Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit vihet el a behajtó / végrehajtó? fórum

Mit vihet el a behajtó / végrehajtó? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
61. kristo_f (válaszként erre: 60. - Domimami)
2017. febr. 15. 17:13

Igazad van, féreolvastam

A vonatkozó rész storno. A többi ugy jó ahogy van

és ahogy te is írod

60. Domimami (válaszként erre: 58. - Kristo_f)
2017. febr. 15. 15:51

Pici gyerekkel,nem gyerekként!Olvass!!!


Szerintem beszélj azzal a végrehajtóval,mert ezek mindent visznek,ha úgy adódik.Amíg nem fizetsz a kamat addig is megy,plusz a végrehajtó díja.Biztos lehet részletfizetést is kérni.Vagy keresd meg a befizetett csekket minél előbb!

59. kristo_f (válaszként erre: 58. - Kristo_f)
2017. febr. 15. 10:48

Hozzáteszem, hogy az átiráshoz "átadás-átvételi jkv." kell amin rögzitik a fogy.mérő állását, gyári számát stb. és mindkét fél aláirja.

5 évig ki fogyasztotta a villanyt, fizetett vagy nem érte?

58. kristo_f (válaszként erre: 57. - Szöllősi1989)
2017. febr. 15. 10:45

Zavaros!

Pici gyerekként nem köthetsz szerződést, tehát nem is vehetted a nevedre a fogyasztásmérőt

Pici gyerekként adtál 65,000Ft-ot a mamának?


Deha mégis, akkor ott valami szabálytalan volt

Mama vagy befizette, vagy nem a pénzt

Mert változó hogy átirja-e vagy nem a szolgáltató a fogyasztásmérőt más névre


Ha nem fizette be és átirták mégis, akkor az bizony kamatozik és ki kell fizetned, lényegtelen hogy ott laksz vagy nem

Van nullás számla a birtokodban?

Mielött végrehajtó jön , a szolgáltató küld felszólitó levelet

Átvetted, megvan?

Ha nincs , akkor is kézbesitettnek veszik

A végrehajtó leirja hogy a tartozás miböl áll, olvasd el

Ha igaz fizess, ha nem akkor időben mondj ellent és menj biróságra

Semmi köze a tartozáshoz a vállalkozásodnak

Ezért a tartozásért a személyes vagyonoddal felelsz



Azért ha pontositanál dolgokat, jobban érthető lenne a helyzet

2017. febr. 15. 08:38

Sziasztok! Nagy szükségem lenne egy kis segitségre!

Volt egy házunk (szülői ház) villanytartozás miatt ki kötötték az áramot,én mivel pici gyerekkel voltam a nevemre cettem az órát,így visza kötötték! 65.000 ft tartozásom volt amit odaadtam anyámnak,hogy fizesse be! Most kb 4 év után megkeresett a behajtó,hogy 1500.000 tartozásom van!

Tudtommal ha átveszed az órát akkor 0 ás számlával kezdesz! Időközben már 5. Éve nem lakom ott! Va egy válalkozásom,rá tehetik a kezüket?? Segitsen valaki!!!

56. Videoton (válaszként erre: 55. - 99279bb06f)
2013. dec. 16. 21:45
Hehe....én biztos nem,mivel nincs saram,de ha lesz is ilyen (amit kétlek),akkor megy bele az ország negyede....
55. 99279bb06f (válaszként erre: 53. - Videoton)
2013. dec. 14. 17:56
Készül az adósok börtönéről a kormányelőterjesztés. Majd legfeljebb leülöd! :(
54. 99279bb06f (válaszként erre: 52. - Santinno)
2013. dec. 14. 17:55

Sajnálom.

Miért várod a kilakoltatókat? Nem fizeted a ház hitelét? Onnan kaptál már végrehajtási határozatot?

Inkább menj be a bankba, és próbált megmenteni a házadat - az ügyintézők sokat tudnak segíteni, de ahhoz személyesen kell velük beszélni. Ha az egyik nem segít, akkor menj egy másikhoz (más városba), mert van, aki alapból utál minden jelzálogost! :(

2013. dec. 14. 15:01
Akinek semmi,de tényleg semmilye nincs attól mit vesznek el ?
2013. nov. 10. 19:58

Udv. mindenkit vasaroltam egy hazat CHF hitelre 35 evre ősze kőltőztünk es ra 4 evre veget ert a kapcsolatunk!

Indok:Megcsalt

1 HO ig probaltuk ujra melegiteni a kapcsolatunkat, de én nem tudtam elfogadni, hogy mas embere is volt a parom!

Es elkőltőztem alberletbe ahol 3-ho ig voltam, adig a parom meg a sajat 2 gyereke -330.000 ft tartozast csinaltak( gaz, elmu, hitel, tel, tv kabel, internet).

Ki kőltőzőt a sajat hazunkbol mindent elvitt magavál amit egyűt vettunk majdnem 4 ev alat!Csak üres falakat hagyot meg a nagy tartozaszt a haterbe!

Ujra mindent meg kelet vasarojak sajat erőmbőn meg kifizesem a 330.000 ft tartozasat mertminden kőzmű a énnevemen vannak!

A kerdesem a kővetkező:

A behajtó iletve vegrehajtó mitt vihet el tőlem?

Van 1 db tv szamlaval van vasarolva nem a én nevemen ván!Erteke kb 140.000 ft

Egy kombihütőm van amit kőlcsőn kaptam.

Egy mosogep ami kb 15.000 ft er !

A hitelbe én vagyok a ados de a kezesem a volt parom, ami furcsa hogy a felszolito leveleket amit kaptam a banktól, csak a én nevem van rajta es szemit nem emlitenek a kezesről!

Kb 2 ho felmontak a szerzodesemet!

Mikor varható a kilakoltatas?

Elöre is köszönöm

Tiszteletel:

Nagy

2013. aug. 28. 14:58

Sziasztok!


Van a barátomnál egy hűtő ami az enyém csak kölcsön lett adva ? valakitől aki volt hasonló helyzetben foglaltak már le ilyesmit. Elvileg nem lehetne na de ki tudja és gáz száma tartozásról lenne szó !


Nagyon köszönöm a válaszokat !

50. PÓCSA
2013. jún. 27. 22:15

Üdvözlet!


Volt egy telefonszolgáltató felé tartozásom, amit a behajtó bírósági úton rendezett úgy, hogy kötelezte a munkáltatómat a havi törlesztésre.


A behajtó által kiküldött papíron több tétel is szerepelt, többek között 10%-ot a behajtónak kellett utalni minden hónapban, behajtási jutalék címén.


Áprilisban járt le a törlesztés, és most a behajtó küldött egy papírt a munkáltatómnak, hogy még 18.500ft-ot utaljanak át a behajtónak, "behajtási jogcímen".


Kérdésem: Jogos ez így?

Nem kellett volna ezt is feltüntetni a bírósági végzésen? Mert utólag akkor bármire hivatkozva, bármennyit elkérhetne, amit a bíróság meg sem ítélt!


És már megfizettem a behajtási jutalékot is.


Köszönöm

2013. jún. 14. 17:20

Én egy egyszerűt kérdeznék,kíváncsiság kedvéért.....

Ha nincs házad,albérletben laksz,ami butórozott,de a főbérlőé,nincs autód,nincs munkád,már persze hivatalosan,azaz kézbe kapod a pénz,nincs ingóságod sem,és tujaldonképpen semmi nincs a neveden max.1-2 tartozás akkor mit csinálnak veled ? Szerintem konkrétan kinyalhatják....és mielőtt elkezdetek kiakadni vidéken ahol lakom,nem 1 ember van ilyen helyzetben,és úgy mond röhög a markába,hisz nem tudnak mit elvenni tőle......

48. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - Linus99)
2013. márc. 22. 11:35
Gondolom ez melyik szolgáltató volt....én is felmondtam annó novemberben,februárban kapcsoltak ki mindent és még májusban jöttek a csekkek....a vége az lett,kijött 130ezer tartozás,amiből nehezen elengedtek 55ezret...a fennmaradó összeget havi 10ezrével kifizettem,eltelt 2 év és jött egy végrehajtói levél arról,amit elengedtek....azt hittem hülyét kapok...1 évre adták meg részletre...3at kifizettem,azóta semmi nem történt.
2013. márc. 21. 19:08
Ha a férjem fizetéséből vonják a 33 %-os tiltást, mert a végrehajtó elrendelte, akkor ugye a kocsinkat nem vihetik el??
46. Regin_a (válaszként erre: 44. - Sumesz01)
2013. febr. 10. 13:01

üzembetartóival vettem"


Nos ilyen meg nincs! Vagy üzembentartói, de akkor adásvételi nincs, vagy át akartad verni az államot.

Az erröl irt zsebszerződést, most jó ha nem lobogtatod, gondolom az okmányiroda sem jegyezte volna be az üzembetartóit, ha azt látja

45. Regin_a (válaszként erre: 44. - Sumesz01)
2013. febr. 10. 12:59

Nem , nem a te tulajdonod!

Ha a lakásban bármi van, amit tudsz igazolni hogy pl. a barátod tulajdona, azt sem.

2013. febr. 10. 12:19
sziasztok van egy autóm amit üzembetartóival vettem de most végrehajtás alá kerültem elviheti a végre hajtó vagy ki vonhatja a forgalomból az autó tehermentes?
43. a9e26193e7 (válaszként erre: 1. - Fodbetti)
2012. nov. 26. 12:56

Hali!

A behajtó semmit sem foglalhat, semmit sem "vihet el".

A végrehajtás más ügy.

Megjegyzem, egy ügyfelem ügyében bepereltük az Intrum Justitiát:)

Azóta nagyon odaadóak és rugalmasak...

2012. nov. 20. 15:04

Számoltasd el őket. Kérj részletes kimutatást a tartozásodról és az általad befizetett összegről.

Kötelesek neked elszámolni a befizetett pénzzel. Mert ha nem tud, akkor lehet menni tovább...és ezt szerintem ő sem akarja. Ne hagyd magad lerázni!

41. klauka20 (válaszként erre: 40. - Mummoska11)
2012. nov. 20. 14:59
köszönöm válaszod. hát én nem tudok mit csinálni végig telefonáltam mindenkit meg van a pénz de a végrehajtó még mindig azt mondja hogy tartozom.
2012. nov. 20. 14:55

Az ismeretségi körömben ugyan ez a példa állt fent. Kifizette, majd egy év múlva jött egy levél, hogy letiltják a fizetése 33%-át, mert még mindig fent áll a teljes tartozás.

Na akkor felvette a végrehajtóval a kapcsolatot, akik először azt mondták biztos valami más tartozás...de mivel neki más nem volt és ugyan az volt az ügyszám is, így kizárt. Aztán jött az, hogy nálunk ez az ügy nincs lezárva, ezért kezdték el újból...szóval tereltek össze-vissza. Mivel mindenről volt igazolás, hogy mennyi és mettől meddig fizette, így nem volt kérdés ők hibáztak. Na igen ám, de ez mire tisztázódott addig levontak már 3 havi fizetéséből...3 hónap után még mindig nem történ semmi, ezért egy nagyon "szép" telefonos beszélgetés hatására megmozgatták magukat és végre leállították az ügyet, mert hát totálisan jogtalanul fosztották meg a pénzétől. Majd kb. 2 hómapon belül visszautalták a letiltott összegeket. Végül is pozitívan zárult a dolog, de ha nem elég talpraesettek és határozottak, akkor behajtották volna rajtuk még egyszer, azt ami egyszer már kifizettek.

2012. nov. 20. 14:44
én kifizettem egy büntetést a végrehajtónak amiről meg vannak a számlák is de mégis ujra inditótta az ügyett. Mit tegyek????
2012. nov. 15. 10:50
Bocs a helyesírási hibákért, de gyorsan írtam. :)
2012. nov. 15. 10:50
Általában ez úgy működik, hogy foglalás bejegyezteti az okmányirodánál és igazából csak egy tény az, hogy le van foglalva az autó. De továbbra is az adósnál marad a gépjármű. Aztán ilykor jön az, hogy megegyeznek egy részletfizetésbe vagy bér letiltásba. Ha ezek után sem hajlandó vagy nem tud fizetni az adó, akkor árverezésre bocsálthatja a gépjárművet. De ezt csak a legvégső esetben szokták alkalmazni.
36. Mummoska11 (válaszként erre: 34. - 298b15dfdd)
2012. nov. 15. 10:47
Foglalás nem jelenti azt, hogy el is viszi.
35. Mummoska11 (válaszként erre: 31. - Linus99)
2012. nov. 15. 10:46
A behajtócégek felszoktak ajánlani részletfizetési lehetőséget. Nem visznek egyből semmit sem el, nem zárolnak azonnal számlát sem. Ez azért nem ilyen egyszerűen működik. Egyébként tudjátok bármivel is igazolni a felmondást? Mert ha nem akkor úgyis tagadni fogják. Ezért érdemes tértivevénnyel küldni a leveleket. Plusz másolatot készíteni a levélről. Hát borzasztóan sajnálom ami veletek történt, de azért egy kábel tv és internet számla nem olyan magas, szóval elég sok ideig húzodhatott az ügy...ennyi időt nem szoktak várni a felmondással. Én úgy gondolom, hogy normál esetbe pár hónap után felmondták volna szerződést.
34. 298b15dfdd (válaszként erre: 32. - Klauka20)
2012. nov. 15. 10:37
Miért nem vitte el?
33. Mummoska11 (válaszként erre: 32. - Klauka20)
2012. nov. 15. 10:36
Megteheti...
2012. nov. 15. 10:15
sziasztok. Tudna nekem valaki segiteni. Van munkahelyem a végrehajtó tiltja a fizetésem 33százalékát, ennek ellenére ki vonata az autómat a forgalómból! Ez jogos e?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook