Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A védőoltás utáni bőrpír, duzzanat mivel kezelhető? fórum

A védőoltás utáni bőrpír, duzzanat mivel kezelhető? (tudásbázis kérdés)


9. Katonca (válaszként erre: 7. - Kondygirl)
2018. jan. 8. 11:27
Köszi. :) A doktornő csak tudja! :)
2018. jan. 8. 10:19
Én csak simán borogattam.
7. kondygirl (válaszként erre: 6. - Katonca)
2018. jan. 8. 05:41

Tökéletes tanács!

Én mindkét gyerekemnél alkalmaztam/om ha oltás után a borogatás mellé. Ha csúnya véraláfutás keletkezik arra is jó.

2018. jan. 7. 10:45

Mondom a gyermekorvosunk tanácsát:

Oltás beadása után egy órán keresztül tilos borogatni, mert a szúrcsatorna azalatt záródik be. Utána állott vizes borogatás, amit mindig cserélni kell, ha felmelegszik. Ha nagyon kemény, gyulladt a bőrfelület, Phenylbutazonnal be lehet kenni. Vénynélküli. Ilyenre való gyulladáscsökkentő.

2018. jan. 7. 08:02

Nekem felnőttként, (terhesen) lett nagy piros, viszkető, fájdalmas folt az influenza elleni védőoltás beadásának helyén.


Én ecetes, hideg vizes borogatást tettem rá, nekem az segített, de kellet 3-4 nap míg elmúlt.

Telefonon az asszisztens azt javasolta, hogy jegeljem és Fenistillel kenjem be. Ez utóbbit nem tettem meg, mert nem tudtam, hogy terhesen jó e Fenistilt használni.

2018. jan. 6. 22:03
Ilyen nekünk is volt. Mi antihiszthisztaminos kenőcsöt kentünk rá és borogattuk-orvosi javaslatra. 3 nap alatt lehúzódott.
2018. jan. 6. 21:27

Nekünk mindig elmondja a doktor bácsi, hogy ha bőrpír, duzzanat jelentkezik, nem kell vele foglalkozni, mert elmúlik hamar.

Eddig még nem volt rá példa, de ha gond lenne, lehet, hogy én is keresnék rá valami megoldást.

2. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - Lamoni)
2018. jan. 6. 20:51
Az rég volt (kb. 20 éve), amikor az én kislányommal így jártunk. Én visszavittem, és valami Ebrimicin nevű gél állagú kenőcsöt kapott, és abból kellett rá párakötést (dunsztkötés) tenni. Mármint a combjára, neki is bekeményedett csúnyán.
2018. jan. 6. 20:46
A védőoltás helye nagyon bepirosodott, bekeményedett, viszket a kislányomnak. A neten csak borogatást javasolnak. Valamilyen krémmel be lehet kenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook