Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ADHD-s gyerek fórum

ADHD-s gyerek (beszélgetős fórum)


1 2
15. youlcsi (válaszként erre: 14. - Anyucikóni)
2018. máj. 30. 22:19
pavoros. vagy valami hasonló. sokszor kételkedem már a pavorban, mert hosszan elnyúlik, többször visszatér eyg éjjel, stb.
14. Anyucikóni (válaszként erre: 13. - Youlcsi)
2018. máj. 30. 22:02
Mi történik éjjel? Alvajaro?
13. youlcsi (válaszként erre: 12. - Anyucikóni)
2018. máj. 30. 21:12
Megmondtam, hogy megyünk doktornénihez, mert tarthatatlan már a nem alvása (kiborítja a családot, mert bár ő pihen, mi nem), illetve hátha tud segíteni abban is, hogy órán jobban nyugton tudjon maradni.
12. Anyucikóni (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2018. máj. 30. 20:01

Értem. Akkor mielőbb menjetek el ez szakemberhez. Most hogy jön a nyári szünet, lesz is idő elmenni.


Gyereknek mit mondasz majd hova viszed?

11. youlcsi (válaszként erre: 9. - Anyucikóni)
2018. máj. 30. 19:32

Lehet. Lehet, hogy életkori sajátosság.

Minden pedagógus azt mondja, hogy nincs vele gond. Osztályfőnöke kissé árnyaltabban azt, hogy tudja kezelni. De engem megnyugtat, ha látja szakember, mert tényleg vannak jellegzetes vonások. Legfeljebb azt mondják, nincs semmi baja.

10. youlcsi (válaszként erre: 8. - 6360f9a5a8)
2018. máj. 30. 19:31

igen. ezért mondtam, hogy máshogy van kissé huzalozva :)

nem elég ok, hogy én kértem, hogy azt mondtam, ha nincsenek belátható valós következményei a dolognak, akkor nem érdekli, hogy mit tesz/nem tesz.

9. Anyucikóni (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2018. máj. 30. 19:15
Szerintem érti. Csak épp a minitini korban van és pont lecarja, amit a szülő mond. 😂 De sztem ez természetes ebben a korban. Lehet hogy ő mivel ennyire okos, ebben is előrébb jár a kortársainál.
8. 6360f9a5a8 (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2018. máj. 30. 15:56

Végülis teljesen logikusan gondolkozik a gyerek : nem szabad eldobni nehogy baja legyen valakinek, valaminek. De csak úgy miért nem lehet eldobni?? Logikus kérdés a fejében hiszen CSAK ÚGY eldobta senkinek semminek nem lett baja... Persze mi tudjuk nem szabad DE MIÉRT?? CSAK ÚGY MIÉRT NEM? Mert nem Szokás.... Ezt ő nem érti. És milyen igaza van. Igenis miért nem lehet követ dobálni csak úgy.

Nagyon nehéz lehet

7. youlcsi (válaszként erre: 6. - 6360f9a5a8)
2018. máj. 30. 14:42

A kisfiam szerencsére nem agresszív ilyen módon.


Viszont vannak olyan dolgok, amiket egyszerűen nem fog fel... eldob egy kavicsot. Rászólok, hogy ne csinálja, parkoló van ott, nehogy megdobjon egy kocsit. Elfordul és céloz az épület felé, ahol emberek jönnek-mennek. Nyomatékosan megkérem, hogy ne dobja el a kavicsot, mert nem szeretném, ha bárkinek vagy bárminek is baja esne.

Fordul még egyet, elkezdi méregetni a biciklitároló féltetejét. Újra szólok, ne dobja el a kavicsot, mert baj lesz belőle, meg egyszerűen NEM dobálózunk kaviccsal.

Eldobja. Át a féltető fölött, landol a másik oldalon fűben.

Itt már elszállt az agyam, mert konkrétan előtte ugye fél percben 3x mondtam neki, hogy ne dobja el, és hiába bizonygatja, hogy nem dobott meg semmit, nem koppant, a hangsúly azon lenne, hogy én megkértem, hogy NE, de ő CSAKAZÉRTIS.

Szóval azt látom, hogy nem érti. Mert ha én attól félek, hogy valakiben vagy valamiben kárt tesz a kővel, és ez nem következett be, akkor nem érti, hogy miért baj, hogy mégis megtette...


De egyébként pont ez volna a lényeg, hogy ne törődjek bele, hogy ő ilyen, hanem ha van oka, hogy miért ilyen, akkor tegyünk ellene, fejlesszük.

6. 6360f9a5a8 (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2018. máj. 30. 14:33

Nem tudom mennyire más mint a többi de pl az ismerősöm gyerekét mi nem fogadjuk el mert agresszív mikor olyanja van, felvesz valamit hozzánk vágja vagy barkihez utcán is. + bármikor odasóz egyet. Pedig már specko suliba is jár állítólag nagyot változott hát bárkit kérdezek nem ezt mondja de hát a rokonai ajnározzák.

Isten mentsen ilyen gyerektől! Remélem sosem futunk ilyenbe játszón

Fogadjuk el persze de ha betöri a fejem akkor mégis hogyan? Vagy majd mindig azzal lesz lerendezve hogy jaj hát ő ilyen.

5. youlcsi (válaszként erre: 4. - Anyucikóni)
2018. máj. 30. 14:12

7 éves.

Pont az volna a cél, hogy ne a "rossz gyerek" ragadjon rá, hanem elfogadják, hogy kissé máshogy van huzalozva az agya.

Lehülyézni nem fogják, mert rendkívül okos, jó képességű gyerek. Pl mesemondó versenyen első lett, de közben kínszenvedés volt végigvárni a többieket, hogy ők is elmondják a saját meséjüket. a városi versenyen konkrétan már a széken hanyatt fekve unta szét magát látványosan és hangosan.

Ja, matekból is messze a legjobb.


Abból a szempontból sem mindegy, hogy lassan minden nap arra megyek be a suliba, hogy már megint mit csinált, miért kapott feketét. Most tündérek a tanítónénik, és nagyon jól tolerálják, de nem lesz mindig így.


Ráadásul nem rugalmas a mindennapi dolgokban, ami eléggé megnehezíti az életet.

Mindemellé alvászavar is társul.

4. Anyucikóni (válaszként erre: 3. - Youlcsi)
2018. máj. 30. 14:01

És ez téged nagyon zavar? Megkeseríti a mindennapokat?

Hány éves?

Mert ez annyira talán nem gáz. Oké, magatartás, elkönyvelik rossznak, de ennél több hátány nem bizti, hogy érné.

Márcsak azért is írom ezt, mert nem kéne még ezek mellé "lehülyézni" is. Elég nagy már -gondolom- érti, hogy ez nem egy kitüntetés.

3. youlcsi (válaszként erre: 2. - Anyucikóni)
2018. máj. 30. 13:47

Nincs testvére.


Miért gyanakszom? Nem tud megülni a fenekén, mindig matat valamivel, házi írása közben bármi el tudja vonni a figyelmét (2 utcával arrébb eldobnak egy papírzsepit, szerintem az is)... de közben ha olyan dolog van (tévé vagy számítógép) képes órákig bámulni, mintha ott sem lenne (éppen ezért nem is nagyon engedem, de a mamák "megszánják" mindig).

Sokszor úgy látom, hogy nem veszi az adást, hogy beszélek hozzá, tehát néz rá, miközben kérek valamit, és látom a szemén, hogy nincs ott :o

Állandóan pörög, ugrál, harcol, küzd az elemekkel, mintha semmi veszélyérzete nem lenne.

Igazságérzete annál inkább fejlett, tehát nem tűri, hogy a barátait más bántsa, inkább verekedésbe keveredik, mert nekiáll igazságot osztani.

Imád "különleges" lenni, de abban a pillanatban, ha nem megy valami, nem sikerül, már nem is érdekli, otthagyja, dühöng, nem csinálja többet.


Rendkívül okos egyébként, nem győzik dícsérni a tanárok, viszont ha bármi balhé van az osztályban, szinte biztos, hogy ő is részese.

2. Anyucikóni (válaszként erre: 1. - Youlcsi)
2018. máj. 30. 13:07

Van testvére?

Miért gyanakodsz ADHD-ra?

2018. máj. 30. 12:54

Behaltak az ilyen topikok, engem meg érdekelne mindenféle tapasztalat. 1 hónap múlva viszem orvoshoz a gyermeket, de előzetes beszélgetés alapján ebbe az irányba fognak megindulni a vizsgálatok.


Érdekelne minden.

A kivizsgálás menete, a fejlesztés, fejlődés lehetősége, az iskola hozzáállása... egyáltalán a tünetek, ha nem tipikus adhd-s a gyerkőc.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook