkor már 5-6 óra felé ecseteld be és reggelig megteszi a hatását, valamint a nyálkahártyát sem marja ki, max furcsa utóíze van.

2008. márc. 14. 12:12
Az ecsetelő neve egyébként: ORALMEDIC
2008. márc. 14. 12:09

Sziasztok!

Én elharaptam a hegyes fogammal a számat, és pár napra rá lett 2 aftám. Öblögettem Hyperollal, de sajna nem vált be nálam. Én is a Vagothyl oldattal szerettem volna próbálkozni, de az csak receptre kapható. Ajánlottak helyette egy ecsetelőt, 3 kezelésre elegendő és 2100 FT-ba kerül. Egy kezelés elegendő ahhoz, hogy elmúlassza az aftákat. Pár másodpercig tartó fájdalommal jár, kifehéredett tőle az afta és olyan, mintha kilyukadt volna a közepe. Nos azóta nem fáj, és most várom a további hatását, hogy el is tűnjenek.

42. akkor van (válaszként erre: 41. - 0260f21e84)
2008. márc. 12. 14:28
Köszönöm szépen.
2008. márc. 12. 11:13

akkor van!

Jo ez a cim, tetszik nagyon :)

Erdemben nem tudok hozzaszolni a kerdeshez

2008. márc. 12. 11:09
Nekem 2 hete a torkom jobb oldalán jelentkezett "először" a fülem is fájt tőle. Elmentem fül-orr-gégészhez, leecsetelte, és azt mondta ecseteljem magamnak vagothyllal. Még jó, hogy jobb lett az orvosni ecsetelés után. De most megint kijött csak a másik oldalon...mondanom sem kell nagyon fáj, és már a fülem is fáj megint tőle. A baj csak az, hogy nem annyira tudom magamnak beecsetelni, és pláne nem akarnám vagothyllal, mert az végig marja a nyálkahártyát. Van valakinek ötlete? Nem szívesen mennék vissza a dokihoz.
39. betty_b_mail (válaszként erre: 36. - Dszoke)
2008. febr. 28. 09:46
Úgy. kb. az 5. hétre elmúltak végülis, de mialatt széttrimbolta az immunrendszerem a vírus, összeszedtem még pár "apróságot", amit egy bőrkiütéses allergia tetéz (a mai napig).. De az aftám már szerencsére elmúlt. Végülis nem vettem úgy szereket, hanem a szegfűszeg olajjal, gingisollal és glycosepttel fejeztem be a kezelést. Remélem legalább egy hónapig nyugtom lesz az aftáktól..
2008. febr. 26. 14:36

Sziasztok!

Nekem a Tantum Verde segített,spray formában kapható recept nélkül a patikában..

2008. febr. 20. 12:28
A gyerekemnek két napja jött elő afta a szájában, és Aloclair ecsetelővel kentem, nem csíp, nem mar, alkoholmentes, nem keserű, és mellé a Borax5 ch-t szedte. Elmúlt neki mára.
36. dszoke (válaszként erre: 35. - Betty_b_mail)
2008. febr. 20. 12:06
betty...sikerrel jártál a kezeléssel kapcsolatban?
35. betty_b_mail (válaszként erre: 34. - 2577cdcc12)
2008. febr. 15. 14:35
hmm.. Lehet el kellene gondolkozni a babadolgon lassan.. (pár éven belül úgyis akutális lesz a kérdés) :)
2008. febr. 15. 11:34

Sziasztok!

Nekem régebben teljesen rendszeres volt az afta. Semmi köze szerintem a kiharapáshoz, mert nálam például mindig elöl volt, ott ha akarnám sem tudnám kiharapni. Én akkor próbálkoztam mindenféle ecseteléssel (orvosival is), öblögetéssal, de pont annyi idő alatt múlt el, mintha semmit nem tettem. Szerintem valami hormonális cucc lehet, mert mióta szültem (10 éve) soha nem volt. Olyat is ismerek, akinek pedig azóta van, hogy szült. Tudom, nem nagy segítség, és azt is hogy rohadtul fáj, de szerintem semmi nem jó ellene...

33. betty_b_mail (válaszként erre: 32. - Dszoke)
2008. febr. 15. 11:17
Köszi a segítséget! Majd kipróbálom. :) Hátha..
32. dszoke (válaszként erre: 29. - Betty_b_mail)
2008. febr. 14. 20:53
ráadásul msot olvastam csak el rendesen, h öblögettél vele. próbáld meg az ecsetelést..lehet h az öblögetéssel cask átvándorolt a fertőzés a nyáladdal egy másik területre.hajrá hajrá!:)
31. dszoke
2008. febr. 14. 20:51

KEdves betty.


Az öblögetéstől nekem minden bajom volt még másnap is, úgy szétmarta az ízlelőbimbóimat. Ekkora jött, hogy kb 4-5 fülpiszkálóval konkrétan szétdörzsöltem az aftát, és környékét.

Elvileg ettől jó kell h legyen, ha csak nem azzal a "koszos" fülpiszkával máshova is nyúltál, és nem vettél tisztát.

NEkem eddig soha nem terjedt szét, és meglepődve olvastam, amikor te ennek az ellentettjét írtad:(

Figyelj sztem arra, h kellőképpen kitakarítsd, vérzésig bőségesen, és utána kb az 5. tiszta vattás részével csak tegyél rá egy kicsit, amivel a felületét fertőtleníted a végére. Egyébként van még egy ilen kencefice, amit a fogorvosom ajánlott, azt hiszem talán homeopátiás is..az még elvileg jó volt, de azzal is uezekt a mozdulatokat végeztem. Aperisan gél.

Sok sok sikert!!!

2008. febr. 14. 18:32

Kedves mindenki!

Bocsi a beledumáért:-)

Szeretném figyelmetekbe ajánlani a bioptron fény és színterápiát.Nagyon-nagyon hatásos az aftákra,és az összes bőrproblémát lehet eredményesen kezelni vele(mást is).RÁADÁSUL MELLÉKHATÁSOK NÉLKÜL!!!!Priviben szívesen adok bővebb infót,ha bárkit érdekel.Szép napot:-)

29. betty_b_mail (válaszként erre: 28. - Dszoke)
2008. febr. 14. 15:15

Kedves dszoke!

Én is próbáltam a Corsodyl-t, bár én nem ecseteltem, hanem öblögettem vele. Az eredmény: teljes szájüregem tele lett aftákkal. Az ínytől kezdve a nyelven, inakon át a torkom/garatomig. (még az uvulámon is volt).

A mostani pár darabbal már a 3. hetet taposom. Ahogy már az előbb írtam amik itt voltak, kipróbáltam már mindent. (a kivéreztetést is: ekkor terjedt szét) Mindenesetre a Chlorhexamed-et amit írtál még kipróbálom.. Bárcsak vége lenne már... :(

28. dszoke
2008. febr. 11. 22:29

SZiasztok!


Nekem is havi szinten előjön az aftám, már nagyon nagyon idegesít, rettentően csíp és fáj. Gondolom ezt nektek nem is kell ecsetelnem.:( Ami nekem bevált, az a Chlorhexamed, és a Corsodyl. Az én taktikám az szokott lenni, hogy addig dörzsölöm, amíg el nem kezd vérezni. Ezt többször megismétlem, és elvileg így kitisztítom ,valamint bejuttatom az anyagot a seb "alá". Utána persze mondanom se kell, hogy lüktet, fáj, ég, mindent csinál, de nekem ez a folyamat elvileg meggyorsítja a gyógyulást. Persze egy kevés mazohizmus is kell hozzá:)

Ha valakinek segített ez a módszer, vagy van jobb, akkor kérlek jelezzetek.


köszönöm

2008. febr. 7. 15:22

Üdv mindenkinek!

Úgy gondolom, én is a gyakorlott aftások körébe tartozom. Cirka 10 éves korom óta van aftám kisebb nagyobb megszakításokkal (immár 12 éve). A fogaimmal nincs semmilyen baj, (pedig már a fogorvosom agyára is másztam vele, h ugyen nézze már meg még egyszer, h tuti nincs-e valami szösszenet, hátha amiatt van. De nem.)

Csak úgy mint többeteknél nálam általában stressz hatására jön ki. Elég egy kicsit idegeskedni, és már kint is van másnapra. Gondolom ez ilyen pszichés dolog, vagy öröklött hajlam.. Szörnyen fáj, és ahogy anyu is mondta kezeléssel 2 hét, anélkül 14 nap. Sajnos a mostaninál már a 3. hetet taposom, amit itt írtatok mindent kipróbáltam Fitoral, Glycosept, Szegfűolaj, Gingisol, Betadin... De még mindig inkább csak terjed.

Eddig 2 hét alatt tényleg mindig elmúlt, de most nincs több tippem. (legutóbb mikor ettől talán egy kicsit súlyosabb volt, államvizsga után,akkor hidrogén-peroxiddal öblögettem/ecseteltem, de az is elmúlt 2. hét végére) Immun erősítő gyógyteát iszok, zöldséget, gyümölccsel eszek (már amennyire ilyenkor teheti az ember) de a helyzet egyre rosszabb..

Ha van valakinek még egyéb tippje, szívesen meghallgatnám.

26. ZiZi81
2008. febr. 5. 17:48
Legfontosabb,hogy a fogak rendben legyenek.A fogkő és a rossz fogak előidézhetik a bajt,Nagyon fájdalmas,tudom.Én egy száj-higiénikus doktornőhöz kerültem végső elkeseredésemben.A Meridol nevű fogkrémet és szájvizet ajánlotta.Azóta kutya bajom,talán félévente ha kijön egy.De előtte szinte nem volt olyan hét,hogy ne lett volna.A végén már a nyelvemen is előjött.Sokszor sírtam a fájdalomtól.
2008. jan. 16. 20:05

Sziasztok !

Gyakorló aftás vagyok. Egyszer a kórházban ecseteltek egy szerrel, felírattam, azót ezt használom: Vagothyl oldat.Marha kellemetlen, de hatásos. Kb 2 nap és vége. Ajánlom mindenkinek. Naponta 2x 3 x bekenni, kifehéríti a tetejét és ezután összehúzza, majd eltűnik.

hÁT ENNIT TUDTAM SEGÍTENI, SOK SZERENCSÉT MINDENKINEK.M

2008. jan. 16. 18:22
Nekem régebben volt aftám, akkor flogosol-lal, vagy gingisol-al kenegettem. Nekem ezek beválltak.
23. akkor van (válaszként erre: 22. - Joci01)
2008. jan. 16. 15:02
Én még mindíg a (pumpás) Tantum Verde-t ajánlanám rá.
22. joci01 (válaszként erre: 19. - Yvetta1985)
2008. jan. 16. 00:56

Szia!

nekem előzőhét péntek óta vannak ilyen afták a számba, vagyis az ajkamon kettő, jobboldalt az ínyemen egy nagy, meg még a garaton is van kétoldalt, két nagyobb ami úgy fáj, hogy azt szavakba önteni képtelenség!

Enni-inni nemigazán tudok, még a sima víz is csípi!

Az orvos nekem írt fel gyulladáscsökkentőt rá, aminek a neve CATAFLAM-V50!!!!!

Ez mikor bevettem, kb. 5perc múlva a fájdalom 80-90%-a megszűnt!

Sajnos a hatása csak kb.: 3óráig tart, de mivel nekem annyira fáj, hogy nem bírom, ezért péntek óta folyamatosan 3óránként veszek be belőle egyet!:S:S

Az orvos nem helyeselte, de nem tudok mit csinálni!

Semmiféle köptető sem segít azóta, ilyen pl. a glycosept!

Hétfőtöl járok a kórházba ecsetelésre, napi egyszer, és AGNo3-al kezelik, ami ha jól tudom ezüstnitrát!

Nekem holnap lesz a 3-ik alkalom, de nemigazán segít ez se!

Valaki esetleg tudna valami jó ötleted adni, hogy mi tévő legyek?

2007. dec. 15. 08:36
Nekem a svédcsepp vált be legutóbb. Régebben én is propoliszt használtam, de az nem volt itthon, gondoltam kipróbálom a svédcseppet. És 3 nap alatt elmúlt az afta.
20. Csibe78 (válaszként erre: 19. - Yvetta1985)
2007. dec. 7. 15:31

Szia!

Tantum Verde szájfertőtlenítő spray - ez is egy kicsit csíp, de nekem a két éves kisfiam jól viselte- gyógyszertárban recept nélkül kapható

Propolisz cseppek- ez egy kis barna üvegben van - ecsetelni (bár ez kicsit jobban csíp, de elviselhető, és nagyon jó), de ha nem bírja ecsetelni, akkor pár cseppet feloldani kis vízben, és öblögetni jó sokszor egy nap

Aloe-verás fogkrém- ha elmúltak a hólyagok megelőzésre

Remélem minnél hamarabb meggyógyul a tesód! :)

2007. dec. 6. 22:07
Szijasztok!Szeretném a segítségeteket kérni.Testvérem egy hete kórházban van...többek között afták is vannak a szájába.Szegénynek annyira fájt nem tudott enni,meg inni és kiszáradt,ezért infúziót is kapott.Még egy hete a háziorvosa felírt neki 2 ecsetelöt,azzal kenegeti,de nem javul neki,csak éppen már pár napja nem terjed tovább.De nagyon fájlalja a száját,nem eszik semmit:(Doki meg nem ad semmi újat,de már marja a gyomrát az a kis mennyiség ami le kerül a torkán.Mit ajánlanátok,ami megszüntetné legalább a fájdalmát.Nagyon fontos,mert nem birom nézni már,ahogy sír,annyira fáj neki.
18. ednaboszi (válaszként erre: 9. - E71af41436)
2007. okt. 1. 07:17
Az ezüstnitrátos kezelés a leghatékonyabb, fogorvosok is elvégzik az ecsetelést. Ez gyakorlatilag kimarja az aftát, tehát minél nagyobb, annál inkáb fájdalmas a dolog, de ennél jobbat még nem találtunk. Akinek 5 nap alatt elmúlik, az nem is tudja, mi az az afta (elnézést az érintettektől, de 2 héten át tartó iszonyatos fájdalom nem hasonlítható össze 5 napos kellemetlenséggel). Ezért javaslom hasonlóan hosszan szenvedő sorstársaknak, hogy ha 3-4 nap alatt semmi javulás nincs, menjen el a fogorvoshoz, vagy a szájsebészetre (kinek mi szimpatikusabb, vagy könnyebben elérhető), és kérje az ezüstnitrátos ecsetelést. Drasztikus, de megéri.
17. maja780208 (válaszként erre: 16. - Akkor van)
2007. szept. 27. 12:55
homeopátiás borax golyócska,3*5,kalium bichromicum 2*5 golyó
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook