Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Adószámos magánszemélyek, tudtok segíteni? fórum

Adószámos magánszemélyek, tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
64. f64f0d9a69 (válaszként erre: 63. - Pojcsika)
2011. nov. 2. 13:20
Pojcsika! én örülnék, ha osztanád az észt!!! :DDD
63. f64f0d9a69 (válaszként erre: 61. - Pojcsika)
2011. nov. 2. 11:40

Jó, hogy mondod, mert én ezt így olvastam és nagyon nehéz eligazodni. A családban van aki így szeretne próbálkozni, de nem biztos, hogy itthon megéri. Legalább is tisztességesen.

Mindenhonnan más az info :(((

Pénzért is tudnak rosszul tájékoztatni.

Mi is sok helyen kutakodtunk már...

62. f64f0d9a69 (válaszként erre: 59. - Pethoevi)
2011. nov. 2. 11:36

:((

Ez akkor meg sem éri a becsületes bejelentést.

61. pethoevi (válaszként erre: 63. - Pojcsika)
2011. okt. 31. 23:34

Szia!

Voltam mindenütt!De én is tudom,h 2 helyen 2 félét modanak.Unokatesóm az apehnál van,ő azt mondta,h vállalkozói kell.2 helyen voltam az apehnál,ők azt mondták,h nem kell,elég az adószám.Szóval nehéz kiigazodni.Az biztos,h ha valamit nem jól csinálunk,akkor bennünket büntetnek meg,hiába mondjuk,h de az ügyfeles azt mondta,hogy...Szóval tényleg utána kell járni,és azt hiszem,h én megtettem minden tőlem telhetőt.

Neked mi a szakmád?tudsz segíteni?

2011. okt. 30. 11:56
Szerintem, tényleg nézünk utána mindannyian más helyeken is, mert ez már így egyrészt nagyon zűrzavaros, másrészt egy kicsit soknak tűnik a nagy semmire, amit keresni lehet!
59. pethoevi (válaszként erre: 58. - F64f0d9a69)
2011. okt. 29. 21:16
Jaj,azt nem jól tudod,a TB-t folyamatosan fizetni kell!!!És még mellé a plusz 27% EHO.Tudom,mert csütörtökön voltam bent.De mint írtam,még lehet,h lesz egy telefonhívásom,van egy "zöld" szám,vagy kék,amin lehet kérdezni.:-)
58. f64f0d9a69 (válaszként erre: 57. - Pethoevi)
2011. okt. 29. 19:15

A TB 5100 Ft, az EHO meg a 23400Tf után 6318 Ft.

Amikor nincs jövedelem, az elsőt, amikor van, akkor a másodikat kell fizetni. Nem olyan egetverő a különbség szerencsére.

57. pethoevi (válaszként erre: 56. - F64f0d9a69)
2011. okt. 29. 19:00

ezt én is olvastam,de a csaj nem mondta az apehnál,pedig rákérdeztem a járulékokra rendesen.

a Tb-t fizetem magam után,a 27% eho-t tudtam én is

56. f64f0d9a69 (válaszként erre: 49. - Pethoevi)
2011. okt. 29. 18:24
Nem mindegy a pontos összeg, mert ha túlléped, sokkal több járulékot kell befizetni.
55. f64f0d9a69 (válaszként erre: 52. - Doxikri)
2011. okt. 29. 18:23

"Ezekhez hozzáfűzném még, hogyha a számlára kapott díj nem éri el a minimálbér 30 %-át, akkor 27 % ehót kell a jövedelem után fizetni. Vagy tb járulékot,vagy ehót, de valamelyiket KELL fizetni."

[link]

54. f64f0d9a69 (válaszként erre: 50. - Doxikri)
2011. okt. 29. 18:21

Ez csak azokra vonatkozik, akiknek van főállásuk!

Én is ismerem :(

2011. okt. 28. 23:00

Szerintem mondd el,h hallottál ilyet is,olyat is,mi az igaz?

Ha azt mondja,h nem kell EHO-t fizetni,akkor kérd ezt tőle írásban,vagy nem tudom.Mert ha tényleg kell,akkor nehogy megbüntessenek...

52. doxikri (válaszként erre: 51. - Pethoevi)
2011. okt. 28. 22:35

Akkor jó. Én háromszor rákérdeztem az apehos hölgynél és mind a háromszor azt mondta, hogy csak a TB-t kell fizetni.

Azt hiszem valamelyik nap rákérdezek még egyszer.

51. pethoevi (válaszként erre: 50. - Doxikri)
2011. okt. 28. 22:33
én már ezen is túl vagyok.:-)
2011. okt. 28. 22:21

Ezt azért ajánloom figyelmetekbe!

[link]

49. pethoevi (válaszként erre: 47. - F64f0d9a69)
2011. okt. 28. 20:00

igen,ez az a közel 30ezer akart lenni részemről.


ezeket én is olvastam,de a nőci erről nekem nem mondott semmit...pedig kérdeztem,h milyen járulékot kell fizetnem.azt mondta,h magam után tovább és 27% EHO.Mondjuk az elég sok azért.És ezt az EHO- hová kell fizetni és mikor?Havonta?VAgy ezt is negyedévente?Áh,úgy látom,lesz még egy telefonom ez ügyekben...

2011. okt. 28. 14:58

Találtam egy talán most érvényes összeget.

Hát igazából elég nehéz pontos információhoz jutni :(

"amennyiben a kapott hányados eléri a minimálbér harminc százalékának a harmincad részét, 2011-ben 780 forintot (vagy teljes hónap esetén a minimálbér harminc százalékát, 2011-ben 23400 forintot), akkor fennáll a biztosítása."

[link]

47. f64f0d9a69 (válaszként erre: 31. - Pethoevi)
2011. okt. 28. 13:26

Hol olvastad ezt a 30 ezret?

Ide 20700 van írva és ezért nem értem a dolgokat :(

Vagy ez nem is az ???

2011. okt. 28. 13:04

Sziasztok!

Én is szoktam nézegetni az adószámos magánszemély....-t

Én ezeket találtam :(


[link]

37. Adószámos magánszemély

Valamely önálló tevékenység végzése céljából - ha azt nem egyéni vállalkozóként szeretnénk végezni - adószámot lehet kérni a lakhely szerint illetékes adóhivatalnál. Az adószám igénylése díjmentes. A 06-40-42-42-42-es ügyfélszolgálati számon lehet érdeklődni, hogy egy adott tevékenység végezhető-e ilyen formában. Ha nincs bevétel, nem kell közterheket fizetni. Ha van, akkor járulékokat és SZJA-t kell fizetni.

[link] adószámos magánszemély

Biztosítási jogviszony elbírálása


Az adószámos magánszemély a Tbj. rendelkezései szerint alap esetben nem biztosított. Tehát nem kell nyugdíjjárulékot fizetnie, ill. nincs sem pénzbeli, sem természetbeni egészségbiztosítása, ha például ingatlant ad bérbe.

Csak abban az esetben minősül biztosítottnak, ha:

 tevékenységét díjazás ellenében munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban, pl. megbízási jogviszonyban végzi,

 és a tevékenységből származó jövedelme eléri a tárgyhónapot megelőző hónap első napján érvényes minimálbér 30%-át, ill. naptári napokra számolva annak egyharmincad részét.

A tevékenységből származó jövedelem egyenlő a kiszámlázott összeg csökkentve a nyilatkozott költséghányaddal. A biztosítási jogviszony elbírálásánál tehát először azt kell megállapítani, hogy mennyi a számla végösszege és a nyilatkozott költség közötti különbség, majd meg kell határozni, hogy ez az összeg eléri-e a 20.700 Ft-ot. Ha nem haladja meg akkor a magánszemély nem biztosított, ha meghaladja biztosítottnak minősül.

45. doxikri (válaszként erre: 44. - Pethoevi)
2011. okt. 28. 10:31

Szia!


Köszönöm az infókat, ennek utánanézek.

Múlt héten voltam egy barátnőmmel ugyanezért az apehnál és ott sem mondták ezt.


Befizetned csak akkor kell, ha van mit. Bevallani valóban a szem. jövedelemadóval együtt kell. A negyedéves befizetés azért van (ha van mit), hogy ne egyszerre kelljen egy évben.


Számla. Szerintem alulra, ahová a százalékot írnád. Nem kell minden rubrikába. Vagy neked felül van az áfa rubrikája?

2011. okt. 27. 22:41

Szia!

Bocsi,de letiltották a netünket tévesen.

Szóval,ma voltam az apehnál és a jövedelem,vagyis a haszon 27%-át kell befizetni EHO-ként,ennyi a járulék.Lehet,h jobb,ha utána kérdezel,nehogy utólag hajtsák be rajtad egyszerre...:-/


Viszont az adózással lenne még kérdésem.Te hogy fizeted?Hogy működik ez?Kell valami nyomtatvány hozzá?Azt mondta a csaj,h adófizetési kötelezettség negyed évente,adóbevallási évente.De mi a különbség?És az EHO-t hová,kinek és hogyan kell fizetni?:-(

Bocsi a sok kérdésért...


No meg vettem számla és nyugta tömböt és nem tudom,h hogy töltsem ki...:-( Olyan bénának érzem magam,pedig elég ilyet láttam már.Az ÁAM-et minden sorba fel kell tüntetni a számlán,vagy elég az oszlop tetején?

2011. okt. 25. 11:14
Én is, de azt viszont tudom, hogy minen kirendeltségen mást mondanak. Még itt megyén belül is, én két nagyváros apeh kirendeltségén jártam és nem volt azonos amit mondtak. Aztán rákérdeztem az ellentmondásra, akkor elkezdtek telefonálgatni és így lett belőle az, amit neked is elmondtam. Nem biztos, hogy ez a jó, de én úgy gondolom, a TB-t fizetem, az adót befizetem, számlát adok, akkor rosszat nem teszek.
2011. okt. 25. 11:10
Ok,akkor elvileg ugyanaz a helyzetünk.Na,kíváncsi vagyok,h mit fognak mondani az apehnál..-)
41. doxikri (válaszként erre: 40. - Pethoevi)
2011. okt. 25. 10:59

Nekem akkor így mondták. Én nem dolgozom, tehát a TB-t eleve fizetnem kell. Mást meg csak akkor kéne, ha a munkáltató fizetne utánam.

Ennek pont ez a lényege, ezért a hetes adószám és ezért nem kell vállalkozás: csak néha árulsz, nem viszonteladóként árulsz, a saját "szellemi" termékedet árulod (vagy művészi, kézműves stb.)

Miután bevételed van, ezért csak személyi jövedelemadót kell fizetned. Ha nincs annyi, vagy nem tudod előre, hogy mennyi lesz, akkor nem is kell negyedévente, csak május 20-ig a személyi jövedelemadóval együtt bevallani.

40. pethoevi (válaszként erre: 39. - Doxikri)
2011. okt. 25. 10:32

Huh,akkor te semmit nem fizetsz az adón,tb-n kívül?

Pedig ha jól értem,utánad sem fizetik meg sehol,ugye?

NAde akkor holnap az apehnál is rákérdezek mindenképpen és jelentkezem megint,lehet,h azóta változott.:-)

39. doxikri (válaszként erre: 38. - Pethoevi)
2011. okt. 25. 10:17

Nekem az apehban mondták, hogy az 5100-on kívül semmit nem kell fizetnem. Érdekes.

Miután a saját készítésű dolgaidat árulod, ezért nem kell se áfa, se béfa, se tréfa.

Én oda alulra írtam a számlára, hogy áfa mentes, ahová az áfa értéket szokták.

Bármit, csakis a haszon után. Ezért írod le a költségeidet.

2011. okt. 25. 10:12

Szia!

Nah,okosabb lettem!

Csak a 27%-os EHO-t kell fizetni,és mellette tovább az 5100-at.De!Ezt a 27%-ot a bevétel,vagy a haszon után?Párommal két dologra gondolunk és most em tudjuk,h kinek van igaza.Még holnap megyek az apeh-hoz,remélhetőleg meg is kapom az adószámot és akkor indulhat a móka!:-)))

Ez a számla-nyugta még kicsit nem tiszta nekem,nem tudom,h hová mit írok és mit nem.Azt tudom,h ÁAM.Talán a % rubrikába...De holnap szerintem veszek is ilyeneket és megtanulmányozom.:-)


És még egy kérdés:n ezt csak szezonálisan szeretném csinálni.Ha letelik a szezon,pl karácsony,akkor kell jeleznem az apeh-nak,vagy egyszerűen negyedévente 0 Ft-os bevallást nyújtok be?(ezeket is megkérdezem majd holnap)

37. doxikri (válaszként erre: 35. - Pethoevi)
2011. okt. 24. 21:19
okés, köszi! :)
2011. okt. 24. 21:13
Rendben,akkor legyen,én is jobban átlátom úgy.:-)
35. pethoevi (válaszként erre: 33. - Doxikri)
2011. okt. 24. 21:12
Holnap megtudom és megírom!:-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook