Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Már ezerszer belebuktam! Tudtok segíteni? fórum

Már ezerszer belebuktam! Tudtok segíteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
267. 6a2be15c0a (válaszként erre: 265. - Guruljka)
2013. szept. 28. 09:33
Akkor amire szeretnék. :)
2013. szept. 27. 22:10

Akaraterő

És szeresd Magad!

Ne krémessel, máshogy.. :-D

2013. szept. 27. 22:09

Én azt hiszem, hogy az akaraterő olyan dolgokhoz kell, ami kényszer, amit igazán nem szeretnének megcsinálni.

Azért is írtam, hogy elfogadni az újabb helyzetet.

Sokszor átgondolni, megtervezni és egy határozott lépéssel belefogni. Kész. Slussz, Vita nincs. Megbeszéltem magammal.

Simán elsétálni az édességek mellett, mert ezek nem jók nekem.

264. 117b1693d0 (válaszként erre: 262. - 6a2be15c0a)
2013. szept. 27. 21:51

"amit akarok"


Talán ez a dolog kulcsa, mármint, hogy mekkora erőt képvisel a függőséged és mekkorát az akaratod. Szerencsés esetben sikerül elkapnod a megfelelő pillanatot, amikor az utóbbi az erősebb:)

2013. szept. 27. 20:10

Igen, egészen át tud állni bárki. :-D


Végig kell gondolni, és elfogadni a másik lehetőséget, azaz az egészséges életmódot.

262. 6a2be15c0a (válaszként erre: 261. - Prosthetic)
2013. szept. 27. 19:33
Jó az ilyeneket olvasni. Mármint, nekem még nincs tapasztalatom, de jó tudni, hogy teljesen át lehet állni arra, amit én akarok! :)
2013. szept. 27. 14:37

Én is csak abbahagytam, nem volt kínlódás, se rákészülés. De azért éreztem azt, hogy míg régebben, amikor egyszer-egyszer megettem a csokit, akkor volt, hogy megkívántam, csak akaraterővel döntöttem úgy, hogy nem eszem meg. Aztán amióta egyáltalán nem eszek, azóta még csak meg sem kívánom.


Az anorexiába hajszoló fitneszes srác meg nem is igazán fitneszes akkor. Fitneszes körökben senki sem szereti a zörgő csontokat. A zsírmentes, de izommal gusztusosan bélelt hölgyeményeket favorizáljuk.

2013. szept. 27. 14:09

Én valami marslakó lehetek, mert soha nem függtem semmitől annyira, hogy a leszokás vtöbb lett volna sima abbahagyásnál.

38 év után hagytam abba a dohányzást, egy pissz nélkül. Oké, én már készültem rá lelkileg, de a férjem nem...és egyszerrre hagytuk abba, ő 40 éven át volt olyan szenvedélyes dohányos, hogy a leszokás gondolatára is rá "kellett" gyújtania. És simán abbahagytuk mindketten, de az is igaz, hogy pár hétig beszélni se mertünk róla...:-D

259. patapucs (válaszként erre: 258. - Patapucs)
2013. szept. 27. 14:05

Megint új szót kreáltam. :-)



jad = majd

258. patapucs (válaszként erre: 256. - Guruljka)
2013. szept. 27. 14:05

Ez pótcselekvés.

Én úgy szoktattam le magam, hogy

1., megvettem, jad odaadtam annak, akiről tudtam, hogy megeszi

2., betettem a kosárba, majd egy kör múlva visszatettem. :-)


Tudom, hogy hülyén hangzik, de ha vkinek lelki problémái vannak (gondolok arra, hogy függőség kezd kialalkulni), az mindig könnyebben nyúl olyanhoz, amiről tudja, hogy nem jó.

Tök mindegy, hogy alkohol vagy édesség, a végeredmény hasonló.

A vágyódás nem akkor kezdődik amikor a közértben van, hanem már sokkal korábban.

257. patapucs (válaszként erre: 255. - Prosthetic)
2013. szept. 27. 13:37

:-D


Akkor legalább nem fehér holló.

Egyébként tényleg le lehet szokni ill. meg lehet szokni, csak agyban kell "átállni".

Az már más kérdés, hogy ki mennyire akar ill. egy pont után sajnos már a sima akarás kevés.

Ott komoly elhatározás kell - ezt tapasztalatból mondom.

Mint a dohányzásról leszokásnál.

A hormonok is sokat befolyásolnak valóban, nem vitatom. :-)


"A legtöbb férfi, akit ismerek, nem igazán eszik csokit" - ez azért van, mert vagy sporttal aktívan foglalkoznak, vagy pont olyanokkal sikerült összeakadnod.

Akiket én ismerek, nyomatják/nyomatnák ezerrel befele.



"ha már belekezdenek, akkor sokkal jobban tudják tartani a diétát" - ebben van vmi, bár én vegyesnek látom a helyzetet. Testépítő sportoló körökben talán azért lehet sok ilyen, mert nagyon sok férfi lételeme a versengés, a küzdés vmi miatt - nem lehet?


Sok mindent elfogadok, elhiszek, de megmondom őszintén fenntartásokkal fogadom és utána olvasok annak amit hallok, mert a húgomat egy "kedves jóakaró" fitneses srác hajszolta majdnem az anorexiába.

256. Guruljka (válaszként erre: 255. - Prosthetic)
2013. szept. 27. 13:23

Szerintem nemtől függetlenül előfordul a magunk iránti engedékenység, de én ezt inkább az ostobaság kategóriájába sorolom, nem igazán tudom elfogadni a kifogásokat.

Nem is értem azokat, akik nem tudnak uralkodni magukon, eleve miért viszik haza azt az édességet/chipset/akármit, aminek majd nem fognak tudni ellenállni?

255. prosthetic (válaszként erre: 254. - Patapucs)
2013. szept. 27. 12:56

Akkor most már találkoztál még egy emberrel. :D Én sem eszem édességet soha. Tök jól le lehet szokni róla, ha egy két hétig meg bírod állni. Olyan ez, mint a cigi, a pia, vagy a drog. Ha mindig eszegetsz egy kicsit, sóvárogni fogsz, ha viszont egy ideig megállod, akkor már nem is kívánod. Gusztustalan egy méreg ez a cukor egyébként... Gyümölcsöt persze eszem néha, de egyáltalán nem vagyok édesszájú.


És nem kell felháborodni hölgyeim. :D Nekem ez gyakorlati tapasztalatom, hogy a nők kevésbé képesek szigorúak lenni magukhoz étrend terén, és az édességet is jobban kívánják. Szerintem ez simán nemi sajátosság, és a hormonokhoz is köze van. A legtöbb férfi, akit ismerek, nem igazán eszik csokit, ilyeneket, a nők viszont szívesen benyomnak egy táblával, ha úgy van.


Ez persze nem azt jelenti, hogy a férfiak teljesen tisztán esznek (én igen), csak ők más típusú szemét kajákat szeretnek inkább. Meg ha már belekezdenek, akkor sokkal jobban tudják tartani a diétát. Persze van, aki bele se kezd, de most nem arról beszélek.

254. patapucs (válaszként erre: 249. - Prosthetic)
2013. szept. 27. 12:43

A férfiak is nyammognak, nem nemektől függ.

A volt férjem kivételével olyannal még nem találkoztam, aki ne vágyott volna az édes ízek után. Szokás kérdése.

253. Guruljka (válaszként erre: 249. - Prosthetic)
2013. szept. 27. 12:10

Kéretik nem általánosítani!!!


Nőként felnőttem (és majd megvénülök, de még csak 55 vagyok) különösebb édesség és foylamatos nyammogás nélkül. Két éve leszoktam a dohányzásról (38 év után), és most se nyammogok. De a nagylányom és az unokáim sem, pedig kettő lány.

Szokás kérdése. Nem kapcsolható a petefészek és egyebek meglétéhez.


A férfiak mindig általánosítanak!!! (Ugye milyen jól esik?)

252. Guruljka (válaszként erre: 251. - Patapucs)
2013. szept. 27. 12:06
Hogyan készíted a hajdinát? Éppen készülök kipróbálni!
251. patapucs (válaszként erre: 248. - Guruljka)
2013. szept. 27. 11:39

A múltkor csináltam kölest köretnek, nem volt rossz, de a hajdina a gyomromnak jobb.

A legjobb meg a zabpehely és társai. :-)

250. prosthetic (válaszként erre: 246. - 6a2be15c0a)
2013. szept. 27. 11:32
Illetve extrudált kenyér, pékárú, kakaópor, mazsola is felejtő.
249. prosthetic (válaszként erre: 246. - 6a2be15c0a)
2013. szept. 27. 11:29
Megnéztem az étrended. A tejet, a mindenféle lisztet, a mindenféle cukrot és a mézet is hagynod kéne, ha eredményes akarsz lenni. (Sütike diétában... Khm...) A gyümölcs se jó a gyümölcs cukor miatt, de mivel a nők nem bírják édes ízek és nyammogás nélkül, ezért módjával mehet.
248. Guruljka (válaszként erre: 245. - Patapucs)
2013. szept. 27. 11:24

Próbáltad már a kölest, rizs helyett?

Én kíváncsiságból kóstoltam meg, de megszerettem.

A GI-indexe is jó, úgy tudom.


Nagyon szeretem benne, hogy eltelít, de nem úgy, hogy megterhel. Könnyű a gyomorban, nem tudom másképpen kifejezni. :)

247. patapucs (válaszként erre: 246. - 6a2be15c0a)
2013. szept. 27. 11:14
Köszönjük, sok sikert, ha a te blogod ez! :-)
2013. szept. 27. 08:54

[link]

Ha valakit érdekel...

245. patapucs (válaszként erre: 244. - 85ae52a27b)
2013. szept. 27. 08:32

Jó reggelt! :-)



Igyekszem teljesen elkerülni a búzás dolgokat.

Nem azt mondom, hogy sosem ettem, hanem szinte soha.

Pld a fiam és az unokaöcsém szülinapján ettem a tortából, de amúgy kerültem.

Rizst a héten ettem először (barna), de engem a barna is hízlal, úgy hogy nem fogom erőltetni.

Burgonyát is ritkán eszem, édességet meg 80%ban amit én csinálok vagy ami nincs tele adalékokkal.

Cukrot csak a fiam ételeiben használok.

Tej;

eddig csak tejbezabnak vagy pudingnak használtam, esetleg főzelékekben.

Úgy tapasztaltam, hogy engem ezekben a kombinációkban hízlal (a főzelék nem), így 2 hetente engedélyeztem magamnak.

Most tejitalt iszom (mint egy vaníliás tej, csak sport tejpor *Rossm.nn termék) sport előtt és egyenlőre jónak tűnik.

244. 85ae52a27b (válaszként erre: 243. - Patapucs)
2013. szept. 27. 07:53

Jó reggelt mindenkinek! :)


Patapucs, akkor pontosan milyen az étrended? Nem eszel glutént és tejet sem?

243. patapucs (válaszként erre: 242. - 117b1693d0)
2013. szept. 26. 23:56

Jaaa, értem.

Olyan lehet amit gyógyszert kaptam, de azt 3 nap után abbahagytam.

Nem volt jó + a körzetim is azt mondta, hogy ha szedek vmit, az csak természetes dolog legyen.

242. 117b1693d0 (válaszként erre: 240. - Patapucs)
2013. szept. 26. 23:34

Vannak kalciumtartalmú savlekötő gyógyszerek, azok esetében nem ajánlott a nagyobb mennyiségű tej fogyasztása.


De látom, te valami rostfélét szedsz.

241. patapucs (válaszként erre: 240. - Patapucs)
2013. szept. 26. 22:47
240. patapucs (válaszként erre: 238. - 117b1693d0)
2013. szept. 26. 22:38

Köszi szépen, el fogom olvasni. :-)


Te mit értesz a savlekötő alatt?

Ez hajdinamag őrlemény tabletta amit beveszek, abban nincs semmi gyógyszeres.

Más rostosat is eszünk tejjel vagy tejes dologgal.

239. Zebra25 (válaszként erre: 217. - 85ae52a27b)
2013. szept. 26. 22:15

Víz

Ha rendesen diétázol, akkor ennyit nem hízhatsz ennyi idő alatt.

Eszel rendesen?

1 kg zsír 8000 kalória. na most híztál vagy 6 kilót, az 6x8000 kalórai. Annyi plussz kalóriát elfogyasztottál szerinted?

Valami más van. Mert 1-2 kg plussz elő fordul. Ciklus elején én is belendülök, de ciklus végén többet mutat a mérleg 1 kilóval mindig, de persze ez mikor megjön, ez lemegy, mert ez csak víz.

238. 117b1693d0 (válaszként erre: 236. - Patapucs)
2013. szept. 26. 22:08

Hm, azt nem mondták, hogy savlekötőt és tejet együtt nem igazán nyerő fogyasztani? Rá is van írva.

Ha még nem ismered, akkor érdemes elolvasnod Légrády Tojákönyvéből az idevonatkozó részt.

[link]

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook