Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A végrehajtói követelés elévülése, és gyesből való levonás fórum

A végrehajtói követelés elévülése, és gyesből való levonás (beszélgetős fórum)

29. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 28. - Martin3)
2011. jún. 16. 14:50

Olvasd el a nyílvános naplómat, ha tudni akarod a magyar igazságszolgáltatás igazságosságát!

Hú de két szép szó let belőle! :)

2011. jún. 16. 14:21
de egyébként hihetetlen ez a magyar igazságszolgáltatás, épp ma volt egy tárgyalásunk(valakit perelünk) és már 2 éve folyik a per, hihetetlen mennyi kitalált hülyeséggel el lehet húzni egy pert, mikor egyértelmű, hogy nekünk van igazunk, a következő tárgyalás meg október elején lesz...fél évente van kb 1 tárgyalás, ahol meg semmit nem halad előre az ügy. Szóval az adós már 2éve tartozik...és még 1 év múlva sem lesz ebből semmi, most éppen Amerikába megy dolgozni, ki tudja visszajön-e valaha. Egyébként mindössze 250ezerrel tartozik, nem egy nagy összeg, csakis az "elv" kérdése miatt lett beperelve...de nekünk lassan többe kerül ez az egész, mint amennyivel tartozik...komolyan ez vicc! simán neki állhat az ember lopni, csalni, hazudni, és évekig nincs büntetése, sőt lehet meg is ússza az egészet. (legtöbbször ez van). Ja és még ő van felháborodva, hogy milyen méltatlan hozzá ez a helyzet, mert ő színésznő...hát ki nem sz---ja le! talán fizetni kellett volna azt, amit kellett volna...
27. martin3 (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2011. jún. 16. 14:14
persze, hogy kellene nézni...mégsem teszik:( aztán utána lehet magyarázkodni...
2011. jún. 16. 12:15
Hát mindenesetre most írtam az Államkincstárnak, hogy postán kérem majd a cuccost! A gyerektartást pedig majd másnak a számlájára utaltatom, mert ahonnan küldik, ők nem tudnak postázni, csak utalni! :(
25. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Martin3)
2011. jún. 16. 09:12

Elvileg kellene nézni, hogy milyen pénz érkezik a számlára. A mi rendszerünk rákérdez, ha az ügyintéző rosszul válaszol, akkor elviheti a pénzt.


Tehát mindenképp célszerűbb postán kérni.


Elévülés elvileg van, de arra nagyon vigyáznak, hogy az 5 év ne teljen el 2 felszólitás között.

2011. jún. 15. 22:23

a gyerekek után járó támogatásokból nem lehet levonni, kivéve, ha bankba érkezik a pénz(vagyis a tartásdajból is le lehet vonni!)

ugyanis azt inkasszózák, és már nem nézik, hogy honnan jön. Megoldás: a postás hozza a pénzt! lehet így is kérni, nem bankszámlára, így tuti biztos...

2011. jún. 15. 22:09
A családi pótlék az nem a gyerekeknek jár?
2011. jún. 15. 21:48

a tartásdíjból nem vonhatnak, de családi pótlékból igen...

de sokszor előfordul, hogy automatikusan vonnak, aztán az ember mehet magyarázkodni, hogy miből is vontak:( rengeteg rá a példa...

2011. jún. 15. 21:14
Sztem a gyt-ből nem vonhatnak, hiszen azt a gyermekem kapja, nem én...
2011. jún. 15. 21:13
Köszi
19. martin3 (válaszként erre: 18. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jún. 15. 21:12
na igen, akkor abból nem vonhatnak, de ha jól tudom a tartásdíjból igen..., de megnézem(vagy megkérdezema férjem, ha hazajött, ő jogász)
2011. jún. 15. 21:02
28.750.- bruttóban...
17. martin3 (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. jún. 15. 21:01
bocs, elnéztem! a gyedből vonhatnak úgy, hogy max annyi maradjon mint a gyes értéke(az most mennyi? nem tudom) de a gyes már eleve annyi és ezért abból nem vonhatnak, bocs
16. mollcsi77 (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. jún. 15. 20:59
Én úgy tudom abból nem vonhatnak!! Védett jövedelem! :SS
2011. jún. 15. 20:57
még az első kérdésdre a válasz: a gyesből is vonhatnak, max 33%-ot,
14. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 12. - Martin3)
2011. jún. 15. 20:54
Hosszú ez, és igen bonyolult, nem írom le ide. Részben nyertünk, részben vesztettünk...
2011. jún. 15. 20:53
Nem mindegy persze hogy milyen ügyről van szó, melyik oldalon állsz és kinek van igaza!!?? Ezt így nem lehet leegyszerűsíteni! A szüleim hihetetlen módon lesik minden egyes számlájukat, telefonok, tv, émász stb...és számtalan alkalommal, kapják csaláson a szolgáltatókat!! Millió embert vernek át úgy hogy észre sem veszik!! A szüleim szerencsére mindíg nyernek!! :DD
12. martin3 (válaszként erre: 11. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jún. 15. 20:52
a vesztesé a perköltség is...
11. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 9. - Martin3)
2011. jún. 15. 20:49

Elhiszem, csak nekem éppen valóban nem jogos amit követelnek tőlem, ezért nem vagyok hajlandó fizetni. Megloptak ugyanis, de a perköltséget felhúzták, míg a tárgyak értékét le amivel megkárosítottak. Így bebizonyítottam, hogy tényleg elvitték a cuccaimat, mégis nekem kellene fizetnem egy rakás perköltséget.

Erre viszont nem vagyok hajlandó!

10. martin3 (válaszként erre: 8. - Mollcsi77)
2011. jún. 15. 20:47
naná hogy mindent hozzátesznek, csak ezt is a megkárosított fizeti és várhatja (lassan élete végéig) hogy valaha be tudják már hajtani az adósón...:( szomorú, hogy a jog ennyire képes csak...
9. martin3 (válaszként erre: 1. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jún. 15. 20:45

ez elévülési idő valóban 5év, azonban, ha a végrehajtási cselekvést megszakítják az elévülési idő újrakezdődik!(a nyugvás időtartamát pedig nem számítják be az elévülési időbe!!) magyarul, ha vissza van még 1 év az elévülésből, de azt megszakítják, majd pár hónap múlva újrakezdik, akkor ismét 5év az elévülési idő....

szép is lenne, ha 5évvel ki lehetne dekkolni az adósságokat....mindenki csalna...és megkárosítaná a másikat.

egyébként mi is ebben a helyzetben vagyunk, csak a másik oldalon, kb 8(!!!!) éve várjuk már, hogy történjen valami...dühítő...

8. mollcsi77 (válaszként erre: 7. - 8ef78160df)
2011. jún. 15. 20:43
Ezt tényleg nem tudom én sem!! Azt tudom, hogy egy jódarabig növekszik az összeg, mert a felszólítás díjait is hozzáteszik, meg a büntetőkamatokat STB...
2011. jún. 15. 20:26

Nem tudom, hogy pénz esetében hogy van az elévülés, de attól elvonatkoztatva:


egy ügy akkor évül el, ha mondjuk 5 év az elévülési idő, és az utolsó felszólítás óta kell eltelnie 5 évnek, nem a kezdetétől

2011. jún. 15. 20:23
Nem!! Abból sem!
2011. jún. 15. 20:16
Ja igen! Még a gyerektartás ami számlára megy. Remélem abból sem vonhatnak...
2011. jún. 15. 20:02
Azt nem tudom...de engem is érdekelne :DD
2011. jún. 15. 19:59

Ilyenek nincsenek...

Akkor már csak az elévülés kérdéses...

Köszi

2011. jún. 15. 19:53
Szia! Gyesből nem vehetnek el egyáltalán!! Ez tuti! Viszont bármiből ami a neveden van!! Autó, ház, lakás, bejelentett fizetés...
2011. jún. 15. 19:50

Sziasztok!


Tud valaki segíteni abban, hogy mi van akkor, ha van eg végrehajtási követelés, de csak a gyes, és a gyerektartás a jövedelem, illetve a bevétel. Ezekből lehet végrehajtást vonni? Ha esetleg nem, akkor 5 év után, (ha egyéb végrehajtható vagyon, és pénz nincs) akkor elévül e 5 év után a követelés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook