Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Adószámos magánszemélyek, tudtok segíteni? fórum

Adószámos magánszemélyek, tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
34. doxikri (válaszként erre: 32. - Pethoevi)
2011. okt. 24. 13:26
Igen, az apeh szereti a kockás füzeteket. Elég lenne, de mutatnod kell, hogy mennyi volt a bevételed, mennyi a kiadásod és a különbözet. Azt meg neked is egyszerűbb a kockás füzetbe írni!!!
33. doxikri (válaszként erre: 31. - Pethoevi)
2011. okt. 24. 13:25

Számla, nyugta: Igen


Járulék: nekem nem így mondták. Azért kérdezz rá.

32. pethoevi (válaszként erre: 30. - Doxikri)
2011. okt. 24. 12:18

Ok,mindenképpen szólok.:-)

Az apeh kéri a kockás füzetemet?:-)))

Azt gondoltam,h elég a számla a vásárlásról és a nyugta/számla tömb.:-)

31. pethoevi (válaszként erre: 29. - Doxikri)
2011. okt. 24. 12:17

Tehát akkor kell nyugta is és számla is?

Ha csak simán vásárol valaki,akkor nyugtát adok,ha meg névre szóló számlát,akkor azt?:-)


Én azt olvastam,h ha eléri a 30ezret a havi bevétel,akkor kell járulékot is fizetni.:-/

(TB,nyugdíj és EHO)

30. doxikri (válaszként erre: 28. - Pethoevi)
2011. okt. 24. 11:28

Ha a könyvelőd mond valami újdonságot, akkor majd szóljál! :))))

Amúgy ehhez könyvelő sem kell, csak egy kockás füzet, amiben írod a bevételeket és kiadásokat. Az APEH is csak ezt fogja kérni, meg a számlákat.

29. doxikri (válaszként erre: 28. - Pethoevi)
2011. okt. 24. 11:27

A nyugta az a blokk, tulajdonképpen, azt mindig kell adnod, a számla meg akkor kell, ha valaki effektív készpénzfizetési számlát kér.

Áfát meg azért nem kell feltüntetned, mert azt hiszem évi pár millió forintig áfamentes vagy......ezt nem tudom pontosan. Annyit úgysem keresünk egy évben, bár nem lenne baj! Ez az áfamentesség.

Járulékot meg csak az 5100 ft TB-t kell fizetned, de azt amúgy is kell, ha nincs munkád és nem vagy munkanélkülin.

Más járulékot nem kell.

2011. okt. 24. 10:54

Szia!

Köszi mindent!

Még vannak homályok a járulék terén.De holnapra a könyvelő utána néz.:-)

Kell számla is,meg nyugta is?Bocsi,de nem tudom ezeket sem még.Mi a különbség?A könyvelő azt mondjuk mondta,h én számlát adok és áfakulcsot nem tüntetek fel,de én ezt sem értem,h mit jelent.Aki fizet áfát,annak azt is külön be kell fizetnie adóbevalláskor?

27. doxikri (válaszként erre: 25. - Pethoevi)
2011. okt. 24. 08:28
Kiskereskedelem az már egy rendszeres jövedelmet feltételez és nem azt, hogy te a saját magad által gyártott, kisszériás terméket eladod néha egy-két vásárban. Ez pont erre van, hogy így el lehessen adni a termékeidet. Arra, hogy számlaképes legyél. Ahogy az APEH-nál megkapod az adószámod (gyakorlatilag rögtön), máris mehetsz számlát és nyugtát venni!!!
26. doxikri (válaszként erre: 25. - Pethoevi)
2011. okt. 24. 08:25
Mindenképpen, de nem az adóból írod le, hanem a bevételből, a költségeidet írod le. A maradék a haszon és csak az után kell adóznod. ....vagy nem, ha mínuszba jössz ki.
25. pethoevi (válaszként erre: 24. - Doxikri)
2011. okt. 23. 22:53

szia!

Én is a 900301-et gondoltam.És ha árulod,akkor a kiskereskedelmi tevékenység nem kell,h szerepeljen benne?Te hol árulod?

Aranyos vagy,de én írni nem szeretnék.:-)

Nincs bejelentett munkaviszonyom,sajnos,így nincs májusi adózásom,azt olvastam,h negyedévente kell.

És ha áfa alanyi adómentességet választok,akkor is le tudom írni az adóból?

(holnap megyek könyvelőhöz:-))

2011. okt. 23. 20:56

Sziasztok. Én is adószámos magánszemélyként árulom a magam által készített cuccokat. Az a lényeg, hogy ne viszonteladó legyél, ne kereskedelmi mennyiséget áruljál és ne legyen rendszeres az árusítás. A tb-t ha nem dolgozol mindenképpen kell fizetned és csak az 5100 ft-ot. Valóban 7-es lesz az adószámod kezdő száma. A kódok szerinetm a te esetedben a következők:

900306 Képző és iparművészet

900301 Egyéb alkotótevékenység (ez a legfontosabb, hogy benne legyen!)

Én még beírattam a 855904 Egyéb tanfolyami oktatás (ha esetleg szakköröket szeretnél tartani)

és a 900302 Írói, költői tevékenység (ha írni támadna kedved) és most pénteken írattam még hozzá a 823001 Kiállítás és vásárszervezői tevékenységet.

Adózni a legegyszerűbb majd májusban a személyi jövedelemadódal együtt. Szerintem hasznod még úgysem lesz, mert nyilván van költséged elég, amit leírhatsz a bevételből. Mindenről kérjél számlát és az már költségként leírható.

Adóznod csak a a hasznod után kell.

2011. okt. 23. 17:46

Ez elég frissnek tűnik,de azért nem mindent értek.:-)

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. okt. 23. 17:44

hm...az apeh honlap egy kalap kaki.semmi nincs rajta érthetően...:-(((


Lisa,mire gondolsz konkrétan?

21. lisa65
2011. okt. 23. 17:38

Lányok az apeh honlapján keressetek rá, ott le van irva!


Az apehnál sem mindenki tud mindent!

20. 978d6e406c (válaszként erre: 19. - Pethoevi)
2011. okt. 23. 17:35
Szerintem csak elsőre:)
19. pethoevi (válaszként erre: 18. - 978d6e406c)
2011. okt. 23. 17:33

hát csak azért,mert az pl munkaviszonyban nem állandó összeg,hanem %ban meghatározott.:-)

Na,erre is rákérdezek.De miért ilyen bonyolult ez?Vagy csak így elsőre az?:-/

18. 978d6e406c (válaszként erre: 17. - Pethoevi)
2011. okt. 23. 17:32

Szerintem marad,de biztosra nem tudom.

Az biztos,hogy az adót a bevétel után kell fizetned,de hogy a tb-t is a bevétel után kell-e...?

17. pethoevi (válaszként erre: 15. - 978d6e406c)
2011. okt. 23. 17:31
azt már most is fizetem,havi 5100 ft-ot.Nem tudom,h ilyenkor maradhat-e ez a rendszer,vagy a bevétel után számolják a járulékot?
16. pethoevi (válaszként erre: 12. - 978d6e406c)
2011. okt. 23. 17:30

én is erre a 7es adószámra gondoltam,de mit jelent ez a 7-es jelző?

nem fognak hülyén nézni,ha így mondom?vagy ha az ügyintéző meglátja a tevékenységi kört,tudni fogja,h ez az?

te mit készítesz és milyen teáor számmal ?Bocsi,de ebben is zavart vagyok kicsit.Találtam egy párat,de nem tudom,melyik lenne jó...

És ha árulni is szeretném,akkor a kereskedelemnek is szerepelni kell a tevékenységi körben?

15. 978d6e406c (válaszként erre: 14. - Pethoevi)
2011. okt. 23. 17:29

Igen,én is így tudom.

Ha nincs munkád,akkor a tb-t is kell magad után fizetni,vagy nem?

14. pethoevi (válaszként erre: 12. - 978d6e406c)
2011. okt. 23. 17:28

az adózás témában nem...én is viccesnek találtam.Azt mondta a csaj,h azzal menjek könyvelőhöz.

most találtam egy oldalt és elég érthetően azt írja,h ha elég sok a kiadás,akkor a tételes költségelszámolást válasszam,ha nem sok,akkor a 10%-ost.

2011. okt. 23. 17:26
nincs munkám.
2011. okt. 23. 17:26

Pedig kézműves cuccokat is lehet piacon,stb árulni,ha nem rendszeresen teszed,hanem alkalmanként.

Erre külön adószám van.

7-es adószámmal lehet kézműves,művészeti dolgokat árulni.

Ha nem adják meg rá,akkor ki kell harcolni,mert ez igenis van,kötelesek kiadni.

Azt nem értem,hogy az apehnál nem tudtak segíteni?Ez igen...

2011. okt. 23. 17:23

Adózás: ha van munkád, nem kell semmit fizetned, csak személyi jövedelemadót.

Ha van, akkor ha a bevételed eléri a minimálbér felét, már járulékot is kell fizetned, mert munkaviszonynak számít.

Múlt héten hétfőn voltam apehnál, szintén emiatt.

10. pethoevi (válaszként erre: 8. - Ministry)
2011. okt. 23. 17:22
Én elmondtam az apehnál és a csaj rögtön mondta,h ehet és már adta is az adatlapot...
9. pethoevi (válaszként erre: 7. - Ministry)
2011. okt. 23. 17:21

Azért mert hol ezt mondanak,hol azt.Sajnos nem érdekük,h adószámos legyen az ember,nyomják az vállalkozást...

Nekem a csaj azt mondta,h simán lehet adószámmal.A papírt még nem töltöttem ki,most kerestem a teáor számokat,valszeg szerdán megyek vissza.Akkor majd megtudom.

Holnap meg a könyvelőhöz megyek,de nem fogok neki tudni mondani semmit a bevételről,ezért érdeklődnék...

8. Ministry (válaszként erre: 6. - Pethoevi)
2011. okt. 23. 17:21

Voltam apehnál is, ott mondták, csak szellemire jár. Az van.

Voltam egy nagyon jó könyvelőnél, hogy segítsen. Írtam egy könyvet, arra kaptam. Mellette kézműves dolgokkal foglalkozom. Arra nem lehet felhasználni, mert kereskedelemnek számít.

Pontosabban könyvelő szerint fel lehet, csak ne legyen apeh ellenőrzés :D

2011. okt. 23. 17:19
Én is kézműves dolgokkal foglalkozom, és nem kaptam meg rá. Csak a könyvemre használhatom.
6. pethoevi (válaszként erre: 5. - Ministry)
2011. okt. 23. 17:19
De kaphatok.Voltam bent már az apeh-nál,de ebben az adózás témában nem tudnak segíteni.Nem rendszeres jövedelem,csak most kari előtt lesz.Az ilyen saját készítésűeket eladhatom piacon,vagy meskán,vagy ebay-en vállalkozás nélkül.
5. Ministry (válaszként erre: 4. - Pethoevi)
2011. okt. 23. 17:17
Arra nem kérhetsz, mert kereskedelemnek számít. Csak szellemi tevékenységre kaphatsz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook