Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A Te gyermeked is ma írta a központi felvételi vizsgát? fórum

A Te gyermeked is ma írta a központi felvételi vizsgát? (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. virgilius (válaszként erre: 63. - 2079f45b73)
2013. jan. 22. 10:23
Bocs, akkor rossz helyre írtam, amásikon válaszoltam. Milyen Németh László??? És nem vagyok pedagógus.
63. 2079f45b73 (válaszként erre: 59. - Virgilius)
2013. jan. 22. 08:33
Biztos nagyon erős Gimi a Németh László és pedagógus gyerekeként a hatodikas fiad is egy ász, de vidéken nagyon nehéz ilyen iskolát találni, ahol így felkészítik a gyerekeket az átlagos tanórán. Azért gratula, hogy mindenféle előzetes gyakorlás nélkül ilyen jól megírta a gyerkőcöd!
2013. jan. 21. 11:59

Nem tudom, hogy mi alapján mondjátok, hogy nem, de szerintem igenis szokott kávés típusú feladat lenni a feladatsorban. Sőt ennél még sokkal kávésabbak is. Mi tavaly az előző évek feladatlapjait csináltuk meg zsinórba többször, ezért merem bizton állítani, hogy minden évben van ilyen szöveges feladat. (Van évekre visszamenő statisztika, hogy melyik évben volt a legkávésabb, mert akkor a Gauss-görbe csúcsa a 10-12 pontnál volt. :-) )

De ezeket kell a végére hagyni, és ha még marad idő, akkor írni, amit tud, hátha kap rá egy-két pontocskát.


Ezekért a feladatokért úgysem adnak nehézség-arányosan több pontot, ami csak újabb érv, hogy csak akkor foglalkozzon vele az ember gyereke, ha a többi, amit képes megbízhatóan megcsinálni, kész van. Én ennek a stratégiának az átadását is a felkészítés részének tekintettem.


A 45 perc egyébként szerintem is kevés. De ha már ennyi, akkor meg kell mondani a gyerkőcnek, hogy nem kell stresszelni, ha nincs minden példa kész.

61. b582d3c5d9 (válaszként erre: 58. - 2079f45b73)
2013. jan. 21. 11:15
Maga a feladatsor megoldható volt, de a megoldásra adott 45 perc kevés! A 8. feladat valóban nem volt könnyű. A Hajdú-féle matek tankönyvekben az ilyen típusú szöveges feladatok a második fél évre esnek.
2013. jan. 21. 10:19
Jó lenne, ha egy kompetens matek szakos válaszolna, hogy mennyit ér a kávés feladatnál több eredménytelen próbálgatás felírása?
59. virgilius (válaszként erre: 58. - 2079f45b73)
2013. jan. 21. 10:11
Ó, jó is lenne, ha az lennék. :) Humán vagyok, mint a nevem is mutatja, latin szakos. Nem sulykolok semmit, csak annyira azt írta itt mindenki, hogy ilyen meg olyan nehéz ez a fladat, hogy megnéztem, ennyi.
58. 2079f45b73 (válaszként erre: 56. - Virgilius)
2013. jan. 21. 10:06

Ha olyan könnyű volt a kávés feladat, akkor miért adtak volna rá 6 pontot, amikor általában 5 pontra értékelik a feladatokat? Szerintem ez a súlyozása a pontozásnak is igazságtalan. Ha eddig nem tudtak egy feladatot megoldani, akkor 5-nél több pontot nem lehetett elveszíteni, de most csak max. 44 pontod lehetett, ha minden más tökéletes...

Egyébként nem bántódok meg, otthon, nyugiban az enyém is meg tudta volna csinálni, ha lett volna elég ideje átgondolni. Bár elég furának tartom, hogy ennyire sulykolod a feladat könnyűségét... Csak nem a feladat kiötlőjéhez van szerencsénk? Netát a Fazekas matektanára vagy?

Gratula a gyerekedhez, az enyém angolból és töriből kiemelkedő, de itt ez a kutyát nem érdekelte (mellesleg matekból sem rossz)...

2013. jan. 21. 09:42
Egyébként a hatodikos sem volt nehéz szerintünk, inkább csak sok a 45 percre.
56. virgilius (válaszként erre: 55. - 2079f45b73)
2013. jan. 21. 09:41
Szerintem ez egy elég gyakori feladat típus, bár tény, hogy inkább a versenyeken, de egy-két verseny feladatsort át lehet azért nézni, ha az ember felvételire készül. :) Nem néztem át évekre visszamenőleg a nyolcadikos feladatsorokat, mert a fiam csak hatodikos, de már ötödikben-hatodikban adnak nagyon hasonlókat. Ezzel együtt elhiszem, hogy sokaknak problémát okozott, de ismétlem, szerintem igaziból ez egy nagyon könnyű feladat, szóval nem hiszem, hogy önkritikát gyakorolnak a teszt összeállítói ez ügyben. :) És nem akartam senkit megbántani ezzel a hsz-szal, nem azért írtam. :)
55. 2079f45b73 (válaszként erre: 53. - Virgilius)
2013. jan. 21. 09:34

Azért ezen akadtunk ki, mert a többit lehetett előre gyakorolni (sorra ilyeneket adtak évek óta), de ezt nem, mert eddig nem ilyenek voltak a szöveges feladatok. Persze kellettek az egyenletfelírások, de sokkal egyszerűbb összefüggésekben. Itt pedig, ha nem jól indult neki, esélye sem volt a 6-ból egy pontra sem! A többi, szintén nehéz, de begyakorolható, várható feladatra pedig sorra csak 4 pontokat adnak.

Mivel a matekhoz is csak s@gg kell és sok-sok gyakorlás, legalább esély lett volna az ilyen típusú feladatok begyakorlására, de elnézve a tavalyi könyvet (amikor egyenleteztek) a megtanított, megoldandó feladatok meg sem közelítik ezt a kávésat

54. 2079f45b73 (válaszként erre: 35. - SzánI.)
2013. jan. 21. 09:25

Na ebből látszik, hogy kamuzol, mert ahhoz a feladathoz egy felnőttnek sem kell kétismeretlenes egyenlet, csak az x, meg a 80-x! Jó, hogy nem egyenletrendszerrel vagy deriválással vágsz neki....

Ez a feladat egy nyolcadikosnak igenis nagyon szivatós, ha nincs ott az isteni szikra. Nem ilyen súlyozott egyenletes feladatokat tanultak, gyakoroltak az eddigi felvételik alapján. A felnőttek 90%-a elvérezne ezen a feladaton.

2013. jan. 21. 09:04
Hát nem tudom, a kávés feladat szerintem nagyon könnyű volt. Voltak nehezebbek, de hogy pont a kávéson akad ki a többség? Nem is értem.
2013. jan. 21. 09:04

Egyébként nagyon rossz dolognak tartom, hogy 2x45 perc ilyen meghatározó és sorsdöntő legyen egy 14 éves gyerek életében. Nálunk a kitűnő tanuló gyerekem eléggé izgulós és így olyan dolgokat el tud rontani, amit máskor nem.

Miért nem lehet több idő hagyni a feladatmegoldásra és akkor tényleg csak a tudás számít!

Azt sem értem, hogy miért engednek 6. osztálytól számológépet használni, ha itt meg nem lehet? Nekünk jópár hétbe telt visszaszokni a fejben/írásban számolásra.

Az iskolai matekoktatásról már nem is beszélve. Erre egyik iskolában sem készítik fel a gyerekeket. Mindenki külön fizetős matektanárhoz hordja a gyereket és otthon gyakorol vele szabadidejében. Ez megint egy olyan megmérettetés, ahol az számít, hogy kinek mennyi pénze van magántanárra és matematikában milyen képességűek a szülők az otthoni gyakorláshoz (majdnem gyereknyúzást írtam és nem véletlenül). Erre ment el egy csomó időnk és pénzünk...

De legalább egy ideig vége!

2013. jan. 21. 08:54
Ha szerencsénk lesz, akkor legalább annyira kiakadnak a szakemberek a kávés feladaton, mint tavaly a vektorosnál és mindenki megkapja a maximális pontot rá, mint tavaly!
2013. jan. 21. 08:51

Szerintem a :

-magyar egy folyamatos tanulással megírható min. 40 pontosra (persze itt is furcsa a pontozás). Nem tartom igazságosnak a 9/c és d pontozását. Az egyiknél a két helyes válasz 1 pontot ér, az egy helyes válasz 0-át, a másiknál a két helyes válasz 2 pont és felezhető...

-mateknál a 8. feladat felháborító és nem értem miért ér 6 pontot. A 6. feladat pedig csak 4 pontos, pedig többet kell benne számolni.

A kávés feladatnál mennyit adnak a próbálgatásra, ha nem ért a végére a gyerek, mert erre elfelejtettek pontos utasítást adni? Vajon miért?

Egyébként minden jót:) kívánok annak, aki ezt a kávés feladatot ilyen formába, súlyozott egyenlettel ide betette. Hiába tud valaki sima egyenleteket az eddigi feladatsorok alapján szépen megoldani, ez itt nem derül ki, mert ugyanúgy nem tud nekiállni, mint az akinek egyáltalán lövése sincs az egyenletekhez!


Azért nekünk összességében több mint 80 pontunk lesz és ez annyira nem rossz, csak a gyakorlások alapján többet vártunk.

49. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 48. - Vfruzsi)
2013. jan. 20. 19:26
Időben később,szép sorban.Most ez volt soron,ez volt stresszes.Amúgy a fiam a szóbeli készül inkább,mert beszélni neki könnyebb,azt jobban szeret.
2013. jan. 20. 08:28

Én nem voltam kiemelkedően jó matekból, versenyekre sem jártam és ha jól emlékszem akkor 4-es voltam a felvételi időszakban. Itthon mindig 33pont körüli felvételiket írtam, viszont ott, mindössze 1-2 pontot veszítettem.

Nyilván benne van a stressz is, de nem baj ha nem maximális pontszámú. HA NEHÉZ VOLT AKKOR MAJDNEM MINDENKINEK NEHÉZ VOLT, nem csak a ti gyerekeiteknek. Amúgy meg lesznek még ennél stesszesebb helyzetek is, nyilván életükben eddig ez volt a legnagyobb kihívás, de ha jó gimnáziumba fog menni, akkor ennél nehezebb lesz egy átlagos matek dolgozat. Aztán ott lesz még a nyelvvizsga, egyetemi felvételi, stb, stb..

Ha meg nem veszik fel oda, amit elsőnek beírt akkor sem dől össze a világ. Valamiért így kellett történnie.

47. Highlander73 (válaszként erre: 43. - KIlona)
2013. jan. 20. 08:22

Ugye?Sztem is mindkettő helyes!

Érdekes,hogy a magyarral most ezen a fórumon nem sokan foglalkoztak,pedig abban is volt 1-2 érdekes.

De legalább volt aki jó matekos gyermek anyukájaként elismerte,hogy van akinek a magyar volt nehezebb.

2013. jan. 19. 21:44

Én fiam is ma irta, 2006-tól az összes matekot beleértve a tehetséggondozókat is megírtuk itthon. Javítottuk ami nem ment, férjemmel megbeszélték. Már a végén 45 pontokat írt.


A kávés feladatot nem tudta kapésból, igy helyesen továbbment, és a végén már nem jutott idő visszatérni rá. Férjem ránézett mondta hogy hát ez nem volt nehéz, mert ilyet már csináltak együtt. gyerek 1 perc alatt rájött amire ott nem és feldobta az egyenletet.

A javítást nem akarja megnézni és pontokat számolgatni....bánatomra...

Neki a magyar gyengéje, a mondaelemzés megy meg ami logika de pl a szójátékok mint az első feladat nem. Meg a fogalmazás sem, hiába olvasott sokat, nem tudja visszaadni. Reménykedem h 30 pont körül azért meglesz a magyar.

45. b582d3c5d9 (válaszként erre: 35. - SzánI.)
2013. jan. 19. 21:21
Egy ismeretlenes egyenlettel megoldható.
44. b582d3c5d9 (válaszként erre: 38. - Eandi78)
2013. jan. 19. 21:20
Matek tanár vagy?
43. KIlona
2013. jan. 19. 20:31
Az anyanyelvi feladat javítókulcsában van ám egy szarvas hiba! Az 5. feladat b pontjában nem jó a javítás! A telik és a tellik is helyes, ezért ott X-nek kell lennie, nem 1-esnek! Ha valaki X-et rakott, meg kell kapnia a pontot!
42. eva_55
2013. jan. 19. 20:28
Az én unokám is ma írta a felvételit. A magyar az jó lett neki, számításai szerint az utolsó nélkül 34 pont. Viszont a matek az megfogta, számításai szerint 33 pont. Hát nem tudom mit mondjak, sírva jött ki, hiszen a tanárja 45 pontot várt tőle. Egyébként most 3 négyese volt(kémia, töri, tesi), a többi ötös, eddig pedig kitűnő volt mindig. Azt mondja, nehéz volt. Biztosan így van, különösen így, hogy olvastam a hozzá értők alábbi sorait.
41. Morla
2013. jan. 19. 20:22

Akkor én nagyon büszke lehetek a lányomra, a min. 40 pontos matekfelvételijével, úgy, hogy a matek sosem volt az erőssége, most félévre 2,7-es átlagot produkált :)

Magyarból a mondatelemzés nem ment neki, azt az Ő sulijában valahogy nem nagyon tanították. Így azt a megoldókulcs alapján minimum 38 pontra számoljuk.

Hozzáteszem, a Toldis mondatok elemzése (4-es feladat) nekem sem ment volna.. "Nyugtával" időhatározó?? sose jöttem volna rá.

2013. jan. 19. 20:20
A kávés feladatról még annyit, hogy nem lett volna olyan nehéz a gyereknek más megfogalmazásban. Egyetlen mondat van benne, ami nehézzé teszi. A kilogrammonként 3000Ft-os mondat helyett az kellett volna, hogy a keverést követően a kávé összesen 240000Ft-ot ér. Nekik ennyi is elég. Akkor se biztos, hogy rájön az x és 80-x jelölésekre, mert tapasztalatom szerint ez nehezen megy.
39. Highlander73 (válaszként erre: 35. - SzánI.)
2013. jan. 19. 20:14
Gondolom Te reál beállítottságú vagy!Én speciál rühellem a matekot,így nekem nehéz volt.A férjem szereti,jó is belőle,mégis mondott pár cifrát.
2013. jan. 19. 20:08

Megnéztem a 8. osztályos feladatsort. Első 4 feladat nagyjából várható volt, évek óta ezek vannak nem vészes. Igaz-hamisnál a c és d csoport túlzás, főleg a c. 6-os nehéz lehet, ha nem jön rá, hogy a B csúcsnál lévő szöget kell először kiszámolni. 7-es feladatnál lehettek szövegértési gondok, nem volt túl könnyű. 8-as... Nem értem miért nem az volt a 10-es feladat. Nehéz. Korábbi években könnyebbek voltak a szöveges egyenletek és az is nehezen ment nekik. 9-esben nem volt semmi különös, korábban is voltak hasonlók. 10-es nem nehéz csak sokat kell számolni és 45 perc egyébként is kevés.

Nem értem mire volt jó, eddig sem volt olyan sok 49-50 pontos felvételi. Akik versenyeket nyernek, vagy legalábbis országoson ott vannak, nekik mindegy. A többieknek meg ott van a kudarc, hogy 20 pontot sem ért el. 30-40 pont közötti eredménnyel büszke lettem volna a felvételizőimre. Ezt látva 20-30 pont közötti a reális:(

37. SzánI. (válaszként erre: 36. - Morla)
2013. jan. 19. 20:06
Igen, nem is a gyerekekre gondoltam éppen, hanem az otthon gondolkodó szülőkre. :D
36. Morla (válaszként erre: 33. - SzánI.)
2013. jan. 19. 20:03

Otthon, nyugodtan, a saját környezetedben tét nélkül felnőttként jobban megírni szerintem nem annyira nagy kunszt.

Szerencsére az enyém nem idegeskedős fajta, de még így is azt mondom, ez a teljesítmény nem csak a tudáson, hanem az aktuális lelkiállapoton is múlik.

2013. jan. 19. 20:02
Egyáltalán nem vagyok okos, de egy átlagos felnőtt akár azt a kávés 8. feladatot kétismeretlenes egyenlettel pillanatok alatt kiszámolja. Egy 8. osztályos gyerek meg max. logikával, mert a kétism. egyenletet még nem tanulták.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook